بورسیه تحصیلی در هلند

19 اسفند 1397 بدون نظر

کمک هزینه های تحصیلی در هلند به دانشجویانی که از خارج از منطقه اقتصادی اروپا قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های هلند را دارند اعطا می شود.

این کمک هزینه ها توسط وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و علوم هلند و چندین دانشگاه تحقیقاتی هلندی و دانشگاه های علوم کاربردی تامین می شود.

این بورسیه های تحصیلی در هلند ممکن است به 5000 یورو هم برسد که شما می توانید در ابتدای دوره تحصیل و فقط یک بار آنرا دریافت کنید.

برای دانشجویانی که از ایران قصد تحصیل دانشگاهی در کشور هلند را دارند در مقاطع تحصیلی مختلف و در رشته های متفاوت تا 54 نوع بورس تحصیلی وجود دارد که در زیر به شرح آنها می پردازیم:

 

1-         A-1 Auto Transport Scholarship

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری

در رشته های : کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، معماری و برنامه ریزی شهری، هنر و علوم انسانی، اداره و مدیریت تجاری، ارتباطات، آموزش و پرورش و آموزش معلم، مهندسی، هنرهای زیبا و کاربردی، حقوق، ریاضی و علوم کامپیوتر، علوم پزشکی و بهداشت، علوم طبیعی، سایر، خدمات، گردشگری و اوقات فراغت، علوم اجتماعی و رفتاری، حمل و نقل و ارتباطات.

 

شرح بورس تحصیلی:

1 کمک هزینه  1000 دلاری به شخصی که بهترین مقاله  1000 کلمه ای را scholarships@a1autotransport.com ارسال کند

دانشجو باید درجه GPA ، 3 یا 7 را در هلند داشته باشد.

 

2- ACI Creative Mind Scholarship

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی

در رشته های: هنر و علوم انسانی، مدیریت و مدیریت کسب و کار

 

شرح بورس تحصیلی:

یک بورس تحصیلی خاص است برای جوانانی که ذهن خلاقی داشته باشند.

الزامات:

·         ملیت غیر اروپایی

·         هیچ مدرک از موسسات هلندی نداشته باشید

·         به عنوان یک دانشجوی معمولی در موسسان ACIثبت نام کرده باشید

·         بتوانید ثابت کنید که ذهن خلاقی دارید

·         برای دانشجویان سالهای تحصیلی بلند مدت 2-3-4 بدون وقفه تحصیلی

مبلغ این بورس به 3000 یورو می رسد.

 

3- Amsterdam Excellence Scholarships

بورسیه برای دانشجویان مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری

در رشته های: در حوزه مدیریت و مدیریت کسب و کار، آموزش و پرورش و آموزش معلم، مهندسی، علوم محیطی، هنرهای زیبا و کاربردی، حقوق، ریاضیات و علوم رایانه، علوم پزشکی و بهداشتی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و رفتاری، حمل و نقل و ارتباطات.

 

شرح بورس تحصیلی:

دانشگاه آمستردام هلند به دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا یک بورسیه تحصیلی 25000 یورویی جهت پوشش تحصیل و زندگی ارائه می کند .

الزامات

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / EEA که قبلا (به طور موقت) به یک برنامه کارشناسی ارشد انگلیسی در دانشگاه آمستردام پذیرفته شده اند. دانشجویان بر اساس عملکرد دانشگاهی خود و وعده در زمینه پیشنهادی انتخاب شده اند.

دانشجویان یک سال تحصیلی را دریافت می کنند و انتظار می رود که در طول سال تحصیلی خوب خود را حفظ کنند. دانشجویانی که AES را برای یک دوره کارشناسی ارشد دو ساله دریافت می کنند، پس از یک سال تحصیل مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. کمک هزینه تحصیلی هلند فقط زمانی برای سال دوم ادامه خواهد داشت که دانشجویان AES تمام دوره های سال اول را با میانگین متوسط 8.0 امتیاز به پایان برسانند.

این دانشگاه برای کمک به دانشجویان AES برای پیدا کردن محل اقامت، ترجیحا همراه با دیگر گیرندگان AES کمک خواهد کرد.

انتظار می رود که گیرندگان بورسیه تحصیلی AES در فعالیت هایی با حامیان AES شرکت کنند. آنها مجاز به پیوستن به فعالیت های فوق العاده ویژه و تبدیل شدن به بخشی از یک جامعه انتخابی، از جمله شبکه فارغ التحصیلان AES خواهند بود.

 

4- Amsterdam Merit Scholarships

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

در رشته های: در حوزه معماری و برنامه ریزی شهری، هنر و علوم انسانی، اداره و مدیریت کسب و کار، ارتباطات، آموزش و پرورش، آموزش و پرورش، مهندسی، علوم محیطی، هنرهای زیبا و کاربردی، حقوق، ریاضیات و علوم رایانه، علوم پزشکی و بهداشت، علوم طبیعی، خدمات، گردشگری و اوقات فراغت، علوم اجتماعی و رفتاری، حمل و نقل و ارتباطات.

 

شرح بورس تحصیلی:

کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان برجسته از کشورهای غیر اتحادیه اروپا که مدرک کارشناسی ارشد در UVA دارند.ارزش این بورس تحصیلی بین 6000 تا 21000 یورو می باشد.

الزامات

دانش آموزان برجسته خارج از منطقه اقتصادی اروپا (دارای ملیتی غیر اروپایی) می توانند برای کمک هزینه تحصیلی آمستردام (AMS) درخواست دهند. داوطلبان باید به طور رسمی در یک برنامه دوره ای تمام وقت در UVA پذیرفته شوند. کاندید باید از یک سازمان دیگر برای تحصیل در همان دوره تحصیلی به عنوان کمک هزینه تحصیلی AMS دریافت نمیکند و باید بتواند با قوانین ویزا هلندی انطباق داشته باشد.

 

5- Amsterdam Talent Scholarship

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی

در رشته های: کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، معماری و برنامه ریزی شهری، هنر و علوم انسانی، اداره و مدیریت کسب و کار، ارتباطات، آموزش و پرورش و آموزش معلم، مهندسی، علوم محیطی، هنرهای زیبا و کاربردی، حقوق، ریاضی و علوم کامپیوتر، پزشکی و علوم طبیعی، خدمات، گردشگری و اوقات فراغت، علوم اجتماعی و رفتاری، حمل و نقل و ارتباطات.

 

شرح بورس تحصیلی:

نصف هزینه تحصیل در سال تحصیلی برای دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا. دانشجویان می توانند پس از هر سال تحصیلی پس از تکمیل معیارهای زیر اقدام کنند. آنها سالانه 60 ECTS را به دست آورده و دارای رتبه 7 باشند. بنابراین ATS پس از هر سال تحصیل پرداخت می شود.

 

6- ArtEZ scholarship

بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

در رشته های: هنر و علوم انسانی

 

شرح بورس تحصیلی:

برای سال تحصیلی 2018 تا 2019، ArtEZ افتخار ارائه 12 بورس تحصیلی به دانشجویان درخشان و عالی را از خارج از منطقه اقتصادی اروپا به ارزش 5000 یورو در سال دارد. کمک هزینه تحصیلی صرفا به دانش آموزان جدید داده می شود.

 

7- CentER Scholarships Tilburg University

بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری

در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار

 

شرح بورس تحصیلی:

دانش آموزان بسیار با انگیزه ای که مقطع تحصیلی لیسانس و یا کارشناسی ارشد در اقتصاد، اقتصاد سنجی یا مطالعات کسب و کار را تکمیل کرده اند.متقاضیان باید نمره آزمون GRE عمومی با حداقل نمره 90٪ در بخش کمی به دست آورده باشد و آزمون نباید بیش از پنج سال باشد.مبلغ این کمک هزینه تحصیلی 14000 یورو است.

 

8- CF scholarships

بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی

در رشته های: هنر و علوم انسانی، مدیریت و مدیریت کسب و کار، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و رفتاری

 

شرح بورسیه تحصیلی:

دانشگاه Groningen / Campus Fryslân (CF)، به پنج دانشجوی با انگیزه خارج از اتحادیه اروپا این بورس را ارائه می دهد که برای کارشناسی در مسئولیت پذیری و رهبری جهانی (GRL) یا کارشناسی ارشد کارآفرینی پایدار (SE) اعمال می شود .ارزش این بورس 4000 یورو در یک سال است.

 

9-  DSF Merit Award - Thesis Competition

بورسیه برای دانشجویان مقطع بالاتر از کارشناسی و کارشناسی ارشد

در رشته های: مهندسی، حقوق، ریاضیات و علوم رایانه

 

شرح بورس تحصیلی:

مدرسه مالی دوئیسنبرگ یک فارغ التحصیل برتر را که به هر یک از برنامه های کارشناسی ارشد DSF برای جایزه شایستگی 5000 یورو بر اساس پایان نامه کارشناسی خود / پایان نامه کارشناسی ارشد با حد اقل نمره 7.5رسیده است، انتخاب خواهد کرد.

 

10-DST fellowships

برای دانشجویان کارشناسی ارشد.

در رشته های: مهندسی، علوم طبیعی

 

شرح بورسیه تحصیلی:

بورس تحصیلی برای تشویق دانشجویان با استعداد به دنبال برنامه دو ساله کارشناسی ارشد برنامه علوم و صنایع لبنی در دانشگاه واگنینگن.     سطح زبان انگلیسی TOEFL 550، IELTS 6.0 یا معادل آن و کارشناسی مرتبط با درجه GPA بالاتر از 80 به ارزش 10000 یورو در سال اعطا می شود.

 

11- Erasmus Education Fund

برای دانشجویان کارشناسی و بالاتر

در رشته های: تمامی رشته ها

 

شرح بورس تحصیلی:

صندوق آموزش اراسموس (EEF) در سال 2010 توسط مدرسه اقتصاد اراسموس تاسیس شد. هدف آن حمایت از "ابتکاراتی است که جوانان با استعداد را از زمینه های فقیرنشین می کنند تا با رهبران نسل آینده با کمک آموزش بیشتر" را توسعه دهند. تا کنون EEF به از 46 بورسیه تحصیلی در 6 سال گذشته است ارائه داده است . ارزش این کمک هزینه 3000 یورو است و برای دانشجویانی که در دانشگاه روتردام تحصیل می کنند اختصاص دارد.

 

12-Erasmus Mundus Joint Master Degree IMIM

برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد

در رشته های: علوم پزشکی و بهداشتی

 

شرح بورس تحصیلی:

کارشناسی ارشد در زمینه پزشکی نوآورانه (EIMMA) دو ساله است که در مقطع فوق لیسانس کارآموزی با تمرکز بر تربیت متخصصان تحقيقات زيست پزشکی پيشرفته انجام شده است. به عنوان یک فارغ التحصیل که مدرک تحصیلی خود از دانشگاه های Top-100 اتحادیه اروپا در Groningen، Heidelberg و Uppsala دریافت خواهید کرد. این برنامه بسیار انتخابی است، و برای همه متقاضیان با انگیزه در سراسر جهان، بورس تحصیلی کامل است.

 

13- Excellence Scholarship Erasmus University

برای دانشجویان کارشناسی و بالاتر

در رشته های: در حوزه معماری و برنامه ریزی شهری، هنر و علوم انسانی، اداره و مدیریت کسب و کار، ارتباطات، مهندسی، علوم محیطی، حقوق، ریاضی و علوم رایانه، علوم پزشکی، علوم طبیعی، سایر، خدمات، گردشگری و اوقات فراغت، اجتماعی و علوم رفتاری، حمل و نقل و ارتباطات.

 

شرح بورس تحصیلی:

دانشگاه اراسموس روتردام بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان کشورهای غیر EEA که حق پرداخت هزینه تحصیلی نهادی را دارند، در صورتی که نمرات آنها "عالی" باشند ارائه می دهد. دانشجو هزینه تحصیلات قانونی را به جای هزینه تحصیلات نهادی پرداخت می کند. همچنین می تواند بدین معنی باشد که دانشجو کمتر از هزینه تحصیلات نهادی پرداخت می کند.

 

14- Fontys FTB Top Talent scholarship

برای دانشجویان کارشناسی .

در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار، مهندسی، ریاضیات و علوم کامپیوتر

 

شرح بورس تحصیلی:

بورس تحصیلی بالا برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا برای برنامه های Fontys FTB Eindhoven. ارزش بورس تحصیلی بین 2100 تا 3000 یورو بسته به انتخاب برنامه کارشناسی است.

 

15- GoEuro European Study Abroad Scholarship

بورسیه برای دانشجویان کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری.

 

شرح  بورس تحصیلی:

وب سایت سفر GoEuro برای دانشجویان امیدوار است که برنامه تحصیلی در خارج از کشور را در سال 2017 در اروپا برنامه ریزی کنند. سه کمک مالی فردی: 2000 یورو، 1500 یورو و 500 یورو ارائه خواهد شد.

 

16- HAN Merit Scholarship

بورسیه برای دانشجویان کارشناسی در هلند

در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار، ارتباطات، مهندسی، پزشکی و علوم بهداشتی، حمل و نقل و ارتباطات.

 

شرح بورس تحصیلی:

برتری تعالی در آموزش و پرورشو  برنامه تحصیلی عالی HAN ارائه می دهد کمک های مالی به دانشجویان بین المللی که موفقیت های برجسته در طول آموزش و توسعه شخصی خود به دست آورده باشند.ارزش کمک هزینه 2500 یورو در سال حداکثر 4 ساله.

 

17- HAN Prestige Scholarships

برای دانشجویان کارشناسی هلند.

در رشته های: مهندسی، پزشکی و علوم پزشکی

 

شرح بورس تحصیلی:

برتری تعالی در آموزش و پرورش  برنامه تحصیلی عالی HAN ارائه می دهد کمک های مالی به دانشجویان بین المللی که موفقیت های برجسته در طول آموزش و توسعه شخصی خود به دست آورده باشند.ارزش کمک هزینه 15000 یورو در سال حداکثر 2 ساله.

 

18- Hanze Scholarship

برای دانشجویان کارشناسی .

در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار، ارتباطات، مهندسی، هنرهای زیبا و کاربردی، علوم پزشکی و بهداشتی

 

شرح بورس تحصیلی:

دانش آموزان با استعداد خارج از منطقه اقتصادی اروپا (دارای ملیتی غیر اروپایی) می توانند برای بورسیه تحصیلی Hanze اقدام نمایند.ارزش این کمک هزینه تحصیلی 3500 یورو تا 5700 یورو می باشد.

 

19- Holland Scholarship

برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد

در رشته های: در همه رشته ها

 

شرح بورس تحصیلی:

بورس تحصیلی هلند توسط وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و علوم هلند و چندین دانشگاه تحقیقاتی هلندی و دانشگاه های علوم کاربردی تامین می شود. این بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) است که می خواهند کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را در هلند انجام دهند و ارزش آن 5000 یورو می باشد.

 

20- HU Excellent Scholarship

برای دانشجویان کارشناسی

در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار، ارتباطات

 

شرح بورس تحصیلی:

دانشگاه علم کاربردی HU Utrecht بورس تحصیلی عالی برای دانشجویان دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا که نتایج تحصیلی عالی در طول سال تحصیلی گذشته، به 55 از 60 اعتبار بدست آورده باشند اعطا می گردد ارزش این کمک هزینه تحصیلی 3500 یورو است.

 

21- HU Talent Scholarship

برای دانشجویان کارشناسی

در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار، ارتباطات

 

شرح بورس تحصیلی:

دانشگاه علم کاربردی HU Utrecht بورس تحصیلی عالی برای دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا که نتایج تحصیلی عالی در طول سال تحصیلی گذشته، به 45 از 60 اعتبار بدست آورده باشند اعطا می گردد ارزش این کمک هزینه تحصیلی 2000 یورو است.

 

22- Interior scholarship

برای دانشجویان کارشناسی

در رشته های: همه رشته ها

 

شرح بورس تحصیلی:

دانش آموزانی که سال دوم برنامه طراحی داخلی خود را در اروپا به اتمام می رسانند دعوت می شوند تا برای کمک هزینه تحصیلی که توسط بنیاد استو ارائه می شود .این کمک هزینه به 4 دانشجو هریک به مبلغ 1000 یورو پرداخت می شود.

 

23- International Fellowship named after Alimardan bay Topchubashov

برای دانشجویان کارشناسی

در رشته های: کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، هنر و علوم انسانی، مدیریت و مدیریت کسب و کار، آموزش و پرورش و آموزش معلم، ریاضیات و علوم رایانه

 

شرح بورس تحصیلی:

دانشگاه ADA برای دانشجویان کارشناسی و فارغ التحصیل دانشجویان بین المللی که میانگین نمره GPA آنها 3.80 یا بالاتر باشد 100 درصد هزینه تحصیل را پرداخت می نماید.

 

24- ISS Hardship Fund

برای دانشجویان کارشناسی  ارشد.

در رشته های: علوم اجتماعی و رفتاری

 

شرح بورس تحصیلی:

دانش آموزانی که وسایل کافی برای پرداخت کل هزینه تحصیل ندارند می توانند به کمک صندوق تسویه حساب ISS تا30 درصد هزینه تحصیل خود را دریافت کنند .

 

25- ISS Scholarship Fund for Excellent Students

برای دانشجویان کارشناسی  ارشد.

در رشته های: علوم اجتماعی و رفتاری

 

شرح بورس تحصیلی:

دانش آموزانی که وسایل کافی برای پرداخت کل هزینه تحصیل ندارند می توانند به کمک صندوق تسویه حساب ISS تا40 درصد هزینه تحصیل خود را دریافت کنند .

 

26- ITC Excellence Scholarship Programme

برای دانشجویان کارشناسی  .

در رشته های: کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، معماری و برنامه ریزی شهری، علوم محیطی، ریاضی و علوم رایانه، علوم طبیعی، سایر، حمل و نقل و ارتباطات

 

شرح بورس تحصیلی:

تعدادی از بورس تحصیلی جزئی از برنامه بورس تحصیلی بین المللی ITC در دسترس است که به متقاضیان با رکورد بسیار خوب دانشگاهی اهدا خواهد شد. دانشجویانی که آیلتس 6.5 داشته باشند و عملکرد علمی آنها بسیار بالا باشد.

 

27- Leiden University – CEU Praesidium Libertatis Scholarship

برای دانشجویان کارشناسی ارشد هلند

در رشته های: هنر و علوم انسانی، حقوق، علوم اجتماعی و رفتاری

 

شرح بورس تحصیلی:

دانشگاه لیدن - بورس تحصیلی CEU Praesidium Libertatis برای دانشجویان برجسته از دانشگاه مرکزی مجارستان ارائه می دهدارزش این بورسیه تحصیلی به دو نفر به مدت 10 ماه و ماهیانه 1100 یورو می باشد.

 

28- Leiden University Excellence Scholarship programme

برای دانشجویان کارشناسی ارشد .

در رشته های: هنر و علوم انسانی، علوم محیطی، هنرهای زیبا و کاربردی، حقوق، ریاضیات و علوم رایانه، علوم پزشکی و بهداشتی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و رفتاری

 

شرح بورس تحصیلی:

. بورس تحصیلی جزئی برای دانش آموزانی که به یک برنامه کارشناسی ارشد (پژوهشی) در دانشگاه لیدن پذیرفته شده اند می باشد. ، متقاضی باید نتایج عالی در تحصیلات ابتدایی خود در خارج از کشور کسب کند ارزش این کمک هزینه بین 10000 تا 15000 یورو است.

 

29-Maastricht University SBE International School BSc Scholarship 

برای دانشجویان کارشناسی هلند

در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار

 

شرح بورس تحصیلی:

مدرسه کسب و کار و اقتصاد (SBE) یک بورس تحصیلی برای برنامه های کارشناسی سه ساله خود را به دانش آموزان با استعداد از مدارس بین المللی که نمره GPA آنها بالای 70درصد است با علاقه به گسترش آموزش جهانی ارائه می دهد.این کمک هزینه 11500 یورو ارزش دارد.

 

30-Maastricht University UCM Scholarship

برای دانشجویان کارشناسی .

در رشته های: هنر و علوم انسانی

 

شرح بورس تحصیلی:

بورس تحصیلی برای تشویق دانشجویان با استعداد از خارج از منطقه اقتصادی اروپا به دنبال برنامه کارشناسی در دانشگاه ماستریخت می باشد.این کمک هزینه به ارزش 10000 یورو به مدت سه سال می باشد.

 

31- Master's Scholarship in Theology RU FFTR

برای دانشجویان کارشناسی .

در رشته های: هنر و علوم انسانی

 

شرح بورس تحصیلی:

دانشکده فلسفه، الهیات و مطالعات مذهبی دارای بورس تحصیلی با ارزشی است که برای دانش آموزان عالی که علاقه مند به پیگیری کارشناسی ارشد در الاهیات هستند ارائه دهد.  این کمک هزینه 7500 یورو می باشد.

 

32- Matrix- Q CXO Program Fellowship 2018-2019

برای دانشجویان کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری

در رشته های: هنر و علوم انسانی، مدیریت و مدیریت کسب و کار، آموزش و پرورش و آموزش معلم، مهندسی، هنرهای زیبا و کاربردی، علوم ریاضی و کامپیوتر، علوم پزشکی و بهداشتی، علوم طبیعی، خدمات، گردشگری و اوقات فراغت، علوم اجتماعی و رفتاری، غیره

 

شرح بورس تحصیلی:

برنامه ماتریکس Q CxO به کاندیداهای برنامه های مطالعاتی، تحقیقاتی، توسعه و نوآوری چند رشته ای ارائه شده توسط موسسه تحقیقاتی Matrix-Q (ONLY) ارائه می شود. این بورس فقط برای دانشجویان برنامه CxO ارائه می شود که یک برنامه آموزشی چند رشته ای است و دارای چندین رشته تحصیلی، پروانه ها و برنامه های تحقیقاتی است.ارزش این کمک هزینه از 9000 یورو تا 18000 یورو متغیر است.

 

33- MEL Scholarship Trust Fund

برای دانشجویان کارشناسی ، کارشناسی ارشد

در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار، حمل و نقل و ارتباطات

 

شرح بورس تحصیلی:

صندوق تأمین اعتبار MEL (STF) ممکن است کمک هزینه تحصیلی جزئی (هزینه 10 تا 20 درصد هزینه تحصیل) را برای کاندیداهای با بهترین مقاله ارائه دهد. برنده باید در همان سال تحصیلی از MEL  درخواست کند.

 

34- MENA Scholarship Programme (MSP)

برای دانشجویان کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری

در رشته های: کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، هنر و علوم انسانی، مدیریت و مدیریت امور تجاری، مهندسی، علوم محیطی، حقوق، ریاضیات و علوم رایانه، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و رفتاری، ارتباطات

 

شرح بورس تحصیلی:

برنامه بورس تحصیلی MENA (MSP) برای دوره های کوتاه مدت در هلند، بورس تحصیلی را به متخصصان ارائه می دهد. بورسیه تحصیلی در میان کشورهای شرکت کننده توزیع می شود و در نهایت نیمی از آنها به زنان اختصاص دارد.این کمک هزینه برای سنین زیر 45 سال ارائه می شود.

 

35- NWO Graduate Program Epidemiology

برای دانشجویان کارشناسی

در رشته های: علوم پزشکی و بهداشتی

 

شرح بورس تحصیلی:

در طی دوره 2 ساله برنامه اپیدمیولوژی، 10 دانش آموز قادر خواهند بود که پیشنهاد دکترای خود را در یک پروژه چرخش بنویسند. پس از گرفتن مدرک تحصیلی، 5 نفر از این دانش آموزان برای شروع این تحقیق در طول یک دوره 3 ساله PhD انتخاب خواهند شد. ارزش این کمک هزینه 160000 یورو برای هر نفر است. این کمک 3 ساله پس از پایان دوره کارشناسی ارشداعطا خواهد شد.

 

36- NWO Rubicon Scholarship

برای دانشجویان دکتری هلند

در رشته های: کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، معماری و برنامه ریزی شهری، هنر و علوم انسانی، اداره و مدیریت کسب و کار، ارتباطات، آموزش و پرورش و آموزش معلم، مهندسی، علوم محیطی، هنرهای زیبا و کاربردی، حقوق، ریاضی و علوم کامپیوتر، پزشکی و علوم طبیعی، خدمات، گردشگری و اوقات فراغت، علوم اجتماعی و رفتاری، حمل و نقل و ارتباطات

 

شرح بورس تحصیلی:

هدف از برنامه روبیکون، تشویق محققان با استعداد است تا خود را در زمینه تحقیقات پس از دکترا به کار خود اختصاص دهند.

ارزش این کمک هزینه در حقوق و دستمزد، هزینه های سفر، هزینه های تحقیق می باشد.

 

در ادامه فقط به اسامی باقی مانده بورسیه های تحصیلی هلند اکتفا می شود:

37- Professor J.M. van Winter Stipend 2018

38- Radboud Faculty of Arts Study Funds

39-Radboud Scholarship Programme

40-Radboudumc Studyfund

41-Rotterdam School of Management, Erasmus University

42-RSM non-EEA scholarship of Excellence

43-Saxion Talent Scholarship

44-Saxion Top Talent Scholarship

45-StudyPortals Scholarship

46-The Joint Japan/World Bank Graduate Scholarship Program

47-Trendhim Scholarship

48-TU Eindhoven Talent Scholarships Program

49-UCG Scholarship Programme (USP)

50-UM Holland – High Potential Scholarship

51-University of Twente Scholarship (UTS)

52-Utrecht Excellence Scholarship – bachelor

53- Utrecht Excellence Scholarship – master

54- VU Fellowship Programme

 

لازم به ذکر است ، درست است که تنوع بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان ایرانی درهلند بسیار زیاد است اما باید دانست که به دست آوردن این بورسیه ها بسیار دشوار بوده و در اینجا فقط به شرح آنها پرداخته شده است .همچنین دانستن این نکته لازم است که دانشجویانی که برای کشور هلند اقدام می کنند باید بدانند که در کشور هلند امکان انجام کار نیمه وقت برای دانشجویان در مقطع لیسانس وجود ندارد و دانشگاه های این کشور خوابگاه ندارند.هزینه زندگی در این کشور بالا می باشد به همین دلیل شاید بهتر باشد که گزینه های دیگر هم در نظر گرفته شود و دانشجویان مثلا برای کشورهایی نظیر مجارستان یا دانمارک وسایر کشور ها اقدام نمایند.

ثبت پرسش