تحصیل در دانمارک

25 فروردین 1398 5 نظر

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک، روش های مهاجرت تحصیلی به دانمارک و نحوه دریافت اقامت و تابعیت دانمارک از طریق تحصیل در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. اما چرا دانمارک؟ آیا کشور دانمارک برای مهاجرت تحصیلی مناسب است؟ آیا دانشگاه های کشور دانمارک از رتبه مناسبی در سطح جهان برخوردار است؟  مؤسسه حقوقی ملک پور در این نوشتار به صورت تخصصی به این مقوله پرداخته است که چرا مهاجران بسیاری کشور دانمارک را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. کشور دانمارک که شادترین کشور جهان می باشد، همواره مقصد مهاجران و دانشجویان بین المللی بوده است. به طور کلی کشورهای اسکاندیناوی به دلیل شرایط مطلوب خدمات اجتماعی، از دیرباز مورد اقبال مهاجران بوده است. در این مقاله به صورت علمی بررسی می کنیم که تحصیل در دانمارک چگونه است و راه های مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل به چه صورت است. شما می توانید از مشاوره تلفنی رایگان مؤسسه نیز استفاده نموده و اطلاعات خود را در موضوع تحصیل در دانمارک افزایش دهید.

 • تحصیل در دانمارک و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل در دانمارک و شرایط عمومی
 • تحصیل در دانمارک در مدارس
 • تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در دانمارک در مقطع دکتری
 • تحصیل در دانمارک به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در دانمارک و هزینه های زندگی در دانمارک
 • تحصیل در دانمارک و کار دانشجویی
 • تحصیل در دانمارک و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در دانمارک و معرفی دانشگاه های برتر
 • تحصیل در دانمارک و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی دانمارک
 • تحصیل در دانمارک و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در دانمارک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در دانمارک و سخن پایانی

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک و مقدمه ای بر آن

پادشاهی دانمارک، نام رسمی کشور دانمارک می باشد که از 12500 سال پیش مسکونی بوده است. جمعیت این کشور 5.5 میلیون نفر و زبان رسمی آن دانمارکی می باشد. دانمارک شادترین مردم جهان را دارد که حاکی از سبک درست زندگی در این کشور است. در شکل زیر کشورها از نظر میزان شادی جامعه دسته بندی شده اند.

تحصیل در دانمارک

فایل تصویری زیبایی های دانمارک

واحد پول دانمارک کرون می باشد و دین رسمی این کشور مسیحی لوتری است. پادشاهی دانمارک که پیشینه قدیمی دارد، در حال حاضر یکی از اعضای حوزه اسکاندیناوی و شنگن می باشد. اما دانمارک در منطقه یورو وارد نشده و واحد پولی خود را کرون حفظ کرده است. کشور دانمارک به جهت رتبه های برتر دانشگاهی و شرایط زندگی و رفاه اجتماعی مناسب، عموماً مقصد بسیاری از مهاجران و دانشجویان بوده است. این مقاله توسط گروه  مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و هر گونه کپی و رونوشت از این مقاله شرعا حرام است. تحصیل در دانمارک می تواند بهانه مناسبی برای ورود به این کشور باشد تا بتوان اقامت بلند مدت و دائم این کشور را دریافت نمود. در ادامه، به بحث و بررسی دقیق تر در خصوص چگونگی تحصیل در دانمارک خواهیم پرداخت. در لینک زیر روش های دیگر مهاجرت به دانمارک نیز بررسی شده اند.

تحصیل در کانادا

روش های مهاجرت به دانمارک

تحصیل در دانمارک و شرایط عمومی آن

تحصیل در دانمارک به جهت امتیازاتی که به افراد مهاجر اعطا می کند، یکی از کشورهای مورد نظر افراد برای مهاجرت می باشد. تحصیل در دانمارک در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکتری برای اتباع خارجی انجام می شود. کشور دانمارک به جهت امتیازات ویژه برای افراد اصلی متقاضی مهاجرت و افراد همراه آن ها، می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت از طریق تحصیل در دانمارک باشد. عموماً افراد پس از تحصیل در دانمارک، مدتی از طرف دولت این کشور فرصت دارند تا در جست و جوی کار باشند و یا ادامه تحصیل دهند. افراد متقاضی می توانند برای دریافت اقامت تحصیلی و دریافت اقامت بلند مدت و دائم از این طریق استفاده کنند. هر ساله دانشجویان بسیاری از اقصی نقاط جهان وارد این کشور شده و قصد ادامه تحصیل در دانمارک دارند. تعداد دانشجویان خارجی در هر سال در نمودار زیر نشان داده شده است.

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک در مدارس

آموزش و پرورش یکی از اهداف مهم کشور دانمارک است. در نظام آموزشی دانمارک، تحصیل در مراکز دولتی، رایگان است و از طریق مالیات های مردمی تأمین می شود. البته مدارس خصوصی و بین المللی نیز وجود دارند که از هزینه های جزئی والدین تأمین می شوند. تحصیل در مدارس ابتدایی و متوسطه اولیه عموماً در دانمارک رایگان است. عمدتا 5 نفر از 6 کودک در کشور دانمارک، در مدارس دولتی در این کشور تحصیل نموده و سایر نیز در مراکز خصوصی مشغول به تحصیل می شوند. دانمارک بیش از 24 مدرسه بین المللی دارد که محل تحصیل کودکان خارجی است که با والدین خود جهت زندگی و کار برای مدت کوتاهی در کشور دانمارک حضور دارند. شهرداری مسئول آموزش های دوره های ابتدایی و متوسطه اول می باشد و به محض سکونت می توانید برای تحصیل فرزندان در مدارس ابتدایی و متوسطه با شهرداری منطقه ارتباط برقرار کنید. تحصیل در دانمارک در مدارس از سن 6 تا 16 سال به صورت اجباری می باشد. مقطع متوسطه در کشور دانمارک عموماً بین 2 الی 5 سال به طول می انجامد. مقطع متوسطه که شامل سن های 16 تا 19 سال می شود، عموماً سه حالت دارد.

 • دبیرستان های عمومی
 • دانشکده های کار و دانش (هنرستان)
 • مدارس فنی و حرفه ای

تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی

تحصیل در دانمارک در مقاطع کارشناسی یا لیسانس می تواند در دو حالت عادی و حرفه ای باشد:

کارشناس حرفه ای: لیسانس حرفه ای در نظام آموزش کشور دانمارک به صورت 3 الی 4 و نیم سال برگزار می شود. عموماً این مقاطع همراه با حضور در سمینارها و فعالیت های گروه های دانشگاهی می باشد که فرد را برای ورود به بازار کار کشور دانمارک آماده می کند. پایه اصلی این نوع مقاطع بر اساس فعالیت های عملی می باشد. برای تکمیل سطح تحصیلات خود، افراد باید پروژه و یا پایان نامه هایی ارائه دهند تا دانشکده ها و کالج های ارائه دهنده، با توجه به ارتباط قوی و پیوندهای مفیدی که با نیروهای کسب و کار دانمارک دارند، فرد را برای ورود به بازار کار کشور دانمارک آماده کنند. رشته هایی همچون مهندسی، مدیریت فناوری اطلاعات، پرستاری، بهداشت و تغذیه، آموزش معلمان، روزنامه نگاری و آموزش اجتماعی در این بخش می باشد.

کارشناس عادی دانشگاهی: مدارک لیسانس عادی پس از گذراندن سه سال دوره تحصیلی در کشور دانمارک به افراد اعطا می شود. آموزش ها بر اساس تحقیق و مبانی نظری می باشد که دانشجویان را بر پایه سطح علمی گسترده و همچنین دانش تخصصی آماده می کند. در پایان این دوره ها، شما باید یک پروژه نهایی یا پایان نامه را به دانشگاه تحویل دهید. این دوره شما را برای ورود به بازار کار و تحصیلات تکمیلی بعدی آماده می کند.

تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در دانمارک در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد عموماً در این کشور 2 سال به طول می انجامد. دوره ها، پیشرفته و مبتنی بر تحقیق است که به شما دانش نظری می دهد تا بتوانید با ورود به بازار کار رشته های مربوط به خود، فعالیت ها در این زمینه را، رشد و توسعه دهید. این دوره ها با ارائه پایان نامه و یا پروژه نهایی به پایان می رسد و پس از پایان این دوره ها می توانید برای ادامه تحصیل و یا ورود به بازارهای کاری موجود در کشور دانمارک آماده شوید. رشته هایی همچون حقوق، مهندسی، داروسازی، مدیریت و... می تواند از بهترین رشته های موجود در این مقاطع باشد.

                 

فایل صوتی و تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک در مقطع دکتری

تحصیل در دانمارک در مقطع دکتری عموماً به همراه بورسیه تحصیلی و شرایط مناسب مالی می باشد. برای دریافت مدرک دکتری در کشور دانمارک عموماً دوره های تحصیلی، سه سال به طول می انجامد. تحصیل در دانمارک در مقطع دکتری در مؤسسات عالی تحقیقی و پژوهشی انجام می شود. این  مؤسسات امکانات پژوهشی، کتابخانه ها و آزمایشگاه های عالی در اختیار افراد قرار می دهد. تدریس و تکمیل پایان نامه عموماً جزئی از برنامه های مطالعاتی مقطع دکتری در کشور دانمارک می باشد. از مهم ترین شرایط تحصیل در این مقطع سطح زبان مناسب، داشتن استاد راهنما، مقالات منتشرشده بین المللی و... می باشد. این مقطع عموماً همراه با تحقیق و تفسیر مبانی علمی می باشد و کلاس های تئوری کمتری برگزار می شود. این مقاله توسط مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه شده و هر گونه کپی و رونوشت از این مقاله شرعا حرام است. در ادامه به مبحث بورسیه های تحصیلی در این کشور خواهیم پرداخت.

فایل صوتی در پاسخ به سئوالات کاربران راجع به تحصیل در دانمارک و انگلیس

تحصیل در دانمارک و بورسیه های تحصیلی

تحصیل در دانمارکعموماً بورسیه های تحصیلی در هر کشوری مربوط به تحصیل به زبان رسمی آن کشور می شود. دانمارک نیز از این قاعده مستثنی نیست. دانش آموزان کشورهای برزیل، چین، ژاپن، کره جنوبی و روسیه، به جهت قرارداد فرهنگی که بین دولت دانمارک و این کشورها منعقد شده است، می توانند برای دریافت بورسیه های تحصیلی اقدام کنند. دانشجویانی که مایل هستند به زبان دانمارکی مشغول به تحصیل در رشته های معماری، طراحی، مطالعات محیطی و... شوند، می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی در کشور دانمارک درخواست دهند. بورسیه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بین 5 تا 12 ماه برای افراد قابل دسترس می باشد. همچنین تحصیل به زبان دانمارکی در رشته های ادبیات و زبان دانمارکی می تواند رایگان باشد و افراد متقاضی، مبلغی را هم تحت عنوان کمک هزینه تحصیلی (Fund) دریافت می کنند.

تحصیل در دانمارک و هزینه های زندگی در دانمارک

دانمارک به جهت سطح بالای رفاه اجتماعی، امنیت و زندگی مطلوب، با هزینه های نسبتاً بالای زندگی همراه است. طبیعتا زندگی دانشجویی در هر کشوری دارای هزینه هایی می باشد و باید با برنامه ریزی و هدف گذاری، به سوی تحصیل در دانمارک پیش رفت. در جدول زیر که توسط مؤسسه حقوقی ملک پور در جهت راهنمایی و افزایش آگاهی شما نسبت به زندگی دانشجویی تهیه شده است، هزینه های زندگی دانشجویی به صورت ساده و مختصر عنوان شده است:

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک و کار دانشجویی

اگر سطح زبان انگلیسی مطلوبی نداشته باشید، پیدا کردن کار دانشجویی در کشور دانمارک آسان نیست. هرچند کافه ها، رستوران ها و مراکز کاری که در کشور دانمارک مشغول به فعالیت هستند، می توانند گزینه مناسبی برای دانشجویان مشغول به تحصیل در دانمارک باشد. این نکته را توجه داشته باشید که دانستن حداقل سطح زبان انگلیسی برای کارهای دانشجویی مورد نیاز است. جهت بهبود موقعیت کاریابی در حین تحصیل در دانمارک، این کشور شرایطی را فراهم کرده است که به صورت رایگان مشغول به تحصیل زبان دانمارکی شوید تا بتوانید راحت تر با مردم این کشور ارتباط برقرار کنید. برای اتباع اتحادیه اروپا، هیچ محدودیتی برای ساعت های کاری دانشجویان وجود ندارد. اما برای دانشجویان غیر اروپایی و بین المللی، طبق قوانین کشور دانمارک، می توانند تا 20 ساعت در هفته مشغول به کار دانشجویی شوند. همچنین در فصل تابستان که تعطیلات تحصیلی می باشد، می توانن با دریافت مجوز به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند.

تحصیل در دانمارک و بررسی ویزای همراه

تحصیل در دانمارک می تواند به همراه خانواده انجام پذیرد. الحاق خانواده به این معنی می باشد که افرادی که به صورت قانونی عضو خانواده شخص اصلی هستند، می توانند وی را در کشور دانمارک مشایعت کنند. افرادی از قبیل همسر قانونی و ثبت شده فرد و فرزندان مجرد زیر 18 سال می توانند از این قابلیت استفاده کنند و به همراه شخص اصلی به کشور دانمارک عزیمت نمایند. از جمله امکانات مطلوب جهت همراهان، اجازه کار تمام وقت برای همسر می باشد. همچنین تحصیل رایگان در کشور دانمارک برای فرزند شخص اصلی امکان پذیر است. نکته جالبی که در این خصوص وجود دارد، این است که شخص اصلی باید ثابت نماید کاملا قانونی با همسر خود ازدواج نموده است. بدین صورت که باید ثابت شود بین 18 ماه تا 24 ماه با همسر خود به صورت قانونی زندگی کرده است.

تحصیل در دانمارک و بررسی دانشگاه های برتر

تحصیل در دانمارک و در بهترین دانشگاه های آن برای افراد متقاضی امکان پذیر است.  مؤسسه حقوقی ملک پور بر اساس آخرین رتبه بندی ها، دانشگاه های کشور دانمارک را به همراه رتبه جهانی آن ها در جدولی ارائه نموده است:

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک و مدارک مورد نیاز

مدارک برای هر مقطع تحصیلی در کشور دانمارک به صورت خاص می تواند متفاوت باشد. اما به صورت عمومی شامل موارد زیر می باشد. این مدارک عموماً توسط سفارت و دانشگاه کشور دانمارک اخذ می شود. افرادی که به دنبال تحصیل در دانمارک هستند، می توانند با مراجعه به سایت ها و مقالات ما در این خصوص، اطلاعات خود را افزایش دهند و با مشاوره های تلفنی رایگان از تغییرات قانونی و آخرین قوانین کشور دانمارک در خصوص مهاجرت تحصیلی به این کشور مطلع شوند.

 • ارائه مدرک هویتی
 • ارائه پذیرش از طرف دانشگاه
 • ارائه سطح مناسب زبان
 • اثبات تمکن مالی از طرف بانک
 • دریافت نامه عدم منع تحصیل از طرف کشور مبدا
 • ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی
 • ارائه ریز نمرات مقاطع قبلی

تحصیل در دانمارک و موقعیت کار پس از تحصیل

دانمارک شرایط مناسبی را برای افرادی که در این کشور تحصیل کرده اند، در نظر می گیرد. با توجه به نرخ بیکاری پایین دانمارک که در نمودار زیر مشاهده می فرمایید، دانمارک به نیروی کار احتیاج دارد.

تحصیل در دانمارک

 پس از فارغ التحصیلی از مراکز تحصیلی و آموزشی عالی کشور دانمارک، قانون این کشور به شما اجازه خواهد داد که به مدت 6 ماه در این کشور بمانید و در جست و جوی کار باشید. در صورتی که در این مدت نتوانستید شغل مورد نظر خود را بیابید، می توانید با مراجعه به مقامات ذی صلاح، درخواست خود را تمدید نمایید. مراکزی برای افراد جویای کار وجود دارد که می توانند با دریافت اطلاعات، مشخصات و رزومه شما، به جست و جوی کار برای شما بپردازند. شما در صورت امکان نیز، می توانید پس از تحصیل در دانمارک، کسب و کار خود را راه اندازی کنید و از اجازه قانونی این کشور جهت زندگی در دانمارک بهره مند شوید. برای اطلاعات بیشتر در خصوص کار در کشور دانمارک می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

تحصیل در کانادا

کار در دانمارک

تحصیل در دانمارک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در دانمارک اثرات اقامتی برای شخص در پی ندارد اما، تحصیل در دانمارک می تواند راهی برای ورود شما به دانمارک باشد. جهت اخذ اقامت، حضور شما باید برای آن کشور منفعت داشته باشد. بعد از پایان تحصیلات خود در کشور دانمارک، می توانید برای یافتن شغل مورد نظر خود اقدام کنید و مشغول به کار شوید. اگر شما در مدت 8 سال مداوم (در برخی مشاغل مهم و شرایط ثابت 4 سال) مشغول به کار در کشور دانمارک باشید، با پرداخت مالیات می توانید برای دریافت اقامت دائم خود اقدام کنید و از امتیازات یک شهروند دانمارکی استفاده کنید. در این راستا مؤسسه حقوقی ملک پور می تواند راهنمای شما باشد.  در مقاله زیر راجع به پاسپورت دانمارک و روش های اخذ آن به تفصیل صحبت شده است.

تحصیل در کانادا

پاسپورت دانمارک

همچنین برای شما عزیزان ویدئویی تهیه و تنظیم شده است که بتوانید با مشاهده آن، تمامی راه های مهاجرت و دریافت تابعیت کشور دانمارک و سایر کشورها را جویا شوید. ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت  به شما دانش لازم جهت مهاجرت اعطا می نماید.

تحصیل در فرانسه

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

_____________________ تحصیل در دانمارک و سخن پایانی _____________________

تحصیل در دانمارک و شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور دانمارک در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. به صورت کلی این کشور برای افرادی که خواهان تحصیل در دانمارک می باشند و شرایط خاصی مانند تأهل و فرزند دارند، مقصد مناسبی برای ادامه تحصیل و مهاجرت می باشد. چرا که با انتخاب این کشور می توانید در یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی و اتحادیه اروپا اقامت گزینید و از بهترین شرایط رفاهی و تحصیلی در این کشور بهره مند شوید. به طور کلی با تحصیل در دانمارک می توانید از شرایط کار همزمان با تحصیل شخص اصلی، اجازه کار شخص همراه (همسر) به صورت تمام وقت و دریافت امتیازات ویژه مثل تحصیل رایگان برای کودکان زیر 18 سال استفاده کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و راهنمایی های دقیق تر در خصوص تحصیل در دانمارک ، می توانید از مشاوره رایگان تلفنی  مؤسسه حقوقی ملک پور استفاده نمایید. همچنین در انتهای این مقاله می توانید در قسمت "ثبت پرسش"، نظرات و سئوالات خود را در خصوص موضوع تحصیل در دانمارک مطرح نموده تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

ثبت پرسش
آرش جهانخواه
سلام. هزینه تحصیل تو دانمارک برای فوق چقدره؟ محدودیت سنی داره؟

پاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، جهت بررسی امکان ادامه تحصیل شما در دانمارک باید شرایط شما همچون مدرک تحصیلی و تاریخ فارغ التحصیلی و... شما مورد بررسی قرار گیرد. جهت دریافت مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید. * مانا باشید *
Ehsan
آیا واسه جستجوی کار، زبان انگلیسی کفایت میکنه؟ رشته دانشگاهی تفاوتی توی این موضوع ایجاد میکنه؟؟

پاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، جهت جست و جوی کار در دانمارک توانایی صحبت به زبان دَنیش قطعا امتیاز مثبتی محسوب می شود. جهت اطلاع از رشته ها و مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک، به مقاله کار در دانمارک رجوع فرمایید. * مانا باشید *
مارال ایل بیگی
رشته کارشناسی من روانشناسی و کودکان استثنایی است.میتونم برای ارشد دانمارک شرکت کنم؟؟آیا مدرک آیلتس نیاز داره؟؟و هزینه دانشگاه سالیانه حدودا چقدره؟؟

پاسخ کارشناسان
با عرض سلام و ادب، بله ادامه تحصیل شما در دانمارک امکان پذیر است اما با توجه به رشته خاص شما و ارتباط با کودکان، در صورت ادامه تحصیل در رشته خودتان باید مدرک آیلتس بالای 7 ارائه دهید یا به زبان Danish تسلط یابید. البته روش های جایگزین دیگری نیز برای شرایط شما قابل تصور است که شرایط سنی شما محدود کننده امکان اقدام یا عدم امکان آن می باشد. * مانا باشید *
امید
سلام با ایلتس اورال 6 یعنی سه تا 6 و یکی 6.5 میشه دردانمارک پذیرش فوق لیسانس گرفت مثلا در رشته زبان دانمارکی و یا هر رشته ای که مناسب باشه در ضمن زمان فارغ التحصیلی کارشناسی سال84 یعنی 14 سال گپ تحصیلی میشه در رشته رادیولوژی و در ادامه سابقه کار مرتبط تا کنون دارم ایا با این شرایط میشه برای دانمارک اقدام کرد؟همراه همسرم وفرزند12 ساله با تشکر

پاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، شرایط عمومی شما نسبتاً خوب است و کشور مناسبی نیز جهت مهاجرت انتخاب نموده اید، اما با توجه به شرایط شما که دارای گپ تحصیلی بالا و همسر و فرزند می باشید، ابتدا باید پرونده شما از لحاظ میزان موفقیت مورد بررسی دقیق کارشناسان قرار گیرد، می توانید با مؤسسه تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. * مانا باشید *
نادر مرادی
باسلام از طریق سرمایه گذاری میشه اقامت دانمارک رو گرفت

پاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، امکان سرمایه گذاری در عموم کشورها امکان پذیر است اما لزوم اینکه این سرمایه گذاری آثار اقامتی به همراه داشته باشد این است که با شخصی دانمارکی یا مقیم دانمارک شراکت داشته و بیزنس پلان قوی ارائه دهید. جهت راهنمایی بیشتر می توانید با مشاورین مؤسسه تماس بگیرید. * مانا باشید *