اطلاعات ویزا و مهاجرت

مهاجرت به سوئیس

کامنتی برای این صفحه نوشته نشده است .

شرایط اخذ اقامت سوئیس

امروزه امر مهاجرت ، مساله ای است که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است . مهاجرت را ه های قانونی گوناگونی دارد از جمله تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت ، ازدواج و تولد . افرادی که قصد ماجرت دارند یکی از مهمترین اهدافشان کسب اقامت کشور مورد نظر می باشد . یکی از کشورهای محبوب جهت مهاجرت کشور سوئیس می باشد . برای مهاجرت به این کشور باید از شرایط اخذ اقامت سوئیس آگاه بود . همانند سایر کشورها شرایط اخذ اقامت سوئیس قوانین خاصی دارد . اگر شخص متقاضی از شرایط اخذ اقامت سوئیس آگاه باشد می تواند تصمیم صحیح تری برای مهاجرت به این کشور بگیرد و یا درصورتی که  شخص متقاضی شرایط اخذ اقامت سوئیس  را نداشته باشد از مهاجرت به این کشور منصرف می گردد . ما در این مقاله سعی داریم مطالبی جهت آگاهی شما عزیزان در رابطه با شرایط اخذ اقامت سوئیس ارائه دهیم .

بسیاری از افرادی که در کشور سوئیس اقامت موقت  دارند ، امی توانند قامت دائم  این کشور را بعد از  گذشت ۱۰ تا ۱۲ سال اخذ نمایند البته این مدت زمانی می تواند در شرایط خاص کوتاه تر شود . بهتر  است بدانید که دریافت گذرنامه سوئیس هر چند بسیار دشوار است ولی مهاجرین وکسانی که اقامت دائم سوئیس را دارند به دنبال اخذ تابعیت این کشور می باشند . از مزایای دریافت پاسپورت کشور سوئیس سفر به ۱۵۵ کشور بدون روادید و رتبه چهارم در شاخص قدرت پاسپورت می باشد  کشور سوئیس از ۳۰ کشورتوسعه یافته جهان مقام سوم را در رتبه بندی و شاخص توسعه فراگیر برای دست یابی به فرصت های مناسب زندگی از نظر کیفیت در دیجیتال ، مراقبت های بهداشتی ، زیر ساخت های مناسب ، آموزش و پرورش ، محل سکونت ، مالکیت و دارایی مالی دارد . سوئیس یک کشور چند زبانه است ، و بسته به محل اقامت زبان  آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی می باشد .

چه کسی می تواند پاسپورت کشور سوئیس و یا اقامت دائم سوئیس را کسب کنند ؟

شرایط مختلفی برای شهروندان عضو اتحادیه اروپا به علاوه ایسلند ،لیختن اشتاین و نروژ جهت این امر وجود دارد . اگرمتقاضی  یک شهروند خارج از اتحادیه اروپا باشد اگر به مدت ۱۰ سال ( برای بعضی از ملیت ها این مدت کمتر است ) زندگی کند می تواند اقدامات لازم را جهت کسب اجازه اقامت دائم انجام دهد . همچنین متقاضی می تواند پس از ۱۲ سال و یا در برخی از موارد کمتر مثل ازدواج و یا تولد فرزند درخواست تابعیت کشور سوئیس را بدهد . بسیاری از افراد خارجی که در کشور سوئیس زندگی می کنند به دریافت اقانت دائم کشور سوئیس راضی هستند و به نظرشان فرآیند دریافت تابعیت این کشور فقط روند طولانی تری دارد و طبق تحقیقات انجام شده تنها ۲ درصد از افراد واجد شرایط برای دریافت تابعیت کشور سوئیس اقدام می کنند .

تفاوت اقامت دائم سوئیس  با تابعیت در کشورسوئیس در چیست ؟

کسب اقامت دائم سوئیس به شما اجازه می دهد در کشور سوئیس با شرایطی مشابه اتباع سوئیسی زندگی کنید که شامل موارد زیر می شود :

 • دسترسی آزاد جهت اشتغال، شرایط استخدام وکار
 • راه اندازی شرکت
 • حق اموزش و رسمیت شناختن مدارک نحصیلی و کمک هزینه های مالی برای آموزش
 • امکان خرید املاک و مستغلات بدون هیچ محدودیتی
 • امکان زندگی در هر نقطه از کشور سوئیس
 • دسترسی به  تمامی مزایای رفاهی و کمک های اجتماعی کشور سوئیس

مزایای تابعیت کشور سوئیس شامل تمامی موارد بالا به اضافه حق رای بعد از ۱۸ سالگی و یا حتی خود کاندید شوند  . البته وظایف قانونی نیز همانند دیگر شهروندان سوئیسی باید انجام دهند . به عنوان مثال مردان سوئیسی از ۱۸ تا ۳۴ سالگی باید خدمت سربازی انجام دهند . از مزایای داشتن تابعیت سوئیس این است که اگر شما تابعیت این کشور را کسب نمایید لزومی در ترک تابعیت از کشور اصلی خود را ندارید .

تابعیت دوگانه در کشورسوئیس :

دولت کشور سوئیس تابعیت دو گانه را می پذیرد .اگر شما خواستار کسب تابعیت کشور سوئیس را هستید لازم به ترک تابعیت ملیت تولد خود نیستید مگراینکه کشوری که ملیت آن را دارید این اجازه را به شما ندهد .

اخذ اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت :

متقاضی می بایست حدودا مبلغ ۱۳۰۰۰ یورو در کشور سوئیس سرمایه گذاری نماید . حداقل یکی از مدیرات باید سوئیسی باشد و برای ۱۰ نفر شغل ایجاد شود .میزان حداقل حقوق در کشور سوئیس ۳۵۰۰ فرانک می باشد. پس از گذشت یک سال از سرمایه گذاری اگر سرمایه گذاری مذبور سود آوری بالغ بر ۱۰۰۰۰ فرانک داشته باشد متقاضی می تواند جهت اقامت یک سال دیگر در کشور سوئیس کارت اقامت دریافت نماید . پس از گذشت ۵ سال در شورت واجد شرایط بودن ۳ سال دیگر هم تمدید خواهد شد . و به طور کلی بعد از ۱۰ سال متقاضی می تواند برای اجازه اقامت دائم کشور سوئیس اقدام نماید .

اخذ اقامت از طریق کار در سوئیس :

متقاضی جهت کار در سوئیس می بایست کارفرما داشته باشد . کارفرمای مورد نظر باید دعوت نامه کاری برای متقاضی ارسال نماید . این دعوت نامه باید مورد تایید اداره مهاجرت کشور سوئیس قرار گیرد . پس از تایید برای متقاضی ارسال می شود و متقاضی  اقدام برای در یافت ویزای کار کشور سوئیس دهد . اگر متقاضی در کشور سوئیس باشد بعد از شروع کار در کشور سوئیس ظرف مدت ۱۴ روز در منطقه ای که قصد زندگی در آن را دارد نزد مقامات محلی باید درخواست دهد . باید به این نکته توجه داشت  اتباع خارجی تنها در صورتی استخدام می شوند که

 • هیچ تبعه سوئیسی و یا شهروند اتحادیه اروپا با توانایی لازم جهت کار مورد نظر رانداشته باشند .
 • سن متقاضی می بایست بین ۲۲ تا ۳۹ سال باشد.
 •  حداقل مدرک لیسانس مرتبط
 • تجربه کافی مناسب
 • دانش کافی برای زبان مورد نظر را داشته باشد
 •  قرار داد رسمی کاربین کار فرما و متقاضی منعقد شده
 • حقوق تعیین شده می بایست حداقل ۳۵۰۰ فرانک باشد .

برای ویزای کاری ۱ سال اقامت موقت ۱ سال تمدید . سپس ۳ سال تمدید خواهد شد و بعد از اتمام ۵ سال دیگر تمدید می شود و بعد از ۱۰ سال متقاضی می تواند در خواست اقامت دائم این کشور را دهد . البته این مدت برای شهروندان آمریکایی ۵ سال می باشد .

اخذ اقامت از طریق تحصیل در سوئیس :

کشور سوئیس از جمله مقاصد تحصیلی پرطرفدار است . دانشگاه های این کشور همواره  در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان جای داشته اند . هزینه شهریه در هر سال برای دانشجویان بین المللی درکشور سوئیس  حدود ۶۵۰ تا ۱۰۰۰ فرانک می باشد ، اگر چه این مبلغ می تواند بستگی به رشته و مقطع تحصیلی انتخابی شخص متقاضی متفاوت می باشد . این کشور دارای ۲۶ دانشگاه استانی و موسسات تکنولوژی در زوریخ و لوزان می باشد . ثبت نام دانشجو می بایست ظرف مدت ۱۴ روز پس از ورود در دانشگاههای کشورمی بایست اثبات هویت و ادرس محل سکونت با شواهد کافی از منابع مالی و گذرنامه معتبر و بیمه سلامت خود را به اداره مهاجرت منطقه ای ارائه دهد . مدت اقامت دانشجودر کشور سوئیس بسته به مقطع تحصیلی دارد بعد از اتمام تحصیل متقاضی می تواند نوع  ویزای خود را تغییر دهد مانند دریافت ویزای کار و شرایط اقامت طبق ویزای مورد نظر اعمال می شود .

اخذ اقامت سوئیس از طریق ازدواج :

چنانچه متقاضی با یک تبعه سوئیسی ازدواج نماید اگر ۵ سال از اقامتش در کشور سوئیس و ۳ سال از ازدواج رسمی اش گذشته باشد می تواند برای اقامت دائم این کشور اقدام نماید .از جمله شرایطی که می بایست متقاضی برای دریافت این ویزا داشته باشد به شرح زیر است :

 • انطباق پذیری با کشور سوئیس
 • تابع قوانین کشور سوئیس باشد.
 • عدم سوء پیشینه و برای امنیت کشور سوئیس خطرناک نباشد .

اخذ تابعیت سوئیس از طریق تولد :

به طور کلی کشورها از دو سیستم خاک وخون در اعطای تابعیت پیروی می کنند . اعطای تابعیت در کشور سوئیس بر اساس اصل خون می باشد .

 • هر کودکی که پدر و یا مادرش تبعه سوئیس باشد ، سوئیسی محسوب می شود .
 • اگر مادر سوئیسی باشد وبدون ازدواج رسمی ، فرزند سوئیسی محسوب می شود .
 • اگر پدرسوئیسی به طور رسمی ازدواج نکرده باشد و قبل از سن ۲۲ سالگی فرزند اذعان به تابعیت کشور سوئیس کند .

در نهایت می توان گفت کشور سوئیس در خصوص اقامت و تابعیت افراد خارجی سختکیرانه برخورد می کند و شرایط اخذ اقامت سوئیس تقریبا دشوار است . امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات لازم را جهت شرایط اخذ اقامت سوئیس کسب کرده باشید و با در نظر گرفتن شرایط اخذ اقامت سوئیس تصمیم نهایی خود را برای مهاجرت به این کشور بگیرید . پیشنهاد ما این است به کشورهایی مثل سوئد ، اسلواکی و… که تقریبا شرایط سهل تری برای اقامت دارند بیاندیشید و در خصوص هر گونه امر مهاجرتی از طریق موسسات حقوقی معتبر که دارای تجربه مناسبی هستند اقدام نمایید . ونکته مهمی که بهتر است به یاد داشته باشید ، داشتن وکیل مهاجرتی یک امر مهم برای رسیدن به کشور هدف جهت مهاجرت است .

مهاجرت به سوئیس از طریق ثبت شرکت

<h2><span style="color:#990000;">ثبت شرکت در سوئیس:</span></h2><p>قصد&nbsp;مهاجرت&nbsp;به سوئیس&nbsp;از طریق&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;را دارید؟ آیا در مورد&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;اطلاعاتی دارید؟ شرایط&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;چگونه است؟ آیا از طریق&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;می توان اقامت و تابعیت سوئیس را اخذ کرد؟ همه ساله افراد بسیاری قصد&nbsp;مهاجرت&nbsp;به سوئیس&nbsp;را دارند که می توانند از راههای متفاوتی به سوئیس&nbsp;مهاجرت&nbsp;نمایند یکی از راههایی که مورد استقبال بسیاری از افراد قرار می گیرد&nbsp;مهاجرت به سوئیس&nbsp;از طریق&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;می باشد که با توجه به شرایط هر فرد می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد فرد متقاضیمهاجرت به سوئیس&nbsp;می تواند از طریق&nbsp;ثبت شرکت&nbsp;در سوئیس&nbsp;به&nbsp;اقامت و تابعیت سوئیس&nbsp;دست یابد. ما در این مقاله سعی داریم تا در مورد&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;برای شما عزیزان مطالبی را بیان نماییم و به سوالات متعدد شما در مورد&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;پاسخ دهیم.</p><p>ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;می تواند به عنوان یکی از مطمئن ترین راههای مهاجرت باشد که افراد متقاضی&nbsp;مهاجرت به سوئیس&nbsp;می توانند آن را برگزینند اما نکته مهمی که در مورد&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;وجود دارد این است که فرد متقاضی&nbsp;ثبت شرکت&nbsp;در سوئیس&nbsp;باید دارای شرایطی باشد تا بتواند برای&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;اقدام نماید و همچنین کمترین ریسک را برای فرد متقاضی در بر داشته باشد تا بتواند از این طریق به&nbsp;اقامت و تابعیت سوئیس&nbsp;دست یابد همچنین نکته مهمی که در مورد&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;وجود دارد ارائه بیزینس پلن قوی می باشد که فرد متقاضی باید ارائه دهد.</p><h3><span style="color:#990000;">قانون ثبت شرکت در سوئیس:</span></h3><p>هر کشوری قوانین و مقررات خاص خود را برای ثبت شرکت دارد که کشور سوئیس نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. افرادی که قصد&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;را دارند بهتر است بدانند تشکیل یک شرکت در سوئیس باید توسط قوانین شرکت ها در کشور سوئیس تنظیم و به ثبت برسد. هر شرکتی که در سوئیس تشکیل می شود باید به ثبت برسد تا بتواند فعالیت اقتصادی و تجاری خود را انجام دهد. هر شرکتی که در سوئیس به ثبت می رسد باید دارای آدرس دقیق و یا همان اقامتگاه باشد. در سوئیس شرکت های بسیاری وجود دارد که افراد می توانند آنها را به ثبت برسانند و فعالیت اقتصادی خود را آغاز نمایند از جمله شرکت هایی که در سوئیس وجود دارد عبارتند از: شرکت با مسئولیت محدود، مالکیت انحصاری، شرکت های سهامی و شرکت های مشارکت که از بین تمامی این شرکت ها شرکت با مسئولیت محدود طرفداران بسیاری دارد.</p><h3><span style="color:#990000;">۱: شرکت سهامی:</span></h3><p>زمانی که یک شرکت سهامی به ثبت می رسد به عنوان یک شخصیت حقوقی محسوب می شود. تمامی مسئولیت هایی که در شرکت سهامی ایجاد می شود به شرکت ارتباط دارد همچنین بهتر است بدانید که برای ایجاد یک شرکت سهامی حداقل باید ۲ نفر مشارکت داشته باشند تا بتوانند شرکت سهامی را به ثبت برسانند. نکته حائز اهمیتی که در مورد شرکت سهامی وجود دارد این است که در صورتی که شرکت سهامی ورشکسته شود صاحبان شرکت سهامی ورشکسته تلقی نمی شوند.</p><h3><span style="color:#990000;">۲: مالکیت انحصاری:</span></h3><p>در شرکت مالکیت انحصاری در واقع فرد و تجارت یکی هستند منظور از این موضوع این است که فردی که تجارت را آغاز می نماید تمام مسئولیت های شرکت را نیز بر عهده دارد. نکته مهمی که در مورد شرکت های مالکیت انحصاری وجود دارد این است که درآمد شرکت با درآمد فرد جمع می شود که این امر ممکن است افزایش مالیات برای شرکت را در بر داشته باشد. همچنین نکته دیگری که در مورد شرکت های مالکیت انحصاری وجود دارد این است که در صورتی که شرکت ورشکست شود فرد ممکن است دارایی خود را از دست دهد چون فرد مسئول تمامی کارهای شرکت خواهد بود.</p><h3><span style="color:#990000;">۳: شرکت های مشارکت:</span></h3><p>فعالیت شرکت های مشارکت مانند شرکت های تضامنی می باشند. در شرکت های مشارکت ۲ یا چند نفر با یک دیگر مشارکت خواهند داشت. شرکت های مشارکت طرفداران بسیاری دارد. شرکت های مشارکت همانند شرکت های مالکیت انحصاری می باشد اما تفاوتی که با شرکت های مالکیت انحصاری دارد این است که درآمد و یا ضرر شرکت بین شرکا تقسیم می شود و تمامی شرکا مسئول خواهند بود.</p><h3><span style="color:#990000;">۴: شرکت با مسئولیت محدود:</span></h3><p>شرکت با مسئولیت محدود در بین مردم سوئیس طرفداران بسیاری دارد این شرکت یکی از انواع شرکت های تجاری می باشد که افراد می توانند تاسیس نمایند و به کار و فعالیت بپردازند. اعضای شرکت با مسئولیت محدود می توانند ۱ و یا چند نفر باشند. نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که پس از افتتاح و به ثبت رسیدن شرکت با مسئولیت محدود و پس از شروع فعالیت خود باید مالیات بر درآمد خود را نیز پرداخت نمایند. اگر قصد ایجاد شرکت با مسئولیت محدود را دارید بهتر است بدانید که باید در ابتدا اساسنامه شرکت را تهیه نمایید و سپس شرکت با مسئولیت محدود را به ثبت برسانید و شروع به فعالیت نمایید همچنین اعضای هیئت مدیره شرکت و سرمایه شرکت در شرکت با مسئولیت محدود باید کاملا مشخص شود.</p><h3><span style="color:#990000;">مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در سوئیس:</span></h3><ol><li>پاسپورت شخص متقاضی&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;در صورتی که مدت اعتبار پاسپورت کمتر از ۶ ماه نباشد.</li><li>مشخص نمودن ثبت شرکت</li><li>معرفی فعالیت های شرکت</li><li>نشانی کامل محل اقامت دائم فرد متقاضی ثبت شرکت در سوئیس.</li></ol><h3><span style="color:#990000;">اخذ اقامت و تابعیت سوئیس از طریق ثبت شرکت در سوئیس:</span></h3><p>اگر قصد&nbsp;اخذ&nbsp;اقامت و تابعیت سوئیس&nbsp;را دارید بهتر است بدانید که می توانید از طرق متفاوتی اقدام نمایید که یکی از این طرق&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;می باشد که فرد متقاضی&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;بهتر است بداند که با ایجاد و ثبت یک شرکت در سوئیس همچنین با شروع فعالیت اقتصادی در سوئیس می تواند&nbsp;اقامت و تابعیت سوئیس&nbsp;را اخذ نماید. نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که پس از&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;در صورتی که شرکت ۳ سال متوالی فعالیت اقتصادی پر سود داشته باشد می توانید اقامت دائم و سپس&nbsp;تابعیت سوئیس&nbsp;را اخذ نمایید.</p><p>در نهایت بهتر است بدانید که اگر قصد&nbsp;مهاجرت به سوئیس&nbsp;را دارید می توانند از راههای متعددی اقدام نمایید که یکی از آنها از طریق&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;می باشد که با&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;و همچنین ایجاد و شروع فعالیت اقتصادی می توانید به&nbsp;اقامت و تابعیت سوئیس&nbsp;دست یابید.&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;می تواند به روش های مختلفی انجام شود و شرکت های مختلفی در سوئیس به ثبت برسد که بستگی به افراد متقاضی و سرمایه و فعالیت آنها دارد. اگر قصد&nbsp;مهاجرت به سوئیس&nbsp;را دارید می توانید از طریق&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;اقدام نمایید واقامت و تابعیت سوئیس&nbsp;را اخذ کنید همچنین طرق دیگری برای&nbsp;مهاجرت به&nbsp;سوئیس&nbsp;وجود دارد که می توانید اقدام نمایید مانند مهاجرت تحصیلی به سوئیس و یا مهاجرت کاری به سوئیس که با هر کدام از این طرق که به سوئیس مهاجرت نمایید منجر به&nbsp;اقامت و تابعیت&nbsp;شما خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد&nbsp;مهاجرت به سوئیس&nbsp;همچنین&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;می توانید با مراجعه به موسسات حقوقی معتبر اطلاعات لازم را بدست آورید همچنین می توانید از مشاورین و&nbsp;وکیل مهاجرت به سوئیس&nbsp;بهره مند شوید و اطلاعات کاملی در مورد&nbsp;ثبت شرکت در سوئیس&nbsp;را اخذ نمایید.</p><div></div>

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

<h2><span style="color:#990000;">ویزای تحصیلی سوئیس</span></h2><p>امروزه زندگی در کشور سوئیس و استفاده از امکانات پیشرفته باعث شده است افراد بسیار زیادی جهت اخذ ویزای سوئیس به خصوص&nbsp;ویزای تحصیلی سوئیس&nbsp;اقدام نمایند. کشور سوئیس به علت شرایط رفاهی و امکانات بسیار پیشرفته افراد زیادی را به سمت خود کشانده است که این موضوع باعث شده است افراد از طریق&nbsp;ویزای تحصیلی سوئیس&nbsp;وارد کشور شوند و بتوانند از شرایط و امکانات در این کشور استفاده نمایند.&nbsp;مهاجرت&nbsp;به سوئیس&nbsp;و همچنین اخذ&nbsp;ویزای تحصیلی سوئیس&nbsp;موجب می شود تا افراد با ورود به کشور و ادامه ی زندگی از طریق&nbsp;ویزای تحصیلی به سوئیس، جهت&nbsp;اقامت در سوئیس&nbsp;و&nbsp;اخذ تابعیت در سوئیس&nbsp;اقدام نمایند. سوال مهم این است که آیا همه ی افراد در همه ی سنین می توانند جهت اخذ&nbsp;ویزای تحصیلی سوئیس&nbsp;اقدام نمایند؟ مدارک و شرایط لازم جهت اخذ&nbsp;ویرای تحصیلی سوئیس&nbsp;چیست؟ سوال دیگری که در این زمینه وجود دارد این است که افرادی که قصد ورود به کشور سوئیس از طریق ویزای تحصیلی را دارند، اجازه ی بردن همراه دارند یا خیر؟</p><p>در ادامه ی مقاله به تمامی سوالات شما پاسخ داده خواهد شد. شما عزیزان دقت داشته باشید از طریق وکیل&nbsp;مهاجرت&nbsp;از طریق&nbsp;ویزای تحصیلی در سوئیس&nbsp;اقدام نمایید تا خدایی نکرده با مشکل مواجه نشوید و بتوانید تمام اطلاعات را به درستی دریافت نمایید.</p><p>اگر برای شما عزیزان بخواهیم از ابتدا توضیح دهیم شرایط ورود برای همه ی افراد وجود خواهد داشت در واقع افراد به مدت ۱ الی ۲ سال به عنوان پیش دبستانی را طی می نمایند. دوران تحصیل افراد در کشور سوئیس از سن ۶ سال شروع می شود که دوران تحصیل افراد به مدت ۹ سال طول خواهد کشید. بعد از آن حدود ۲ سال را در مقطع دبیرستان طی می کنند که افراد با طی کردن این مقاطع می توانند مدرک دیپلم را اخذ نمایند. افراد با طی کردن مقطع دیپلم وارد مقاطع تحصیلی دانشگاهی می شوند. شروع ترم دانشگاه ها در اکثر مواقع در ترم های زمستان و تابستان شروع خواهد شد.</p><h3><span style="color:#990000;">تحصیل در مقطع لیسانس در سوئیس:</span></h3><p>افرادی که قصد ورود به کشور سوئیس را دارند باید حتما مدرک دیپلم و پیش دانشکاهی را اخذ کرده باشند در واقع باید دیپلم ۱۲ ساله داشته باشند. طول دوره ی تحصیلی در مقطع لیسانس ۴ سال طول خواهد کشید. افراد باید در مقطع لیسانس مدرکB1 یا B2 را ارائه نمایند. البته مقاضی باید در ابتدا مدرک زبان را ارائه نماید و در صورتی که مدرک مورد تایید قرار گرفت می توانند وارد پروسه ی تحصیلی شوند. امکان طی کردن دوره ی زبان در کشور سوئیس وجود ندارد. افراد در مقطع لیسانس ۱۰ ساعت اجازه ی کار دارند که حقوقی حدود ۱۲ فرانک را می توانند به ازای هر ساعت دریافت نمایند البته در نظر داشته باشید با ۱۰ ساعت کار نمی توانند هزینه های خود را تامین نمایند.</p><h3><span style="color:#990000;">تحصیل در مقطع فوق لیسانس در سوئیس:</span></h3><p>برای ورود به مقطع فوق لیسانس در کشور سوئیس افراد باید از دانشگاه های معتبر و با رنکینگ بسیار عالی در مقطع لیسانس فارغ التحصیل شده باشند تا بتوانند وارد مقطع فوق لیسانس شوند. &nbsp;البته افرادی که مقطع فوق لیسانس خود را در کشور سوئیس طی کرده باشند می توانند امید بیشتری جهت اخذ بورسیه در مقطع دکترا داشته باشند. تحصیل در مقطع فوق لیسانس به سه زبان صورت می گیرد، آلمانی، انگلیسی و فرانسوی که افراد با توجه به مدرکی که ارائه می دهند می توانند وارد کشور شوند. اگر به زبان انگلیسی باشد افراد می توانند با ارائه ی مدرک زبان ۶٫۵ وارد پروسه شوند. اجازه ی کار افراد در مقطع فوق لیسانس ۲۰ ساعت در هفته می باشد. با این میزان کار افراد می توانند در حد هزینه ی اجاره ی مسکن در آمد داشته باشند. میزان در آمد افراد حدودا از ۱۲ تا ۱۵ فرانک می باشد که با توجه به کار قانونی افراد می توانند در آمد کافی را کسب نمایند.</p><p>در نظر داشته باشید&nbsp;ویزای تحصیلی سوئیس&nbsp;امروزه برای ایرانیان با سهولت بیشتری انجام می گیرد. موضوع مهم تر این است افرادی که فرزندانشان از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور می شوند می توانند برای ورود به کشور ویزای توریستی اخذ نمایند و از این طریق وارد کشور شوند.</p><h3><span style="color:#990000;">شرایط استفاده از ویزای تحصیلی سوئیس:</span></h3><p>افرادی که قصد&nbsp;ویزای تحصیلی سوئیس&nbsp;را دارند در ابتدا باید در خواست تحصیل خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه نمایند و در صورت قبولی از سمت دانشگاه جهت ویزا اقدام نمایند. در غیر اینصورت بدون اجازه از دانشگاه نمی توانند وارد پروسه ی ویزا شوند. &nbsp;افراد جهت اخذ ویزای تحصیلی باید ویزایی بیشتر از ۹۰ روز را درخواست دهند که در خواست این ویزا حدودا ۸ هفته طول خواهد کشید. زمان اعتبار&nbsp;ویزای تحصیلی به سوئیس&nbsp;تا پایان تحصیلات طول خواهد کشید در واقع افراد باید برای ماندن در سوئیس ویزای خود را تمدید کنند در غیر اینصورت باید به کشور خود باز گردند.</p><h3><span style="color:#990000;">تحصیل در مقطع دکترای در سوئیس:</span></h3><p>افرادی که از دانشگاه های معتبر در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس فارغ التحصیل شده باشند می توانند پروسه ی تحصیلی خود را با بورس در سوئیس شروع نمایند. البته امکان&nbsp;اخذ بورسیه در سوئیس&nbsp;به استاد راهنما و تایید دانشگاه مربوط خواهد شد. پس امکان اخذ بورسیه به صورت صد در صد و قطعی نیست. متقاضی باید مدرک ایلتس ۶٫۵ و در بعضی مواقع ایلتس ۷ را ارائه نماید. از مدارک مورد نیاز جهت ورود به مقطع دکترا همراه با بورس می توان به مدرک ایلتس، تایید استاد راهنما، داشتن مقاله ISI ، فارغ التحصیل شدن از دانشگاه معتبر و &hellip; اشاره کرد.</p><p>ادامه ی تحصیل در مقطع دکترا به زبان انگلیسی خواهد بود و نیازی با ارائه ی مدارک زبان دیگر نیست. در اکثر کشورها مقطع دکترا به زبان انگلیسی خواهد بود. متقاضی در این مقطع اجازه ی ۳۰ ساعت کار را در هفته دارد که این موضوع می تواند بیشتر هزینه های فرد را در کشور تامین نماید.</p><h3><span style="color:#990000;">هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس:</span></h3><p>هزینه ی تحصیل در کشور سوئیس&nbsp;بسته به دانشگاه کاملا متفاوت می باشد. که از ۱۵۰۰ فرانک &nbsp;تا ۷۰۰۰ فرانک می باشد. البته در مقطع دکترا با توجه به توضیحاتی که در بالا ارائه شد در صورتی که متقاضی بتواند بورسیه دریافت نماید هزینه ای را پرداخت نخواهد کرد.</p><p>هزینه ی زندگی برای هر فرد کاملا متفاوت خواهد بود به این علت که افراد می توانند با توجه به میزان هزینه هایی که در این کشور پرداخت می نمایند و با توجه به علایقشان می توانند هزینه های متفاوتی را داشته باشند اما به طور کلی هزینه ها از ۱۰۰۰ فرانک به بالا خواهد بود. در نظر داشته باشید هزینه ها در کشور سوئیس بسیار بالا خواهد بود. افراد در ابتدا اجازه ی بردن همراه نخواهند داشت زمانی که وارد کشور شدند و بعد از گذراندن پروسه ی تحصیلی می توانند برای همراهان تقاضای ورود به کشور را بدهند.</p><h3><span style="color:#990000;">مدارک مورد نیاز جهت ویزای تحصیلی سوئیس:</span></h3><ul><li>مدارک هویتی ( پاسپورت و کارت ملی)</li><li>ارائه ی پذیرش از دانشگاه مورد نظر</li><li>بیمه نامه مسافرتی</li><li>ارائه ی نامه تمکن مالی مبنی بر هزینه های زندگی و تحصیل</li><li>عکس ۶*۴</li><li>ترجمه مدارک تحصیلی مورد نیاز</li></ul><p>در نهایت باید بدانید امکان اخذ&nbsp;ویزای تحصیلی سوئیس&nbsp;برای افراد زیادی امکان پذیر می باشد اما باید بدانید آیا امکان ورود برای همه امکان پذیر هست یا خیر. امکان تحصیل به سه زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسوی امکان پذیر می باشد. یکی از موضوعات مهمی که در اینجا مطرح می باشد و سوال افراد بسیار زیادی در اخذ&nbsp;ویزای تحصیلی سوئیس&nbsp;می باشد این است که آیا امکان تغییر رشته برای همه ی افراد وجود دارد؟ متاسفانه پاسخ منفی است و امکان نغییر رشته برای افراد نیست و متقاضی باید ادامه رشته خود را بخواند. افراد بعد از اتمام دوره ی تحصیلی می توانند با تایید کار فرما وارد بازار کار شوند و با پرداخت مالیات بتوانند وارد پروسه ی&nbsp;اقامت در سوئیس&nbsp;و بعد&nbsp;اخذ تابعیت در سوئیس&nbsp;شوند. شما عزیزان حتما باید در پروسه ی اخذ&nbsp;ویزای تحصیلی سوئیس&nbsp;از وکلای مجرب کمک بگیرید تا با مشکل مواجه نشوید.</p><div></div>

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

<h2><span style="color:#990000;">سرمایه گذاری در سوئیس</span></h2><p>سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;یکی از طرق قانونی&nbsp;مهاجرت&nbsp;به سوئیس&nbsp;است ، سوئیس به علت موقعیت جغرافیایی و سطح رفاه اجتماعی بالا مورد تقاضای بسیاری از&nbsp;اقامت سوئیس&nbsp;است ، متقاضیان&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;می توانند با توجه به قوانین مهاجرتی این کشور اخذ اقامت از طریق&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;نماییند . به علت اینکه&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;یکی از مباحث حقوق بین الملل خصوصی است ، پیشنهاد می شود در این زمینه با وکیل مهاجرتی مشورت نمایید و قوانین مهاجرتی سوئیس را از ایشان بخواهید . این امر سبب شده است که در مواردی از جمله کار در سوئیس ، تحصیل در سوئیس ، هزینه های زندگی سوئیس و سایر طرق مهاجرتی این کشور آشنا شوید تا بتوانید بهترین تصمیم بگیرید .</p><p>در ابتدا باید توضیح داد که چرا اقامت سوئیس اهمیت بیشتری نسبت به باقی کشور های اروپایی دارد . یکی از مسائلی که مورد نظر بسیاری از متقاضیان&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;است ، سطح استاندارد های بین المللی و خدمات درمانی و سلامت می باشد ، ثبات سیاسی و نظام حقوقی و مالیاتی این کشور یکی دیگر از این علل است که امروزه بسیاری از مردم به فکر&nbsp;اخذ اقامت سوئیس&nbsp;از طریق&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;هستند .&nbsp;قانون مهاجرتی سوئیس&nbsp;بیشتر به افرادی که&nbsp;تحصیل در سوئیس&nbsp;داشتند توجه خواهد کرد و در برنامه های خاصی به متقاضیان&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;ارائه خواهد داد و این برنامه ها&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;با سرمایه و هزینه های بالایی است . این امکان پذیر است که با&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;افراد با سرمایه گذاری در این کشور اخذ اقامت کنند .</p><p>هزینه های زندگی در این کشور بالا است ، افراد بعد از&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;باید هزینه های تحصیلی و هزینه های زندگی خود را در این کشور پرداخت نمایند . لذا جهت ورود به سوئیس باید دقت داشته باشید به همراه خانواده ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ) وارد این کشور شوید و از زندگی کردن در سوئیس لذت ببرید . خود شخص متقاضی&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;و خانواده وی اجازه کار و همچنین اجازه تحصیل در سوئیس را خواهند داشت ، لذا از این بابت بسیاری از هزینه های شما را حمایت خواهد کرد . یکی از ویژگی مهم و حائز اهمیت&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;رفت و آمد شخص در حوزه شنگن و تمامی کشور های اتحادیه اروپا خواهد بود ، لذا متقاضی&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;می تواند بدون محدودیتی وارد کشور های شنگن شود ، یکی دیگر از ویژگی های مهم این برنامه سرمایه گذاری سریع بودن این راه مهاجرتی در اروپا است ،&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;نسبت به سرمایه گذاری های دیگر در کشور های اروپایی است .</p><p>مصاحبه و گزینش افرادی که متقاضی&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;هستند یک امری است که امروزه در سفارت سوئیس انجام می شود و در ادامه به برخی از شرایط فاکتور هایی که باید جهتسرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;اشاره خواهد شد .</p><ol><li>شخص باید تابعیت کشور های خارج از اتحادیه اروپا را داشته باشد .</li><li>سن متقاضی باید کمتر از ۵۵ باشد .</li><li>نداشتن سوء سابقه کیفری</li><li>داشتن سرمایه اولیه یک میلیون یورو</li><li>استخدام نیرو کار در شرکت ثبت شده</li></ol><p>این که در چه مواردی باید سرمایه گذاری کرد و جهت تائید سفارت چه بیزینسی را عنوان کرد از مباحث حائز اهمیتی است که باید به آن دقت نمایید ، مباحثی از جمله ثبت شرکت در زمینه ی املاک و ساخت و ساز ، ورود در حساب های بانکی و گردش های حساب و یا ثبت ثبت شکرت های صوری در سوئیس از جمله بیزینسی خواهد بود که افراد اجازه ورود به عنوان&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;نخواهند داشت .</p><p>متقاضیان&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;از دو راه می توانند اخذ اقامت نماییند . در راه اول به صورت است که سرمایه گذار باید سرمایه خود را حداقل یک میلیون فرانک سوئیس را به یک کمپانی و یا شرکت سوئیسی بدهد و این کمپانی با توجه به این مبلغ کمپانی باید کارآفرینی کند و به استخدام افراد سوئیسی اقدام نماید . این مبلغی که متقاضیان&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;به کمپانی پرداخت می کند باید به فعال نگه داشتن شرکت کمک کند و شرکت باید به این مبلغ به عنوان وام نیاز داشته باشد .</p><p>دومین راه برای&nbsp;اخذ اقامت سوئیس&nbsp;از طریق&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;به این صورت است که شخص متقاضی مبلغ یک ملیون فرانک به عنوان مالیات بر درآمد ، اجاره ملک و سایر هزینه ها در این کشور باید پرداخت شود ، ولکن این برنامه در بعضی از ایالات سوئیس منسوخ شده است .</p><p>افراد ذیل می توانند برای برنامه&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;اقدام نماییند :</p><ol><li>هنرمندان ، موسیقی دان و یا بازیگران</li><li>افرادی که در خارج از سوئیس شرکت دارند</li></ol><p>در آخر پیشنهاد می شود جهت&nbsp;مهاجرت&nbsp;به&nbsp;سوئیس&nbsp;و آشنایی با&nbsp;قوانین مهاجرتی سوئیس&nbsp;با وکیل مهاجرتی مشاوره داشته باشید و تمام سوالات خود را از این متخصصین جویا شوید . زیرا که برنامه های هر ایالت در سوئیس متفاوت است و اینکه شما کدام ایالت را برای&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;انتخاب نمایید شرایط خاصی را برای شما پیش خواهد آورد . قبل از صرف هزینه های بالا و هنگفت باید گفت که شما باید ایالت مورد نظر خود را از اداره&nbsp;مهاجرت&nbsp;سوئیس چک نمایید و برای&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;با توجه به قوانین مهاجرتی این کشور اقدام نمایید .</p><p>لازم به ذکر است که شاید در نگاه اول&nbsp;سرمایه گذاری در سوئیس&nbsp;یکی از بهترین موارد ورود متقاضیان&nbsp;مهاجرت به سوئیس&nbsp;باشد ولکن باید گفت شما اگر&nbsp;قوانین مهاجرتی سوئیس&nbsp;را به صورت دقیق از وکیل مهاجرتی متخصص بخواهید به سادگی می توانید بین طرق مختلفی از جمله تحصیل در سوئیس ، کار در سوئیس و طرق مهاجرتی خاص دیگری را انتخاب نماییند .</p><div></div>

مهاجرت به سوئیس از طریق کار

<h2><span style="color:#990000;">کار در سوئیس</span></h2><p>کار در سوئیس&nbsp;قوانین و شرایطی دارد و در صورتی که از قوانین آن بی خبر باشید و یا رعایت نفرمایید ممکن است با عدم موفقیت روبرو گردد.&nbsp;کار در سوئیس&nbsp;در عصر حاضر از گزینه هاییست که شاید ابتدا تصور این باشد که قابل دسترس نیست اما شما شرایط&nbsp;کار در سوئیس&nbsp;را در این مقاله مطالعه نمایید سپس میتوانید شرایط خود را منطبق بر بروز ترین قوانین&nbsp;کار در سوئیس&nbsp;جهت اخز روادید کاری و اجازه&nbsp;کار در سوئیس&nbsp;بکار گیرید. گروه مشاورین حقوقی که در امر مشاوره ی&nbsp;کار در سوئیس&nbsp;فعال باشند میتوانند شما را در این موضوع راهنمایی نمایند. این کشور بسیار پیشرفته میباشد و دارای نظام حسابرسی و بانک داری بسیار پیشرفته ایست. قطعا اگر متقاضی&nbsp;کار در سوئیس&nbsp;هستید میبایست از انواع&nbsp;اقامت کاری سوئیس&nbsp;و قوانین و مدارک مورد نیاز جهتکار در سوئیس&nbsp;آگاه شوید و بعد در این مسیر هزینه فرمایید.</p><p>اکنون&nbsp;مهاجرت&nbsp;از راه&nbsp;کار در سوئیس&nbsp;که طریق ششم از هفت طریق کلی&nbsp;مهاجرت&nbsp;به به این کشور هست را برای شما تشریح خواهیم نمود.</p><p>کشور سوئیس تا سهمیۀ&nbsp;کارگران خارجی را محدود کرده است و هر فردی جهت&nbsp;کار در سوئیس&nbsp;به مجوز کار نیاز خواهد داشت. شرایط دریافت مجوز&nbsp;کار در سوئیس&nbsp;برای شهروندانی که از کشورهای داخل اتحادیه&shy; اروپا یا انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) هستند شامل کشورهای اتحادیه اروپا به اضافۀایسلند، لیختن&shy;اشتاین، نروژ و سوئیس و شهروندانی که از کشورهای ثالث هستند (اتباع غیراروپایی یا غیر از انجمن تجارت آزاد اروپا) متفاوت است.</p><p>بااین&shy;حال دریافت&nbsp;مجوز کار در سوئیس&nbsp;به تدریج مشکل&shy; تر می&shy;شود. در سال ۲۰۱۵ در برابر احساسات رو به رشد و پشت پردۀ ضد&nbsp;مهاجرت، دولت سوئیس مجوزهای کاری موجود برای اتباع غیراروپایی و حتی کشورهای اروپایی/انجمن اتحادیه آزاد اروپا را کاهش داد. سهمیۀ اتباع غیراروپایی/غیر انجمن اتحادیه آزاد اروپا برای مجوز کار کوتاه مدت (مجوز L) و مجوز کار طولانی مدت (مجوز B) به اندازۀ حدود ۱۰۰۰ مجوز مانند سهمیۀ مجوز کار کوتاه مدت برای اتباع اتحادیه اروپا/ انجمن اتحادیه آزاد اروپا کاهش یافت.</p><p>همچنین انتظار می&shy;رود که مقامات دولتی بیش از پیش از محیط&shy;های کاری بازرسی کنند و بر تعدد و تکرر آن بیفزایند، به این معنی که کارمندان خارجی باید یک پرونده در محل کار خود داشته باشند.</p><p>مقامات اداره مهاجرت نیز شیوه&shy; های درخواست را نیز سخت&shy;تر کرده&shy;اند و اقداماتی که اتخاذ نموده&shy;اند عبارتند از: بررسی دقیق&shy;تر درخواست&shy;ها، افزایش مقررات دستمزد و سختگیری در قوانین تمدید.</p><p>این اقدامات دریافت مجوز کار را مشکل&shy;تر کرده&shy;اند، بااین&shy;حال گرفتن مجوز کار کشور سوئیس هنوز برای افرادی که واجد شرایط هستند یا در صنعتی که با کمبود نیروی کار مواجه هست تخصص دارند ممکن است.</p><p>در حقیقت سوئیس بیشترین میزان مهاجرت در اروپا را داراست و جمعیت مهاجر آن حدود یک پنجم جمعیت کشور و دو برابر کشور آلمان است.</p><p>سهمیۀ سالانه تقسیم شده و به صورت سه ماهه منتشر می&shy;شود، انتظار می&shy;رود که تا اواسط یا پایان هر سه ماه تکمیل شود بدین معنی که ممکن است درخواست&shy;ها تا سهمیه &shy;بندی سه ماه بعدی به تأخیر بیفتد. برای جلوگیری از رد شدن درخواست با توجه به سهمیه&shy; بندی، اتباع خارجی باید درخواست مجوز کار خود را کاملاً به موقع ارسال کنند.</p><p>اطلاعات داده شده در اینجا فقط برای راهنمایی است و شما باید از اداره فدرال مهاجرت یا سفارت سوئیس در کشور خود اطلاعات لازم را دریافت کنید.</p><h3><span style="color:#990000;">چه کسی می&shy;تواند مجوز کار در سوئیس را دریافت کند؟</span></h3><p>اتباع اتحادیه اروپا/انجمن اتحادیه آزاد اروپا آزادانه می&shy;توانند وارد سوئیس شوند ولی باید برای مجوز کار درخواست بدهند.</p><p>اتباع غیراتحادیه اروپا/غیر انجمن اتحادیه آزاد اروپا جهت&nbsp;کار در سوئیس&nbsp;باید علاوه بر مجوز کار، یک مجوز اقامت ویژه نیز دریافت کنند. انجام این اقدام و دریافت مجوز اقامت در هر صورت اجباری است، خواه قرارداد کاری با یک شرکت سوئیسی یا خارجی باشد و خواه شغل مورد نظر دارای حقوق یا بدون دستمزد باشد. دریافت کردن مجوز کار شما معمولاً به سهمیه&shy;بندی&shy;های شغلی موجود، سطح تحصیلات شما و تجربه&shy;های کاری بستگی دارد و اینکه هیچ متقاضی از اتحادیه اروپا/انجمن اتحادیه آزاد اروپا برای این سمت شغلی وجود نداشته باشد. باید پیش از ورود به این کشور مجوز کار داشته باشید. این امکان وجود ندارد که ابتدا به عنوان گردشگر، بازدیدکننده یا جهت سفری کاری وارد سوئیس شوید و سپس مشغول به کار شوید. اگر می&shy;خواهید کار کنید، ابتدا باید کشور سوئیس را ترک کنید و بعد در کشور خود درخواست بدهید. به محض اینکه کار پیدا می&shy;کنید، کافرما از جانب شما از مقامات کشور سوئیس درخواست ویزای کار می&shy;دهد و شما نیز در کشور خود درخواست ویزای ورود به سوئیس را می&shy;دهید. وقتی وارد سوئیس می&shy;شوید مجوز کار و اقامت خود را دریافت خواهید کرد. این مجوز به شما اجازه می&shy;دهد که در سوئیس کار و زندگی کنید. دانشجویان و خویشاوندان دارندگان مجوز اقامت از این قانون مستثنی هستند. ممکن است آن&shy;ها تا وقتی که مقامات مربوطه را مطلع می&shy;سازند بدون مجوز در این کشور کار کنند.</p><h3><span style="color:#990000;">مهاجرت کاری به سوئیس</span></h3><p>پیش از هر موضوعی از شما تقاضا داریم از میان گروه وکلای حقوق بین الملل مشاوره ای حقوقی اخذ نمایید. سپس با اطلاعات کامل اقدم به مهاجرت و&nbsp;کار در سوئیس&nbsp;نمایید. شاید اصلا شما شرایط مورد نیاز را برای&nbsp;کار در سوئیس&nbsp;نداشته باشید. البته میتوانیم طبق وعده هایی که داده بودیم در این سایت, وبسایت های معتبر حقوقی در این باب را معرفی نماییم</p><p>این بانک اطلاعات,یکی از این موارد خواهد بود و در مورد&nbsp;کار در سوئیس&nbsp;در آینده ی نزدیک اطالاعات مفید تری نیز ارائه خواهیم داد.</p><p>ابتدا لازم است که شغلی را در سوئیس بیابید. وقتی امنیت شغلی شما تأمین شود، کارفرما به خدمات اشتغال استانی محلی درخواست خواهد داد. سپس آن&shy;ها درخواست را بررسی کرده و جهت تائید به اداره مهاجرت فدرال (FOM) ارجاع خواهند داد.</p><p>اداره مهاجرت فدرال هنگام بررسی درخواست شما عواملی نظیر زبان، مهارت&shy;ها، سن و توانایی خو گرفتن شما با محیط را در نظر خواهد گرفت. به طور کلی معمولاً در صورتی مجوز کار صادر می&shy;شود که:</p><ul><li>شما یک مدیر، متخصص یا درغیر این صورت یک کارگر واجدشرایط باشید. به&shy; علاوه مدرک دانشگاهی، تخصص ویژه و چندین سال تجربه&shy;ی کاری و حرفه&shy;ای داشته باشید.</li><li>سهمیه&shy; های مقرر امکان آن را فراهم کند.</li><li>هیچ فردی از اتحادیه اروپا/ انجمن اتحادیه آزاد اروپا برای سمت شغلی مورد نظر وجود نداشته باشد.</li></ul><h3><span style="color:#990000;">درخواست برای مجوز کار در سوئیس</span></h3><p>فرم&shy;های درخواست و مقررات ویژه در استان&shy;های مختلف متفاوت خواهد بود ولی به &shy;طور کلی شرایط زیر باید مهیا باشد:</p><ul><li>کپی گذرنامه متقاضی و کپی صفحه اطلاعات شناسایی سفر</li><li>کپی آگهی&shy;های شغلی (مطبوعات یا آنلاین)</li><li>مدارک سایر تلاش&shy;ها برای به دست آوردن کار</li><li>رزومه&shy;ی متقاضی</li><li>کپی مدارک نظیر دیپلم&shy;ها یا مدارک دیگر که باید ترجمه&shy;ی آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی یا انگلیسی آن&shy;ها ارائه شود (در صورت لزوم باید توسط یک مترجم رسمی ترجمه شود)</li><li>اطلاعات دانشگاه، محل تحصیل، تاریخ&shy;ها، دروس و نمرات</li></ul><p>ضمناً برای ورود به این کشور یا اقامت طولانی مدت در آن باید به سفارت یا کنسولگری سوئیس در کشور خود درخواست ویزا بدهید. اداره مهاجرت فدرال پاسخ درخواست را برای شما، کارفرمای شما و استان مورد نظر ارسال خواهد کرد و اگر مجوز صادر شده باشد، دفتر استانی برای صدور ویزا به سفارت یا کنسولگری سوئیس اطلاع&shy;رسانی خواهد کرد.</p><p>وقتی وارد سوئیس می&shy;شوید، ۱۴ روز وقت دارید که از طریق ادارات مهاجرتی استانی در دفتر ثبت شهروندان ثبت&shy; نام کرده و مجوز اقامت خود را دریافت نمایید. پس از دریافت مجوز اقامت می&shy;توانید کار خود را شروع کنید.</p><h3><span style="color:#990000;">انواع مجوز کار و اقامت در سوئیس</span></h3><p>ممکن است یکی از مجوزهای کار و اقامت زیر برای شما صادر شود:</p><ul><li>مجوز L (Permit L): یک مجوز اقامت کوتاه مدت است که با داشتن آن می&shy;توانید به مدت یک سال در سوئیس اقامت داشته باشید. مجوز L به ضوابط قرارداد کاری شخص بستگی دارد و ممکن است در برخی موارد استثنایی به مدت یک سال دیگر نیز تمدید شود، ولی در صورتی که از سال سوم به بعد نیز برای همان کارفرما کار کنید دیگر قابل تمدید نخواهد بود.</li><li>مجوز B (Permit B): یک مجوز اقامت اولیه یا موقتی است که به مدت یک سال اعتبار دارد، ولی به صورت سالانه قابل تمدید است، البته در صورتی که هیچ دلیلی برای صادر نشدن آن وجود نداشته باشد به&shy;عنوان مثال وقتی شخص مزایای رفاهی دریافت می&shy;کند. این مجوزها براساس سهمیه&shy; بندی صادر می&shy;شوند و به کارفرما بستگی دارند. در مجوزها اغلب مشخص می&shy;شود که در کدام استان مجوز صادر می&shy;شود و شما نمی&shy;توانید از آن استان به استان دیگری نقل مکان کنید.</li><li>مجوز C (Permit C): این مجوز اقامت برای افرادی است که به مدت ۱۰ سال متوالی در سوئیس زندگی کرده &shy;اند. اتباع آمریکایی و کانادایی فقط پنج سال متوالی باید در این کشور زندگی کنند تا بتوانند برای مجوز اقامت نوع C درخواست بدهند.</li></ul><h3><span style="color:#990000;">کار در سوئیس به صورت خویش&shy;فرما</span></h3><p>در صورتی که دارای مجوز اقامت باشید معمولاً فقط می&shy;توانید به صورت خویش&shy;فرما در سوئیس کار کنید. بدین مفهوم که شما باید به مدت ۵ یا در برخی موارد ۱۰ سال در سوئیس زندگی کرده باشید. درصورتی&shy;که با یک شهروند سوئیسی ازدواج کرده باشید یا بتوانید ثابت کنید که کسب&shy;وکار شما در سوئیس ایجاد شغل خواهد کرد یا از لحاظ اقتصادی به نفع این کشور خواهد بود، دیگر شما مشمول این قانون نمی&shy;شوید.</p><p>کار در سوئیس به صورت مبادله&shy;ی خدمات (au pair)</p><p>در صورتی که دارای شرایط زیر باشید می&shy;توانید به صورت مبادلۀ خدمات در سوئیس مشغول به کار شوید:</p><ul><li>سن شما بین ۱۸ تا ۲۵ سال باشد</li><li>شغلی را از طریق یک پیدا کرده باشید</li><li>دبیرخانه دولتی امور اقتصادی سوئیس (سکو) شغل مورد نظر را تائید کرده و مجوز کار را صادر نماید.</li></ul><h3><span style="color:#990000;">توافقات کارآموزی بین&shy; المللی</span></h3><p>کشور سوئیس دارای توافق&shy;نامه&shy;ی کارآموزی با تعدادی از کشورها در سراسر جهان است. با توجه به این توافق&shy;نامه&shy;ها متخصصین جوان می&shy;توانند وارد سوئیس شده و به مدت ۱۸ ماه در این کشور کار کنند و در عین حال مهارت&shy;های زبانی و حرفه&shy;ای خود را نیز توسعه بخشند. این کشورها عبارتند از: آرژانتین، استرالیا، بلغارستان، کانادا، ژاپن، موناکو، نیوزیلند، فیلیپین، رومانی، روسیه، آفریقای جنوبی، اوکراین و آمریکا.</p><p>برای دریافت این مجوز باید شرایط زیر را دارا باشید:</p><ul><li>تبعه&shy;ی یکی از کشورهای نامبرده باشید</li><li>سن شما بین ۱۸ تا ۳۵ سال باشد (۲۰ تا ۳۰ ساله در صورتی که اهل استرالیا، نیوزیلند یا روسیه باشید)</li><li>آموزش فنی و حرفه&shy;ای خود را به اتمام رسانده باشید (مانند یک جور کارآموزی) یا دارای یک مدرک مرتبط باشید.</li></ul><p>اتباع کانادایی می&shy;توانند بخشی از دورۀ کارشناسی خود را در سوئیس تحصیل کنند و در این صورت باید در یک دانشگاه یا کالج ثبت&shy; نام نمایند. متقاضیان ژاپنی باید فارغ&shy; التحصیل شده باشند. مدت این مجوز حداکثر ۱۸ ماهه است ولی امکان تبدیل آن به صورت اقامت&shy;های مختلف وجود دارد.</p><p>اگر از این طریق وارد سوئیس شوید، پیدا کردن یک شغل مناسب به خودتان بستگی دارد. این شغل باید مرتبط با رشتۀ تحصیلی شما یا زمینه&shy;ای که آموزش دیده&shy; اید باشد. امکان کار پاره وقت یا به صورت خویش&shy;فرما برای شخص متقاضی وجود ندارد و دستمزد دریافتی باید در راستای سایر مشاغل همان محل و بخش باشد.</p><p>وقتی شغلی را پیدا کردید، باید حداقل سه کپی از قرارداد کاری خود را از کارفرما دریافت کنید تا با استفاده از این فرم درخواست برای مجوز اقامت و مجوز کار موقت درخواست بدهید. ارائۀ کپی مدارک یا دیپلم، رزومه، گذرنامه&shy;ی معتبر و یا مدرک کارت شناسایی سفر شخص متقاضی نیز لازم است. این مدارک باید به زبان آلمانی، فرانسه یا انگلیسی ترجمه شده باشند.</p><p>شما درخواست را برای مقامات حاضر در کشور خود ارسال می&shy;کنید، سفارت یا کنسولگری سوئیس برای دریافت تائیدیه آن را به اداره مهاجرت فدرال این کشور ارجاع می&shy;دهند. اگر مجوز اعطا شود به اتباع کشورهای بلغارستان، رومانی، ژاپن، موناکو، نیوزیلند ضمانت دریافت مجوز اقامت تائید شده توسط اداره مهاجرت فدرال سوئیس داده خواهد شد. این روندهای قانونی علاوه بر یک کارت شناسایی یا گذرنامۀ معتبر جهت ورود به سوئیس و شروع کار مورد نیاز خواهد بود.</p><p>اتباع کشورهای آرژانتین، استرالیا، کانادا، فیلیپین، روسیه، آفریقای جنوبی، اوکراین و آمریکا جهت ورود به سوئیس و اقامت در این کشور به مدت بیش از ۹۰ روز به ویزا نیاز خواهند داشت، بنابراین مجوز صدور ویزا از سوی اداره مهاجرت فدرال سوئیس به آن&shy;ها داده خواهد شد. سپس متقاضی باید در سفارت یا کنسولگری سوئیس در کشور خود درخواست ویزا بدهد. کارآموزان باید در طول ۱۴ روز پس از ورود خود به کشور سوئیس در دفتر ثبت شهروندان ثبت&shy;نام کنند.</p><p>توجه داشته باشید که سوئیس توافق&shy;نامه &shy;هایی را با برزیل و تونس امضا کرده است ولی از هنگام بستن این قراردادها هنوز اجرا نشده&shy;ا ند؛ بنابراین در این مورد باید اطلاعات به روز شده را دنبال کنید.</p><p>برای اطلاعات بیشتر می&shy;توانید به اداره مهاجرت فدرال رجوع کنید: اداره رسمی سوئیس برای اطلاع&shy;رسانی در تمام زمینه&shy;های مرتبط با&nbsp;مهاجرت به کشور سوئیس_کلنوگ ۶_رن ـ وابرن ۳۰۰۳_دوشنبه تا جمعه: ۹ تا ۱۱ صبح و ۲ تا ۴ عصر، شماره تلفن تماس: ۱۱ ۱۱ ۴۶۵ ۵۸ ۴۱+</p><h3><span style="color:#990000;">مقامات استانی</span></h3><p>هر استان دارای مقامات بازار کار و مهاجرت استانی مخصوص به خود است که مجوزها را صادر می&shy;کنند و می&shy;توانند اطلاعاتی را در مورد مراحل درخواست فراهم کنند. برای دریافت اطلاعات هر استان مشخص سوئیس می&shy;توانید به وبسایت آن رجوع کنید.</p><h3><span style="color:#990000;">کاریابی در سوئیس</span></h3><p>روش&shy;های&nbsp;کاریابی در سوئیس، اطلاعاتی درباره&shy;ی&nbsp;بازار کار سوئیس، مشاغل موجود در سوئیس،&nbsp;مجوز کار در سوئیس</p><p>سوئیس محلی بسیار جذاب برای کار محسوب می&shy;شود: دستمزدها، شرایط کار و کیفیت زندگی بسیار عالی است. ولی رقابت در مشاغل سوئیس بسیار بالا و فرصت&shy;های شغلی برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا محدود است، زیرا اغلب کارگران خارجی در سوئیس و حتی متخصصین ماهر نیز سهمیه&shy;بندی می&shy;شوند. با این وجود پیدا کردن کار در سوئیس ممکن است.</p><h3><span style="color:#990000;">بازار کار سوئیس</span></h3><p>اقتصاد کشور سوئیس از ثبات بالایی برخوردار است و در مقایسه با سایر کشورهای جهان پایین&shy; ترین نرخ بیکاری را دارد. طبق گزارش دبیرخانه امور اقتصادی دولتی سوئیس (سکو) در ماه مه ۲۰۱۴ نرخ بیکاری سه درصد اعلام شد. یکی از نقاط مثبت این کشور دستمزدهای بالای آن است که در مقایسه با سایر کشورهای جهان بیشترین حقوق به کارگران و کارمندان داده می&shy;شود. دست&shy;کم چهار هفته در سال تعطیلات وجود دارد و در صورت بیکار شدن از بهترین مزایای تأمین اجتماعی برخوردار خواهید شد. کیفیت زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای جهان بسیار بالاست. بااین&shy;حال بازار کار محدود است، رقابت در مشاغل بسیار بالاست و تنها تعداد محدودی از مدیران و متخصصین ماهر اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای کار در این کشور پذیرفته می&shy;شوند.</p><h3><span style="color:#990000;">مشاغل موجود در سوئیس</span></h3><p>سوئیس کشور نسبتاً کوچکی است ولی نیروی کار بسیار ماهر دارد (به&shy;عنوان مثال در زمینه&shy;ی بیوتکنولوژی، میکروتکنولوژی و تکنولوژی پیشرفته). نیمی از درآمد حاصل از صادرات این کشور مهم صنعتی از بخش مواد شیمیایی و مهندسی الکتریک یا مکانیک است. سوئیس یکی از مراکز مالی بزرگ جهان نیز بشمار می&shy;آید. بنابراین مشاغل بسیاری برای کارگران ماهر در زمینه&shy;های مهندسی و فناوری، داروسازی، مشاوره، بانکداری، بیمه و فناوری اطلاعات، تحلیل&shy;گران مالی، تحلیل&shy;گران کسب و کار و تحلیل&shy;گران دستگاه&shy;ها وجود دارد.</p><p>شرکت&shy;های چندملیتی کارفرمایان اصلی انگلیسی زبانان محسوب می&shy;شوند و بزرگ&shy;ترین شرکت&shy;های چندملیتی جهان در سوئیس قرار دارند. این شرکت&shy;ها عبارتند از: نستله، نوارتیس، زوریخ بیمه، روشه، کردیت سوئیس، آدکو، سوئیس ره و گلنکور.</p><p>سازمان&shy;های بین&shy;المللی بسیاری نیز در سوئیس به ویژه در ژنو قرار دارند.</p><p>برای یافتن کار در سوئیس می&shy;توانید به وبسایت&shy;های زیر رجوع کنید:</p><ul><li>https://careers.un.org/lbw/Home.aspx</li><li>https://www.wto.org/english/thewto_e/vacan_e/vacan_e.htm</li><li>https://www.icrc.org/en/who-we-are/jobs</li><li>http://www.genevainternational.org/pages/en/87;Non-Governmental_Organisations</li></ul><h3><span style="color:#990000;">فرهنگ مدیریتی سوئیسی</span></h3><p>متانت، صرفه &shy;جویی، بردباری، وقت&shy;شناسی و احساس مسئولیت برای سوئیسی&shy;ها بسیار مهم و تحسین &shy;برانگیز است و این ویژگی&shy;ها در روش&shy;های کاری آن&shy;ها نیز منعکس می&shy;شود؛ بنابراین سوئیسی&shy;ها در کار خود محافظه&shy; کار و رسمی هستند. فرهنگ یک شرکت سوئیسی ممکن است با توجه به محل شرکت در منطقۀ فرانسوی، آلمانی یا ایتالیایی سوئیس متفاوت باشد. به&shy; طور کلی سلسله &shy;مراتب معمولاً عمودی است و تصمیم &shy;گیری&shy;ها بر عهده افرادی است که در رأس شرکت قرار دارند. شرکت&shy;های واقع در مناطق ایتالیایی و فرانسوی ممکن است سختگیری کمتری نسبت به شرکت&shy;های واقع در مناطق آلمانی داشته باشند. جلسات وظیفه محور و نسبتاً شخصی هستند؛ مباحثات به طور دقیق انجام می&shy;شود و ممکن است برخی نسبت به دقت و احتیاط بیش از حد آن&shy;ها دید منفی پیدا کنند. سوئیسی&shy;ها به سختگیری شناخته می&shy;شوند و شوخی و ترحم در مباحثات جایی ندارد. زندگی شخصی و کاری خود را از هم جدا کنید. سوئیسیها خوششان نمی&shy;آید که کار با سرگرمی اشتباه گرفته شود. ساعات کاری طولانی است و ممکن است ۴۵ تا ۵۰ ساعت در هفته باشد.</p><h3><span style="color:#990000;">ویزای کار سوئیس</span></h3><p>سوئیس عضو اتحادیه اروپا نیست&nbsp;ولی&nbsp;اتباع کشورهای اتحادیه اروپا بدون ویزا می&shy;توانند وارد سوئیس شوند&nbsp;و در استان&shy;ها سفر کنند و تا سه ماه در جست&shy;وجوی کار باشند و بدون نیاز به مجوز کاری در این کشور کار کنند. از سوی دیگر چنانچه قصد داشته باشند که بیشتر سه ماه در سوئیس ساکن شوند باید در استان محل سکونت خود برای مجوز اقامت درخواست بدهند. در درخواست اول برای اتباع بلغارستان و رومانی محدودیت&shy;های بیشتری جهت ورود به بازار کار وجود دارد. به&shy; علاوه اتباع کرواسی نیز با مشکل محدودیت سهمیه&shy; بندی مواجه هستند.</p><p>به دلیل وجود سهمیه &shy;بندی&shy;های شغلی برای خارجی&shy;ها روند دریافت مجوز مشکل&shy;تر خواهد بود و کارفرمایان باید ثابت کنند که هیچ فرد محلی برای شغل مورد نظر وجود ندارد و صدور مجوز محدود به مدیران، متخصصین و افراد دارای مدارک عالی تحصیلی است. اگر یک پیشنهاد کاری دریافت کنید، کارفرمای شما در استان مورد نظر درخواست می&shy;دهد و سپس درخواست او برای دریافت تائیدیه به اداره مهاجرت فدرال ارسال می&shy;شود. در صورت دریافت تائیدیه از اداره مهاجرت فدرال به دفتر استان اجازه می&shy;دهد که یک گواهی صدور ویزا به کنسولگری یا سفارت سوئیس در کشور شما ارسال کند و در نهایت می&shy;توانید شخصاً درخواست ویزا بدهید. اگر پیشنهاد کاری شما از سوی یک سازمان بین&shy;المللی باشد دیگر نیازی به مجوز کار نخواهید داشت، ولی یک کارت شناسایی ویژه برای شما صادر خواهد شد.</p><h3><span style="color:#990000;">زبان&shy;هایی که جهت کار در سوئیس صحبت میشوند:</span></h3><p>سوئیس سه زبان اصلی ملی دارد: بیشتر مردم این کشور بخصوص در مرکز و در مناطق شرقی به زبان آلمانی ـ سوئیسی صحبت می&shy;کنند. زبان مردم غرب کشور فرانسوی است و در جنوب به زبان ایتالیایی سخن می&shy;گویند. گرچه در محل کار اغلب به زبان انگلیسی صحبت می&shy;شود، تسلط بر این سه زبان امتیازی در بازار کار محسوب خواهد شد.</p><p>مدارک تحصیلی و آموزشی جهت کار در سوئیس</p><p>چنانچه قصد دارید در مشاغل نظام&shy;مند (بهداشت، آموزش، فناوری، حقوق و خدمات اجتماعی) در سوئیس مشغول به کار شوید، لازم است که مدارک و صلاحیت&shy; شما به رسمیت شناخته شوند حتی اگر تبعۀ یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشید. حتی اگر شغل نظام&shy;مند نباشد، شاید بخواهید که یک گواهی تعیین سطح دریافت کنید. در این گواهی اطلاعاتی درباره&shy;ی مدرک خارجی شما در ارتباط با نظام آموزشی سوئیس برای ارائه به کارفرمایان فراهم می&shy;شود. مدارک دانشگاهی (نه برای مشاغل نظام&shy;مند) برخی کشورها از طریق فرآیند بولونیا تصدیق می&shy;شوند. مدارک دانشگاهی (مدرک کارشناسی و بالاتر ولی نه مدارکی که مرتبط با مشاغل نظام&shy;مند هستند) می&shy;تواند از طریق ENIC-NARIC سوئیس نیز برای اهداف کاری تصدیق شوند.</p><h3><span style="color:#990000;">کاریابی در سوئیس</span></h3><h3><span style="color:#990000;">یورس (EURES)</span></h3><p>اگر شما از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس هستید، می&shy;توانید در وبسایت یورس (خدمات کاریابی اروپا) در جست&shy;وجوی کار باشید. یورس یک شبکه کاری است که توسط کمیسیون اروپا اداره می&shy;شود و برای تسهیل جابه&shy;جایی آزادانه در منطقه اقتصادی اروپا طراحی شده است. علاوه بر جست&shy;وجوی کار می&shy;توانید رزومه&shy;های خود را بارگذاری کنید و در مورد مسائل قانونی و اداری مرتبط با کار در سوئیس یا هر کشوری از اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس مشاوره بگیرید.</p><h3><span style="color:#990000;">خدمات اشتغال عمومی</span></h3><p>مراکز اشتغال منطقه&shy;ای (RAV/ORP/URC) در استان&shy;های مختلف سراسر سوئیس در زمینه&shy;ی کاریابی به اتباع اتحادیه اروپا کمک خواهند کرد. می&shy;توانید در دفتر استان محل زندگی خود ثبت&shy;نام کنید یا به مشاغل موجود در وب&shy;سایت&shy;های کاریابی آن&shy;ها نگاهی بیندازید.</p><h3><span style="color:#990000;">وب&shy; سایت&shy;های کاریابی</span></h3><h3><span style="color:#990000;">مشاغل عمومی در سوئیس:</span></h3><ul><li>Jobs</li><li>&shy;Jobscout 24</li><li>Jobsuchmaschine</li><li>JobUp</li><li>Jobwinner</li><li>Monster</li><li>Seasonworkers- ski jobs</li><li>StepStone</li><li>Total jobs</li></ul><h3><span style="color:#990000;">مشاغل متخصصین در سوئیس:</span></h3><ul><li>Alpha: برای مدیران</li><li>Darwin: برای متخصصین فناوری اطلاعات و ارتباطات</li><li>Euro Science Jobs: مشاغل پژوهشی و درجه فوق دکترا</li><li>Job Directory: بخش مالی و بانکداری</li><li>Robert Walters: مالی و حسابداری</li><li>SwissLinx: مدیریت، فناوری و مالی</li><li>Techno Jobs: مشاغل فنی و فناوری اطلاعات</li><li>Wiley: داروسازی</li></ul><h3><span style="color:#990000;">مشاغل مخصوص انگلیسی زبانان:</span></h3><ul><li>Jobs in Geneva</li><li>Jobs in Zurich</li><li>Top Language Jobs</li></ul><h3><span style="color:#990000;">&shy;های کاریابی</span></h3><p>در یکی از &shy;های کاریابی خصوصی ثبت&shy;نام کنید. &shy;های خصوصی کاریابی در سوئیس &ldquo;Arbeitsvermittlung&rdquo;&nbsp;یا &ldquo;Agance de Placement&rdquo; نامیده می&shy;شوند. دو کاریابی اصلی در سوئیس &laquo;Adecco&raquo; و &laquo;Manpower&raquo; بشمار می&shy;آیند.</p><h3><span style="color:#990000;">تدریس زبان انگلیسی در سوئیس</span></h3><p>از آنجاکه بسیاری از مردم سوئیس به زبان انگلیسی صحبت می&shy;کنند یافتن شغل تدریس زبان انگلیسی مشکل است. بااین&shy;حال می&shy;توانید چنین شغلی بیابید و دستمزد آن خوب است.</p><h3><span style="color:#990000;">روزنامه &shy;های سوئیس</span></h3><p>روزنامه&shy;ها نیز ممکن است فهرستی از مشاغل را منتشر کنند: می&shy;توانید بخش آگهی&shy;ها را به زبان آلمانی &laquo;stellentinserate&raquo; و به زبان فرانسوی &laquo;les offers d&rsquo;emploi&raquo; و به ایتالیایی &laquo;annunci di lavoro&raquo; جست&shy;وجو کنید.</p><p>روزنامه&shy;های اصلی که دارای آگهی شغلی هستند و یک روز در هفته فرصت&shy;های شغلی موجود را منتشر می&shy;کنند عبارتند از:</p><ul><li>Basler Zeitung</li><li>Bund and Berner Zeitung</li><li>Corriere del Ticino</li><li>Finanz und Wirtschaft</li><li>Handelsblatt</li><li>Le Temps (Geneva)</li><li>Neue Zurcher Zeitung</li><li>Schweizerische Handels-Zeitung</li><li>SonntagsZeitung</li><li>Tages Anzeiger (Zurich)</li><li>۲۴ Heures (Vaud)</li><li>Tribune de Geneve (Geneva)</li></ul><h3><span style="color:#990000;">شبکه&shy; های اجتماعی</span></h3><p>جاهای خالی فرصت&shy;های شغلی موجود در سوئیس معمولاً از طریق ارتباطات پر می&shy;شود؛ بنابراین اهمیت ارتباطات اجتماعی بسیار پررنگ می&shy;شود. می&shy;توانید در وب&shy; سایت&shy;های شبکه&shy;ای حرفه&shy;ای نظیر LinkedIn و بسیاری از سازمان&shy;های شبکه&shy;ای جست&shy;وجو کنید. تعدادی از این شبکه&shy;ها عبارتند از:</p><ul><li>American International Club of Geneva</li><li>Organisation of Women in Trade: Geneva</li><li>Executives International</li><li>Career Women&rsquo;s Forum</li><li>Irish Business Network</li><li>Business and Professional Woman (BPW)</li></ul><p>اتاق بازرگانی هر استان اغلب رویدادهای شبکه&shy;ای متخصصین را سازماندهی می&shy;کند. به&shy;علاوه می&shy;توانید از طریق شبکه&shy;های اجتماعی نظیر Meetup و فروم اکسپتیکا در سوئیس ارتباطات تخصصی خود را قوی کنید.</p><p>جهت کار در سوئیس خودتان نخستین گام را بردارید</p><p>افراد بسیاری شخصاً و به&shy; طور مستقیم (نه از طریق روزنامه و اینترنت) با شرکت&shy;هایی که دارای فرصت&shy;های شغلی هستند تماس می&shy;گیرند؛ بنابراین با شرکت&shy;های سوئیسی در ارتباط باشید یا آگهی&shy;های آن&shy;ها را دنبال کنید. شما می&shy;توانید اطلاعات به&shy; روزرسانی شده را در وب&shy; سایت شرکت&shy;های سوئیسی یا اتاق بازرگانی سوئیس و یا در وب&shy; سایت ثبت کسب و کار فدرال بیابید.</p><p>مطمئن شوید که رزومه و نامۀ توضیحی خود را به شخص درستی ارسال می&shy;کنید (و به زبان مناسبی): می&shy;توانید به زبان آلمانی &laquo;Personalabteilungsleite&raquo; یا به زبان فرانسه &laquo;Directeur de Ressources Humaines&raquo; را جست&shy;وجو کنید.</p><h3><span style="color:#990000;">ارسال درخواست کار در سوئیس</span></h3><p>وقتی شغلی را پیدا کردید، آنگاه باید بدانید که چگونه یک رزومه و نامۀ توضیحی به سبک سوئیسی بنویسید تا درخواست شما مورد بررسی قرار گیرد.</p><p>در صورتی که اطلاعات این صفحات برای شما مفید بوده است شما را دعوت میکنیم تا تمامی مطالب مفید این سایت را دنبال نمایید. موسسات حقوقی معتبر مندرج در این سایت کاملا مستقل بوده و میتوانند به شما مشاوره ی حقوقی ارائه دهند.</p><div></div><p></p>

مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی

<h2><span style="color:#990000;">پناهندگی در سوئیس</span></h2><p>پناهندگی در سوئیس&nbsp;نیز مانند پناهندگی در کشورهای دیگر شرایط مناسبی را&nbsp; دارا نمی باشد به اینصورت که افراد برای&nbsp;پناهندگی در سوئیس&nbsp;باید شرایط بسیار سختی را تحمل نمایند تا بتوانند از دولت سوئیس اجازه ی اقامت را دریافت نمایند و در نهایت&nbsp;پناهندگی در سوئیس&nbsp;مورد تایید این کشور قرار بگیرد به دلیل اهمیت این موضوع در این مقاله به توضیح&nbsp;پناهندگی در سوئیسمی پردازیم .البته مدنظر داشته باشید که بعد از اینکه وارد کشور سوئیس شدید چطور می توانید&nbsp;پناهندگی در سوئیس&nbsp;را اخذ نمایید و آیا این امر به نفع شما می باشد یا نه و این موضوع باید مورد بررسی قرار بگیرد .و شما می توانید در این زمینه از&nbsp;وکیل&nbsp;مهاجرت&nbsp;به سوئیس&nbsp;راهنمایی های لازم را دریافت نمایید .&nbsp;پناهندگی در سوئیس&nbsp;چگونه می باشد ؟ نحوه ی تعیین هویت در کشور سوئیس چگونه می باشد ؟ آیا قانون دابلین در کشور سوئیس اجرا می شود ؟ آیا&nbsp;پناهندگان در کشور سوئیس&nbsp;نتیجه ی مطلوبی از پناهندگی در این کشور اخذ می نمایند ؟</p><p>بهتر است بدانید درخواست&nbsp;پناهندگی در سوئیس&nbsp;هم می تواند بوده صورت کتبی باشد و هم&nbsp; می تواند به صورت شفاهی باشد به اینصورت که در صورتیکه درخواست شما به صورت کتبی بود باید به اداره ی پلیس و یا در فرودگاه تحویل داده شود .</p><p>&nbsp;</p><h3><span style="color:#990000;">پروسه ی تعیین هویت</span></h3><ul><li>تعیین هویت ساده</li><li>تعیین هویت کامل</li></ul><p>در پروسه ی تعیین هویت ساده که در حال حاضر به علت کثرت&nbsp;مهاجرت&nbsp;افراد و عدم اطمینان کشور سوئیس به این افراد کمتر مورد استفاده قرار می گیرد زیرا&nbsp; پروسه ی تعیین هویت ساده&nbsp;&nbsp; برای افرادی در نظر گرفته می شود که شناخت نسبی از او در دسترس می باشد به عنوان مثال پلیس کشور سوئیس گذارشی از این فرد ارائه داده باشد که از این افراد فقط عکس و اثر انگشت شصت گرفته می شود و شماره ی شناسایی داده می شود .البته از کودکان زیر ۱۴ سال اثر انگشت گرفته نمی شود . در پروسه ی تعیین هویت کامل که بیشتر در کشور سوئیس این مورد اجرا می شود پروسه ی تعیین هویت بسیار کامل انجام می پذیرد به اینگونه که علاوه بر عکس از تمامی انگشتان دست فرد اثر انگشت گرفته می شود البته باز در اینجا نیز از افراد زیر ۱۴ سال اثر انگشت اخذ نمی شود . پس از اینکه افراد تعیین هویت شدند به آنها شماره شناسایی داده می شود .و نام آنها وارد سیستم می شود.</p><p>قانون دابلین در کشور سوئیس به این گونه می باشد که اگر فردی در قاره ی اروپا درخواست پناهندگی دهد و درخواست او از طرف کشور سوئیس رد شود دیگر آن فرد نمی تواند&nbsp; به هیچ یک از کشورها عضو این پیمان درخواست پناهندگی دهد . در خواست پناهندگی به این صورت می باشد که اگر افراد در معرض خطر یا مورد آزار کشور متبوع خود قرار گرفته اند و این آزار به دلایل تفاوت در نژاد و یا مذهب و یا ملیت فرد می باشد کشور سوئیس درخواست این افراد چرا قبول می نماید و همچنین دلیل دیگر برای پناهندگی ممکن است دیدگاه های سیاسی و یا وابستگی به یک گروه اجتماعی خاص باشد سازمان unhcr وظیفه ی حمایت از افراد پناهجو را در سطح بین الملل دارا می باشد .همچنین این سازمان بر وضعیت امنیت و حقوق پناهندگان در کشور مورد نظر رسیدگی می نماید .</p><p>بهتر است بدانید این سازمان با کشورهایی که عضو کنوانسیون ژنو می باشند همکاری های لازم را انجام می دهد .بهتر است بدانید سازمان unhcr به مواردی از قبیل رسیدگی به پناهنجویان بیمار و درمان آنها و همچنین امنیت پناهندگان در کشور سوئیس رسیدگی می نماید . همچنین این سازمان موقعیتی را فراهم می نماید تا فرد پناهنده به&nbsp; دلخواه یکی از موارد گفته شده را انتخاب کند:۱-اقامت در کشور دیگر ۲- اقامت در کشور میزبان ۳- بازگشت به کشور خود همچنین این سازمان با کشور سوئیس در زمینه ی رسیدگی به امور پناهندگان از قبیل امور ثبت نام و دیگر موارد همکاری می نماید .&nbsp;سازمان unhcr همچنین با سازمان ngo همکاری های لازم را انجام می دهد .</p><p>اگر فردی در مرز کشور سوئیس از دادن اطلاعات طفره رفته و به طور غیر قانونی وارد کشور سوئیس شود &nbsp;آنها اغلب به یکی از مراکز پلیس رفته و فرم پناهندگی را درخواست پناهندگی می نمایند .بسیاری از افرادی که به سوئیس پناه می آورند به دلیل تغییرات سیاسی انجام شده موجب آزار و اذیت قرار می گیرد . در این باره باید دید افراد پناهنده چگونه و در کجا در کشور سوئیس زندگی می نماید آیا کمپ های موجود در کشور سوئیس جوابگوی ازدحام افراد مهاجر پناهجو در کشور سوئیس می باشند یا خیر .</p><p>در این باره باید افزود معمولا&nbsp; افراد در کمپ های کشور سوئیس به صورت دسته جمعی زندگی و ایم کمپ ها دارای امنیت نمی باشد مخصوصا برای افراد ی که با خانواده ی خود و به همراه همسر و فرزند به این کشور پناه آورده اند . همه ساله افراد&nbsp; زیادی به این دلایل پس از گذراندن سفر سخت و رسیدن به کشور سوئیس با دیدن وضعیت زندگی و امنیت و همچنین وضعیت نا مناسب پناهجویان به کشور خود بازگشته و زندگی در کشور خود را ترجیح می دهند.&nbsp;اما باید توجه داشت افرادی که دارای وضعیت مالی مناسب می باشند می توانند از طریق اجاره ی منزلی جداگانه در این کشور زندگی نمایند .اما باز این را نیز مد نظر داشته باشید که هزینه های زندگی در کشور سوئیس بسیار بالا می باشد و حقوقی که افراد پناهنده در یافت می نمایند جوابگوی این هزینه ها نمی باشد.</p><p>در نهایت می توان گفت وضعیت افراد پناهنده نه تنها در کشور سوئیس بلکه در دیگر کشورهای اروپایی نیز چندان مناسب نمی باشد و تا زمانی که افراد می توانند با احترام و با ارزش وارد کشور مورد نظر شوند به هیچ عنوان مناسب نمی باشد که از طریق پناهندگی وارد این کشور شوند و&nbsp;پناهندگی در سوئیس&nbsp;مناسب نمی باشد در صورتی که افراد می توانند از طریق دیگر&nbsp;مهاجرت&nbsp;به سوئیس&nbsp;اقدام نمایند .همچنین توجه داشته باشید که شما می توانید اطلاعات لازم را درباره ی&nbsp;پناهندگی در سوئیس&nbsp;از طریق&nbsp;وکیل مهاجرت به سوئیس&nbsp;دریافت نمایید .در این مقاله نیز سعی نمودیم اطلاعات کافی را در باره ی&nbsp;پناهندگی در سوئیس&nbsp;در اختیار شما قرار دهیم .لاز به ذکر می باشد شما می توانید از طرق مهاجرت دیگر مانند مهاجرت تحصیلی به سوئیس ، مهاجرت کاری به سوئیس ،&nbsp; سرمایه گذاری در سوئیس اقدام نمایید .</p><div></div>

تحصیل رایگان در سوئیس

<p>همانطور که مطلع هستید&nbsp;مهاجرت&nbsp;راه های گوناگونی دارد ازجمله تحصیل ، کار ،سرمایه گذاری و ثبت شرکت ، ازدواج و تولد . مناسب ترین گزینه جهت امر&nbsp;مهاجرت&nbsp;،&nbsp;مهاجرت&nbsp;تحصیلی می باشد . یکی از کشورهایی که ممکن است مقصد مهاجرت تحصیلی باشد ، کشور سوئیس است . &nbsp;مهمترین سوالی&nbsp; که ممکن است از سوی دانشجوی متقاضی مطرح شود ، این است که آیا&nbsp;تحصیل رایگان در سوئیس&nbsp;وجود دارد ؟&nbsp; اگرقصد&nbsp;تحصیل&nbsp;رایگان&nbsp;در&nbsp;سوئیس&nbsp;را دارید بهتر است از شرایط آن آگاه باشید .&nbsp;تحصیل&nbsp;رایگان&nbsp;در&nbsp;سوئیس&nbsp;می تواند بسیار مقرون به صرفه برای دانشجو باشد . اگردانشجو بتواند به&nbsp;تحصیل رایگان&nbsp;در&nbsp;سوئیس&nbsp;مشغول شود کافی است که هزینه های زندگی خود را بپردازد . ما در این مقاله سعی داریم شما را از شرایط تحصیل رایگان در سوئیس آشنا سازیم .</p><h3><span style="color:#990000;">تحصیل در سوئیس</span></h3><p>با&nbsp;تحصیل در سوئیس&nbsp;دانشجویان ازمهمان نوازی آلمانی ، شور و هیجان ایتالیایی و مواد غذایی فرانسویی بهره مند می شوند . کشور سوئیس یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در اروپا برای دانشجویان بین المللی می باشد . همچنین این کشور یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان است . چندین دانشگاه این کشوردر لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان جایگاه ویژه دارند . سوئیس یک کشور محبوب برای دانشجویان بین المللی با توجه به کیفیت زندگی در آن و فرصت های آموزشی بسیار عالی است. &nbsp;مساحت این کشور کم است اما با این حال ، گزینه های زیادی برای بدست آوردن یک فرصت تحصیلی ، مطالعه و پژوهش در آن وجود دارد .</p><p>به طور کلی دو نوع انتخاب جهت مطالعه و تحقیق در کشور سوئیس وجود دارد که عبارتند از :</p><p>_ دانشگاه استانی ؛ ده دانشگاه استانی در سراسر ۲۶ استان کشور سوئیس وجود دارد . (منطقه)</p><p>_موسسات تکنولوژی فدرال ؛&nbsp; دو موسسه فن آوری درETH در زوریخ و EPFL در لوزان کشور سوئیس وجود دارد .</p><h3><span style="color:#990000;">زبان تدریس در سوئیس :</span></h3><p>سوئیس یک کشور چند زبانه است ، زبان تحصیل&nbsp; بیشتربرای مقطع&nbsp; کارشناسی آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی می باشد . با این حال، تعداد دانشگاه ها و موسساتی که به تدریس زبان انگلیسی مشغولند در حال رشد و توسعه&nbsp; است ، &nbsp;به ویژه در دانشگاه علوم کاربردی.</p><h3><span style="color:#990000;">شهریه در دانشگاه های سوئیس :</span></h3><p>هزینه شهریه در هر سال برای دانشجویان بین المللی درکشور سوئیس&nbsp; حدود ۶۵۰ تا ۱۰۰۰ فرانک است ، اگر چه این می تواند بسته نوع رشته و مقطع تحصیلی انتخاب شخص متقاضی متفاوت باشد . دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی بهترین گزینه جهت انتخاب کشور سوئیس جهت تحصیل است . این بورسیه تنها در مقطع دکترا به دانش پژوهان اعطا می شود و شرایط خاصی جهت دریافت آن وجود دارد . اگر چه سوئیس یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیست اما&nbsp; شهروندان اتحادیه اروپا اجازه تحصیل در این کشوررا دارند . دانشجویان از اتحادیه اروپا ظرف مدت ۱۴ روز پس از ورود به این کشور باید به اداره ثبت مربوط به محل اقامت خود مراجعه نمایند و همچنین مدارک زیر را ارائه دهند :</p><p>_گذرنامه معتبر</p><p>_اثبات دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های کشور سوئیس</p><p>_اثبات شواهدی دال بر تامین هزینه های تحصیل و زندگی</p><p>_اثبات آدرس محل زندگی</p><p>_بیمه سلامت</p><h3><span style="color:#990000;">محل اقامت دانشجو :</span></h3><p>خوابگاه دانشجویی برای دانشجویان دوره کارشناسی درکشور سوئیس ارزان نیست . دو نوع &nbsp;از مسکن دانشجویی برای متقاضیان تحصیل در کشور سوئیس وجود دارد :</p><p>_محل اقامت در دانشگاه ، مثل خوابگاه</p><p>_محل اقامت خصوصی &ndash; اجاره آپارتمان و یا سوئیت</p><p>انتخاب محل اقامت دانشگاه یک راه بسیار خوب و راحت استقرارجهت زندگی دانشجو&nbsp; است و اغلب در محوطه دانشگاه واقع می باشد . این یک گزینه عالی به ویژه&nbsp; برای دانشجویان بین المللی است که می خواهند تحصیل را در این کشور آغاز کنند . بعضی از دانشجویان بین المللی که نیاز به حفظ حریم خصوصی دارند ممکن است به دنبال محل اقامت خصوصی به دور از دانشگاه&nbsp; باشند .</p><p>&nbsp;</p><h3><span style="color:#990000;">هزینه زندگی در سوئیس :</span></h3><p>کشور سوئیس دارای هزینه های&nbsp; نسبتا بالایی برای زندگی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی است . واحد پول این کشور فرانک سوئیس است . غذا خوردن و الکل درکشور سوئیس بسیار گران قیمت ، به ویژه در مقایسه با کشورهایی مانند فرانسه و اسپانیا است .</p><p>مثلا&nbsp; به عنوان یک هزینه اجاره محل زندگی در خارج از دانشگاه برای دانشجو به شرح زیر می باشد :</p><p>آپارتمان ۱ خوبه درمرکزشهر &ndash; ۱،۴۰۰fr</p><p>آپارتمان ۱ خوابه خارج از مرکز شهر &ndash; ۱،۰۰۰fr</p><p>آپارتمان ۲ خوبه درمرکزشهر &ndash; ۲،۶۰۰fr</p><p>آپارتمان ۲ خوابه خارج از مرکز شهر -۲،۰۰۰fr</p><p>&nbsp;</p><p><strong>کشورسوئیس تا چه حد امن است؟</strong></p><p>سوئیس یکی از امن ترین کشورها در اروپا است . یک دانشجوی بین المللی بسیار نادر است، با جرم و جنایت خشونت آمیز در این کشور روبرو شود. کشورسوئیس یکی از بالاترین نرخ سرانه مالکیت اسلحه در جهان را دارا است ، اما جرم و جنایت اسلحه بسیار کم است. جرم هایی که ممکن است رخ دهد در حد&nbsp; دزدی و جیب بری است .با این وجود ، دانشجویان همیشه باید اقدامات احتیاطی را انجام دهند .</p><h3><strong><span style="color:#990000;">تحصیل رایگان در سوئیس :</span></strong></h3><p>هیچ نوع تحصیل رایگان برای دانشگا ه های سوئیس وجود ندارد . مگر آنکه دانشجویان مقطع دکترا موفق به دریافت بورسیه شوند . حتی دانش پژوهان این مقطع ماهیانه حدود ۲ هزار فرانک حقوق دریافت می کنند . لذا دریافت بورسیه تحصیلی مقطع دکترا در کشور سوئیس بسیار رقابتی می باشد .</p><p>&nbsp;</p><p><strong>مدارک لازم جهت دریافت&nbsp; بورسیه در مقطع دکترا در سوئیس :</strong></p><p>_داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های مطرح و معتبر</p><p>_مدرک زبان آیلتس حداقل ۶٫۵</p><p>_ جلب نظر یک استاد به عنوان راهنمای تحصیلی</p><p>_ داشتن مقالات بین المللی و چاپ کتاب</p><p>در نهایت از آنچه که در این مقاله ذکر شد می توان این نتیجه را گرفت که ؛&nbsp;تحصیل رایگان در سوئیس&nbsp;فقط در مقطع دکترا برای دانشجو در صورت داشتن شرایط ویژه لازم به دریافت بورسیه تحصیلی امکان پذیر است . دانشجویانی که در فکر&nbsp;تحصیل رایگان سوئیس&nbsp;هستند بهتر است تحقیقات لازم در مورد کشور هایی مانند اتریش ، آلمان و نروژ را بدست آورند .تحصیل در دانشگاه های این کشور ها تقریبا رایگان می باشد و هزینه های زندگی نیز مقرون به صرفه تر است . با توجه به اینکه دریافت بورسیه مقطع دکترا نیز بسیار رقابتی است تقریبا&nbsp;تحصیل رایگان سوئیسامکان نا پذیر است مگر دانشجوی متقاضی این مقطع ، سطح بسار بالایی داشته باشد .&nbsp; برای مهاجرت تحصیلی به هر یک از کشورها در سطح جهان بهتر است از طریق موسسات حقوقی معتبر اقدام نمایید . این موسسات با&nbsp; دارا بودن تجارب ارزشمندشان در زمینه حقوق بین الملل که در اختیارتان می گذارند می توانید بهترین انتخاب را برای تصمیم جهت انواع راه های مهاجرت از جملهمهاجرت تحصیلی به سوئیس&nbsp;بگیرید&nbsp;</p>
ثبت پرسش