مهاجرت به اتریش از طریق خود حمایتی

28 اسفند 1397 2 نظر

اتریش  دومین کشور ثروتمند اتحادیه اروپا پس از لوکزامبورگ است. به همین دلیل است که اتریش یکی از محبوب ترین کشورهای اتحادیه اروپا برای مهاجرت یا راه اندازی کسب و کار است. مهاجرت به اتریش از طریق خودحمایتی یکی از بهترین راههای اخذ اقامت این کشور محسوب می شود.

 

 

مهاجرانی که تمایل به اقامت در اتریش بدون اجازه اشتغال و استخدام شدن توسط کمپانیهای اتریشی  دارند می توانند برای دریافت این اقامت اقدام کنند .در این پروسه اشخاصی واجد شرایط هستند که از نظر مالی مستقل هستند و می توانند در طی مدت اقامت در اتریش هزینه های اقامتی خود و خانواده خود را تامین کنند.

اگر علاقمند به دریافت کارت اقامت خود حمایتی اتریش هستید موارد زیر را در نظر داشته باشید :

  • برای دریافت این اقامت باید الزامات عمومی برای این ویزا مهیا شود .
  • هر ساله تعداد محدودی از کارت اقامت خود حمایتی صادر می شود .
  • شما باید درآمد ماهیانه خود را به طور منظم (به عنوان مثال حقوق بازنشستگی ، درآمد از کسب و کارتان از کشور مبدا ، درآمد حاصل از دارایی های غیر منقول ( اجاره ملک )، پس انداز یا سهام شرکت)  را به میزان دو برابر میزان نرخ استاندارد قانون عمومی اتریش ارائه نمایید.

 

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا و کارت اقامت خودحمایتی اتریش :

·         ارائه تمکن مالی به ازای هر فرد از اعضای خانواده ( همسر و فرزندان زیر هجده سال ) : حداقل مبلغ مورد نیاز 22 هزار یورو است .

·         ارائه درآمد ماهیانه که باید به صورت پرینت حساب بانکی به سفارت ارائه شود و حداقل باید در آمد ماهیانه به مبلغ 3 هزار یورو برای نفر اصلی باشد .

 

هر ساله تعداد بسیاری محدودی از این نوع ویزا صادر می شود و به تعداد محدودی این کارت اقامت یکساله تعلق می گیرد .برای هر شخص از اعضای خانواده یک کارت اقامت صادر می شود . همسر و فرزندان شخص اصلی  اجازه تحصیل رایگان در اتریش را دارند .

نظام آموزشی در اتریش در تمامی مقاطع بسیار ارزان است .

از نظر خدمات درمانی و شرایط بیمه  برای این افراد بهترین بیمه ها صادر می شود . و از خدمات درمانی رایگان برخوردار خواهند بود .

در ویزای خود حمایتی اتریش زمانی که شخص برای دریافت ویزا به سفارت مراجعه می کند بسیار مهم است . متقاضی باید در اولین روزهای ژانویه جهت دریافت ویزا به سفارت اتریش در کشور مبدا خود مراجعه نماید .

داشتن مدرک تحصیلی برای دریافت این ویزا و اقامت اجباری نیست . اما متقاضیانی که از توانایی مالی خوبی برخوردار هستند اما مدرک تحصیلی انها دیپلم است باید حتما مدرک زبان آلمانی در حد A2 ارائه نمایند .

افرادی که با این نوع ویزا وارد اتریش می شوند اجازه اقامت قانونی در اتریش را دارند و می توانند محل  اقامت اجاره ای داشته باشند و یا حتی ملک خریداری نمایند .

اقامت خود حمایتی یکساله خواهد بود . در انتهای سال اول برای تمدید این اقامت ارائه تمامی مدارک مالی در سال اول ضروری است . اما تمدید این اقامت پروسه کوتاهتر و ساده تری خواهد داشت .چنانچه متقاضی تمامی شرایط مورد نیاز را داشته باشد اقامت وی برای یکساله دیگر تمدید می شود .

 

تبدیل کارت خود حمایتی به اقامت اتریش:

در سال سوم پس از ارائه مدارک مورد نیاز برای شخص اقامت سه ساله صادر خواهد شد . پس از پنج سال شخص می تواند درخواست اقامت دائم کند . پس از دریافت کارت اقامت دائم شخص می تواند پس از گذشتن پنج سال درخواست پاسپورت اتریشی کند

 

دریافت پاسپورت اتریشی :

برای دریاف پاسپورت اتریشی مدارک زیر باید توسط فرد ارائه شود:

علاوه بر مدارک  مستند (گذرنامه، گواهی تولد و ازدواج و غیره)، سوء سابقه( نداشن سابقه کیفری)، یک CV کامل از اطلاعات کسب و کار و سوابق بیمه ای باید ارائه گردد داشتن مدرک زبان آلمانی برای دریافت پاسپورت اتریشی اجباری است .

برای دریافت شهروندی اتریش نیازی نیست شما از تابعیت قبلی خود انصراف دهید . شخص می تواند در کنار تابعیت قبلی خود تابعیت اتریش را نیز دریافت کند . با ارائه مدارک مورد نیاز پاسپورت طی چند روز برای شخص صادر می شود .

این روش اقامتی یکی از راههای محبوب برای اقامت در اروپاست . در کشورهای یونان و اسپانیا و اتریش امکان دریافت این کارت اقامت وجود دارد .علاقمندان اقامت در اروپا که تمایل ندارند سرمایه خود را به اروپا منتقل کنند . و فقط به دنبال اقامت در اروپا هستند و نیازی به کار ندارند . می تواننند برای خود و خانواده اقامت اتریش را فراهم کنند .

در اقامت از طریق خود حمایتی شخص برای تمدید اقامت در سال بعد باید حداقل شش ماه از دوازده ماه را در اتریش اقامت داشته باشد . این مدت اقامت شش ماه می تواند یکپارچه باشد و یا در طول دوازده بطور پراکنده این مدت را پرکند .

 

 

فواید داشتن پاسپورت اتریشی

به عنوان یک شهروند اتریش،شخص می تواند در هر زمان و در هر نقطه از اتحادیه اروپا زندگی و کار کنید.

گذرنامه اتریش دارای شهرت و اعتبار عالی است و امکان سفرهای بسیار با ارزشی بدون روادید برای تبعه اتریش وجود دارد . امکان سفر بدون ویزا به ایالات متحده آمریکا هم با پاسپورت اتریشی هست. پاسپورت اتریش بدون شک در میان بهترین کشورهای جهان است.

 

بطور خلاصه مزایای دریافت پاسپورت اتریشی :

  • فرصت برای تبدیل شدن به یک شهروند اتحادیه اروپا
  • گذرنامه اتریشی دسترسی بدون ویزا به اکثر کشورهای جهان را فراهم می کند
  • صاحب گذرنامه اتریشی حق دارد اقامت در هر جای اتحادیه اروپا و همچنین در سوئیس داشته باشد

اگر علاقمند به اخذ اقامت اروپا و مهاجرت به اتریش از طریق خودحمایتی هستید . موسسات حقوقی معتبر با کمک وکلای اروپایی می توانند شما را در این امر یاری کنند.

ثبت پرسش
لیلا چهره نگار
سلام. همسر بنده امکان حضور شش ماهه در اتریش ندارد زیرا هیئت علمی دانشگاه دولتی است و ۶ سال دیگر بازنشسته میشود. آیا من با ارائه مستندات مالس همسرم ، میتوانم متقاضی روش خودحمایتی بشوم و ابشان گاهی رفت و آمد کنند؟

پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، امکان اقدام برای روش خودحمایتی وجود دارد، اما در صورتی که هر یک از افراد امکان اقامت 6 ماهه را نداشته باشند، اقامت ایشان تمدید نمی شود. می توان برای مادر و فرزند به روش خودحمایتی اقدام کرد و همسر از طریق ویزای توریستی رفت و آمد داشته باشند تا زمانی که امکان سکونت 6 ماهه برایشان فراهم باشد و بتوان جهت اخذ اقامت اقدام کرد. لازم به ذکر است می توان به طور کلی جهت خودحمایتی فرانسه اقدام نمود که نیازی به شرط حضور ندارد. * مانا باشید *