مهاجرت به دانمارک از طریق کار

26 خرداد 1398 بدون نظر

امکان ویزای کار برای صاحبان مدرک ارشد و دکترا ( اخذ ویزای کار دانمارک از طریق کار و تخصص ، وکیل مهاجرت به دانمارک از طریق کار، ویزای gr1 )

بسیاری از افرادی که فارغ التحصیل از مقاطع مختلف تحصیلی می باشند ، به دنبال راهی برای  مهجارت از طریق کار می باشند . بدیهی است که مهاجرت از طریق تخصص یکی از بهترین راه هایمهاجرت می باشد. منتها این نکته را در نظر داشته باشید که مهاجرت از طریق ویزای کار باید به کشورهایی صورت بگیرد که در نهایت برای شما و خانواده شما امکان اخذ اقامت وجود داشته باشد.  در حال حاضر کشورهایی در سطح بین المللی همچون استرالیا ، کانادا و دانمارک از طریق تخصص، به جذب نیروی کار می پردازند . لازم به ذکر است که  مهاجرت به کشور استرالیا و کانادا به جهت پروسه ی کاری طولانی و زمان بر ( که حداقل حدود ۳ سال به طول می انجامد ) قطعاً گزینه مناسبی برای مهاجرت نیست . پس بهتر است که برای مهاجرت کاری کشوری را انتخاب نمایید که در کمترین زمان ممکن پروسه مهاجرتی شما انجام گردد ، چراکه در امر مهاجرت و  به خصوص مهاجرت کاری ، تغییر قوانین بسیار مشهود است . همان طور که شاهد هستید ،  در مهاجرت از طریق ویزای تخصص در اغلب موارد در لیستی که سفارت برای شغل های مورد نیاز ارائه می نماید ، یکسری از مشاغل را حذف می نماید و این موضوع  در امر مهاجرت خلل ایجاد میکند ؛ از همین جهت است که توصیه می شود برای مهاجرت از طریق تخصص کشوری را انتخاب نمایید که در کمترین زمان پروسه ی مهاجرت شما نتیج بخش باشد . خاطر نشان می کنیم که در چند سال گذشته اشخاص بسیاری برای کانادا و استرالیا اقدام کرده اند و در بسیاری  از مواقع با تغییر قانون رو به رو شده اند ، در حالی که دانمارک شرایطی کاملا متفاوت را در زمینه اخذ ویزای کار ارائه می نماید.

از میان تمامی کشورهایی که از طریق کار ویزا می دهند  ، در حال حاضر فقط کشور دانمارک است که پروسه ای  حدود ۱ سال برای اخذ ویزا دارد .

کشور دانمارک از حیث رفاه اجتماعی ، به عنوان شادترین و اولین  کشور دنیا برگزیده شده است و با توجه به نوع ویزایی که صادر می نماید بهترین گزینه برای مهاجرت از کاری است .

اخذ ویزای کار دانمارک یکی از بهترین راه های مهاجرت برای اشخاصی است که قصد دارند با مدرک تحصیلی فوق لیسانس و یا بالاتر جهت انجام کار در کشور دانمارک اقدام نمایند. این  نوع ویزا که از انواع PBS  یا همان Point Based System  می باشد ، شامل یک سری از نیازمندی ها برای اخذ ویزا می باشد که هرکدام دارای امتیاز جداگانه ای هستند. اگر شما بتوانید  ویزا کار دانمارک را بگیرید ؛ اخذ اقامت شما تقریبا صد در صد می باشد.

شرایط اخذ ویزای کاری دانمارک و امتیازات مربوط به آن به شرح ذیل می باشد :

  1. مدرک تحصیلی : تنها دوستانی که مدرک فوق لیسانس یا بالاتر را دارا می باشند ، می توانند از امتیاز این مرحله برخوردار شوند . پس بهتر است بدون ریسک اقدام کنید  و به هیچ عنوان از مدرک پایین تر ابرای اخذ این ویزا درخواست ندهید .
  2. سابقه کار : در این مرحله سابقه کار حداقل ۳ سال به بالا که مرتبط با رشته تحصیلی نیاز می باشد.( داشتن سابقه بیمه الزامی نمای باشد.)
  3. مدرک زبان : متقاضیان جهت اخذ ویزای کار دانمارک  در این مرحله  باید مدرک زبان معادل آیلتس ۶٫۵ در رزومه خود داشته باشند . این نمره در امتیاز بنده  کیس متغیر می باشد ، اما در بد ترین حالت نمره شش و نیم کفایت می کند.
  4. سن : در نهایت ، نکته مهمی که حائز اهمیت است ، این است که دوستان عزیز نهایتاً تا ۴۰ سالگی می توانند برای اخذ ویزای کار اقدام نمایند.

شایان ذکر است که در رابطه با کسب ویزای کاری ( GR1 دانمارک ) این است که همیشه این نگرانی وجود دارد که آیا می توان تنها با سه مورد از موارد فوق امتیاز لازم را اخذ نمود و وبرای اخذ ویزا اقدام کرد ؟ در پاسخ به این دوستان گفته می شود در این زمینه نیز راه هایی وجود دارد تا بتوانند این gap را بهبود بخشند.

متقاضیان باید در نظر داشته باشند که برای اخذ ویزا ی کار دانمارک  ؛ در صورت متاهل بودن لازم است که  زمانی کوتاه ( معمولاً ۱ تا ۳ ماه ) را در دانمارک سپری کنند  و بعد از آن برای اخذ ویزای  همسر و فرزندان خود را نیز به کشور دانمارک اقدام نمایند . این نوید به شما داده می شود که در این مورد نیز راه کاری وجود دارد و شخص می تواند همسر خود و گاهاً فرزندانش را همراه خود به دانمارک بیاورد.

شایان ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور برای هریک از همراهان فرد متقاضی از جمله همسر و یا فرزندان ایشان هیچ مبلغی را جهت انجام این پرونده از شما دریافت نمی کند ؛ بلکه فرد متقاضی کافیست که با مبلغی حدود هزار و پانصد دلار  پرونده خود را پیش ببرد.

پس از اخذ ویزای دانمارک ، شخص متقاضی حدود ۵  ماه فرصت دارد تا از کشور خارج شود و وارد خاک دانمارک شود. پس از ورود به این کشور، وی موظف است که مراحل معرفی کردن خود به پلیس کشور، معرفی آدرس محل سکونت خود در دانمارک، بیمه و … را طی نموده تا به صورت رسمی مورد معرفی کشور دانمارک قرار بگیرد. وی می تواند پس از طی نمودن این مراحل ، جهت پروسه مهاجرت همسر و یا فرزندان خود نیز اقدام نماید. همچنین در پایان هر دوره ( پایان هر سال) این ویزا تا ۱ سال قابل تمدید است و شخص دانده ویزای  کار می تواند تا ۳ سال در کشور دانمارک حضور داشته باشد. همچنین در صورت پیدا کردن کار و پرداحت حق بیمه و مالیات ، می تواند بعد از گذشت ۳ سال برای اخذ اقامت کشور دانمارک اقدام نماید.  اگر شخص در مدت زمان ۳ سال ، فقط ۱۰ ماه کار کند و مالیات بپردازد ؛ اقامت ۴ ساله  به او تعلق می گیرد و بعد از آن شخص اقامت دائم این کشور را دریافت می نماید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

ثبت پرسش