مهاجرت به نیوزلند

19 اسفند 1397 بدون نظر

نیوزلند کشوری با طبیعت بکر و حیرت‌انگیز است که گردشگران زیادی را نیز به خود جلب کرده. نیوزیلند با نام فارسی زلاند نو در جنوب شرقی استرالیا قرار داشته و داری بیش از 4.5 میلیون نفر جمعیت است. از دلایل متقاضیان برای مهاجرت به نیوزلند، می‌توان به طبیعت زیبای این کشور، اقتصاد رو به رشد و پیشرفته، نزدیکی آن به کشور استرالیا اشاره کرد. از همین رو به عده بسیاری از افراد مخصوصاً ایرانیان که توانایی مهاجرت به استرالیا را ندارند، پیشنهاد می‌شود اخذ اقامت نیوزلند را در برنامه خود قرار دهند.

برای مهاجرت به نیوزیلند چند برنامه مهاجرتی اصلی و مناسب برای ایرانیان وجود دارد که متقاضی می‌تواند با توجه به تطابق شرایط هرکدام از آنها با خود، یکی را برگزیده و از آن طریق برای دریافت اقامت نیوزیلند اقدام کند. اما برای مهاجرت به نیوزلند، چند شرط کلی وجود دارد که باید آنها را رعایت نمائید. طبق این شرایط، باید در سلامت مناسب و کامل بوده و این موضوع را با گواهی پزشک به اثبات برسانید. توانایی نسبتاً بالایی در فهم و صحبت به زبان انگلیسی داشته باشید و حداقل امتیاز لازم برای هر برنامه مهاجرتی را کسب نمائید.

 

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار و تخصص

نیوزلند درحال حاضر دارای کمبود نیروی کار در این کشور است و بنابراین مهاجرت به نیوزلند از طریق کار و تخصص، می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها  برای دریافت اقامت باشد. برای دریافت ویزای کاری نیوزلند، ابتدا سن شما نباید بیشتر از 55 سال باشد و سپس باید دارای یک پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای نیوزلندی باشید. همچنین شغل شما باید در لیست مشاغل ضروری نیوزلند موجود باشد. اما اگر دارای مهارت خاصی هستید که این مهارت شما در لیست مهارت‌های موردنیاز استرالیا قرار داشته باشد، دیگر نیازی به پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای نیوزلندی نبوده و می‌توانید مستقیماً از این طریق ویزای کاری نیوزلند را دریافت نمائید. همچنین باید حداقل سه سال در این شغل، سابقه کاری داشته باشید.

 

مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه‌گذاری

از سرمایه‌گذاران خارجی در این کشور بسیار استقبال می‌شود و سرمایه‌گذاری در نیوزلند یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به این کشور می‌باشد که احتمال موفقیت در آن بالا است. البته درصورتیکه سرمایه‌گذار، شرایط سرمایه‌گذاری در این کشور را رعایت نماید. از جمله این شرایط می‌توان به سرمایه‌گذاری با ارز نیولند، کمک به اقتصاد نیوزلند، قانونی بودن کسب و کار در این کشور و غیره نام برد. متقاضیان از این طریق ابتدا اقامت دائم نیوزلند و سپس شهروندی نیوزلند را دریافت می‌کنند. سرمایه‌گذاری در نیوزلند می‌تواند به صورت سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای درحال فعالیت باشد، یا ثبت شرکت در نیوزلند و راه‌اندازی کسب وکار در این کشور. در اینصورت باید دولت را متقاعد کنید که طرح تجاری شما توجیه اقتصادی داشته و به بهبود هرچه بیشتر این کشور کمک می‌کند. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در نیوزلند، 100 هزار دلار است.

بطور کلی ویزای سرمایه‌گذاری نیوزلند به دو قسمت تقسیم می‌شود. در مرحله اول به متقاضی، ویزای یکساله داده می‌شود و او می‌تواند کسب و کار خود را در نیوزیلند راه‌اندازی کند. اگه کسب و کار او پس از گذشت مدت ویزا موفقیت‌آمیز بوده و دارای توجیه اقتصادی باشد، یک ویزای دو ساله دیگر به منظور کارآفرینی در نیوزیلند به او اعطا می‌شود. پس از این دو سال متقاضی می‌تواند درخواست اقامت دائم نیوزلند را بدهد.

 

تحصیل در نیوزلند

یکی دیگر از راه‌های اخذ اقامت نیوزلند، تحصیل در این کشور است. تحصیل در نیوزلند از جهات زیادی دارای مزایا بوده و به شما کمک می‌کند علاوه بر تحصیل در دانشگاه‌های معتبر و سطح بالای نیوزلند، پس از مدتی، اقامت دائم این کشور را دریافت نمائید. نیوزلند دارای 8 دانشگاه دولتی است که هرکدام دارای سطح علمی بالا بوده و رتبه‌های جهانی قابل قبولی دارند. همچنین دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند برای دانش‌آموزان نیز امکان‌پذیر بوده و این کشور امکانات بسیاری را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. تحصیل در نیوزلند خود به تنهایی به اخذ اقامت نیوزلند منجر نمی‌شود، بلکه متقاضیان برای این منظور باید ویزای خود را به ویزای کاری یا ویزای سرمایه‌گذاری تغییر دهند.

نیوزیلند این امکان را به متقاضیان تحصیل در این کشور می‌دهد تا در حین تحصیل، به انجام کار هم مشغول باشند. اما کار آنها باید پاره‌وقت بوده و تنها کمک هزینه‌ی تحصیل آنها را شامل شود. نیوزیلند دارای مراکز فنی حرفه‌ای معتبری نیز می‌باشد که دانشجویان را قادر می‌سازد پس از اتمام تحصیل در نیوزیلند، مستقیم وارد بازار کار شوند. همانطور که گفته شد، در این مرحله می‌توانید ویزای خود را به ویزای کاری را تغییر دهید تا پس از گذشت مدتی، اقامت نیوزیلند را دریافت نمائید.

 

بطور کل روش های متنوعی برای مهاجرت به نیوزلند و اخذ اقامت این کشور وجود که باید با توجه به آخرین قوانین و متناسب با شرایط متقاضی بهترین روش تعیین گردد.بنابراین مشورت با یکی از دفاتر مهاجرتی معتبر بسیار کمک کننده بوده از طرف زمان و هزینه های اضافی جلوگیری به عمل می آورد.

ثبت پرسش