مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک

19 اسفند 1397 1 نظر

 

همان طور که می دانید روش های بسیاری برای ورود به کشور زیبای هلند نظیر روش تحصیلی، کاری، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و ... وجود دارد اما این سوال مطرح می شود که آیا امکان خرید ملک برای افراد غیر هلندی در این کشور وجود دارد، آیا مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک امکان پذیر است و در صورت خرید ملک آیا می توان به اقامت یا تابعیت این کشور دست یافت؟

امروزه روش های بسیاری برای مهاجرت متقاضیان و اخذ اقامت و تابعیت در کشورهای مختلف وجود دارد. خرید ملک در کشورهای مختلف نیز یکی از راه های ورود در میان سایر روش ها برای متقاضیان محسوب می شود. متقاضیان در پروسه های خرید ملک باید به نکات مورد نیاز در این خصوص توجه نموده و اقدامات قانونی و اصولی این روش، امکان اخذ اقامت یا تابعیت در کشور مورد نظر، امکان فروش ملک و بسیاری از نکات دیگر را مورد بررسی قرار دهند. کشور هلند نیز مانند بسیاری از کشورها با وجود زیبایی ها و شرایط کم نظیر اقتصادی و رفاهی مورد توجه افراد قرار می گیرد. در این مقاله به اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک و شرایط و قوانین آن در کشور هلند می پردازیم.

 

کشور هلند

کشور هلند در شمال اروپا واقع شده است و پایتخت آن  را شهر آمستردام تشکیل می دهد. واحد پول در این کشور یورو و زبان رسمی مردم، زبان هلندی (Dutch) می باشد. کیفیت مطلوب زندگی، امکان تحصیل در دانشگاه های بی نظیر این کشور، شرایط محیطی مناسب و زیبا، عضویت در اتحادیه اروپا، امکان کار و شرایط اقتصادی مناسب و بسیاری از مزیت های دیگر کشور هلند را مورد توجه بسیاری از افراد قرار داده است.

 

خرید ملک در کشور هلند

به طور کلی امکان خرید ملک در بسیاری از کشورهای اروپایی برای متقاضیان وجود دارد. بسیاری از کشورها نظیر کشورهای پرتغال، اسپانیا، یونان و ... این امکان را به متقاضی می دهند که بتواند ملکی را خریداری نموده و از طریق ملک خریداری شده اقامت موقت و سپس اقامت دائم را دریافت نماید. کشور هلند نیز امکان خرید ملک را به اتباع غیر هلندی اعطا نموده است و بسیاری از متقاضیان این امکان را دارند که بدون محدودیت در این کشور به خرید و فروش ملک بپردازند. رعایت قوانین عمومی بر اساس قرارداد موجود و ثبت در مراجع رسمی نکته ای است که باید مورد اهمیت قرار گیرد.

 

مراحل خرید ملک در کشور هلند

متقاضی در صورت تقاضا برای خرید ملک با یافتن ملک مورد نظر خود در کشور هلند، باید ملک را مورد ارزیابی قرار دهد و بسته به میزان ارزش ملک، میزان وام تعلق گرفته و میزان دارایی مذاکرات لازم در این خصوص را سپری نماید که این مذاکرات می تواند از طریق نماینده میان خریدار و فروشنده انجام گیرد. با اخذ تصمیم نهایی در خصوص قیمت ملک، قرارداد پیش فروش  (koopovereenkomst)  یا قرارداد موقت (voorlopige) در یک دفتر اسناد رسمی میان خریدار و فروشنده امضا می شود. با ثبت انتقال مالکیت و تکمیل فرایند در دفتر اسناد رسمی مراحل خرید ملک صورت می پذیرد. ثبت مالکیت برای متقاضیان در کشور هلند بین هزار تا ۳ هزار یورو هزینه خواهد داشت که به طور معمول هزینه نمایندگی توسط فروشنده پرداخت می شود و سپرده و وام های تعلق گرفته پس از ثبت قرارداد امضا می گردد. به طور معمول قراردادهای پیش فروشkoopovereenkomst) ) یا قراردادهای موقتvoorlopige) ) حاوی تمام اطلاعات ضروری معمول از جمله جزئیات اموال، اختیارات، محاصره و ... می باشد.

پس از ثبت و امضای قرارداد میان خریدار و فروشنده بر اساس قوانین کشور هلند تا مدت ۷۲ ساعت به خریدار فرصت تغییر نظر و حق فسخ قرارداد امضا شده بدون مجازات اعطا می شود و خریدار این فرصت را خواهد داشت تا در این زمان از خرید ملک مورد نظر صرف نظر نماید. پس از ۷۲ ساعت ملک خریداری شده به نام خریدار نهایی می گردد و امکان تجدید نظر بدون مجازات نقدی وجود نخواهد داشت.

 

قیمت ملک در کشور هلند

قیمت خرید ملک یا آپارتمان در کشور هلند بسته به شهر و محل ملک (شهرهای اصلی، حومه شهر، منطقه و ...)، اندازه و متراژ ملک و امکاناتی که در اختیار متقاضیان قرار می دهد  متفاوت بوده و بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار یورو محاسبه شده است.

 

قوانین اجاره ملک در کشور هلند

متقاضی خرید ملک در کشور هلند این فرصت را دارد تا بتواند ملک خریداری شده خود را اجاره دهد. با این منظور فرد می تواند با اجاره ملک به سود دست یابد. مبلغ اجاره ملک در کشور هلند کاملا به موقعیت مکانی ملک وابسته خواهد بود و بسته به نوع ملک و محل آن متفاوت است. بر اساس قوانین کشور هلند، مستاجر می تواند در صورتی که قرارداد مدت داری میان مستاجر و صاحب ملک بسته نشده باشد تا هر زمان که بخواهد در ملک مورد نظر سکونت نماید و صاحب ملک اجازه بیرون کردن مستاجر را نخواهد داشت. در صورتی که مستاجر چندین ماه اجاره ملک خود را پرداخت ننماید و این امر به اثبات برسد یا صاحب خانه نیاز به فروش ملک خود یا قصد سکونت در ملک خویش را داشته باشد می تواند برای خارج شدن مستاجر خود اقدام نماید. مبلغ اجاره دریافتی نیز مبلغ ثابتی می باشد و در طی زمان مستاجر ملزم به پرداخت هزینه بیشتر نمی باشد مگر اینکه نرخ اجاره ملک بر اساس اعلام دولت افزایش یابد.

 

اخذ اقامت هلند از طریق خرید ملک

متاسفانه با خرید ملک در کشور هلند امکان اخذ اقامت یا تابعیت وجود ندارد و خرید ملک در کشور هلند منجر به دریافت اقامت این کشور نمی شود. در نتیجه خرید ملک در کشور هلند را می توان نوعی سرمایه گذاری محسوب کرد که تنها منجر به درآمد زایی می شود. به طور کلی از روش های بسیاری از جمله تحصیل، کار، ثبت شرکت و ... می توان به اقامت  کشور هلند دست یافت که در ازای دریافت اقامت کشور هلند امکان سفر به همه کشورهای شنگن، امکان تحصیل در کشورهای شنگن، امکان کار در این کشورها، امکان افتتاح حساب، امکان بهره مندی از خدمات درمانی و رفاهی رایگان و ... وجود خواهد داشت. با توجه به شرایطی که در متن این مقاله بیان شد پیش از هر تصمیمی برای خرید ملک در هر کشوری در خصوص قوانین، شرایط و مراحل این امر در کشور مقصد تحقیق نموده و اطلاعات لازم را دریافت نمایید تا با آگاهی لازم خطرات و ریسک های موجود در این پروسه را به حداقل رسانید.

 

ثبت پرسش
Mostafa ghane
با سلام و تبریک سال نو در صورت ثبت شرکت، شرکت باید فعالیت اقتصادی داشته باشد؟ هزینه ثبت شرکت چقدر می باشد؟

پاسخ کارشناسان
با سلام و تبریک سال نو خدمت شما دوست گرامی، در مورد ثبت شرکت باید به این نکته توجه داشته باشید که صرف ثبت شرکت، عموماً منجر به اخذ اقامت نمی شود. بخشی از هزینه های شرکت مربوط به هزینه های دولتی است، بخش قابل توجه هزینه، مربوط به سرمایه گذاری در خود شرکت می باشد. جهت اطلاع بیشتر راجع به الزامات ثبت شرکت از قبیل ارائه بیزینس پلن (طرح تجاری) می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. * مانا باشید *