اطلاعات ویزا و مهاجرت

مهاجرت و اقامت اروپا

کامنتی برای این صفحه نوشته نشده است .

مهاجرت به اروپا رویایی وسوسه انگیز برای بسیاری از ایرانیان است. مهاجرت و دریافت اقامت اروپا بسیاری از جوانان را علاقه مند به زندگی و کار در اروپا نموده است. به همین جهت در طول سالهای گذشته بسیاری از ایرانیان به ویژه جوانان تلاش کرده اند تا از راه های مختلفی جهت مهاجرت به اروپا (به خصوص کشورهای عضو اتحادیه اروپا) اقدام کنند. 

البته در این زمینه باید به برخی نکاتی که برای بسیاری از افراد موجب ابهام و پرسش است، توجه داشته باشید. اینکه برای کدام کشورهای اروپایی باید ویزای شینگن تهیه کرد و کدام کشورها ویزای خاص خودشان را دارند و اینکه کدام کشورهای عضو پیمان شینگن، عضو اتحادیه اروپا هستند و برعکس کدام کشورهای عضو این اتحادیه در منطقه تحت پوشش ویزای شینگن قرار دارند.

امروزه خوشبختانه بیشتر کشورهای اروپایی هم عضو اتحادیه اروپا و هم عضو پیمان شینگن هستند. کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا، هلند، سوئد، بلژیک، دانمارک، یونان، اسپانیا و ... که شما با دریافت اقامت و بعدها شهروندی این کشورها براحتی می توانید نه تنها در سایر کشورهای عضو پیمان شینگن و اتحادیه اروپا بلکه جهت سفر توریستی به بسیاری از کشورهای دیگر جهان از جمله کانادا، استرالیا، ایالات متحده آمریکا، مکزیک، ژاپن، نیوزلند، اندونزی، مکزیک و بخش عمده ای از کشورهای آمریکای لاتین سفر کنید.

البته جای نگرانی درباره نحوه دریافت اقامت کشورهای اروپایی و تردد در این دو ناحیه (حوضه شینگن و اتحادیه اروپا) نیست چرا که در هر یک از کشورهای غرب، مرکز، شمال و یا جنوب اروپا که بتوانید اقامت دریافت کنید، عملا مشکل چندانی از لحاظ سفر به کشورهای دیگر قاره اروپا نخواهید داشت. به خصوص پس از دریافت تابعیت و گذرنامه آن کشور. اما با این وجود داشتن اطلاعات لازم در این زمینه می تواند به شما در جهت آشنایی هر چه بهتر با شرایط کشورهای اروپا کمک کند.


1) مهاجرت به کشورهای عضو شینگن و خارج از اتحادیه اروپا:

این دسته از کشورها عضو پیمان شینگن هستند ولی بنا به دلایلی به عضویت اتحادیه اروپا در نیامده اند. با این وجود اتباع این کشورها براحتی در کشورهای حوزه شینگن بدون هیچ محدودیتی تردد می کنند. این دسته کشورها عبارتند از:

·         نروژ

·         سوئیس

·         ایسلند


2) مهاجرت به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و خارج از شینگن:

این دسته کشورهای اروپایی هستند که به عضویت اتحادیه اروپا درآمده اند ولی عضو پیمان شینگن نیستند و برای سفر توریستی و یا دریافت ویزای اقامت و یا دانشجویی برای بسیاری از اتباع خارجی از جمله ایرانی ها، نسبت به کشورهای دیگر اروپایی بسیار راحت تر است. این کشورها ویزای خاص خود را دارند و اگر قصد دارید که در آینده جهت دریافت ویزای شنگن و یا اقامت در بهترین کشورهای اروپایی اقدام کنید، با دریافت ویزای کشورهای عضو اتحادیه اروپا خارج از پیمان شینگن راحت تر می توانید اقدام کنید. این کشورها عبارتند از:

·         انگلستان (در حال خروج از اتحادیه اروپا)

·         ایرلند

·         جمهوری قبرس (قبرس جنوبی)

·         بلغارستان

·         رومانی

·         کرواسی

هر یک از این کشورها ویزای خاص خود را صادر می کنند اما پلیس مرزی این کشورها همکاری تنگاتنگ و نزدیکی با پلیس کشورهای دیگر اروپایی در زمینه مهاجرت و مسائل امنیتی دارند. البته همانطور که اشاره کردیم افرادی که خواهان مهاجرت به اروپا و دریافت اقامت کشورهای اروپایی هستند، می توانند تا حدودی راحت تر جهت دریافت برخی از انواع ویزا اقدام کنند. البته این مسئله بستگی به شرایط فرد و همچنین کشور مورد نظر و حتی سیاست های مهاجرتی و صدور ویزا دارد.


3) مهاجرت به کشورهای اروپایی خارج از اتحادیه اروپا و شینگن:

این گروه هر چند بخش قابل توجهی از کشورهای شرق و جنوب شرقی این قاره را تشکیل می دهند اما هنوز به عضویت هیچ کدام از دو پیمان در نیامده اند. یعنی عضو اتحادیه اروپا نیستند و در عین حال جهت سفر به آنها نیازی هم به ویزای شینگن نیست و حتی سفر به برخی از آنها برای ایرانیان و اتباع کشورهای دیگر اروپایی کاملا آزاد است و نیازی به اخذ ویزای توریستی (جهت اقامت حداکثر تا سه ماه) در آن کشورها نیست.

این کشورها عبارتند از:

·         روسیه (عدم نیاز به ویزا برای ایرانیان)

·         صربستان (عدم نیاز به ویزا برای ایرانیان)

·         گرجستان (عدم نیاز به ویزا برای ایرانیان)

·         ارمنستان (عدم نیاز به ویزا برای ایرانیان)

·         ترکیه (عدم نیاز به ویزا برای ایرانیان)

·         بیلوروسی (روسیه سفید)

·         اوکراین

·         مولداوی

·         آلبانی

·         کوزوو

·         مقدونیه

·         بوسنی هرزگوین

·         مونته نگرو

البته بسیاری از این کشورها نیز تسهیلات زیادی برای اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین پیمان شینگن قائلند که همین مسئله هم نشان دهنده اهمیت مهاجرت و اقامت کشورهای اروپایی می باشد.

حال با این تفاصیل به راههای مهاجرت و دریافت اقامت کشورهای اروپایی می پردازیم. مهمترین و شاید بهترین راه های مهاجرت به اروپا در حال حاضر عبارتند از:


- مهاجرت به اروپا از طریق خرید ملک:

بسیاری از کشورهای اروپایی به دلایل مالی امکان خرید زمین و خانه برای اتباع خارجی را فراهم کرده اند. به این ترتیب که پس از طی مراحل قانونی لازم و پرداخت هزینه های اولیه براحتی می توانند اقامت آن کشور اروپایی را بدست آورند. البته این حالت شرایط خاص خود را دارد و چندان آسان نیست بطوری که در بیشتر کشورهایی که این موقعیت را فراهم کرده اند، باید ملک و خانه مورد نظر صدها هزار و یا گاهی بیش از یک میلیون یورو ارزش داشته باشد.

ممکن است کشور مورد نظر شما در اروپا پس از خرید ملک برای مدت محدودی اقامت به شما بدهد. یعنی اقامت موقت و پس از پایان آن دوره مجبور شوید خاک آن کشور را ترک کنید. یا در بسیاری از کشورهای اروپایی خرید ملک منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت نخواهد شد. بنابراین هنگام خرید خانه در اروپا باید دقت کرد و از مشاوره کارشناسان اروپایی کمک بگیرید.


- اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری:

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا یکی از راه هایی است که از طریق آن می توانید اقامت دریافت کنید. به خصوص کشورهایی مانند اسلواکی که هم عضو اتحادیه اروپاست و هم عضو شینگن. کسانی که تمایل به مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری را دارند می توانند براحتی جهت سرمایه گذاری در اینگونه کشورها اقدام کنند. برای مثال میزان سرمایه مورد نظر برای اسلواکی از سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا کمتر است و شرایط مناسب تری جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت دارد. البته مسئله مالیات سالیانه و الزام به اینکه هر شش ماه حداقل یکبار باید به کشورهای عضو اتحادیه اروپا (ترجیحا کشور اسلواکی) سفر کنید نیز وجود دارد. در هر صورت می توانید با توجه به بیزینس پلن و میزان سرمایه گذاری مورد نظر و پس از مشورت به دفاتر مهاجرتی معتبر می توانید بهترین کشور و شرایط را انتخاب نمایید.


- اقامت اروپا از طریق تحصیل:

خوشبختانه یکی از مطمئن ترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرت به اروپا، ادامه تحصیل و سپس کار در آن کشور است. بسیاری از کشورهای اروپایی به دلایل متعددی از جمله رشد سریع اقتصاد و صنعت، نیاز به نیروی کار جوان و تحصیلکرده، رشد منفی جمعیت و دلایل دیگر از اتباع تحصیلکرده کشورهای خارجی استقبال می کنند.

به خصوص اتباع خارجی که در این کشورها موفق به ادامه تحصیل و دریافت مدرک فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) و یا دکترا (PHD) شوند. بسیاری از شرکتها و کمپانی های بزرگ در اروپا با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی همکاری های نزدیکی دارند و براحتی از این طریق اقدام به جذب افراد تحصیلکرده خارجی می کنند.

خوشبختانه قوانینی در این کشورها وجود دارد که افرادی که تحصیلات خود را به پایان بردند می توانند ویزای خود را تبدیل به ویزای کار و یا اقامت آن کشور کنند. تاکنون از این طریق هزاران نفر موفق شده اند در کشورهای آلمان، سوئد، دانمارک، انگلستان، فرانسه، سوئیس و اتریش پس از پایان تحیلات خود موفق به پیدا کردن کار و اقامت در آن کشور شوند. البته برخی از دانشجویان خارجی پس از پایان دوره تحصیلات خود در کشورهای اروپایی، به کشورهای دیگری (از جمله کانادا و استرالیا) مهاجرت کرده ویا به کشور خود باز گشته اند.


- اقامت اروپا از طریق استخدام و کار:

برخی از کشورهای اروپایی به دلیل کمبود نیروی کار حرفه ای در برخی از حوزه های حساس، ممکن است هر چند سال یکبار اقدام به استخدام نیروی کار خارجی از داخل و یا خارج از اتحادیه اروپا کنند. طبیعتا در چنین شرایطی اولویت با کارگران، مهندسان و تکنیسین های دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد ولی در صورتی که این نیاز برطرف نشود، از کشورهای دیگر جهان از جمله کشورهای آسیایی، آمریکای لاتین و حتی از برخی کشورهای آفریقایی نیز ممکن است نیروی کار بپذیرند و پس از مدتی به آنها اقامت کشور داده شود. از جمله کشورهایی که در چند دهه اخیر برای مدتی اقدام به جذب نیروی کار کشورهای دیگر کرده اند می توان از آلمان، سوئیس، دانمارک و انگلستان را نام برد که در برخی رشته ها مانند کامپیوتر و IT (به خصوص برنامه نویسی و توسعه نرم افزار)، پرستاری، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، لوله کشی، جوشکاری و ... اقدام به جذب و استخدام تکنیسین ها و کارمندان خارجی کرده اند.


- مهاجرت به اروپا از طریق ازدواج :

ازدواج یکی از آسان ترین راه های جهت مهاجرت به اروپا و دریافت اقامت کشورهای اروپایی است. همانند بیشتر کشورهای جهان شما در صورت ازدواج یا یک تبعه اروپایی، براحتی می توانید پس از چند سال تابعیت آن کشور را اخذ کرده گذرنامه آن کشور را بدست آورید.

البته شرایط بعضی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا حدودی فرق دارد به این ترتیب که برای مثال چنانچه شما از خارج از آلمان بخواهید با یک تبعه آلمانی ازدواج کنید، باید نه تنها وی بتواند ثابت کند که دارای درآمد کافی جهت گذران زندگی هر دو نفر است بلکه شما هم - که خارج از آلمان زندگی می کنید - در اولین فرصت باید جهت امتحان زبان آلمانی موسسه گوته آلمان اقدام کرده و مدرک زبان این موسسه را در حد A2 بتوانید بدست بیاورد. چرا که دولت آلمان از اتباع خارجی متقاضی مهاجرت به آن کشور انتظار دارد که پیش از ورود به آن کشور و دریافت اقامت آلمان حداقل مهارت های گفتاری و شنیداری را جهت زندگی در آن کشور داشته باشند. البته این مسئله به نفع متقاضیان مهاجرت به آلمان نیز هست.

البته برخی از کشورهای اروپایی دیگر چنین سخت گیری هایی در زمینه مدرک زبان و یا نشان دادن توانایی شغلی جهت ازدواج اتباع بیگانه ندارند و راحت تر می توان در صورت ازدواج با اتباع آنها به اروپا مهاجرت کرد. در ضمن به این نکته نیز توجه داشته باشید که مدارک ارائه شده توسط اشخاص جهت ازدواج با اتباع اروپایی باید کاملا صحیح و حقیقی باشند و ازدواج های صوری در کشورهای اروپایی مجازات در بر داشته و به هیچ وجه نیز توصیه نمی گردد.


جهت کسب اطلاعات کامل تر و انتخاب مناسب جهت مقصد مهاجرت به اروپا و حتی روشی که قصد دارید از طریق آن اقامت یکی از کشورهای اروپایی را اخذ نمایید ، مشاوره با یک دفتر مهاجرت معتبر می تواند تا حد زیادی از تلف شدن زمان و هزینه شما بکاهد تا در سریعترین زمان به بهترین نتیجه دلخواهتان دست یابید.

مهاجرت به اتریش

<p dir="RTL">آیا به مهاجرت به اتریش فکر می کنید و می خواهید اطلاعاتی در این خصوص کسب نمایید ؟</p><p dir="RTL">در مقاله ای که پیش رویتان است سعی شده است تا به طور خلاصه اما جامع&nbsp; اطلاعاتی درباره انواع روش های مهاجرت به اتریش و راه های اخذ اقامت آن خدمت شما عزیزان ارائه گردد. امید است مطالعه آن برایتان مفید باشد.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">درباره کشور اتریش</span></h2><p dir="RTL">کشور اتریش یک کشور آلمانی زبان و صنعتی است که در مرکز اروپا واقع شده است و در غرب با سوییس و لیختن اشتاین، در شمال با آلمان و جمهوری چک و در شرق با اسلواکی و مجارستان و در جنوب با کشورهای اسلوونی و ایتالیا هم مرز می باشد.</p><p dir="RTL">آمار بیکاری بسیار پایین در این کشور نکته حائز اهمیت دیگری است که می بایست به آن توجه داشته باشید. در واقع آمار بیکاری در کشور اتریش 3 درصد است و در صورتی که در رشته تحصیلی خود تخصص داشته باشید شانس بسیار بالایی در پیدا کردن شغل خواهید داشت.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">راه های مهاجرت به کشور اتریش</span></h2><p dir="RTL">در این بخش شما اطلاعاتی را در خصوص راه های مهاجرت به اتریش مطالعه خواهید کرد.</p><p dir="RTL"><strong>مهاجرت به اتریش از چند طریق امکان پذیر است :</strong></p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; اخذ اقامت تحصیلی </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; مهاجرت کاری به اتریش</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; ازدواج</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; تابعیت اتریش از طریق تولد </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; پناهندگی</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">تحصیل در اتریش</span></h2><p dir="RTL"><a href="https://www.mohajerati.com/Services/99/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84" target="_blank">تحصیل در اتریش</a> در دانشگاه های دولتی نسبتا رایگان است. نکته دیگری که حائز اهمیت است این می باشد که این کشور برای پذیرش دانشگاه از دانشجویان مدرک زبان نمی خواهد و می توانید قبل از شروع دوره تحصیلتان زبان آلمانی را در کشور اتریش بخوانید.</p><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>تحصیل در مقطع لیسانس در کشور اتریش</strong></span></p><p dir="RTL">برای تحصیل در دوره لیسانس می بایست قبولی خود را در دانشگاه سراسری ایران ارائه دهید و چند واحد را ( یعنی حدود سه ترم ) در دانشگاه سراسری ایران بگذرانید تا بتوانید مطالعاتتان در رشته تحصیلی خود در ایران را در کشور اتریش ادامه دهید. ( این مسئله تاثیری در رشته هایی نظیر پزشکی یا اقتصاد که دانشگاه های اتریش برایشان آزمون ورودی برگزار می کنند ندارد و اگر بخواهید در این رشته های خاص تحصیل کنید حتما باید آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر خود در اتریش را قبول شوید. )</p><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور اتریش</span></strong></p><p dir="RTL">شما می بایست برای تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش گواهی اشتغال به تحصیل ارائه دهید بدین معنا که در کنکور ارشد شرکت کرده و در دانشگاه سراسری پذیرفته شوید تا اجازه ادامه تحصیل در رشته خود را در دانشگاه های دولتی کشور اتریش کسب نمایید.</p><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">تحصیل در مقطع دکتری در کشور اتریش</span></strong></p><p dir="RTL">دانشجویان برای اقدام به تحصیل در مقطع دکتری در کشور اتریش می بایست پس از گرفتن پذیرش از دانشگاه سوپروایزری داشته باشند. برای اینکه شانس بالایی داشته باشند می بایست فارغ التحصیل از دانشگاه های سراسری باشند، معدل خوبی داشته و آیلتس 7 به بالا و مقالات ISI ارائه دهند.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت کاری به اتریش</span></h2><p dir="RTL"><a href="https://www.mohajerati.com/Services/109/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D8%A7%D8%B1" target="_blank">کار در اتریش</a> یکی از راه های اخذ کارت قرمز &ndash; سفید &ndash; قرمز می باشد.</p><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>کارت قرمز &ndash; سفید &ndash; قرمز اتریش چیست ؟</strong></span></p><p dir="RTL">از تاریخ یکم جولای سال 2011 مهاجرت به اتریش برای کارگران ماهر از سرتاسر دنیا تحت عنوان کارت قرمز &ndash; سفید &ndash; قرمز امکان پذیر گشت. این روش مهاجرت به اتریش کاملا بر اساس یک سیستم امتیاز بندی می باشد و به افراد ماهر و توانا از کشورهای ثالث این اجازه را می دهد تا همراه اعضای خانوادشان به اقامت کشور اتریش دست یابند. کارت قرمز &ndash; سفید &ndash; قرمز به افرادی که در حوزه های ذیل امتیاز دریافت کنند داده می شود :</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; صلاحیت ها و توانایی های فرد</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; تجربه کاری </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; مهارت های زبانی</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; سن</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; فردی که تحصیلاتش را در کشور اتریش تکمیل کرده است</p><p dir="RTL"></p><p dir="RTL">کارت قرمز &ndash; سفید &ndash; قرمز برای 24 ماه می باشد و اجازه کار نامحدود و دسترسی به بازار کار را برای فرد فراهم می آورد.</p><p dir="RTL">نکته مهم دیگر این است که افرادی که با کارت قرمز &ndash; سفید &ndash; قرمز به اتریش می روند نیازی نیست توانایی خود در صحبت کردن به زبان آلمانی را اثبات نمایند. اگرچه توجه داشته باشید که در صورتی که فرد زبان آلمانی بداند امتیازاتی را بابت آن دریافت می نماید.</p><p dir="RTL">اعضای خانواده فردی هم که با کارت قرمز &ndash; سفید &ndash; قرمز به اتریش می آید نیز این کارت را دریافت می کنند و در نتیجه دسترسی فوری به بازار کار خواهند داشت.</p><p dir="RTL"></p><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">برای کارگران فوق متخصص</span></strong></p><p dir="RTL"><strong>برای کارگرانی که فوق متخصص هستند شرایط ذیل اعمال می شود :</strong></p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; این افراد پیش از ورود و شروع پروسه مهاجرت به اتریش نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی ندارند.</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; وقتی این افراد کمینه امتیازات لازم را ( یعنی 70 امتیاز از 100 را ) کسب نمایند اجازه اقامت 6 ماهه در کشور اتریش را خواهند داشت. نام این ویزا، ویزای جست و جوی کار می باشد و فرد با داشتن آن این مجوز را خواهد داشت تا 6 ماه در اتریش به دنبال کار بگردد و سرانجام با پیدا کردن کار نوع ویزای خود را از ویزای جست و جوی کار به ویزای کاری تغییر دهد. در واقع فقط کافی است فرد در این مدت 6 ماهه کار پیدا کند تا بدون نیاز به آزمون های مرتبط با بازار کار، کارت قرمز-&nbsp; سفید &ndash; قرمز خود را دریافت کند.</p><p dir="RTL"></p><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">برای کارگران ماهر در مشاغل کوتاه مدت</span></strong></p><p dir="RTL">یکسری از رشته ها و مشاغل که برایشان بازار کار خوبی فراهم می باشد و کشور اتریش به آن ها نیاز دارد می توانند تحت عنوان کارگران ماهر از سرتاسر دنیا به اتریش بیایند و شانس خوبی نیز برای یافتن کار داشته باشند. افرادی که شرایط ذیل را داشته باشند می توانند درخواست دهند تا از این طریق وارد کشور اتریش شوند :</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی خود را در یکی از زمینه هایی که کشور اتریش به آن ها نیازمند است به اتمام رسانده باشند.</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; یک پیشنهاد شغلی در کشور اتریش داشته باشند.</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; کمینه امتیازات لازم را دریافت کرده باشد ( یعنی 55 امتیاز از 90 امتیاز )</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری</span></h2><p dir="RTL"><a href="https://www.mohajerati.com/Services/108/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C" target="_blank">سرمایه گذاری در اتریش</a> می تواند از طریق پروسه های خود حمایتی یا انواع ثبت شرکت باشد.</p><p dir="RTL">نکته : توضیحاتی که در خصوص بخش سرمایه گذاری در این مقاله ارائه شده اند به جهت حساسیت و تخصصی بودن بحث به صورت خلاصه ارائه شده اند و فقط با کمک یک وکیل می توانید اطلاعات مرتبط با مسائل تجارت بین الملل را بصورت دقیق و جزیی دریافت نمایید.</p><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">خود حمایتی اتریش</span></strong></p><p dir="RTL">کشور اتریش هر ساله تعداد مشخصی را از سر تا سر دنیا به روش خود حمایتی جذب می کند. اساس این روش این است که فرد اثبات نماید خودش توانایی تامین تمام هزینه های خود را دارد و در واقع بر مبنای دارایی خود قصد اقدام برای مهاجرت را دارد.</p><p dir="RTL">چنین فردی خود و اعضای خانواده اش هر کدام می بایست 22 هزار یورو در حساب ارائه دهند. نفر اصلی نیز می بایست ثابت کند ماهیانه 3 هزار یورو درآمد دارد.</p><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>ثبت شرکت در اتریش</strong></span></p><p dir="RTL">ثبت شرکت در اتریش نیز یکی از راه های اخذ اقامت اتریش می باشد که انواع مختلف دارد. مثلا می توان به روش 100 هزار یورویی و 35 هزار یورویی اشاره کرد.</p><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">ثبت شرکت 100 هزار یورویی</span></strong></p><p dir="RTL">شما عزیزان بر اساس این نوع ثبت شرکت می توانید به اقامت برسید. ( توضیحات در این خصوص تخصصی می باشند و شما لازم است برای آگاهی از شرایط آن با یک وکیل مشاوره نمایید. )</p><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">ثبت شرکت 35 هزار یورویی</span></strong></p><p dir="RTL">شما عزیزان از طریق استخدام کارمند به اقامت اتریش دست میابید. ( توضیحات در این خصوص تخصصی می باشند و شما لازم است برای آگاهی از شرایط آن با یک وکیل مشاوره نمایید. ) </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>اقامت اتریش از طریق ازدواج و تولد</strong></span></h2><p dir="RTL"><a href="https://www.mohajerati.com/Services/110/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC" target="_blank">اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج</a> یکی از انواع روش های مهاجرت به این کشور است. ازدواج با یک فرد اتریشی یا تولد در اتریش به فرد کمک می کند تا در ابتدا اقامت و سرانجام تابعیت این کشور را اخذ نماید.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی</span></h2><p dir="RTL">&nbsp;بدترین راه مهاجرت، <a href="https://www.mohajerati.com/Services/111/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D9%BE%D9%86%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C" target="_blank">مهاجرت از طریق پناهندگی</a> می باشد. این روش کاملا خطرناک است و علاوه بر ضررهای مالی ممکن است به قیمت جانتان نیز تمام شود. خصوصا از زمانی که تعداد پناهنده ها فزونی یافت شرایط رسیدگی به آن ها نیز اسفبار تر شد. فرد حتی ممکن است چند سال در صف انتظار رسیدگی به پرونده اش در شرایط غیربهداشتی و نامناسب کمپ ها باشد و در نهایت هم پرونده اش رد شود.</p><p dir="RTL">اگر از روش های قانونی مذکور امکان مهاجرت را ندارید به هیچ وجه طریق پناهندگی را انتخاب نکنید.</p><p dir="RTL"></p><p dir="RTL" style="text-align:center;"><strong>امید است مطالعه مقاله بالا بخش اعظم سوال های شما را مرتفع کرده باشد. در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید و سریع تر اقدام به مهاجرت به اتریش نمایید بهتر است هر چه زودتر با یک <a href="https://www.mohajerati.com/Agency" target="_blank">وکیل مهاجرتی</a> مشورت نمایید.</strong></p><p dir="RTL"></p>

مهاجرت به انگلستان

<p dir="RTL">انگلستان یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی جهان برای افرادی است که در صدد تحصیل و کار در یک کشور جدید هستند. هرچند، سیستم مهاجرت به انگلستان محدود کننده است. از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ پنج دسته مهاجرتی انگلستان که امتیازبندی است به جریان افتاد و متقاضیان را نسبت به معیارهایی که برای ارزیابی شرایط آن برای ویزای کاری یا تحصیلی می سنجند. بیشتر درخواست های مربوط به ویزای کاری انگلستان، در کنار درخواست های ویزای تحصیلی هم اکنون از طریق این سیستم صورت می گیرند. </p><p dir="RTL">از سال ۲۰۱۰ دولت انگلستان مجموعه ای از تغییرات را در قانون مهاجرت اعمال کرده تا مهاجرت به انگلستان را به خصوص از خارج اتحادیه اروپا محدود کند. </p><p dir="RTL"><strong>سیستم ویزای پنج دسته ای انگلستان به این قرار است:</strong></p><p dir="RTL"></p><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">انواع روش های مهاجرت به انگلستان</span></h2><h3 dir="RTL"><span style="color:#990000;">ویزای Tier 1 انگلستان</span></h3><p dir="RTL">در صورتی می توانید برای ویزای Tier 1 (کارآفرینی) انگلستان درخواست دهید که:</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; در صدد راه اندازی کسب و کاری در انگلستان باشید</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; تبعه کشوری خارج از حوزه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس باشید</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; سایر شرایط را احراز کرده باشید</p><br /><h3 dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">شرایط مهاجرت به انگلستان با ویزای Tier1 :</span></h3><p dir="RTL">باید حداقل ۵۰۰۰۰ پوند سرمایه برای درخواست ویزای Tier 1 (کارآفرینی) در اختیار داشته باشید</p><p dir="RTL">سرمایه شما باید:</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; در یک یا چند موسسه مالی تنظیم شده نگه داری شود</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; هزینه کردن آن در کسب و کار در انگلستان آزاد باشد (قابل عرضه باشد)</p><br /><p></p><h3 dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">بررسی ویزای Tier 1 انگلستان</span></h3><p dir="RTL">تحت شرایط زیر می توان برای ویزای Tier 1 درخواست داد. کارآفرینان می توانند بر اساس یک سرمایه گذاری ۲۰۰۰۰۰ یا ۵۰۰۰۰ پوندی در برخی شرایط محدود برای ویزای Tier 1 درخواست دهند. یک سرمایه گذار Tier 1 می تواند بر اساس مبلغ سرمایه گذاری ۲ میلیون پوندی ویزای کشور انگلستان را اخذ نماید. بعلاوه، شمار اندکی از افراد می توانند تحت گروه ویزای نخبگان قرار بگیرند. </p><br /><h3 dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">گروه های ویزای Tier 1</span></h3><p dir="RTL">ویزای کارآفرینی Tier 1 برای افرادی با حداقل ۵۰۰۰۰ پوند برای سرمایه گذاری در انگلستان با در اختیار گرفتن یا راه اندازی یک کسب و کار. در عمل، بدون در اختیار داشتن حداقل ۲۰۰۰۰۰ پوند سرمایه، اخذ این نوع ویزا برای بسیاری از متقاضیان بسیار مشکل خواهد بود. </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ویزای Tier 1 نخبگان استثنائی: برای افرادی که در زمینه های علمی، انسانی، مهندسی، پزشکی، فناوری دیجیتال، مد یا هنر، پیشرو هستند. این نوع ویزا ظرفیتی محدود به ۲۰۰۰ نفر در سال دارد. </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ویزای Tier 1 کارآفرین فارغ التحصیل: برای فارغ التحصیل های دانشگاه های انگلستان که مورد تایید دانشگاه خود یا دپارتمان تجارت و سرمایه گذاری دولت انگلستان هستند. </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ویزای Tier 1 سرمایه گذاری: برای افرادی که حداقل ۲۰۰۰۰۰۰ پوند در اوراق قرضه دولتی، سهام یا وام در شرکت های فعال و ثبت شده انگلستان سرمایه گذاری می کنند. </p><br /><h3 dir="RTL"><span style="color:#990000;">ویزای Tier 2 انگلستان</span></h3><p dir="RTL">ویزای Tier 2 مولفه مهمی از سیستم امتیازبندی UKBA برای مهاجرت نظام مند به انگلستان محسوب می شود. </p><br /><h3 dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">اخذ مجوز کار</span></h3><p dir="RTL">پیش از درخواست باید شرایط زیر را برای اخذ مجوز کار احراز نمایید:</p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; پیشنهاد مورد تاییدی برای استخدام از سوی یک کارفرمای انگلیسی دارای مجوز داشته باشید که به مثابه اسپانسر شما عمل می کند؛ و</p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; در حرفه ای مشغول به کار باشید که پشتیبانی مالی آن توسط کارفرمای اسپانسرتان صورت پذیرد؛ و</p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ارزیابی امتیازبندی را پشت سر بگذارید.</p><p dir="RTL"></p><p dir="RTL"><strong>سه گروه عمده در مورد مجوز کار انگلستان وجود دارد که به این قرار هستند:</strong></p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ویزای عمومی Tier 2 &ndash; نیروی کار ماهر</p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ویزای Tier 2 انتقال میان شرکتی</p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ویزای Tier 2 ورزشکاران</p><p dir="RTL">فرایند درخواست مجوزکار توسط کارفرمایی هدایت می شود که مسئول صدور مدرک حمایت مالی برای شما (به عنوان متقاضی) است.</p><br /><h3 dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">مجوزهای کار (گروه عمومی) و اقامت دائم انگلستان</span></h3><p dir="RTL">به عنوان دارنده مجوز کار انگلستان در صورتی که حداقل زمان پنج سال را در این کشور زندگی و کار کرده باشید، برای اخذ اقامت دائم انگلستان واجد شرایط خواهید بود. پس از احراز شرط حضور پنج ساله این امکان برایتان مهیا می شود که به مدت نامحدود در انگلستان اقامت داشته باشید که تابعیت انگلستان به تبع آن حاصل می شود.</p><br /><h3 dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">انتقال های میان شرکتی و اقامت دائم</span></h3><p dir="RTL">به عنوان دارنده مجوز کار انگلستان تحت گروه ICT، در صورت اقامت و کار در انگلستان به مدت حداقل پنج سال و اعطاء یک ویزای میان شرکتی Tier 2 تحت قوانین قائم پیش از ۶ آوریل ۲۰۱۰ ، فرد برای اخذ اقامت دائم واجد شرایط خواهد بود. پس از احراز شرط حضور پنج ساله، می توانید برای اقامت دائم انگلیس درخواست دهید و به تبع آن به تابعیت انگلستان دست یابید.</p><br /><h3 dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">تغییرات در استخدام</span></h3><p dir="RTL">در صورت تمایل برای تغییر کارفرما، باید یک مدرک حمایت مالی جدید از یک کارفرمای دارای مجوز اخذ نمایید. همچنین باید نسبت به امتیازات جاری ارزیابی شوید و جایگاه شغلی مورد نظر باید شرایط آگهی تست بازار نیروی کار مقیم در کشور انگلستان را پشت سر بگذارد. </p><br /><h3 dir="RTL"><span style="color:#990000;">ویزای Tier 3 انگلستان</span></h3><p dir="RTL">این گروه برای نیروهای کار کم مهارت طراحی شده که تخصص آن ها در انگلستان مورد نیاز است. دولت تا کنون هنوز ویزایی به این دسته اختصاص نداده است. متاسفانه این به این معنی است که مهاجرت به انگلستان تحت این گروه ویزا امکان پذیر نیست. </p><br /><h3 dir="RTL"><span style="color:#990000;">ویزای دانشجویی انگلستان (Tier 4)</span></h3><p dir="RTL">دانشجویان بین المللی از خارج انگلستان یا اتحادیه اروپا باید برای ویزای دانشجویی درخواست دهند. تنها در صورتی می توانید برای ویزای دانشجویی درخواست دهید که قصد تحصیل در یک دوره تمام وقت در انگلستان را داشته باشید. ویزاهای دانشجویی برای دوره های کوتاه مدت صادر نمی شوند. شرایط شما با استفاده از یک سیستم امتیاز بندی تحت عنوان ویزای دانشجویی Tier 4 ارزیابی می شوند. </p><br /><h3 dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">قوانین ویزای دانشجویی انگلیس</span></h3><p dir="RTL">برای درخواست ویزای دانشجویی باید ۴۰ امتیاز کسب کنید. این امتیازات به این ترتیب حاصل می شوند:</p><p dir="RTL"></p><p dir="RTL" style="margin-top:0in;margin-right:.5in;margin-bottom:8.0pt;margin-left:0in;text-align:right;text-indent:.25in;direction:rtl;"><span style="font-size:11.0pt;line-height:107%;font-family:Wingdings;"><span>&times;<span style="font:7.0pt 'Times New Roman';">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; </span></span></span>تایید دوره: باید از دانشگاه مورد تایید ویزا و مهاجرت انگلستان (UKVA) تایید پذیرش تحصیل (CAS) را اخذ نمایید. </p><p dir="RTL">همه دانشگاه ها باید برای وضعیت بسیار مورد اعتماد (HTS) در فهرست پشتیبانی Tier 4 درخواست دهند. کالج های درجه اول نیز می توانند CAS را صادر نمایند. درجه اول یک رتبه گذاری به مدت ۱۲ ماه است و همه کالج های درجه اول باید برای وضعیت HTS ظرف این دوره گذار ۱۲ ماهه درخواست دهند. </p><p dir="RTL" style="margin-top:0in;margin-right:.5in;margin-bottom:8.0pt;margin-left:0in;text-align:right;text-indent:.25in;direction:rtl;"><span style="font-size:11.0pt;line-height:107%;font-family:Wingdings;"><span>&times;<span style="font:7.0pt 'Times New Roman';">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; </span></span></span>تمکن مالی: باید شواهد دال بر برخورداری از تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های تحصیل و مخارج زندگی خود ارائه دهید (۱۰ امتیاز).</p><p dir="RTL">شهریه ها به طور میانگین ۱۲۰۰۰ پوند در سال هستند ولی ممکن است بین ۸۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ پوند فرق داشته باشد. همچنین باید نشان دهید که (تا حداکثر ۹ ماه) برای هر ماه اقامت تحصیلی خود در لندن ۱۲۶۵ پوند در اختیار دارید. بنابرین اگر بنا باشد در شهر لندن دوره ای به مدت ۹ ماه را بگذرانید، حداکثر مبلغی که نیاز دارید ۱۱۳۸۵ پوند خواهد بود. </p><p dir="RTL">این در مورد همه دانشجویانی که در صدد تحصیل در لندن هستند صادق است. </p><p dir="RTL" style="margin-top:0in;margin-right:.5in;margin-bottom:8.0pt;margin-left:0in;text-align:right;text-indent:.25in;direction:rtl;"><span style="font-size:11.0pt;line-height:107%;font-family:Wingdings;"><span>&times;<span style="font:7.0pt 'Times New Roman';">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; </span></span></span>نمره IELTS: دانشجوی بالای ۱۸ سال باید نمره زبان متناسب با مقطع مربوطه را کسب نماید (۱۰ امتیاز).</p><p dir="RTL"></p><br /><h3 dir="RTL"><span style="color:#990000;">ویزای Tier 5 انگلستان</span></h3><p dir="RTL">این گروه شش زیرمجموعه نیروهای کار موقت را شامل می شود که نیروهای کار خلاق، ورزشی، خیریه، مذهبی و طرح پویایی جوانان را در برمی گیرد که کار حدود ۵۵۰۰۰ نیروی کار جوان در سال را در انگلستان در طول تعطیلات میسر می کند. این نوع ویزا به افراد جوانی اعطا می شود که با انگلستان در این زمینه تعهد دوجانبه دارند.&nbsp;</p><p dir="RTL"></p><h3 dir="RTL"><span style="color:#990000;">اقامت در انگلستان همراه با اعضای خانواده (وابستگان)</span></h3><p dir="RTL">امکان همراهی همسر و فرزندان در حین اقامت وجود دارد ولی باید نشان دهید که از تمکن مالی لازم برای تامین آن ها برخوردار هستید. آن ها می توانند برای ویزای خانواده درخواست دهند. </p><br /><p dir="RTL" style="text-align:center;"><strong>به صورت کلی با وجود محدودیت های فراوان ، امکان اخذ اقامت دائم و مهاجرت به انگلستان دور از دسترس نیست و در صورتی که علاقه مند که اخذ اقامت در این کشور هستید در صورت داشتن پرونده ای قانع کننده و می توانید به مقصود خود دست یابید نکته مهم در این خصوص این است که به دلیل وجود قوانین پیچیده کسب مشاوره از یک دفتر مهاجرتی معتبر و وکلای با سابقه بین المللی می تواند تا حد زیادی از اتلاف زمان و هزینه های شما جلوگیری نموده و روند اخذ اقامت انگلیس را برایتان راحت تر نماید</strong></p>

مهاجرت به هلند

<div></div><p dir="RTL">امروزه بسیاری از افراد برای تحقق بخشیدن به رویا و اهداف خویش از روش های مهاجرتی متناسب با شرایط خود برای ورود به کشورهای مختلف اقدام می نمایند. یکی از کشورهای مورد تقاضا برای بسیاری از متقاضیان کشور هلند می باشد. متقاضیان بسیاری به دلیل شرایط مطلوب و بینظیر این کشور مهاجرت به هلند را انتخاب می کنند. این افراد می توانند از روش های مختلفی نظیر اخذ ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و ... به این کشور ورود کرده و در نهایت به اقامت و تابعیت هلند دست یابند. هر یک از روش های بیان شده جهت اخذ اقامت هلند شرایط خاص خود را داراست که در ادامه به توضیحاتی در خصوص هر یک می پردازیم.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">درباره کشور هلند:</span></h2><p dir="RTL">هلند از کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن می باشد که با کشورهای آلمان، بلژیک، بریتانیا و .... همسایه است. پایتخت این کشور را شهر آمستردام تشکیل داده است که از شهرهای مهم این کشور می توان به لاهه، روتردام، اوترخت، تیلبورخ و .... اشاره کرد. زبان رسمی مردم در کشور هلند، شاخه ای از زبان ژرمنی و مشابه آلمانی است و اکثر مردم هلند توانایی صحبت به زبان انگلیسی را دارند. زیبایی ها، آب و هوای معتدل، سطح مطلوب زندگی، اقتصاد مناسب و ... بسیاری از افراد را به این کشور سوق می دهد.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">روش های مهاجرت به کشور هلند:</span></h2><p dir="RTL"><strong>به طور کلی از روش های مختلفی می توان برای ورود و مهاجرت به هلند اقدام کرد که این روش ها عبارتند از:</strong></p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; روش تولد</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; روش ازدواج</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; روش تحصیل در هلند</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; روش کار</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; روش سرمایه گذاری و کارآفرینی</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; روش ثبت شرکت در هلند</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; روش پناهندگی</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به هلند از طریق تولد:</span></h2><p dir="RTL">امروزه بسیاری از متقاضیان تمایل دارند برای تولد فرزند خویش در یکی از کشورهای اروپایی یا انگلیسی زبان اقدام نمایند. در صورتی که متقاضی برای تولد فرزند خویش در کشور هلند اقدام نماید تحت شرایطی می تواند اقامت این کشور را اخذ نماید. در حالت کلی نظام کشور هلند بر مبنای نظام خون است و به صورت استثنا اصل خاک را می پذیرد به این معنا که با تولد فرزند در خاک این کشور تابعیت به فرزند داده نمی شود و فرزند از طریق نسب خود تابعیت می گیرد اما در صورتی که فرزندی در خاک کشور هلند متولد گردد و به همراه والدین خود به مدت ۵ سال از یکی از روش های قانونی در کشور هلند سکونت نماید می تواند برای دریافت اقامت دائم کشور هلند درخواست دهد.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به هلند از روش ازدواج:</span></h2><p dir="RTL">اخذ <a href="https://www.mohajerati.com/Services/122/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC">اقامت هلند از طریق ازدواج</a> و الحاق به همسر ،&nbsp; یکی از زودبازده ترین راه های مهاجرت به این کشور است. در صورتی که فردی با یک شهروند هلندی ازدواج کند یا نامزد یا همسر وی اقامت دائم کشور هلند را داشته باشد می تواند اقامت دائم این کشور را به دست آورد. هدف از ازدواج متقاضیان باید مشخص باشد و با مدارکی بر این مبنا اثبات گردد که متقاضیان به مدت ۲ سال با یکدیگر ارتباط داشته اند&nbsp; و ازدواج آن ها حقیقی است که این امر پس از ۳ سال منجر به اخذ تابعیت می شود.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به هلند از روش تحصیل:</span></h2><p dir="RTL">سطح علمی بالا، مراکز تحقیقاتی پیشرفته، کیفیت مطلوب دانشگاه های کشور هلند و بسیاری از مزیت های دیگر سبب می شود که افراد بسیاری برای ادامه <a href="https://www.mohajerati.com/Services/119/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84">تحصیل در هلند</a> اقدام نمایند. تحصیل در این کشور در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به زبان های انگلیسی و آلمانی امکان پذیر است و متقاضیان می توانند با داشتن مدرک دیپلم برای دانشگاه های این کشور درخواست نمایند. برای تحصیل در کشور هلند در مقطع کارشناسی به مدرک زبان در سطح آیلتس ۶ نیاز است که در صورت پایین تر بودن سطح زبان (آیلتس ۵ یا ۵.۵) متقاضی می تواند در دوره های زبان پیش از شروع دانشگاه شرکت نماید و سطح زبان خود را افزایش دهد. در صورت تمایل به تحصیل به زبان آلمانی به ارائه مدرک زبان در سطح B1 آلمانی نیاز است. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند ۴ ساله می باشد و متقاضی سالی ۸ تا ۱۲ هزار یورو هزینه تحصیل خواهد داشت که همزمان امکان کار به صورت پاره وقت (۱۰ ساعت در هفته) را داراست.</p><p dir="RTL">تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز همانند مقطع کارشناسی با داشتن مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶ امکان پذیر است، طول دوره تحصیل در این مقطع ۲ ساله و هزینه های تحصیل ۱۲ تا ۱۵ هزار یورو برآورد شده است که متقاضی امکان کار به صورت همزمان (۲۰ ساعت در هفته) را داراست. تحصیل در مقطع دکترا به مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶.۵ نیازمند است، طول دوره تحصیل در این مقطع ۴ ساله است و متقاضی برای اخذ پذیرش در این مقطع باید مقالات بین المللی، نمرات و معدل مطلوب داشته و برای یافتن استاد راهنما اقدام نماید. متقاضی این فرصت را دارد که پس از تحصیل به مدت یکسال در کشور هلند بماند و به دنبال کار بگردد. در صورت یافتن کار و پرداخت مالیات متقاضی می تواند اقامت دائم کشور هلند را دریافت نماید.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به هلند از روش کار:</span></h2><p dir="RTL">بر اساس قوانین مربوط به کار در کشورهای اتحادیه اروپا اخذ ویزای کار از این کشورها با داشتن دعوت نامه کاری از کارفرما امکان پذیر است. در صورتی که فردی تمایل داشته باشد از خارج از کشور هلند و اتحادیه اروپا برای <a href="https://www.mohajerati.com/Services/121/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D8%A7%D8%B1">کار در هلند</a> اقدام نماید باید قوانین و پروسه مخصوص به اخذ کار را سپری نماید، بر این مبنا در صورتی که فرد بخواهد برای دریافت شغل به کشور هلند ورود نماید باید دعوت نامه کاری دریافت نماید و علاوه بر آن کارفرما ۳ ماه کار مورد نظر را در کشور هلند آگهی نماید، در صورتی که فردی متقاضی شغل مورد نظر نشد کارفرما باید ۳ ماه کار مورد نظر را در اتحادیه اروپا آگهی نماید و باز هم اگر کسی برای شغل مورد نظر درخواست ننمود، متقاضی می تواند برای این شغل انتخاب شود. به طور کلی شانس کار و کاریابی در کشور هلند برای فارغ التحصیلان دانشگاه های هلند و اروپا نسبت به دیگر متقاضیان بیشتر می باشد و از طریق ویزای کار فرد می تواند با تمدید ویزا در نهایت اقامت کشور هلند را اخذ نماید.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به هلند از روش سرمایه گذاری و کارآفرینی:</span></h2><p dir="RTL">متقاضیان <a href="https://www.mohajerati.com/Services/120/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C">مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری</a> با دارایی معادل ۱.۲۵۰.۰۰۰ یورو می توانند برای سرمایه گذاری در کسب و کارهای کشور هلند اقدام نمایند. سرمایه گذاران باید منبع پول خود را مشخص نمایند اما نیازی به ارائه گزارش حسابرسی نمی باشد. این سرمایه گذاری باید در بخش های خصوصی این کشور همچون استخدام، نوآوری، غیرمالی و ... هزینه گردد. افراد با سرمایه گذاری در کشور هلند در صورت پایداری و سودآوری حرفه مورد نظر می توانند اقامت موقت این کشور را دریافت نمایند که با تمدید آن به مدت ۵ سال می توانند اقامت دائم کشور هلند را اخذ کنند.</p><p dir="RTL">فردی که تمایل به کارآفرینی در کشور هلند دارد باید از جهت رزومه تحصیلی، تجربه کاری، سابقه کاری و کارآفرینی، سود دهی و منافع شغل مورد نظر برای دولت هلند، طرح تجاری، میزان مبلغ سرمایه گذاری و ... مورد ارزیابی قرار گیرد، تمامی موارد بیان شده امتیازات مخصوص به خود را داراست که متقاضی با دریافت امتیازات بیان شده می تواند جهت ویزای کارآفرینی در کشور هلند اقدام نماید.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به هلند از روش ثبت شرکت:</span></h2><p dir="RTL">متقاضیان مهاجرت به کشور هلند با داشتن سرمایه لازم، طرح تجاری مطلوب و استخدام و شراکت با اتباع هلندی می توانند در این کشور شرکتی را به ثبت برسانند. شرکت مورد نظر باید سود ده بوده و قوانین تجارتی و مربوط به ثبت شرکت را رعایت نماید. با این شرایط متقاضیان <a href="https://www.mohajerati.com/Services/61/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA" target="_blank">ثبت شرکت در کشور هلند</a> می توانند پس از مدت ۳ سال برای اقامت دائم این کشور و پس از مدت ۵ سال برای تابعیت هلند درخواست نمایند.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به هلند از روش پناهندگی:</span></h2><p dir="RTL">&nbsp;بر اساس کنوانسیون بین المللی در امور مربوط به پناهندگی، کشورهای اروپایی در صورت مستحق بودن پناهجو موظف به پذیرفتن وی می باشند اما امروزه این امر به سادگی گذشته اتفاق نمی افتد و خطرات بسیاری را برای متقاضیان امر مهاجرت پیش روی آن ها می گذارد. بررسی پرونده پناهجویان و تایید پرونده آن ها در مورد صلاحیت پناهندگی از مدت زمان ۲۱ روز تا ۶ ماه زمان می برد. با موافقت پرونده آن ها در اداره مهاجرت به متقاضیان این امر اقامت ۵ ساله اعطا می گردد که در انتها منجر به دریافت پاسپورت و تابعیت می شود. با توجه به خطرات و آسیب هایی که این مسیر برای مهاجرین دارد به هیچ عنوان <a href="https://www.mohajerati.com/Services/123/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D9%BE%D9%86%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C">پناهندگی در هلند</a> ، به عنوان یکی از راه های مهاجرت به این کشور توصیه نمی گردد.</p><p dir="RTL">راه های مهاجرت به کشور هلند گسترده است و افراد می توانند بسته به شرایط خود برای هر یک از روش های مهاجرتی در این کشور اقدام نمایند. هر یک از روش های بیان شده همچون ویزای تحصیلی، کاری، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و .... با انجام روند قانونی و شرایط پروسه منجر به اعطای اقامت دائم هلند و سپس تابعیت برای متقاضیان می گردد. </p>

مهاجرت به آلمان

<p dir="RTL">کشور آلمان پنجمین کشور پرطرفدار دنیا برای مهاجرت می باشد. دلیل این مسئله نیز اقتصاد بسیار پویای آلمان، سیستم آموزشی و وفور کار، سهولت کاریابی و نحوه استخدام در این کشور است.</p><p dir="RTL">مردم از سرتاسر دنیا می خواهند شانسی بیابند که به کشور آلمان مهاجرت کنند. در این مقاله توضیحاتی در خصوص انواع راه های مهاجرت به آلمان توضیح داده است. امید است که مطالعه آن برا ی شما عزیزان مفید باشد.</p><p dir="RTL">جمهوری فدرال آلمال کشوری است که در اروپای غربی واقع شده و از 16 ایالت مختلف تشکیل گردیده است. در شمال کشور آلمان کشور دانمارک قراردارد و لهستان و جمهوری چک نیز در شرق آلمان، اتریش در جنوب شرقی و سوییس در جنوب غربی، فرانسه، لوکزامبورگ و بلژیک نیز در غرب آلمان و هلند در شمال غربی این کشور می باشند.</p><p dir="RTL">مساحت این کشور 357.021 کیلومتر مربع می باشد و حدود 82 میلیون نفر جمعیت دارد. کشور آلمان مشهورترین عضو اتحادیه اروپا است. نکته مهم دیگر در خصوص این کشور پایتخت و در عین آن بزرگترین شهر آن است : برلین، شهری صنعتی و پرتکاپو.</p><br /><p></p><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">برای مهاجرت به آلمان شما می بایست دلایل محکم و معتبری داشته باشید</span></h2><p dir="RTL"><strong>راه های متعددی وجود دارد که یک فرد خارجی بخواهد به آلمان مهاجرت نماید. این دلایل در ذیل گرد آمده اند :</strong></p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; مهاجرت به آلمان برای پیدا کردن کار</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; مهاجرت به آلمان برای تحصیل و برخورداری از نظام آموزشی موجود در آلمان</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; مهاجرت به آلمان برای کارآفرینی</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; مهاجرت به آلمان برای دیدار با خانواده ( reunification of family )</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">نیازمندی های اساسی برای مهاجرت به آلمان</span></h2><p dir="RTL"><strong>برای این که بتوانید ویزا بگیرید و به کشور آلمان مهاجرت نمایید می بایست به نکات ذیل توجه داشته باشید :</strong></p><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>ثبات فرد به لحاظ اقتصادی و توانایی تامین مالی وی</strong></span></p><p dir="RTL">متاضیان که فرم مربوطه را برای گرفتن مجوز ورود به کشور آلمان پر می کنند می بایست ثابت کنند به لحاظ مالی می توانند تمام هزینه های خود را در این کشور تامین نمایند. در واقع حتی در شرایطی که شما برای پیدا کردن کار به کشور آلمان می روید می بایست توجه کنید که باید هزینه های ابتدایی لازم را تا قبل از پیدا کردن کار داشته باشید.</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#0099cc;">بیمه درمان</span></strong></p><p dir="RTL">بدون داشتن بیمه درمانی معتبر قادر نخواهید بود به کشور آلمان وارد شوید. راهی که ما به شما پیشنهاد می نماییم برخورداری از یک بیمه آلمانی می باشد زیرا نمی توانید اطمینان حاصل کنید که آیا مقامات آلمان بیمه کشورهای دیگر را نیز می پذیرند یا خیر.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>دانش اولیه و آشنایی کلی با زبان آلمانی</strong></span></p><p dir="RTL">برای این که قادر به زندگی در آلمان باشید نیازمند این مسئله خواهید بود که به زبان آلمانی تسلط نسبی داشته باشید. زبان های اروپایی به طور کل سه سطح بندی دارند : A،B و C. بنابراین آشنایی در سطح مقدماتی به دو بخش A1/A2 تقسیم می شود که به معنای دانش اولیه فرد از زبان است. B1/B2 نیز سطح متوسط است یعنی فرد تسلط نسبی به زبان دارد و&nbsp; C1/C2 نیز یعنی فرد تسلط کامل به زبان دارد و مثل یک فرد بومی می تواند به زبان مورد نظر ( در این گفتار آلمانی ) صحبت کند، بنویسید، بشنود و بخواند. برای ورود به کشور آلمان شما می بایست در آزمون زبان آلمانی شرکت کرده باشید یا بدون آزمون سطحی از A1 تا B1 داشته باشید.</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#0099cc;">اخذ ویزای آلمان</span></strong></p><p dir="RTL"><strong>پیش از ورود به آلمان می بایست یکی از ویزاهای ذیل را اخذ نمایید :</strong></p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; ویزای توریستی ( که هدف اقامتی ندارد و صرفا برای سفر کوتاه مدت به آلمان است. )</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; ویزای تجارتی</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; ویزای تحصیلی</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; ویزای جست و جوی کار</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; ویزای کار</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; ویزای دانشمندان</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; ویزای مربیان و اساتید</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به آلمان برای نیروی کار متخصص</span></h2><p dir="RTL">کشور آلمان اعلام نموده است که نیاز به جذب نیروی متخصص دارد. در واقع این کشور به دنبال مهندسین در زمینه های مختلف، متخصصین IT ، پزشکان، ماماها، پرستاران و به طور کل کارکنان حوزه بهداشتی و درمانی، و سایر افراد متخصص در بقیه زمینه های کاری می باشد. برای تشویق نیروهای متخصص به مهاجرت به آلمان، مقامات آلمانی راه های ورود را برای این عده ساده تر در نظر گرفته اند به همین جهت یکی از پر طرفدارترین نوع ویزای آلمان ویزای جست و جوی کار است که به افراد متخصص این اجازه را می دهد به این کشور بیایند و دنبال کار باشند و به ترتیب ذیل عمل کنند :</p><p dir="RTL">1.&nbsp;&nbsp;&nbsp; با ویزای جست و جوی کار به آلمان بیایند</p><p dir="RTL">2.&nbsp;&nbsp;&nbsp; کاری را در کشور آلمان بیابند</p><p dir="RTL">3.&nbsp;&nbsp;&nbsp; پس از استخدام شدن درخواست صدور ویزای کاری دهند</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به آلمان با هدف تحصیل و بهره مندی از سیستم آموزشی موجود در این کشور</span></h2><p dir="RTL">شاید خیلی از افراد بی اطلاع باشند اما در دانشگاه های دولتی کشور آلمان تحصیل رایگان است ! این بدان معناست که برخلاف خیلی از کشورهای دیگر همچون ایالات متحده آمریکا که هزینه تحصیل در دانشگاه هایش فوق العاده بالا می باشد، دانشگاه های کشور آلمان هزینه تحصیلی که از شما دریافت می کنند یا خیلی پایین است یا اصلا مبلغی بابت شهریه دانشگاه از شما دریافت نخواهد شد. به همین علت کشور آلمان برای تحصیل نیز کشور پرطرفداری می باشد.</p><p dir="RTL">شما برای ورود به آلمان با هدف تحصیل می بایست ویزای تحصیلی اخذ نمایید.</p><p dir="RTL">زمانی که تحصیلاتتان در این کشور به اتمام رسید فرصت دارید مدتی در این کشور بمانید و دنبال کار بگردید. اگر در این فرصت مشخص بتوانید شغلی پیدا کنید اجازه اقامت شما درآلمان تمدید خواهد شد. طبق آمار بیش ا ز 54 درصد فارغ التحصیلان از دانشگاه های آلمان پس از فارغ التحصیلی کار پیدا کرده و در این کشور می مانند.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به آلمان با هدف کارآفرینی</span></h2><p dir="RTL">اگر شما سرمایه گذار هستید و علاقه ای به کشور آلمان نیز دارید شانس به شما روی آورده است ! کارآفرینان و سرمایه گذارانی که فرصت های اقتصادی در آلمان پدید می آورند اجازه دارند به این کشور مهاجرت نمایند. البته برای سرمایه گذاری در آلمان ، سرمایه اولیه ای که لازم است حداقل250 هزار یورو می باشد. علاوه بر این سرمایه لازم است ویزای کارآفرینی را نیز اخذ نمایید که در شاخه ویزای کاری قرار می گیرد.</p><p dir="RTL"><strong>نکته </strong>: بحث در خصوص جزییات این بخش بسیار تخصصی می باشد و لازم است جهت آشنایی از آن و شروع اقدامات خود با یک وکیل مهاجرتی حاذق مشورت نمایید.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">اخذ اقامت آلمان برای دیدار با خانواده</span></h2><p dir="RTL">موارد متعددی وجود دارد که افراد به دلایل مختلف به کشور آلمان می آیند اما ناچار می شوند خانواده خود را ترک کنند. همسر فرد و فرزندان زیر 16 سال وی در این حالت می توانند درخواست دهند تا به همسر یا پدر یا مادر خود ملحق شوند.</p><p dir="RTL">برای مهاجرت به آلمان تحت عنوان الحاق به خانواده همسر فرد می بایست اثبات نماید که آن ها ازدواج کرده اند و فرزندان فرد نیز می بایست گواهی تولدشان را ارائه دهند.</p><p dir="RTL">فرزندان فرد که زیر 16 سال سن دارند لازم نیس آشنایی به زبان آلمانی داشته باشند زیرا فرض دولت آلمان این است که کودکان به سرعت زبان آلمانی را یاد می گیرند. در عین حال همسر فرد برای این که به وی ملحق شود می بایست در حد A1 به زبان آلمانی آشنایی داشته باشد.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">دریافت کارت آبی ( Blue card) آلمان</span></h2><p dir="RTL">کارت آبی به افرادی تعلق می گیرد که تبعه یکی از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا نیستند و در عین حال توانایی ها و تخصص فوق العاده بالایی دارند. تخصص فوق العاده بالا بدین معنا می باشد که فرد مدرک تحصیلی دانشگاهی و دانش و تجربه کاری لازم در آن حیطه را دارد. برای این که صلاحیت درخواست کارت آبی را داشته باشید ابتدا می بایست شغلی را در آلمان داشته باشید و کمینه درآمد سالانه شما نیز می بایست 50.800 یورو باشد.</p><p dir="RTL">دارندگان کارت آبی این اجازه را دارند که به مدت 4 سال در کشور آلمان بمانند و قادر خواهند بود اقامت موقت خود را تبدیل به اقامت دائم نمایند. برای اخذ اقامت دائم آلمان فرد می بایست دانش کافی از زبان آلمانی و توانایی مالی کافی را داشته باشد. علاوه بر این شرایط فرد می بایست بیش از 33 ماه سابقه کار در کشور آلمان را داشته باشد.</p><br /><p dir="RTL" style="text-align:center;"><strong>پس از مطالعه مقاله بالا سوالات جدیدی برایتان پیش آمده و ذهنتان را درگیر کرده است ؟ توجه داشته باشید که مسئله مهاجرت زندگی شما را کاملا تغییر خواهد داد و در نتیجه اهمیت فوق العاده بالایی دارد که تصمیمی که در این باره اتخاذ می کنید با مشورت یک فرد کارشناس باشد. پیشنهاد ما به شما سروران بزرگوار این است که در این خصوص با یک <a href="https://www.mohajerati.com/Agency" target="_blank">وکیل مهاجرتی</a> توانمند مشورت فرمایید.</strong></p><p dir="RTL"></p>

مهاجرت به دانمارک

<h2><span style="color:#990000;">شرایط اخذ اقامت دانمارک</span></h2><p>شرایط اخذ اقامت دانمارک&nbsp;امروزه یکی از سوالات متداول متقاضیان&nbsp;مهاجرت&nbsp;به دانمارک است ، در حال حاضر طرقی از جمله تحصیل در دانمارک ، کار در دانمارک ، سرمایه گذاری در دانمارک ، ازدواج در دانمارک و طرق خاص دیگر حتی راه های غیر قانونی ، از طرق&nbsp;شرایط اخذ اقامت دانمارک&nbsp;است ،&nbsp;مهاجرت&nbsp;به دانمارک&nbsp;در زمینه ی حقوق بین الملل است و باید قوانین مهاجرتی درشرایط اخذ اقامت دانمارک&nbsp;باید بررسی شود و در این زمینه تنها وکیل مهاجرتی است که می تواند به شما کمک کند . دانمارک کشوری در شمال اروپا با تقریباً ۵ میلیون نفر جمعیت که پایتخت آن انها در کپنهاگ می باشد ، این کشور یکی از قدرتمند ترین اقتصاد منطقه است و در اروپا به علت موقعیت جغرافیایی و سطح رفاه اقتصادی این کشور سبب شده است که&nbsp;شرایط اخذ اقامت دانمارک&nbsp;مسئله ی بسیاری از متقاضیان&nbsp;مهاجرت&nbsp;به اروپا&nbsp;باشد . تلاش شده است که در این مقاله تمامی ابعاد&nbsp;مهاجرت به اروپا&nbsp;و&nbsp;قوانین مهاجرتی&nbsp;دانمارک&nbsp;را به صورت کامل از نظر وکیل مهاجرتی بررسی شود .</p><h3><span style="color:#990000;">تحصیل در دانمارک</span></h3><p>یکی از&nbsp;شرایط اخذ اقامت دانمارک ، تحصیل در دانمارک&nbsp;است ، این راه اخیراً بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان را به خود ترغیب کرده است ، لذا برای ادامه تحصیل در این کشور دانشگاه های فوق العاده ای با سطح علمی بالا سالانه پذیرای دانشجویان هستند . تحصیل در دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس تقاضای بسیاری از میان دانشجویان بین المللی بر خود دار است .</p><p>حتی این امکان وجود دارد که افراد از سن ۱۷ سالگی بدون مدرک زبان و با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود اقدام به&nbsp;اخذ اقامت تحصیلی دانمارک&nbsp;کند و این تنها مستلزم این امر است که دان آموزان در امتحان زبان دانشگاه قبول شوند و &nbsp;این افراد در دوره هایی خاص وارد شوند . باید توجه داشت امروزه در دانمارک بهترین رشته ها و پر متقاضی ترین رشته ها ، رشته های مدیریتی است که به نوعی افراد می&zwnj;توانند با تحصیل در رشته های مدیریتی به آینده ای روشن&nbsp; بیاندیشند . لذا پس از فراغت از تحصیل این ممکن است که با&nbsp;کار در دانمارک&nbsp;و یا&nbsp;سرمایه گذاری در دانمارک&nbsp;و یا طرق مختلف دیگر به اخذ اقامت دانمارک دست یابند .</p><h3><span style="color:#990000;">ازدواج در دانمارک</span></h3><p>یکی دیگر از&nbsp;شرایط اخذ اقامت در دانمارک&nbsp;ازدواج با شخصی است که تابعیت دانمارک را دارد و اینکه این شهر مرد باشد یا زن تفاوتی<br />نمی کند . تنها کافیست شخصی که تابعیت دانمارک را دارد از نظر مالی تمکن مالی خوبی داشته باشد و ساپورت مالی شخص متقاضی&nbsp;ازدواج در دانمارک&nbsp;را انجام دهد . اگر شخص متقاضی ازدواج در دانمارک ، همسر قبلی او فوت شده باشد می بایست گواهی فوت او را به سفارت ارائه دهد و یا اگر شخص &nbsp;از همسر قبلی اش طلاق گرفته باشد ، می بایست گواهی و سند طلاق را ارائه نماید . لذا لازم به ذکر است در این پروسه شما باید بتوانید مامور سفارت را از لحاظ واقعی بودن این واقعه متقاعد نمایید .</p><p>&nbsp;</p><h3><span style="color:#990000;">کار در دانمارک</span></h3><p>یکی دیگر از&nbsp;شرایط اخذ اقامت دانمارک&nbsp;، کار در این کشور است که متقاضیان زیادی دارد ، باید دقت داشته باشید از ۱۰ ژوئن ۲۰۱۶ ویزای گرین کارت دانمارک بسته شده است و دیگر افراد نمی&zwnj;توانند از ویزای امتیازی گرین گارت دانمارک استفاده نمایند . در این ویزا افراد می&zwnj;توانستند حداقل ۱۰۰ امتیاز از مجموعه امتیازات لازم کسب نمایند و به اقامت دانمارک دست یابند .</p><p>این امتیازات شامل : تحصیلات ، سن ، مدرک تحصیلی ، مقطع تحصیلی ، مدرک زبان و غیر بوده است ، از فاکتور تحصیلات حداکثر امکان اخذ ۱۳۰ نمره بود و کارشناسی حداقل مدرک تحصیلی بود و لازم به ذکر است که مقاطع بالاتر با توجه به لیستی که خود کشور دانمارک ارائه کرده بود امتیازات خود را داشته است .</p><p>کارشناسی ۳۰ امتیاز</p><p>کارشناسی ارشد یکساله ۵۰ امتیاز</p><p>کارشناسی ارشد دو سال ۶۰ امتیاز</p><p>دکترا ۸۰ امتیاز</p><h3><span style="color:#990000;">امتیازات دانشگاه های مبداء</span></h3><p>لذا اگر مدرک دانشگاه شما در لیست ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا باشند به شما امتیاز بیشتری تعلق می گرفت :</p><p>اگر در ۴۰۰ دانشگاه برتر ۵ امتیاز</p><p>اگر در لیست ۲۰۰ دانشگاه برتر ۱۰ امتیاز</p><p>اگر در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر ۱۵ امتیاز &nbsp;برای شما قائل بوده اند .</p><p>مدرک زبان یکی دیگر از مهارت ها و امتیازات شما بوده است که هر کدام از هر کدام از نمره ها امتیازات خاص خود را خواهد داشت . داشتن مدرک زبان دانمارکی و همچنین کار کردن در اتحادیه اروپا و یا تحصیل در این کشورها هم کدام امتیازات لازم خود را داشت ولکن که امروزه با بسته شدن تایپ ویزای گرین کارت دانمارک ، بازگشت قوانین این کشور را نسبت به قوانین اصلی اروپا شاهد هستیم و با آگهی شدن شغل و داشتن دعوت نامه کاری می&zwnj;توان به مهاجرت کاری به دانمارک اندیشید .</p><h3><span style="color:#990000;">تولد فرزند در دانمارک</span></h3><p>تولد در خاک دانمارک موجب اقامت فرزند و یا پدر و مادر نخواهد شد مگر اینکه پدر و مادر طرف مشخص نباشند و شخص بدون تابعیت در خاک این کشور حضور داشته باشد . وگر نه اگر والدین و یا حتی یکی از آنها تابعیت دانمارک را نداشته باشند امکان اخذ اقامت در این کشور ممکن نخواهد بود . اخذ اقامت دانمارک از طریق تولد فرزندی که پدر یا مادر فرزند دانمارکی باشد امکان پذیر است و بدون توجه به کشور محل تولد به فرزند تبعه دانمارک محسوب خواهد شد ، البته اطفالی که تنها مادر آنها تابعیت دانمارک را داشته باشند و قبل از ژانویه ۱۹۷۹ به دنیا آمده باشند باید برای به دست آوردن تابعیت درخواست داده و اقدام نمایند</p><p>&nbsp;</p><p>تابعیت دانمارک&nbsp;به یکی از دو صورت ذیل اتخاذ خواهد شد :</p><ol><li>شخصی که بتواند مدت هفت سال به طور متداول در خاک دانمارک اقامت داشته باشد .</li><li>شخصی که بتواند با مدارکی ثابت کند که در زمان قدیم تابعیت این کشور را داشته است و آن را از دست داده است .</li></ol><p>تابعیت مضاعف در کشور دانمارک تنها برای دو قشر تعریف شده است :</p><ol><li>اتباع دانمارکی که با بیگانگان ازدواج کنند و قانون کشور همسر ترک تابعیت دانمارک را شرط نکرده باشد .</li><li>طفلی که یکی از والدین وی تابعیت دانمارک را داشته باشد و در خارج متولد شده باشد و تابعیت کشور محل تولد خود را کسب کرده باشد ، لذا وی می&zwnj;تواند تا ۲۲ سالگی تابعیت مضاعف داشته باشد ولی بعد از ۲۲ سال باید تابعیت خود را انتخاب کنند .</li></ol><p>دانمارک در سال ۱۹۷۳ به اتحادیه اروپا پیوست و این کشور جنوبی ترین کشور در حوزه اسکاندیناوی و تنها با کشور آلمان توسط یک پل هم مرز است . دانستن&nbsp;شرایط اخذ اقامت دانمارک&nbsp;اولین قدم شما برای&nbsp;مهاجرت به دانمارک&nbsp;است ، لذا پیشنهاد می شود در زمینه های حقوقی و قانونی و همچنین&nbsp;قوانین مهاجرتی&nbsp;دانمارک&nbsp;قطعا به&nbsp;وکیل&nbsp;مهاجرتی&nbsp;مراجعه کرده و تمام سوالات خود را در باب&nbsp;شرایط اخذ اقامت دانمارک&nbsp;از جمله : تحصیل در دانمارک ، کار در دانمارک ، سرمایه گذاری در دانمارک ، ازدواج در دانمارک ، تولد فرزند در دانمارک و غیره را&nbsp; بپرسید .</p>

مهاجرت به بلاروس

<p dir="RTL">امروزه، توریست هایی که وارد کشور جمهوری بلاروس می شوند تحت تاثیر سرعت رشد اقتصادی و فرهنگی این کشور قرار می گیرند. خیابان های وسیع، ساختمان های مدرن، پارک های زیبا و کلیساها و همچنین پروژه های کلانی که در این کشور در جریان هستند، بلاروس را به عنوان یک مقصد مهاجرتی نوظهور توجیه می کنند. بعلاوه، دولت بلاروس تلاش می کند تا استانداردهای بالای زندگی و کار و خدمات بهداشتی عالی را تامین کند. </p><p dir="RTL">بعلاوه، بر طبق نظر محققین، در سه سال اخیر، بلاروس جایگاه اول را از نظر ارزش مهاجرتی در میان کشورهای حوزه شوروی سابق به خود اختصاص داده است. </p><p dir="RTL">بنابراین، تعجب برانگیز نیست که افراد بسیاری کشور بلاروس را برای کار، تحصیل و یا سرمایه گذاری در نظر داشته باشند. در ادامه به برخی از روش های اخذ اقامت بلاروس اشاره می کنیم.&nbsp;</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به بلاروس از طریق کار</span></h2><p dir="RTL">بر طبق معاهدات میان بلاروس، روسیه و قزاقستان، شهروندان این کشورها می توانند در شرایط برابر با اتباع جمهوری بلاروس در این کشور اقامت کاری داشته باشند. </p><p dir="RTL">نحوه استخدام اتباع خارجی موقتا با ماده ۱۱ قانون اساسی کشور بلاروس صورت می پذیرد: &ldquo;در رابطه با مهاجرت نیروی کار خارجی&rdquo;. این ماده بیان می کند که تبعه خارجی فاقد اقامت دائم بلاروس برای فعالیت کاری در این کشور باید مجوز کار اخذ نماید. </p><p dir="RTL">این شرایط در مورد شهروندان خارجی و افراد فاقد تابعیت صادق نیست که موارد زیر را در برمی گیرد؛</p><p dir="RTL">الف) در قلمروی جمهوری بلاروس به وضعیت پناهندگی یا محافظت بیشتر دست یافته اند؛</p><p dir="RTL">ب) برای دریافت وضعیت پناهندگی در قلمروی جمهوری بلاروس درخواست داده اند؛</p><p dir="RTL">ج) اقامت دائم کشور جمهوری بلاروس را دارا هستند؛</p><p dir="RTL">د) در ادارات دیپلماتیک و موسسات کنسولی در جمهوری بلاروس کار می کنند، نماینده سازمان های بین المللی، شرکت های خارجی واقع در قلمروی جمهوری بلاروس هستند؛</p><p dir="RTL">ه) روحانیونی که در سازمان های مذهبی رسمی امور مذهبی را انجام می دهند؛</p><p dir="RTL">و) تحصیل و آموزش در راستای برنامه های موسسات آموزشی؛</p><p dir="RTL">ز) دارای تاییدیه در جمهوری بلاروس به عنوان کارمند رسانه های خارجی؛</p><p dir="RTL">ح) مدعو به عنوان سخنران یا آموزگار برای دوره های زیر ۹۰ روز برای ایراد سخنرانی یا تدریس در موسسات آموزش عالیه؛</p><p dir="RTL">ت) استخدام شده در مراتب کاری متفاوت تعبیه شده در معاهدات بین المللی جمهوری بلاروس؛</p><p dir="RTL">ی) موسسان، مدیران سازمان های تجاری با سرمایه گذاری های خارجی، که به عنوان شخصیت های حقوقی جمهوری بلاروس به ثبت رسیده اند.</p><br /><h3 dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">فرایند درخواست مجوز کار در بلاروس</span></h3><p dir="RTL"><strong>به منظور اخذ مجوز کار کشور بلاروس، کارفرما مدارک زیر را به دپارتمان اصلی امور داخلی در مینگوریسپولکوم و دپارتمان امور داخلی ارائه می دهد:</strong></p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; درخواست؛</p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; کپی پاسپورت فرد خارجی؛</p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; تایید پرداخت هزینه انجام کار.</p><p dir="RTL">مدارک ظرف ۱۵ روز بررسی می شوند. در صورت تایید، مجوز کار به مدت یک سال از زمان صدور اعتبار خواهد داشت و در صورت نزدیک شدن به اتمام، مدت آن قابل تمدید است.</p><p dir="RTL">در صورتی که یک متخصص خارجی در صدد کار برای کارفرماهای متعدد باشد، به ازای هر یک از آن کارفرماها یک مجوز کار اخذ نماید. </p><p dir="RTL">کارفرمایی که قصد استفاده از نیروی کار با بیش از ۱۰ متخصص خارجی فاقد اقامت دائم را دارد، باید برای استخدام این اتباع خارجی مجوز لازم را اخذ نماید. این مدارک توسط دپارتمان تابعیت و مهاجرت صادر می شوند.</p><p dir="RTL">شایان ذکر است که شهروندان جمهوری بلاروس و اتباع خارجی که اقامت دائم این کشور را دارا هستند، برای تصدی جایگاه های شغلی و استخدام در الویت هستند. به این معنی که کارفرما تنها در صورتی می تواند متخصصین خارجی را به استخدام درآورد که قادر به یافتن شهروندان یا افراد دارای اقامت دائم بلاروس برای پر کردن جایگاه شغلی مربوطه نباشد. بنابرین، پیش از اخذ مجوز کار، &nbsp;جزئیات جایگاه کاری خالی باید به دپارتمان کار گزارش شود.</p><br /><h3 dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">ارائه مدارک برای اخذ مجوز کار در بلاروس</span></h3><p dir="RTL">برای اخذ مجوز کار، کارفرما مدارک زیر را به دپارتمان تابعیت و مهاجرت بلاروس ارائه می دهد:</p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; فرم درخواست؛</p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; کپی های مدارکی که ثبت دولتی نهاد حقوقی یا کارآفرین انفرادی را تایید می کند؛</p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; خلاصه ای از ثبت تجارت کشور مبدا شرکت خارجی (در صورتی که شرکت خارجی نقش کارفرما را ایفا می کند)؛</p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; پیش نویس قرارداد استخدام که به امضا و مهر کارفرما رسیده است؛</p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; نامه تضمین دال بر تامین محل اسکان نیروی کار خارجی؛</p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; رسید دال بر پرداخت هزینه انجام کار.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">اقامت تحصیلی کشور بلاروس</span></h2><p dir="RTL"><strong><span style="color:#0099cc;">شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در بلاروس</span></strong></p><p dir="RTL">شرایط پذیرش برای دانشجویان خارجی در بلاروس چندان مشکل نیست به این شرط که فرایندهای لازم توسط دانشجو انجام شوند. </p><p dir="RTL"></p><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>مدارک لازم برای دریافت پذیرش</strong></span></p><p dir="RTL"><strong>به منظور اخذ دعوت نامه، دانشجوهای بین المللی باید مدارک زیر را دارا باشند:</strong></p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; مدرک تحصیلی شامل همه مواد درسی و نمرات</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; پاسپورت با اعتبار لازم برای شرایط درخواست</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; فرم درخواست</p><p dir="RTL"><strong>همه مدارک باید به زبان انگلیسی یا روسی ترجمه شوند.&nbsp;</strong></p><br /><p dir="RTL">متقاضی باید برای تحصیل در بلاروس یک دعوتنامه رسمی داشته باشد. این دعوتنامه باید برای اخذ ویزا به سفارت بلاروس ارائه شود. پس از اخذ پذیرش، دانشجوهای بین المللی باید خود را برای همه شرایط لازم مهیا کنند و ممکن است پس از ورود به مدارک ذیل نیاز پیدا کنند:<br /></p><p dir="RTL"><strong>همه دانشجویانی که وارد بلاروس می شوند باید مدارک زیر را دارا باشند:</strong></p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; مدرک تحصیلی شامل همه رشته های درسی و نمرات</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; مدرک پزشکی اعطا شده توسط خدمات سلامت عمومی در کشور مبدا متقاضی</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; مدرک تست ایدز که به تایید خدمات سلامت عمومی کشور مبدا متقاضی رسیده است</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; کپی شناسنامه</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ۱۰ عکس ۶*۴</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; پاسپورت ملی با ویزای تحصیلی بلاروس</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; مدرک زبان روسی</p><p dir="RTL"><strong>همه مدارک باید به زبان روسی ترجمه رسمی شوند.</strong></p><br /><h3 dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">اخذ ویزای تحصیلی بلاروس</span></h3><p dir="RTL">اخذ ویزای تحصیلی بلاروس چندان مشکل نیست. فرایند ویزا همیشه آسان است و ویزای تحصیلی بلاروس به ندرت رد می شود، مگر این که قصد فرد از اخذ ویزا تحصیل نباشد. در ادامه شرایط کلی سفارت بلاروس برای صدور ویزای تحصیلی برای اغلب کشورها قید شده است:</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; یک کپی از فرم تکمیل شده درخواست ویزای بلاروس</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; تصویر (تصاویر قدیمی تر از ۶ ماه پذیرفته نمی شوند)</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; پاسپورت بین المللی. باید حداقل به میزان ۹۰ روز پس از تاریخ ترک کشور اعتبار داشته باشد. </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; دعوتنامه برای دانشگاه از وزارت آموزش در بلاروس.</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; شناسنامه</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; نتایج تست پزشکی عمومی (باید تست HIV را در برداشته باشد)</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; مدارک تحصیلی (که به تایید وزارت آموزش و وزارت امور خارجه کشور مبدا رسیده است)</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; هر مدرک دیگری که سفارت درخواست دهد.&nbsp;</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به بلاروس از طریق سرمایه گذاری</span></h2><p dir="RTL">در سال های اخیر این روش مهاجرت به بلاروس محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. هر گونه سرمایه گذاری در جمهوری بلاروس با مبلغ ۱۵۰۰۰۰ یورو، امکان اقامت در جمهوری بلاروس را برای فرد سرمایه گذاری تامین می کند.&nbsp;</p><p dir="RTL">فرایند مجوز اقامت موقت بلاروس معمولا ۱۵ روز کاری زمان می برد. نتیجه کار معمولا از طریق پست به متقاضی ارسال می شود. با این وجود، دریافت مجوز اقامت موقت بلاروس معمولا در بیشتر موارد به حضور فرد خارجی نیاز دارد.</p><br /><p dir="RTL" style="text-align:center;"><strong>شایان ذکر است که مجوز اقامت موقت به مدت یک سال اعتبار دارد. با انقضاء این مدت، ترک کشور یا اخذ ویزای اقامتی موقت یا دائم جدید الزامی است. در صورت تغییر مکان اقامت موقت، دپارتمان مهاجرت و تابعیت باید ظرف پنج روز در جریان قرار گیرد. در صورت تمایل و تصمیم برای مهاجرت به بلاروس لازم است با وکیل و کارشناس مهاجرتی متخصص مسلط به حقوق مهاجرتی کشور بلاروس مشاوره داشته باشید تا شما را در جریان قواعد و مقررات صحیح مهاجرت به این کشور قرار دهند. </strong></p>

مهاجرت به مجارستان

<p dir="RTL">کشور اروپایی مجارستان یکی از بهترین مقاصد گردشگری و یکی از زیباترین کشورهای دنیا محسوب می شود. در واقع، مجارستان نه تنها شگفتی های طبیعی چون دومین دریاچه آب گرم دنیا را در خود جای داده، بلکه سازه های معماری اعجاب انگیزی چون سومین کلیسای بزرگ اروپا، بزرگ ترین کنیسه اروپا،&nbsp; و دومین کاخ باروک بزرگ دنیا نیز در این کشور قرار دارند. همه این مکان های فرهنگی، در کنار غذاهای لذیذ و فرهنگ منحصربفرد این کشور، در کنار هم هر ساله میلیون ها توریست ها را به این کشور جذب می کنند. </p><p dir="RTL">کشور مجارستان در کنار صنعت توریسم غنی، نرخ جرم و جنایت پایین، دولت و جو سیاسی پایدار و جمعیت صلح دوستی دارد. در ادامه به راه های مهاجرت به مجارستان از طرق مختلف می پردازیم.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج </span></h2><p dir="RTL">&nbsp;&nbsp;در صورت ازدواج با یک شهروند مجار، درخواست اقامت برای این کشور تنها یک ماه طول می کشد. سه سال پس از عقد ازدواج، فرد می تواند برای اخذ تابعیت درخواست دهد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به مجارستان از طریق ویزای کار</span></h2><p dir="RTL">ازانجاکه مجارستان به اتحادیه اروپا پیوسته است، قوانین و مقررات آن در رابطه با مهاجرین کاری هر روز تغییر کرده و با قوانین اتحادیه اروپا هماهنگ می شود. اغلب اتباع کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند برای اقامت و کار در مجارستان به ویزا و مجوز کار نیاز دارند. </p><p dir="RTL">معمولا بخش اعظم فرایند بوروکراتیک این کار توسط کارفرما اداره و انجام می شود (که باید اسناد مختلفی چون مدارک دال بر قابلیت ها و گواهی سلامت فرد را به مراجع مهاجرتی ارائه دهد).</p><br /><p dir="RTL"><strong>مدارک لازم برای اخذ ویزای کار به این قرار است:</strong></p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; مجوز کار معتبر</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; موافقت اداره کار</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; اثبات وجود محل اسکان</p><br /><p dir="RTL"><strong>فرایند درخواست تا ۲۵ روز طول می کشد و می تواند مراحل زیر را در برداشته باشد:</strong></p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; اولا، به درخواستی از محل کار نیاز است. شرکت استخدام کننده باید کار را در اداره کار مجارستان به مدت ۱۵ روز آگهی کند. به این ترتیب به اتباع مجارستانی بی کار فرصت داده می شود تا برای این موقعیت کاری درخواست دهند. </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; پس از طی شدن این ۱۵ روز، کارفرما می تواند از جانب نیروی کار برای اخذ مجوز کار درخواست دهد. پس از ۱۰ تا ۱۵ روز آینده مجوز کار اعطا خواهد شد. </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; پس از اعطاء مجوز کار، نیروی کار باید شخصا برای دریافت ویزای کار به کنسولگری مجارستان در کشور مبدا که در آن اقامت قانونی دارد مراجعه نماید. </p><p dir="RTL">مجوز کار و ویزای کار برای مدت دو سال صادر می شوند. هر دوی این اسناد در صورت تمایل نیروی کار برای ادامه اقامت در مجارستان و در صورتی که همچنان واجد شرایط باشد، قابل تمدید هستند. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل</span></h2><p dir="RTL">دانشجویان بین المللی که در صدد اقامت در مجارستان به مدت بیش از ۹۰ روز هستند، به این منظور باید برای اقامت در این کشور باید برای ویزای تحصیلی بلند مدت مجارستان درخواست دهند. </p><p dir="RTL">شرایط ویزای تحصیلی مجارستان متفاوت است بنابرین لازم است که پیشاپیش اطلاعات لازم در این زمینه کسب شود. برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان باید در ابتدا از یک دانشگاه مجار پذیرش بگیرید. فرایند صدور ویزا معمولا در حدود یک ماه طول می کشد ولی می تواند طولانی تر هم شود بنابرین به منظور اجتناب از مشکلات احتمالی، هر چه زودتر اقدامات لازم را انجام دهید. </p><p dir="RTL"><strong>مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان به این قرار هستند:</strong></p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; تایید پرداخت شهریه</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; نامه پذیرش از دانشگاه </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; پاسپورت که تا حداقل ۶ ماه پس از تاریخ ورود اعتبار دارد </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; کپی صفحه عکس دار پاسپورت</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; عکس پاسپورتی که بیش از ۶ ماه قدمت ندارد</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; تایید بیمه سلامت</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; تایید نشانی یا اسکان در مجارستان</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; اثبات وجود تمکن مالی کافی برای پوشش مخارج زندگی به صورت اظهارنامه بانکی</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; فرم درخواست ویزا</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; سه پاکت ممهور به نشانی متقاضی</p><p dir="RTL">پس از پشت سر گذاشتن وقت سفارت که معمولا بین ۴ تا ۶ هفته طول می کشد، فرایند ویزا معمولا ۱ تا ۴ هفته دیگر هم به طول می انجامد. </p><p dir="RTL">ظرف ۱۵ روز پس از ورود به مجارستان باید برای مجوز اقامتی درخواست دهید. این در مورد اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای خارج اتحادیه اروپا که در صدد اقامت بیش از ۹۰ روز در این کشور هستند صادق است. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری</span></h2><p dir="RTL">برنامه مهاجرت سرمایه گذاری مجارستان به سرمایه گذاران خارجی این امکان را می دهد تا با سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی خاص مجارستان اقامت دائم این کشور را به دست آورند. این ارواق قرضه ویژه یک دوره حداقل پنج ساله دارند و توسط آژانس بدهی دولتی مجارستان صادر می شوند. صندوق بدهی ویژه دولت مجارستان تنها نهادی است که برای اداره وجوه سرمایه گذاری کارآفرینان خارجی در این اوراق قرضه واجد شرایط است. </p><p dir="RTL">برای استفاده از برنامه مهاجرت سرمایه گذاری مجارستان، سرمایه گذاران باید در سهام صندوق ویژه بدهی سرمایه گذاری کنند و حداقل مبلغ سرمایه گذاری به این منظور ۲۵۰۰۰۰ یورو است. قابل توجه است که سهام پس از طی دوره پنج ساله به طور ۱۰۰ درصد قابل بازپرداخت است و این تا حد زیادی برای سرمایه گذاران سودمند است. </p><p dir="RTL">برای سرمایه گذاری در صندوق ویژه بدهی، سرمایه گذاران علاقمند باید به بانگ یک رسید انتقال بانکی ۲۵۰۰۰۰ یورویی، یک توافق تعهد پرداخت امضا شده، یک کپی از پاسپورت سرمایه گذار، و شواهدی دال بر نشانی دائم سرمایه گذار ارائه دهند. پس از تایید درخواست، سرمایه گذار و خانواده وی مجوز اقامت پنج ساله می گیرند. </p><p dir="RTL">شایان ذکر است که بزرگ ترین امتیاز برنامه مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری این است یک ۶ ماه پس از اخذ مجوزهای اقامتی، سرمایه گذار و خانواده اش برای درخواست برای اقامت دائم مجارستان واجد شرایط هستند. </p><p dir="RTL">ازانجاکه سرمایه گذاران خارجی می توانند از امتیاز سریع اقامت دائم مجارستان برای خود و خانواده شان بهره مند شوند، مجارستان سریعا به مقصد درجه اولی برای سرمایه گذاری خارجی تبدیل می شود. افرادی که به اخذ ویزای اقامت مجارستان تمایل دارند باید به این منظور با وکلا و مشاورین متخصص مهاجرتی مشورت داشته باشند و در مورد مدارک ضروری و فرایند انجام کار مشاوره بگیرند. </p>

مهاجرت به سوئیس

<h2><span style="color:#990000;">شرایط اخذ اقامت سوئیس</span></h2><p>امروزه امر&nbsp;مهاجرت&nbsp;، مساله ای است که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است .&nbsp;مهاجرت&nbsp;را ه های قانونی گوناگونی دارد از جمله تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت ، ازدواج و تولد . افرادی که قصد ماجرت دارند یکی از مهمترین اهدافشان کسب اقامت کشور مورد نظر می باشد . یکی از کشورهای محبوب جهت&nbsp;مهاجرت&nbsp;کشور سوئیس می باشد . برای مهاجرت به این کشور باید&nbsp;از شرایط اخذ اقامت سوئیس&nbsp;آگاه بود . همانند سایر کشورها&nbsp;شرایط اخذ اقامت سوئیس&nbsp;قوانین خاصی دارد . اگر شخص متقاضی از&nbsp;شرایط اخذ اقامت سوئیس&nbsp;آگاه باشد می تواند تصمیم صحیح تری برای مهاجرت به این کشور بگیرد و یا درصورتی که&nbsp; شخص متقاضی&nbsp;شرایط اخذ اقامت سوئیس&nbsp;&nbsp;را نداشته باشد از مهاجرت به این کشور منصرف می گردد . ما در این مقاله سعی داریم مطالبی جهت آگاهی شما عزیزان در رابطه با&nbsp;شرایط اخذ اقامت&nbsp;سوئیس&nbsp;ارائه دهیم .</p><p>بسیاری از افرادی که در کشور سوئیس اقامت موقت &nbsp;دارند ، امی توانند قامت دائم &nbsp;این کشور را بعد از&nbsp; گذشت ۱۰ تا ۱۲ سال اخذ نمایند البته این مدت زمانی می تواند در شرایط خاص کوتاه تر شود . بهتر&nbsp; است بدانید که دریافت گذرنامه سوئیس هر چند بسیار دشوار است ولی مهاجرین وکسانی که&nbsp;اقامت دائم سوئیس&nbsp;را دارند به دنبال اخذ تابعیت این کشور می باشند . از مزایای دریافت پاسپورت کشور سوئیس سفر به ۱۵۵ کشور بدون روادید و رتبه چهارم در شاخص قدرت پاسپورت می باشد &nbsp;کشور سوئیس از ۳۰ کشورتوسعه یافته جهان مقام سوم را در رتبه بندی و شاخص توسعه فراگیر برای دست یابی به فرصت های مناسب زندگی از نظر کیفیت در دیجیتال ، مراقبت های بهداشتی ، زیر ساخت های مناسب ، آموزش و پرورش ، محل سکونت ، مالکیت و دارایی مالی دارد . سوئیس یک کشور چند زبانه است ، و بسته به محل اقامت زبان &nbsp;آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی می باشد .</p><p>چه کسی می تواند پاسپورت کشور سوئیس و یا&nbsp;اقامت دائم سوئیس&nbsp;را کسب کنند ؟</p><p>شرایط مختلفی برای شهروندان عضو اتحادیه اروپا به علاوه ایسلند ،لیختن اشتاین و نروژ جهت این امر وجود دارد . اگرمتقاضی&nbsp; یک شهروند خارج از اتحادیه اروپا باشد اگر به مدت ۱۰ سال ( برای بعضی از ملیت ها این مدت کمتر است ) زندگی کند می تواند اقدامات لازم را جهت کسب اجازه اقامت دائم انجام دهد . همچنین متقاضی می تواند پس از ۱۲ سال و یا در برخی از موارد کمتر مثل ازدواج و یا تولد فرزند درخواست تابعیت کشور سوئیس را بدهد . بسیاری از افراد خارجی که در کشور سوئیس زندگی می کنند به دریافت اقانت دائم کشور سوئیس راضی هستند و به نظرشان فرآیند دریافت تابعیت این کشور فقط روند طولانی تری دارد و طبق تحقیقات انجام شده تنها ۲ درصد از افراد واجد شرایط برای دریافت تابعیت کشور سوئیس اقدام می کنند .</p><p>تفاوت&nbsp;اقامت دائم سوئیس&nbsp; با تابعیت در کشورسوئیس در چیست ؟</p><p>کسب&nbsp;اقامت دائم سوئیس&nbsp;به شما اجازه می دهد در کشور سوئیس با شرایطی مشابه اتباع سوئیسی زندگی کنید که شامل موارد زیر می شود :</p><ul><li>دسترسی آزاد جهت اشتغال، شرایط استخدام وکار</li><li>راه اندازی شرکت</li><li>حق اموزش و رسمیت شناختن مدارک نحصیلی و کمک هزینه های مالی برای آموزش</li><li>امکان خرید املاک و مستغلات بدون هیچ محدودیتی</li><li>امکان زندگی در هر نقطه از کشور سوئیس</li><li>دسترسی به &nbsp;تمامی مزایای رفاهی و کمک های اجتماعی کشور سوئیس</li></ul><p></p><p>مزایای تابعیت کشور سوئیس شامل تمامی موارد بالا به اضافه حق رای بعد از ۱۸ سالگی و یا حتی خود کاندید شوند &nbsp;. البته وظایف قانونی نیز همانند دیگر شهروندان سوئیسی باید انجام دهند . به عنوان مثال مردان سوئیسی از ۱۸ تا ۳۴ سالگی باید خدمت سربازی انجام دهند . از مزایای داشتن تابعیت سوئیس این است که اگر شما تابعیت این کشور را کسب نمایید لزومی در ترک تابعیت از کشور اصلی خود را ندارید .</p><p>تابعیت دوگانه در کشورسوئیس :</p><p>دولت کشور سوئیس تابعیت دو گانه را می پذیرد .اگر شما خواستار کسب تابعیت کشور سوئیس را هستید لازم به ترک تابعیت ملیت تولد خود نیستید مگراینکه کشوری که ملیت آن را دارید این اجازه را به شما ندهد .</p><p></p><h3><span style="color:#990000;">اخذ اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت :</span></h3><p>متقاضی می بایست حدودا مبلغ ۱۳۰۰۰ یورو در کشور سوئیس سرمایه گذاری نماید . حداقل یکی از مدیرات باید سوئیسی باشد و برای ۱۰ نفر شغل ایجاد شود .میزان حداقل حقوق در کشور سوئیس ۳۵۰۰ فرانک می باشد. پس از گذشت یک سال از سرمایه گذاری اگر سرمایه گذاری مذبور سود آوری بالغ بر ۱۰۰۰۰ فرانک داشته باشد متقاضی می تواند جهت اقامت یک سال دیگر در کشور سوئیس کارت اقامت دریافت نماید . پس از گذشت ۵ سال در شورت واجد شرایط بودن ۳ سال دیگر هم تمدید خواهد شد . و به طور کلی بعد از ۱۰ سال متقاضی می تواند برای اجازه اقامت دائم کشور سوئیس اقدام نماید .</p><p></p><h3><span style="color:#990000;">اخذ اقامت از طریق کار در سوئیس :</span></h3><p>متقاضی جهت کار در سوئیس می بایست کارفرما داشته باشد . کارفرمای مورد نظر باید دعوت نامه کاری برای متقاضی ارسال نماید . این دعوت نامه باید مورد تایید اداره مهاجرت کشور سوئیس قرار گیرد . پس از تایید برای متقاضی ارسال می شود و متقاضی&nbsp; اقدام برای در یافت ویزای کار کشور سوئیس دهد . اگر متقاضی در کشور سوئیس باشد بعد از شروع کار در کشور سوئیس ظرف مدت ۱۴ روز در منطقه ای که قصد زندگی در آن را دارد نزد مقامات محلی باید درخواست دهد . باید به این نکته توجه داشت &nbsp;اتباع خارجی تنها در صورتی استخدام می شوند که</p><ul><li>هیچ تبعه سوئیسی و یا شهروند اتحادیه اروپا با توانایی لازم جهت کار مورد نظر رانداشته باشند .</li><li>سن متقاضی می بایست بین ۲۲ تا ۳۹ سال باشد.</li><li>&nbsp;حداقل مدرک لیسانس مرتبط</li><li>تجربه کافی مناسب</li><li>دانش کافی برای زبان مورد نظر را داشته باشد</li><li>&nbsp;قرار داد رسمی کاربین کار فرما و متقاضی منعقد شده</li><li>حقوق تعیین شده می بایست حداقل ۳۵۰۰ فرانک باشد .</li></ul><p>برای ویزای کاری ۱ سال اقامت موقت ۱ سال تمدید . سپس ۳ سال تمدید خواهد شد و بعد از اتمام ۵ سال دیگر تمدید می شود و بعد از ۱۰ سال متقاضی می تواند در خواست اقامت دائم این کشور را دهد . البته این مدت برای شهروندان آمریکایی ۵ سال می باشد .</p><p></p><h3><span style="color:#990000;">اخذ اقامت از طریق تحصیل در سوئیس :</span></h3><p>کشور سوئیس از جمله مقاصد تحصیلی پرطرفدار است . دانشگاه های این کشور همواره&nbsp; در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان جای داشته اند . هزینه شهریه در هر سال برای دانشجویان بین المللی درکشور سوئیس&nbsp; حدود ۶۵۰ تا ۱۰۰۰ فرانک می باشد ، اگر چه این مبلغ می تواند بستگی به رشته و مقطع تحصیلی انتخابی شخص متقاضی متفاوت می باشد . این کشور دارای ۲۶ دانشگاه استانی و موسسات تکنولوژی در زوریخ و لوزان می باشد . ثبت نام دانشجو می بایست ظرف مدت ۱۴ روز پس از ورود در دانشگاههای کشورمی بایست اثبات هویت و ادرس محل سکونت با شواهد کافی از منابع مالی و گذرنامه معتبر و بیمه سلامت خود را به اداره مهاجرت منطقه ای ارائه دهد . مدت اقامت دانشجودر کشور سوئیس بسته به مقطع تحصیلی دارد بعد از اتمام تحصیل متقاضی می تواند نوع&nbsp; ویزای خود را تغییر دهد مانند دریافت ویزای کار و شرایط اقامت طبق ویزای مورد نظر اعمال می شود .</p><p></p><h3><span style="color:#990000;">اخذ اقامت سوئیس از طریق ازدواج :</span></h3><p>چنانچه متقاضی با یک تبعه سوئیسی ازدواج نماید اگر ۵ سال از اقامتش در کشور سوئیس و ۳ سال از ازدواج رسمی اش گذشته باشد می تواند برای اقامت دائم این کشور اقدام نماید .از جمله شرایطی که می بایست متقاضی برای دریافت این ویزا داشته باشد به شرح زیر است :</p><ul><li>انطباق پذیری با کشور سوئیس</li><li>تابع قوانین کشور سوئیس باشد.</li><li>عدم سوء پیشینه و برای امنیت کشور سوئیس خطرناک نباشد .</li></ul><p></p><h3><span style="color:#990000;">اخذ تابعیت سوئیس از طریق تولد :</span></h3><p>به طور کلی کشورها از دو سیستم خاک وخون در اعطای تابعیت پیروی می کنند . اعطای تابعیت در کشور سوئیس بر اساس اصل خون می باشد .</p><ul><li>هر کودکی که پدر و یا مادرش تبعه سوئیس باشد ، سوئیسی محسوب می شود .</li><li>اگر مادر سوئیسی باشد وبدون ازدواج رسمی ، فرزند سوئیسی محسوب می شود .</li><li>اگر پدرسوئیسی به طور رسمی ازدواج نکرده باشد و قبل از سن ۲۲ سالگی فرزند اذعان به تابعیت کشور سوئیس کند .</li></ul><p></p><p>در نهایت می توان گفت کشور سوئیس در خصوص اقامت و تابعیت افراد خارجی سختکیرانه برخورد می کند و&nbsp;شرایط اخذ اقامت سوئیس&nbsp;تقریبا دشوار است . امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات لازم را جهت&nbsp;شرایط اخذ اقامت سوئیس&nbsp;کسب کرده باشید و با در نظر گرفتن&nbsp;شرایط اخذ اقامت سوئیس&nbsp;تصمیم نهایی خود را برای مهاجرت به این کشور بگیرید . پیشنهاد ما این است به کشورهایی مثل سوئد ، اسلواکی و&hellip; که تقریبا شرایط سهل تری برای اقامت دارند بیاندیشید و در خصوص هر گونه امر مهاجرتی از طریق موسسات حقوقی معتبر که دارای تجربه مناسبی هستند اقدام نمایید . ونکته مهمی که بهتر است به یاد داشته باشید ، داشتن وکیل مهاجرتی یک امر مهم برای رسیدن به کشور هدف جهت مهاجرت است .</p><div></div>

مهاجرت به ایتالیا

<p dir="RTL">ایتالیا، شبه&zwnj;جزیره&zwnj;ای چکمه مانند در جنوب اروپاست که با مساحتی حدود یک پنجم ایران، بیش از 60 میلیون نفر جمعیت دارد. از این رو بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا و پنجمین کشور پرجمعیت اروپا محسوب می&zwnj;شود. بدلیل آب و هوای مناسب و استاندارد بالای زندگی در این کشور، مهاجرت به ایتالیا همواره دارای متقاضیان بسیاری بوده و افراد زیادی هرساله از طریق سرمایه&zwnj;گذاری در ایتالیا، کار در ایتالیا، تحصیل در ایتالیا و غیره، به مهاجرت به این کشور می&zwnj;پردازند. در طرف مقابل به دلیل جمعیت و تراکم جمعیتی بالای این کشور، هرساله تعداد مهاجران کمتری نسبت به سایر کشورهای مهاجرت پذیر اروپا نظیر آلمان، اتریش و فرانسه موفق به اخذ اقامت ایتالیا می&zwnj;شوند.</p><p dir="RTL">متقاضیان مهاجرت به ایتالیا، پیش از اقدام باید نکاتی را درنظر بگیرند. ایتالیا از لحاظ اقتصادی به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می&zwnj;شود. بخش شمالی ایتالیا دارای اقتصاد رو به رشدتری نسبت به بخش جنوبی بوده و شرکت&zwnj;ها و کسب و کارهای خصوصی بسیاری در این بخش فعالیت دارند. درحالیکه اقتصاد بخش جنوبی ایتالیا، اغلب برپایه کشاورزی و دامداری است. بطور کلی ایتالیا دارای اقتصاد متوسط و رو به بالایی است و دلیل اغلب مهاجران برای اخذ اقامت ایتالیا، جاذبه&zwnj;های طبیعی این کشور و دانشگاه&zwnj;های معتبر برای تحصیل در ایتالیا است. روش&zwnj;های مهاجرت به ایتالیا به دسته&zwnj;های اصلی زیر تقسیم می&zwnj;شوند.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به ایتالیا از طریق کار و تخصص</span></h2><p dir="RTL">یکی از راه&zwnj;های اخذ اقامت ایتالیا، کار در ایتالیا می&zwnj;باشد. کار در ایتالیا دارای مزایای بسیاریست و از بین آنها می&zwnj;توان به قرار داشتن در اتحادیه اروپا، دریافت تابعیت ایتالیا بعد از پنج سال، اقامت در حین مدت کار در ایتالیا و غیره اشاره کرد. برای دریافت ویزای کاری ایتالیا، باید یک دعوت&zwnj;نامه از طرف یک کارفرمای ایتالیایی دریافت نمائید. پس از اخذ ویزای ایتالیا وارد این کشور شده و جواز اقامت خود را دریافت می&zwnj;کنید. پس از ده سال اقامت دائم و مکرر در ایتالیا می&zwnj;توانید شانس خود را برای اخذ شهروندی این کشور نیز امتحان نمائید. از مزایای شهروندی ایتالیا اینست که می&zwnj;توانید با پاسپورت این کشور در تمام کشورهای اتحادیه اروپا، بدون دریافت ویزا یا مجوز، کار کنید.</p><p dir="RTL">از آنجایی که دریافت پیشنهاد کار از طرف یک کارفرمای ایتالیا برای شما امکان&zwnj;پذیر نباشد، یکی از راه&zwnj;های پیشنهادی اینست که ابتدا اقامت ایتالیا از طریق تحصیل را دریافت نموده و از آنجایی که طبق قوانین این کشور، حین تحصیل در ایتالیا می&zwnj;توانید به انجام کار نیز بپردازید، قادر خواهید بود به دنبال کار مناسبی در ایتالیا گشته تا پس از فارغ&zwnj;التحصیلی نیز به آن ادامه دهید و زندگی خوبی را در این کشور به سر ببرید.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه&zwnj;گذاری</span></h2><p dir="RTL">همانطو که گفته شد، اقتصاد ایتالیا به دو بخش تقسیم می&zwnj;شود. همچنین از آنجایی که این کشور برنامه&zwnj;ی رسمی برای مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه&zwnj;گذاری ندارد، یکی از بهترین راه&zwnj;های سرمایه&zwnj;گذاری در ایتالیا از طریق ثبت شرکت در ایتالیا می&zwnj;باشد. بنابراین بهتر است در بخش شمالی این کشور شرکت خود را ثبت نمائید. سرمایه&zwnj;گذاری در ایتالیا دارای ریسک بسیار زیادی است، زیرا با اینکه این کشور دارای اقتصاد نسبتاً قدرتمندی است، اما نوسان&zwnj; زیادی دارد. همچنین می&zwnj;توان از طریق خرید ملک در ایتالیا نیز، اقامت این کشور را دریافت نمود. متقاضی مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه&zwnj;گذاری، ابتدا دارای اقامت موقت شده و پس از مدت پنج سال، از اقامت دائم ایتالیا برخوردار می&zwnj;شود. حداقل میزان سرمایه&zwnj;گذاری در ایتالیا مبلغ 300 هزار یورو است که نسبت به سایر کشورهای اروپایی، رقم بالایی محسوب می&zwnj;شود. لازم به ذکر است که قوانین مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه&zwnj;گذاری، روز به روز درحال توسعه و بهبود است.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">تحصیل در ایتالیا</span></h2><p dir="RTL">می&zwnj;توان گفت بهترین راه کسب اقامت ایتالیا، از طریق تحصیل در ایتالیا است. این کشور علاوه بر اینکه دارای دانشگاه&zwnj;های سطح بالای بسیاریست، زندگی دانشجویی خوبی برای برای متقاضیان به ارمغان می&zwnj;آورد. از جمله مشکلات زندگی در ایتالیا، هزینه&zwnj;های بالاست و متقاضیان می&zwnj;توانند با کار همزمان با تحصیل، مقداری از این هزینه&zwnj;ها را پوشش دهند. تحصیل در ایتالیا دارای مزایای دیگری نیز هست. پس از فارغ&zwnj;التحصیلی، متقاضی می&zwnj;تواند در این کشور مشغول به کار شود و با رعایت قوانین کار در ایتالیا، اقامت این کشور را دریافت نماید. همچنین با استفاده از ویزای تحصیلی ایتالیا، می&zwnj;توانید هنگام تحصیل به سایر کشورهای شینگن بدون دریافت ویزا، سفر توریستی داشته باشید. بنابراین به کسانی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند، توصیه می&zwnj;شود ابتدا از طریق تحصیل در ایتالیا اقدام نموده و سپس از روش&zwnj;های مختلف، اقامت خود را به اقامت دائم و در نهایت به تابعیت تبدیل نمایند.</p>

مهاجرت به نروژ

<p>زندگی و&nbsp;مهاجرت&nbsp;به کشور نروژ مورد علاقه ی بسیاری از افراد دنیا بوده و اطلاع از&nbsp;شرایط اخذ اقامت نروژ&nbsp;اولین قدم برای شروع فرآیند&nbsp;مهاجرت&nbsp;به کشور نروژ می باشد، به دلیل استقبال فراوان هم وطنان عزیز جهت&nbsp;مهاجرت&nbsp;به نروژ&nbsp;مطالب حاضر توسط وکلا و کارشناسان حقوق بین الملل جهت آشنایی خواننده ی محترم با موضوع&nbsp;شرایط اخذ اقامت نروژ&nbsp;نگاشته شده است، لذا چنانچه قصد مهاجرت و اقامت در نروژ داشته و می خواهید با&nbsp;شرایط اخذ اقامت نروژ&nbsp;آشنا گردید، مطالب حاضر را مطالعه فرمایید.&nbsp;شرایط اخذ اقامت نروژ&nbsp;همانند بسیاری از کشور ها در قوانین مدنی و مهاجرتی این کشور به رشته تحریر در آمده و به طور مفصل تمامی جزئیات&nbsp;شرایط اخذ اقامت نروژ&nbsp;بررسی گردیده است. چنانچه با مطالعه ی نوشتار حاضر سعی در کسب اطلاعات بیشتر یا طرح پرسش در خصوص&nbsp;شرایط اخذ اقامت نروژ&nbsp;داشتید می توانید با وکلا و کارشناسان حقوق بین الملل که دارای اطلاعات لازم در خصوص&nbsp;شرایط اخذ اقامت نروژ&nbsp;و سایر کشورها می باشند، در ارتباط باشید.</p><h3><span style="color:#990000;">مقدمات اخذ اقامت نروژ</span></h3><p>معمولاً&nbsp;اقامت دائم نروژ&nbsp;پس از گذشتن سه سال به متقاضی اعطا می گردد اما چنانچه مواردی از وقوع جرم یا عدم رعایت مقررات توسط متقاضی وجود داشته باشد این مدت ممکن است تمدید گردد و تا زمانی که دولت در خصوص شرایط مثبت متقاضی به قطعیت و اطمینان نرسد این دوره تمدید می گردد. مقررات مربوط به این موضوع در بخش ۶۶ قوانین مهاجرت نروژ و بخش ۵ الی ۱۱ آن تنظیم شده است. از دیگر موارد مهم و اساسی که کشور نروژ بر روی آن تاکید فراوان دارد این است که متقاضی در طول مدت اقامت در نروژ، شهروندی قانون مدار و با اخلاق حسنه و دور از هر گونه جرم و جنایتی بوده باشد، در غیر این صورت دولت نروژ، افراد را با ذکر دلیل قانونی از این کشور اخراج می نماید و اجازه ی ورود دوباره را بعد از طی مدت های قانونی صادر می نماید. طبق بخش ۶۶ الی ۶۹ قانون مهاجرت نروژ، مهم ترین دلایل اخراج یک شخص می تواند موارد ذیل را شامل شود:</p><ul><li>مجازات کیفری یا مجازات های خاصی برای شخص در نظر گرفته شده باشد.</li><li>به صورت مکرر و فاحش قواعد و مقررات قانونی را نقض نموده باشد.</li><li>به طور عمدی و یا با سهل انگاری غیر قابل اغماض اطلاعاتی نادرست به مقامات ارائه نموده باشد و یا اسناد جعلی و غیر واقعی استفاده نموده باشد.</li><li>از تصمیم مقامات راجع به اقامت و زندگی در یک مکان مشخص عدول نموده باشد.</li></ul><p>به چنین اشخاصی که موارد فوق را در پرونده ی خود داشته باشند اقامت دائم اعطا نگردیده و از کشور اخراج می شوند و از تاریخ اخراج تا زمانی که تصمیم نهایی دولت گرفته شود حق ورود مجدد به کشور نروژ را ندارند.</p><h3><span style="color:#990000;"><strong>آشنایی با زبان و فرهنگ نروژ جهت کسب اقامت دائم و تابعیت</strong></span></h3><p>طبق قوانین مهاجرتی این کشور که در بخش ۱۷ قانون ذکر شده است، تمامی افرادی که بین سنین ۱۶ تا ۵۵ سال بوده و پس از اول سپتامبر سال ۲۰۰۵ برای ادامه تحصیل یا کار و با هدف کسب اقامت دائم نروژ وارد این کشور شده اند باید در دوره های زبان نروژی شرکت نموده و زبان و فرهنگ این کشور و مطالعات اجتماعی نروژ را به خوبی فرا گیرند. در قانون نروژ شرایط هر یک از افراد که می بایست چه میزان و به چه مدتی در این دوره ها شرکت نمایند به تفکیک ذکر شده است و در ادامه به تفصیل در این خصوص توضیح داده خواهد شد:</p><ul><li>متقاضیانی که برای اولین بار مجوز اقامت در نروژ را پیش از اول ژانویه سال ۲۰۱۲ دریافت داشته اند و هدف از کسب اقامت موقت شان نیل به اقامت دائم نروژ بوده است می بایست ۲۵۰ ساعت در دوره های زبان نروژی و ۵۰ ساعت در دوره های مطالعات اجتماعی و تاریخ و فرهنگ نروژ شرکت نمایند.</li><li>متقاضیانی که برای اولین بار اجازه ی اقامت در نروژ را پس از ۱ ژانویه ۲۰۱۲ دریافت داشته اند و همچنین افرادی که در بخش ۱۷ قانون مهاجرت نروژ ذکر شده اند می بایست ۵۵۰ ساعت در دوره های زبان نروژی و ۵۰ ساعت در دوره های تاریخ و فرهنگ و مطالعات اجتماعی این کشور شرکت نمایند.</li><li>متقاضیان و مهاجرینی که از خارج از کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا EEA و یا منطقه تجارت آزاد اروپا EFTA به عنوان کارگر Labour immigrants وارد این کشور شده اند و به موجب بخش ۲۳ و ۲۵ قانون مهاجرت نروژ، خود و اعضای خانواده شان به موجب بخش ۶ قانون مهاجرت حق اقامت در این کشور را دارند، می بایست ۶۰۰ ساعت در دوره های زبان نروژی و ۵۰ ساعت در دوره های مطالعات اجتماعی و تاریخ و فرهنگ نروژ شرکت نمایند.</li></ul><h3><span style="color:#990000;">دریافت کارت اقامت نروژ</span></h3><p>هر شخصی که جز اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا EU یا منطقه اقتصادی اروپا EEA نباشد می بایست پس از اخذ مجوز&nbsp;اقامت در نروژ&nbsp;یک کارت اقامت دریافت نماید و کارت اقامت تا زمانی که مجوز اقامت فرد وجود دارد معتبر خواهد بود. چنانچه فردی حق&nbsp;اقامت دائم در نروژ&nbsp;داشته باشد این کارت برای دو سال معتبر خواهد بود و چنانچه موفق به کسب تابعیت این کشور شده باشد این کارت به مدت ده سال معتبر خواهد بود. با داشتن این کارت می توان به تمامی کشورهای عضو شنگن سفر نموده و در طول یک دوره ی ۱۸۰ روزه به مدت ۹۰ روز در هر یک از این کشورها اقامت داشت.</p><h3><span style="color:#990000;">سایر مقررات اخذ اقامت نروژ</span></h3><p>پیش از&nbsp; تصمیم گیری راجع به اخذ اقامت و&nbsp;تابعیت نروژ&nbsp;باید توجه داشت که این کشور تابعیت مضاعف را به رسمیت نشناخته است، بنابراین چنانچه شخصی مایل به اخذ تابعیت این کشور باشد می بایست نسبت به ترک تابعیت کشور قبلی خود اقدام نماید. کشور نروژ در این خصوص بسیار جدی و سخت گیر است. پس از کسب تابعیت نروژ، متقاضی از تمامی حقوق و مزایا و تکالیف شهروندان نروژی برخوردار شده و یکی از مهم ترین مزایای قابل توجه، وجود فرصت های شغلی بسیار برای این افراد خواهد بود، زیرا کشور نروژ یک کشور سوسیال دموکرات بوده و بسیاری از فرصت های شغلی توسط دولت ارائه می گردد و تنها، افرادی که تابعیت این کشور را دارند می توانند در مشاغل دولتی به کار مشغول شوند.</p><p><strong>نتیجه گیری</strong></p><p>در مطالب فوق تلاش گردید اطلاعاتی کلی و مختصر در خصوص&nbsp;شرایط اخذ اقامت نروژ&nbsp;به خواننده محترم ارائه گردد، همان گونه که مطالعه فرمودید&nbsp;شرایط اخذ اقامت نروژ&nbsp;همانند سایر کشورها تا حدودی سخت گیرانه و دقیق است به خصوص اینکه به دلیل حساسیت و علاقه ی تمامی کشورها به زبان و فرهنگ خود و اهمیت وافر به مسائل اجتماعی، از جمله&nbsp;شرایط اخذ اقامت نروژ&nbsp;نیز یادگیری زبان و فرهنگ و آداب و رسوم و تاریخ این کشور است. همچنین از جمله ی سایر&nbsp;شرایط اخذ اقامت نروژ&nbsp;و تابعیت نروژ، ترک تابعیت قبلی است زیرا کشور نروژ تابعیت مضاعف را به رسمیت نشناخته است. چنانچه با مطالعه ی مطالب این نوشتار سعی در تکمیل اطلاعات یا طرح پرسش در خصوص&nbsp;شرایط اخذ اقامت نروژ&nbsp;داشتید می توانید با وکلا و کارشناسان حقوق بین الملل در ارتباط باشید.</p>
ثبت پرسش