مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

19 اسفند 1397 بدون نظر

مهاجرت از طریق خرید ملک یکی از راههای مهاجرت امن و پرسود و بدون ریسک است . اما آیا همه کشورها با خرید ملک اقامت می دهند و اینکه بهترین و مناسبترین کشورها که از طریق خرید ملک بتوان در آنها اقامت گرفت چه کشورهایی هستند ؟ مجارستان از جمله کشورهایی است که در سالهای اخیر به مهاجران بسیاری از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک اقامت داده است . در این مقاله ما شرایط و قوانین مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک را مورد بررسی قرار می دهیم .

 

مجارستان کشوری در قلب اتحادیه اروپا

از آنجا که  مجارستان عضو اتحادیه ی اروپا  و همینطور منطقه ی شنگن است ٬ افرادی که  کارت اقامت و یا ویزای مجارستان  را دارند می توانند و بدون نیاز به ویزا به تمام کشورهای اتحادیه اروپا و شنگن سفر کنند.
بوداپست پایتخت مجارستان از جاذبه های توریستی و تجاری  بالایی برخوردار است . آب و هوای مناسب و امنیت بالای آن مجارستان و همینطور نرخ جرم و جنایت بسیار پایین به همراه هزینه های زندگی پایینتر نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی از جمله مواردی است که مهاجران بسیاری راهر ساله به سمت این کشور می کشاند .


سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در مجارستان

در سالهای اخیر  بازار املاک در بوداپست رونق فراوانی داشته است .پیش بینی های رسمی حاکی از آن است که ارزش ملک در بوداپست در سال های پیش رو  رشدی در حدود ۱۵ درصد سالانه  خواهد داشت . علاقمندان به مهاجرت از طریق خرید ملک این نکته را می دانند که چون سرمایه گذاری شما به یورو هست نه تنها متضرر نخواهید بود . بلکه دغدغه ای بابت تغییرات نرخ ارز نخواهید داشت.

در کنار همه اینها این نکته را نیز در نظر بگیرید که شما از طریق اجاره دادن ملک می توانید درآمد یورویی کسب نمایید . مجارستان  هر ساله تعدادی زیادی دانشجوی اینترنشنال می پذیرد  .بوداپست شهری دانشجویی و همینطور توریستی است ٬ اجاره دادن ملک  در مجارستان  بسیار راحت و بدون دردسر خواهد بود .


اخذ اقامت مجارستان از طریق خرید ملک

در ابتدا این نکته را ذکر کردیم که مجارستان از طریق خرید ملک به سرمایه گزار خارجی اقامت می دهد . اما خرید ملک به تنهایی منجر به اخذ اقامت نمی شود . اقامت از طریق خرید ملک شامل پروسه ای است که در ادامه آن را بررسی می کنیم .

خرید ملک از سریعترین و امن ترین و بی دردسرترین راه های اخذ اقامت اروپا است. کشورهای اسپانیا و پرتغال و مجارستان از طریق خرید ملک به سرمایه گذار اقامت می دهند . البته حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای خرید ملک در این کشورها متفاوت است . کمترین مبلغ در سرمایه گذاری مجارستان است . پروسه های سرمایه گذاری از طریق خرید ملک بسیار سریع است و اعطای کارت اقامت نیز در کمتر از چند ماه انجام می شود .


در این نوع سرمایه گذاری شخص  باید حداقل ۲ آپارتمان در مجارستان خریداری کند و ارزش این املاک باید حداقل ۲۰۰ هزار یورو باشد. کار در اینجا تمام نمی شود . اگر شخص سرمایه گذار تمایل داشته باشد کارت اقامت نیز دریافت نماید پس از خرید ملک شخص مالک باید در مجارستان شرکت  ثبت کند .
هزینه های این شرکت مبلغی  در حدود ۱۰ درصد از مبلغ املاک خریداری شده است .برای ثبت شرکت  مدارک خاصی نیاز نبوده و مدارک هویتی و مالی سرمایه گزار کافی است.

 

شما نیاز به محلی برای دفتر شرکت ندارید . فقط یک بار کافیست که به مجارستان سفر کنید و حساب بانکی به نام شرکت ثبت کنید . در واقع بیزینس پلن (طرح اقتصادی) شما برای این شرکت اجاره دادن و خرید و فروش ملک است . ثبت شرکت کمتر از چند روز انجام می شود چرا که شما از قبل دو ملک در مجارستان خریداری کرده اید .در امد شرکت از طریق اجاره بهای این املاک خواهد بود . البته اگر شما علاقمند باشید در هر حوزه ای د رمجارستان فعالیت اقتصادی داشته باشی این مساله امکان پذیر است . در صورت فعال بودن شرکت و ارائه درآمد ماهیانه از اجاره املاک ذکر شده با تمدید اقامت و پس از گذشتن پنج سال می توانید برای دریافت کارت اقامت دائم خود و خانواده ( همسر و فرزندان ) اقدام نمایید .

 

دریافت کارت اقامت (موقت) مجارستان از طریق خرید ملک:

پس از اینکه املاک مورد نظر خود  با ارزش حداقل 200 هزار یورو را خریداری نمودید و اسناد آنها را دریافت کردید . حداکثر 3 تا چهار ماه کارت اقامت خود و خانواده را دریافت می کنید .

پس از دریاقت کارت اقامت مجارستان شخص و تمامی افراد خانواده وی که کارت اقامت دریافت کرده اند می توانند از تحصیل رایگان در مدارس و دانشگاههای مجارستان برخوردار شوند .

اگر فرد متقاضی دارای فرزند بالای 18 سال است نباید نگران اقامت فرزند خود باشد . دانشگاههای مجارستان در تمامی رشته ها امکان ثبت نام را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است . هزینه های تحصیل در مجارستان به نسبت دیگر کشورهای اروپایی ارزان است . با ثبت نام فرزند بالای 18 سال در دانشگاه می تواند برای دریافت ویزا و کارت اقامت تحصیلی او اقدام نماید .

 

مهاجرت از طریق خرید ملک در مجارستان یکی از راههای امن و سریع اخذ اقامت اروپا است . چنانچه ملاحظه فرمودید می توان تنها با مبلغ 200هزار یورو از طریق خرید ملک به اقامت مجارستان دست یافت .اگر علاقمند به سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق خرید ملک هستید .وکلای متخصص در موسسات حقوقی ومهاجرتی معتبر می توانند شما را در این زمینه یاری نمایند .

ثبت پرسش