مهاجرت به انگلستان از طریق کار

26 خرداد 1398 بدون نظر

 

امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند از روش های کم هزینه و راحت برای اخذ اقامت و تابعیت اقدام نمایند. یکی از کشورهای مورد نطر برای متقاضیان کشور انگلستان می باشد. راه های مختلفی برای مهاجرت به انگلستان وجود دارد، از میان روش های گوناگون اخذ اقامت در این کشور می توان به مهاجرت به انگلستان از طریق کار اشاره کرد. با توجه به اقتصاد مناسب و فناوری بالا در این کشور بسیاری از افراد به دنبال اطلاعات در خصوص اخذ ویزای کار و شرایط آن در کشور انگلستان می باشند.

 

ویزای کار انگلستان

نحوه اخذ ویزای کار و کاریابی در هر یک از کشورها متفاوت بوده و شرایط خاص خود را داراست. در کشور انگلستان نیز اخذ ویزای کار و کاریابی از روش هایی امکان پذیر است. بسیاری از دانشجویان و محصلین در کشور انگلستان همزمان با تحصیل در این کشور جویای کار می باشند که پس از اتمام دوره تحصیلی خود بتوانند به کار مشغول شوند و ویزای خود را از ویزای تحصیلی انگلستان به ویزای کاری تبدیل نمایند. این روش می تواند روشی مناسب برای مهاجرت به انگلستان از طریق کار و اخذ اقامت دائم انگلستان محسوب شود.

یکی دیگر از روش های اخذ ویزای کار انگلستان داشتن دعوت نامه کاری می باشد. در صورتی که فردی با داشتن شرایط و الزامات لازم یا یک شرکت معتبر برای متقاضی کار در کشور انگلستان دعوت نامه کاری ارسال کند، متقاضی می تواند با رعایت قوانین و شرایط برای کار در این کشور اقدام نماید. شرکت یا فرد متقاضی نیروی کار برای استخدام نیروی خود باید شرایطی را سپری نماید از جمله اینکه باید کار مورد نظر را به مدت ۳ ماه در کشور انگلستان آگهی نماید و در صورتی که فردی متقاضی کار نشد کار مورد نظر را به مدت ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی نماید و باز هم اگر کسی متقاضی کار نشد، فرد مورد نظر می تواند برای کار اقدام نماید. متقاضی با دریافت کار مورد نظر در صورت اشتغال و پرداخت مالیات، پس از مدت زمان ۴ سال می تواند برای اخذ اقامت دائم خود درخواست نماید. همان طور که مشخص است اخذ ویزای کار و مهاجرت به انگلستان از طریق کار از این روش بسیار پر ریسک بوده و از شانس اندکی برخوردار است در نتیجه با توجه به اینکه تعداد محدودی از افراد موفق به اخذ ویزای کار در انگلستان از این روش می شوند، سایر روش ها می تواند گزینه بهتری برای تصمیم گیری و اقدام محسوب گردد.

 

ویزای TIER 2 انگلستان

کشور انگلستان دارای ویزایی تحت عنوان ویزای مهارت شغلی skiled worker)) یا ویزای TIER 2  می باشد. در این نوع از ویزا، متقاضی باید از یک موسسه یا شرکت در انگلستان پیشنهاد شغلی دریافت نماید. دقت در این امر ضروری است که پیشنهاد شغلی به طور معمول به افرادی تعلق می گیرد که مجوز ورود و حق کار در کشور انگلستان را دارا باشند در نتیجه در صورتی که متقاضی مجوز ورود یا حق کار در این کشور را نداشته باشد شانس اخذ ویزای کار کشور انگلستان برای آن ها بسیار اندک خواهد بود. علاوه بر پیشنهاد شغلی، متقاضی به یک اسپانسر یا تمکن مالی نیاز دارد. متقاضی ضمن حضور در کشور انگلستان نیاز دارد که مبلغ ۸۰۰ هزار پوند برای نفر اصلی و معادل ۵۳۰۰ پوند برای هر یک از همراهان خود (منظور همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) به مدت ۹۰ روز در حساب خود به عنوان تمکن مالی نشان دهد. داشتن پیشنهاد شغلی، تمکن مالی مناسب، میزان حقوق و درآمد، شرایط سنی مطلوب (بین ۲۵ تا ۴۰ سال)، مدارک تحصیلی، مدرک زبان (آیلتس ۶ به بالا)، سابقه کار مناسب و .... در اخذ این نوع از ویزا به شدت تاثیرگذار خواهد بود. متقاضیان کار در کشور انگلستان این امکان را خواهند داشت که حداقل ۳۰ ساعت در هفته به کار بپردازند.

برای اخذ این ویزا و مهاجرت به انگلستان از طریق کار مدارکی مورد نیاز می باشد که عبارتند از:

·   اصل مدارک مالی (سند ملکی، اجاره نامه) به همراه ترجمه

·   اصل مدارک بانکی (گواهی تمکن مالی) به همراه ترجمه

·   اصل مدارک شغلی (گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، جواز کسب، روزنامه رسمی و ...) به همراه ترجمه

·   اصل شناسنامه

·   ۲ قطعه عکس ۵ در ۶ با زمینه سفید

·   فرم اینترنتی پر شده بابت درخواست ویزا و برگه تاییدیه وقت سفارت

·   دعوتنامه شغلی

·   مدارک شغلی اسپانسر

·   گواهی اشتغال به کار و گواهی درآمد سالینه

·   فيش حقوقي و پرينت حساب بانكی اسپانسر

·   اجاره نامه یا سند ملکی اسپانسر

·   و ......

 

 همان طور که بیان شد متقاضی ویزای کار در کشور انگلستان در صورتی که موفق به اخذ این ویزا گشت می تواند سالیانه ویزای خود را تمدید نموده و در نهایت پس از مدت ۵ سال برای اخذ اقامت دائم خود درخواست دهد. ۵ سال پس از اخذ اقامت دائم نیز این امکان وجود دارد که تقاضای پاسپورت شود. امکان اخذ اقامت دائم یا پاسپورت در این روش برای خود فرد اصلی و همراهان وی (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) وجود خواهد داشت.

 

با توجه به شرایط و قوانینی که برای اخذ ویزای کار کشور انگلستان و مهاجرت به انگلستان از طریق کار وجود دارد بسیاری از افراد ترجیح می دهند از روش های زود بازده و ساده تری برای اخذ اقامت دائم یا تابعیت کشور انگلستان اقدام کنند تا درگیر پروسه آگهی شغل یا داشتن پیشنهاد شغلی از موسسات، شرکت های معتبر یا افراد نشوند. اقدام از طریق ویزای تحصیلی که امکان تبدیل این ویزا به ویزای کار در خود کشور میسر است، ویزاهای سرمایه گذاری یا ثبت شرکت، کارآفرینی و .... می تواند راه ورود مناسب تری برای اخذ اقامت دائم محسوب شود. در کل مهاجرت به انگلستان از طریق کار دشواری های خود را داراست و باید رزومه و شرایط متقاضیان برای این امر مناسب باشد. بهتر است متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق کار پیش از هر تصمیم و اقدامی در خصوص روند، شرایط و قوانین اخذ این ویزا اطلاعات لازم را کسب نموده و با آگاهی کامل برای این امر اقدام نمایند.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

ثبت پرسش