اطلاعات ویزا و مهاجرت

بورسیه تحصیلی در هلند

کامنتی برای این صفحه نوشته نشده است .

کمک هزینه های تحصیلی در هلند به دانشجویانی که از خارج از منطقه اقتصادی اروپا قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های هلند را دارند اعطا می شود.

این کمک هزینه ها توسط وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و علوم هلند و چندین دانشگاه تحقیقاتی هلندی و دانشگاه های علوم کاربردی تامین می شود.

این بورسیه های تحصیلی در هلند ممکن است به 5000 یورو هم برسد که شما می توانید در ابتدای دوره تحصیل و فقط یک بار آنرا دریافت کنید.

برای دانشجویانی که از ایران قصد تحصیل دانشگاهی در کشور هلند را دارند در مقاطع تحصیلی مختلف و در رشته های متفاوت تا 54 نوع بورس تحصیلی وجود دارد که در زیر به شرح آنها می پردازیم:


1-         A-1 Auto Transport Scholarship

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری

در رشته های : کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، معماری و برنامه ریزی شهری، هنر و علوم انسانی، اداره و مدیریت تجاری، ارتباطات، آموزش و پرورش و آموزش معلم، مهندسی، هنرهای زیبا و کاربردی، حقوق، ریاضی و علوم کامپیوتر، علوم پزشکی و بهداشت، علوم طبیعی، سایر، خدمات، گردشگری و اوقات فراغت، علوم اجتماعی و رفتاری، حمل و نقل و ارتباطات.


شرح بورس تحصیلی:

1 کمک هزینه  1000 دلاری به شخصی که بهترین مقاله  1000 کلمه ای را scholarships@a1autotransport.com ارسال کند

دانشجو باید درجه GPA ، 3 یا 7 را در هلند داشته باشد.


2- ACI Creative Mind Scholarship

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی

در رشته های: هنر و علوم انسانی، مدیریت و مدیریت کسب و کار


شرح بورس تحصیلی:

یک بورس تحصیلی خاص است برای جوانانی که ذهن خلاقی داشته باشند.

الزامات:

·         ملیت غیر اروپایی

·         هیچ مدرک از موسسات هلندی نداشته باشید

·         به عنوان یک دانشجوی معمولی در موسسان ACIثبت نام کرده باشید

·         بتوانید ثابت کنید که ذهن خلاقی دارید

·         برای دانشجویان سالهای تحصیلی بلند مدت 2-3-4 بدون وقفه تحصیلی

مبلغ این بورس به 3000 یورو می رسد.


3- Amsterdam Excellence Scholarships

بورسیه برای دانشجویان مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری

در رشته های: در حوزه مدیریت و مدیریت کسب و کار، آموزش و پرورش و آموزش معلم، مهندسی، علوم محیطی، هنرهای زیبا و کاربردی، حقوق، ریاضیات و علوم رایانه، علوم پزشکی و بهداشتی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و رفتاری، حمل و نقل و ارتباطات.


شرح بورس تحصیلی:

دانشگاه آمستردام هلند به دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا یک بورسیه تحصیلی 25000 یورویی جهت پوشش تحصیل و زندگی ارائه می کند .

الزامات

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / EEA که قبلا (به طور موقت) به یک برنامه کارشناسی ارشد انگلیسی در دانشگاه آمستردام پذیرفته شده اند. دانشجویان بر اساس عملکرد دانشگاهی خود و وعده در زمینه پیشنهادی انتخاب شده اند.

دانشجویان یک سال تحصیلی را دریافت می کنند و انتظار می رود که در طول سال تحصیلی خوب خود را حفظ کنند. دانشجویانی که AES را برای یک دوره کارشناسی ارشد دو ساله دریافت می کنند، پس از یک سال تحصیل مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. کمک هزینه تحصیلی هلند فقط زمانی برای سال دوم ادامه خواهد داشت که دانشجویان AES تمام دوره های سال اول را با میانگین متوسط 8.0 امتیاز به پایان برسانند.

این دانشگاه برای کمک به دانشجویان AES برای پیدا کردن محل اقامت، ترجیحا همراه با دیگر گیرندگان AES کمک خواهد کرد.

انتظار می رود که گیرندگان بورسیه تحصیلی AES در فعالیت هایی با حامیان AES شرکت کنند. آنها مجاز به پیوستن به فعالیت های فوق العاده ویژه و تبدیل شدن به بخشی از یک جامعه انتخابی، از جمله شبکه فارغ التحصیلان AES خواهند بود.


4- Amsterdam Merit Scholarships

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

در رشته های: در حوزه معماری و برنامه ریزی شهری، هنر و علوم انسانی، اداره و مدیریت کسب و کار، ارتباطات، آموزش و پرورش، آموزش و پرورش، مهندسی، علوم محیطی، هنرهای زیبا و کاربردی، حقوق، ریاضیات و علوم رایانه، علوم پزشکی و بهداشت، علوم طبیعی، خدمات، گردشگری و اوقات فراغت، علوم اجتماعی و رفتاری، حمل و نقل و ارتباطات.


شرح بورس تحصیلی:

کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان برجسته از کشورهای غیر اتحادیه اروپا که مدرک کارشناسی ارشد در UVA دارند.ارزش این بورس تحصیلی بین 6000 تا 21000 یورو می باشد.

الزامات

دانش آموزان برجسته خارج از منطقه اقتصادی اروپا (دارای ملیتی غیر اروپایی) می توانند برای کمک هزینه تحصیلی آمستردام (AMS) درخواست دهند. داوطلبان باید به طور رسمی در یک برنامه دوره ای تمام وقت در UVA پذیرفته شوند. کاندید باید از یک سازمان دیگر برای تحصیل در همان دوره تحصیلی به عنوان کمک هزینه تحصیلی AMS دریافت نمیکند و باید بتواند با قوانین ویزا هلندی انطباق داشته باشد.


5- Amsterdam Talent Scholarship

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی

در رشته های: کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، معماری و برنامه ریزی شهری، هنر و علوم انسانی، اداره و مدیریت کسب و کار، ارتباطات، آموزش و پرورش و آموزش معلم، مهندسی، علوم محیطی، هنرهای زیبا و کاربردی، حقوق، ریاضی و علوم کامپیوتر، پزشکی و علوم طبیعی، خدمات، گردشگری و اوقات فراغت، علوم اجتماعی و رفتاری، حمل و نقل و ارتباطات.


شرح بورس تحصیلی:

نصف هزینه تحصیل در سال تحصیلی برای دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا. دانشجویان می توانند پس از هر سال تحصیلی پس از تکمیل معیارهای زیر اقدام کنند. آنها سالانه 60 ECTS را به دست آورده و دارای رتبه 7 باشند. بنابراین ATS پس از هر سال تحصیل پرداخت می شود.


6- ArtEZ scholarship

بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

در رشته های: هنر و علوم انسانی


شرح بورس تحصیلی:

برای سال تحصیلی 2018 تا 2019، ArtEZ افتخار ارائه 12 بورس تحصیلی به دانشجویان درخشان و عالی را از خارج از منطقه اقتصادی اروپا به ارزش 5000 یورو در سال دارد. کمک هزینه تحصیلی صرفا به دانش آموزان جدید داده می شود.


7- CentER Scholarships Tilburg University

بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری

در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار


شرح بورس تحصیلی:

دانش آموزان بسیار با انگیزه ای که مقطع تحصیلی لیسانس و یا کارشناسی ارشد در اقتصاد، اقتصاد سنجی یا مطالعات کسب و کار را تکمیل کرده اند.متقاضیان باید نمره آزمون GRE عمومی با حداقل نمره 90٪ در بخش کمی به دست آورده باشد و آزمون نباید بیش از پنج سال باشد.مبلغ این کمک هزینه تحصیلی 14000 یورو است.


8- CF scholarships

بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی

در رشته های: هنر و علوم انسانی، مدیریت و مدیریت کسب و کار، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و رفتاری


شرح بورسیه تحصیلی:

دانشگاه Groningen / Campus Fryslân (CF)، به پنج دانشجوی با انگیزه خارج از اتحادیه اروپا این بورس را ارائه می دهد که برای کارشناسی در مسئولیت پذیری و رهبری جهانی (GRL) یا کارشناسی ارشد کارآفرینی پایدار (SE) اعمال می شود .ارزش این بورس 4000 یورو در یک سال است.


9-  DSF Merit Award - Thesis Competition

بورسیه برای دانشجویان مقطع بالاتر از کارشناسی و کارشناسی ارشد

در رشته های: مهندسی، حقوق، ریاضیات و علوم رایانه


شرح بورس تحصیلی:

مدرسه مالی دوئیسنبرگ یک فارغ التحصیل برتر را که به هر یک از برنامه های کارشناسی ارشد DSF برای جایزه شایستگی 5000 یورو بر اساس پایان نامه کارشناسی خود / پایان نامه کارشناسی ارشد با حد اقل نمره 7.5رسیده است، انتخاب خواهد کرد.


10-DST fellowships

برای دانشجویان کارشناسی ارشد.

در رشته های: مهندسی، علوم طبیعی


شرح بورسیه تحصیلی:

بورس تحصیلی برای تشویق دانشجویان با استعداد به دنبال برنامه دو ساله کارشناسی ارشد برنامه علوم و صنایع لبنی در دانشگاه واگنینگن.     سطح زبان انگلیسی TOEFL 550، IELTS 6.0 یا معادل آن و کارشناسی مرتبط با درجه GPA بالاتر از 80 به ارزش 10000 یورو در سال اعطا می شود.


11- Erasmus Education Fund

برای دانشجویان کارشناسی و بالاتر

در رشته های: تمامی رشته ها


شرح بورس تحصیلی:

صندوق آموزش اراسموس (EEF) در سال 2010 توسط مدرسه اقتصاد اراسموس تاسیس شد. هدف آن حمایت از "ابتکاراتی است که جوانان با استعداد را از زمینه های فقیرنشین می کنند تا با رهبران نسل آینده با کمک آموزش بیشتر" را توسعه دهند. تا کنون EEF به از 46 بورسیه تحصیلی در 6 سال گذشته است ارائه داده است . ارزش این کمک هزینه 3000 یورو است و برای دانشجویانی که در دانشگاه روتردام تحصیل می کنند اختصاص دارد.


12-Erasmus Mundus Joint Master Degree IMIM

برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد

در رشته های: علوم پزشکی و بهداشتی


شرح بورس تحصیلی:

کارشناسی ارشد در زمینه پزشکی نوآورانه (EIMMA) دو ساله است که در مقطع فوق لیسانس کارآموزی با تمرکز بر تربیت متخصصان تحقيقات زيست پزشکی پيشرفته انجام شده است. به عنوان یک فارغ التحصیل که مدرک تحصیلی خود از دانشگاه های Top-100 اتحادیه اروپا در Groningen، Heidelberg و Uppsala دریافت خواهید کرد. این برنامه بسیار انتخابی است، و برای همه متقاضیان با انگیزه در سراسر جهان، بورس تحصیلی کامل است.


13- Excellence Scholarship Erasmus University

برای دانشجویان کارشناسی و بالاتر

در رشته های: در حوزه معماری و برنامه ریزی شهری، هنر و علوم انسانی، اداره و مدیریت کسب و کار، ارتباطات، مهندسی، علوم محیطی، حقوق، ریاضی و علوم رایانه، علوم پزشکی، علوم طبیعی، سایر، خدمات، گردشگری و اوقات فراغت، اجتماعی و علوم رفتاری، حمل و نقل و ارتباطات.


شرح بورس تحصیلی:

دانشگاه اراسموس روتردام بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان کشورهای غیر EEA که حق پرداخت هزینه تحصیلی نهادی را دارند، در صورتی که نمرات آنها "عالی" باشند ارائه می دهد. دانشجو هزینه تحصیلات قانونی را به جای هزینه تحصیلات نهادی پرداخت می کند. همچنین می تواند بدین معنی باشد که دانشجو کمتر از هزینه تحصیلات نهادی پرداخت می کند.


14- Fontys FTB Top Talent scholarship

برای دانشجویان کارشناسی .

در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار، مهندسی، ریاضیات و علوم کامپیوتر


شرح بورس تحصیلی:

بورس تحصیلی بالا برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا برای برنامه های Fontys FTB Eindhoven. ارزش بورس تحصیلی بین 2100 تا 3000 یورو بسته به انتخاب برنامه کارشناسی است.


15- GoEuro European Study Abroad Scholarship

بورسیه برای دانشجویان کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری.


شرح  بورس تحصیلی:

وب سایت سفر GoEuro برای دانشجویان امیدوار است که برنامه تحصیلی در خارج از کشور را در سال 2017 در اروپا برنامه ریزی کنند. سه کمک مالی فردی: 2000 یورو، 1500 یورو و 500 یورو ارائه خواهد شد.


16- HAN Merit Scholarship

بورسیه برای دانشجویان کارشناسی در هلند

در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار، ارتباطات، مهندسی، پزشکی و علوم بهداشتی، حمل و نقل و ارتباطات.


شرح بورس تحصیلی:

برتری تعالی در آموزش و پرورشو  برنامه تحصیلی عالی HAN ارائه می دهد کمک های مالی به دانشجویان بین المللی که موفقیت های برجسته در طول آموزش و توسعه شخصی خود به دست آورده باشند.ارزش کمک هزینه 2500 یورو در سال حداکثر 4 ساله.


17- HAN Prestige Scholarships

برای دانشجویان کارشناسی هلند.

در رشته های: مهندسی، پزشکی و علوم پزشکی


شرح بورس تحصیلی:

برتری تعالی در آموزش و پرورش  برنامه تحصیلی عالی HAN ارائه می دهد کمک های مالی به دانشجویان بین المللی که موفقیت های برجسته در طول آموزش و توسعه شخصی خود به دست آورده باشند.ارزش کمک هزینه 15000 یورو در سال حداکثر 2 ساله.


18- Hanze Scholarship

برای دانشجویان کارشناسی .

در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار، ارتباطات، مهندسی، هنرهای زیبا و کاربردی، علوم پزشکی و بهداشتی


شرح بورس تحصیلی:

دانش آموزان با استعداد خارج از منطقه اقتصادی اروپا (دارای ملیتی غیر اروپایی) می توانند برای بورسیه تحصیلی Hanze اقدام نمایند.ارزش این کمک هزینه تحصیلی 3500 یورو تا 5700 یورو می باشد.


19- Holland Scholarship

برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد

در رشته های: در همه رشته ها


شرح بورس تحصیلی:

بورس تحصیلی هلند توسط وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و علوم هلند و چندین دانشگاه تحقیقاتی هلندی و دانشگاه های علوم کاربردی تامین می شود. این بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) است که می خواهند کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را در هلند انجام دهند و ارزش آن 5000 یورو می باشد.


20- HU Excellent Scholarship

برای دانشجویان کارشناسی

در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار، ارتباطات


شرح بورس تحصیلی:

دانشگاه علم کاربردی HU Utrecht بورس تحصیلی عالی برای دانشجویان دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا که نتایج تحصیلی عالی در طول سال تحصیلی گذشته، به 55 از 60 اعتبار بدست آورده باشند اعطا می گردد ارزش این کمک هزینه تحصیلی 3500 یورو است.


21- HU Talent Scholarship

برای دانشجویان کارشناسی

در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار، ارتباطات


شرح بورس تحصیلی:

دانشگاه علم کاربردی HU Utrecht بورس تحصیلی عالی برای دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا که نتایج تحصیلی عالی در طول سال تحصیلی گذشته، به 45 از 60 اعتبار بدست آورده باشند اعطا می گردد ارزش این کمک هزینه تحصیلی 2000 یورو است.


22- Interior scholarship

برای دانشجویان کارشناسی

در رشته های: همه رشته ها


شرح بورس تحصیلی:

دانش آموزانی که سال دوم برنامه طراحی داخلی خود را در اروپا به اتمام می رسانند دعوت می شوند تا برای کمک هزینه تحصیلی که توسط بنیاد استو ارائه می شود .این کمک هزینه به 4 دانشجو هریک به مبلغ 1000 یورو پرداخت می شود.


23- International Fellowship named after Alimardan bay Topchubashov

برای دانشجویان کارشناسی

در رشته های: کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، هنر و علوم انسانی، مدیریت و مدیریت کسب و کار، آموزش و پرورش و آموزش معلم، ریاضیات و علوم رایانه


شرح بورس تحصیلی:

دانشگاه ADA برای دانشجویان کارشناسی و فارغ التحصیل دانشجویان بین المللی که میانگین نمره GPA آنها 3.80 یا بالاتر باشد 100 درصد هزینه تحصیل را پرداخت می نماید.


24- ISS Hardship Fund

برای دانشجویان کارشناسی  ارشد.

در رشته های: علوم اجتماعی و رفتاری


شرح بورس تحصیلی:

دانش آموزانی که وسایل کافی برای پرداخت کل هزینه تحصیل ندارند می توانند به کمک صندوق تسویه حساب ISS تا30 درصد هزینه تحصیل خود را دریافت کنند .


25- ISS Scholarship Fund for Excellent Students

برای دانشجویان کارشناسی  ارشد.

در رشته های: علوم اجتماعی و رفتاری


شرح بورس تحصیلی:

دانش آموزانی که وسایل کافی برای پرداخت کل هزینه تحصیل ندارند می توانند به کمک صندوق تسویه حساب ISS تا40 درصد هزینه تحصیل خود را دریافت کنند .


26- ITC Excellence Scholarship Programme

برای دانشجویان کارشناسی  .

در رشته های: کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، معماری و برنامه ریزی شهری، علوم محیطی، ریاضی و علوم رایانه، علوم طبیعی، سایر، حمل و نقل و ارتباطات


شرح بورس تحصیلی:

تعدادی از بورس تحصیلی جزئی از برنامه بورس تحصیلی بین المللی ITC در دسترس است که به متقاضیان با رکورد بسیار خوب دانشگاهی اهدا خواهد شد. دانشجویانی که آیلتس 6.5 داشته باشند و عملکرد علمی آنها بسیار بالا باشد.


27- Leiden University – CEU Praesidium Libertatis Scholarship

برای دانشجویان کارشناسی ارشد هلند

در رشته های: هنر و علوم انسانی، حقوق، علوم اجتماعی و رفتاری


شرح بورس تحصیلی:

دانشگاه لیدن - بورس تحصیلی CEU Praesidium Libertatis برای دانشجویان برجسته از دانشگاه مرکزی مجارستان ارائه می دهدارزش این بورسیه تحصیلی به دو نفر به مدت 10 ماه و ماهیانه 1100 یورو می باشد.


28- Leiden University Excellence Scholarship programme

برای دانشجویان کارشناسی ارشد .

در رشته های: هنر و علوم انسانی، علوم محیطی، هنرهای زیبا و کاربردی، حقوق، ریاضیات و علوم رایانه، علوم پزشکی و بهداشتی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و رفتاری


شرح بورس تحصیلی:

. بورس تحصیلی جزئی برای دانش آموزانی که به یک برنامه کارشناسی ارشد (پژوهشی) در دانشگاه لیدن پذیرفته شده اند می باشد. ، متقاضی باید نتایج عالی در تحصیلات ابتدایی خود در خارج از کشور کسب کند ارزش این کمک هزینه بین 10000 تا 15000 یورو است.


29-Maastricht University SBE International School BSc Scholarship 

برای دانشجویان کارشناسی هلند

در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار


شرح بورس تحصیلی:

مدرسه کسب و کار و اقتصاد (SBE) یک بورس تحصیلی برای برنامه های کارشناسی سه ساله خود را به دانش آموزان با استعداد از مدارس بین المللی که نمره GPA آنها بالای 70درصد است با علاقه به گسترش آموزش جهانی ارائه می دهد.این کمک هزینه 11500 یورو ارزش دارد.


30-Maastricht University UCM Scholarship

برای دانشجویان کارشناسی .

در رشته های: هنر و علوم انسانی


شرح بورس تحصیلی:

بورس تحصیلی برای تشویق دانشجویان با استعداد از خارج از منطقه اقتصادی اروپا به دنبال برنامه کارشناسی در دانشگاه ماستریخت می باشد.این کمک هزینه به ارزش 10000 یورو به مدت سه سال می باشد.


31- Master's Scholarship in Theology RU FFTR

برای دانشجویان کارشناسی .

در رشته های: هنر و علوم انسانی


شرح بورس تحصیلی:

دانشکده فلسفه، الهیات و مطالعات مذهبی دارای بورس تحصیلی با ارزشی است که برای دانش آموزان عالی که علاقه مند به پیگیری کارشناسی ارشد در الاهیات هستند ارائه دهد.  این کمک هزینه 7500 یورو می باشد.


32- Matrix- Q CXO Program Fellowship 2018-2019

برای دانشجویان کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری

در رشته های: هنر و علوم انسانی، مدیریت و مدیریت کسب و کار، آموزش و پرورش و آموزش معلم، مهندسی، هنرهای زیبا و کاربردی، علوم ریاضی و کامپیوتر، علوم پزشکی و بهداشتی، علوم طبیعی، خدمات، گردشگری و اوقات فراغت، علوم اجتماعی و رفتاری، غیره


شرح بورس تحصیلی:

برنامه ماتریکس Q CxO به کاندیداهای برنامه های مطالعاتی، تحقیقاتی، توسعه و نوآوری چند رشته ای ارائه شده توسط موسسه تحقیقاتی Matrix-Q (ONLY) ارائه می شود. این بورس فقط برای دانشجویان برنامه CxO ارائه می شود که یک برنامه آموزشی چند رشته ای است و دارای چندین رشته تحصیلی، پروانه ها و برنامه های تحقیقاتی است.ارزش این کمک هزینه از 9000 یورو تا 18000 یورو متغیر است.


33- MEL Scholarship Trust Fund

برای دانشجویان کارشناسی ، کارشناسی ارشد

در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار، حمل و نقل و ارتباطات


شرح بورس تحصیلی:

صندوق تأمین اعتبار MEL (STF) ممکن است کمک هزینه تحصیلی جزئی (هزینه 10 تا 20 درصد هزینه تحصیل) را برای کاندیداهای با بهترین مقاله ارائه دهد. برنده باید در همان سال تحصیلی از MEL  درخواست کند.


34- MENA Scholarship Programme (MSP)

برای دانشجویان کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری

در رشته های: کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، هنر و علوم انسانی، مدیریت و مدیریت امور تجاری، مهندسی، علوم محیطی، حقوق، ریاضیات و علوم رایانه، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و رفتاری، ارتباطات


شرح بورس تحصیلی:

برنامه بورس تحصیلی MENA (MSP) برای دوره های کوتاه مدت در هلند، بورس تحصیلی را به متخصصان ارائه می دهد. بورسیه تحصیلی در میان کشورهای شرکت کننده توزیع می شود و در نهایت نیمی از آنها به زنان اختصاص دارد.این کمک هزینه برای سنین زیر 45 سال ارائه می شود.


35- NWO Graduate Program Epidemiology

برای دانشجویان کارشناسی

در رشته های: علوم پزشکی و بهداشتی


شرح بورس تحصیلی:

در طی دوره 2 ساله برنامه اپیدمیولوژی، 10 دانش آموز قادر خواهند بود که پیشنهاد دکترای خود را در یک پروژه چرخش بنویسند. پس از گرفتن مدرک تحصیلی، 5 نفر از این دانش آموزان برای شروع این تحقیق در طول یک دوره 3 ساله PhD انتخاب خواهند شد. ارزش این کمک هزینه 160000 یورو برای هر نفر است. این کمک 3 ساله پس از پایان دوره کارشناسی ارشداعطا خواهد شد.


36- NWO Rubicon Scholarship

برای دانشجویان دکتری هلند

در رشته های: کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، معماری و برنامه ریزی شهری، هنر و علوم انسانی، اداره و مدیریت کسب و کار، ارتباطات، آموزش و پرورش و آموزش معلم، مهندسی، علوم محیطی، هنرهای زیبا و کاربردی، حقوق، ریاضی و علوم کامپیوتر، پزشکی و علوم طبیعی، خدمات، گردشگری و اوقات فراغت، علوم اجتماعی و رفتاری، حمل و نقل و ارتباطات


شرح بورس تحصیلی:

هدف از برنامه روبیکون، تشویق محققان با استعداد است تا خود را در زمینه تحقیقات پس از دکترا به کار خود اختصاص دهند.

ارزش این کمک هزینه در حقوق و دستمزد، هزینه های سفر، هزینه های تحقیق می باشد.


در ادامه فقط به اسامی باقی مانده بورسیه های تحصیلی هلند اکتفا می شود:

37- Professor J.M. van Winter Stipend 2018

38- Radboud Faculty of Arts Study Funds

39-Radboud Scholarship Programme

40-Radboudumc Studyfund

41-Rotterdam School of Management, Erasmus University

42-RSM non-EEA scholarship of Excellence

43-Saxion Talent Scholarship

44-Saxion Top Talent Scholarship

45-StudyPortals Scholarship

46-The Joint Japan/World Bank Graduate Scholarship Program

47-Trendhim Scholarship

48-TU Eindhoven Talent Scholarships Program

49-UCG Scholarship Programme (USP)

50-UM Holland – High Potential Scholarship

51-University of Twente Scholarship (UTS)

52-Utrecht Excellence Scholarship – bachelor

53- Utrecht Excellence Scholarship – master

54- VU Fellowship Programme


لازم به ذکر است ، درست است که تنوع بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان ایرانی درهلند بسیار زیاد است اما باید دانست که به دست آوردن این بورسیه ها بسیار دشوار بوده و در اینجا فقط به شرح آنها پرداخته شده است .همچنین دانستن این نکته لازم است که دانشجویانی که برای کشور هلند اقدام می کنند باید بدانند که در کشور هلند امکان انجام کار نیمه وقت برای دانشجویان در مقطع لیسانس وجود ندارد و دانشگاه های این کشور خوابگاه ندارند.هزینه زندگی در این کشور بالا می باشد به همین دلیل شاید بهتر باشد که گزینه های دیگر هم در نظر گرفته شود و دانشجویان مثلا برای کشورهایی نظیر مجارستان یا دانمارک وسایر کشور ها اقدام نمایند.

گروه های مرتبط

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

<h2><span style="color:#990000;"></span></h2><p dir="RTL">یکی از راههای اخذ اقامت هلند و مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج است . این نوع اقامت در کشورهایی که مهاجر پذیر نیستند و هیچ نوع اقامتی صادر نمی کنند جزو راههای اصلی اخذ مهاجرت است است . ما&nbsp; در این مقاله به بررسی شرایط اقامت از طریق هلند می پردازیم .<br /></p><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>مهاجرت به هلند از طریق ازدواج نیاز به شرایط بخصوصی دارد..برای اینکه این ازدواج انجام شود و اقامت صادر شود باید شرایط زیر برقرار باشد:</strong></span></p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; حداقل سن قانونی برای ازدواج در هلند هیجده سال است . </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; متقاضی ازدواج باید مجرد باشد .</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; در صورت فوت همسر مدارک معتبر گواهی فوت ارائه شود.</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; در صورت طلاق باید مدارک قانونی تجرد ارائه گردد.</p><p dir="RTL">ازدواج در هلند می تواند در شهرداری و یا کلیسا و یا حتی مکانهای عمومی انجام شود . در هر صورت ثبت ازدوج در شهرداری ضروری است . اگر می خواهید ازدواجتان را در شهرداری ثبت کنید حتما باید از قبل &nbsp;تاریخ را تعیین کنید و رزرو را در پیش بگیرید. ثبت نام باید حداقل 14 روز قبل از ازدواج انجام شود . </p><p dir="RTL"><strong>برای ازدواج رسمی در هلند در شهرداری باید چند&nbsp; شاهد حضور داشته باشند : </strong></p><ul type="disc"><li dir="RTL">حداقل دو شاهد یا حداکثر چهار شاهد باید گواهی ازدواج&nbsp; را امضا کنند تا ازدواج رسمی در هلند صورت گیرد </li><li dir="RTL">تمام شهود باید 18 سال یا بیشتر باشند </li><li dir="RTL">شهرداری شاهدان را ارائه نمی دهد </li><li dir="RTL">شاهدان می توانند از هر ملیتی باشند </li><li dir="RTL">ارائه گذرنامه &nbsp;هر دو طرف در شهرداری ضروری است &nbsp;</li></ul><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">نام خانوادگی پس از ازدواج در هلند</span></h2><p dir="RTL"><strong>هنگامی که یک زن و شوهر به طور قانونی در هلند &nbsp;ازدواج کنند . گزینه های زیر را برای انتخاب نام خانوادگی دارند : </strong></p><ul type="disc"><li dir="RTL">شوهر می تواند پس از ازدواج نام خانوادگی همسرش را بگیرد و بالعکس </li><li dir="RTL">همسران می توانند از نام خانوادگی خود، یا نام خانوادگی همسر یا برعکس استفاده کنند </li><li dir="RTL">هر دو همسر &nbsp;می توانند نام خانوادگی خود را حفظ کنند </li></ul><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">نام خانوادگی کودکان پس از ازواج در هلند</span></h2><ul type="disc"><li dir="RTL">کودکان می توانند نام خانوادگی &nbsp;پدر یا مادرشان را داشته باشند .</li><li dir="RTL">پس از انتخاب نام خانوادگی تایید شده، تمام فرزندان یک پدر و مادر باید یک نام خانوادگی داشته باشند .</li><li dir="RTL">اگر پدر به طور قانونی فرزند خود را به رسمیت نمی شناسد ، او نام خانوادگی مادر خود را خواهد داشت .</li></ul><p dir="RTL"></p><p dir="RTL">اگر شخص غیر هلندی با یک هلندی ازدواج نماید &nbsp;باید &nbsp;شخص غیر هلندی یک اظهارنامه شخصی را تکمیل کند .هر دو طرف &nbsp;باید تعهد نامه پر کرده و به شهرداری اعلام کنند . شهرداری در خواست را بررسی کرده و برای ثبت عقد به آنها وقت می دهد .</p><p dir="RTL">&nbsp;IND وضعیت اقامت فرد غیر هلندی را بررسی می کند و پلیس حقیقاتی را انجام خواهد داد تا اطمینان حاصل کند که این رابطه واقعی است و ازدواج تنها دلیلی جهت اخذ اقامت نیست . این تحقیقات زمانی انجام می شود که یک زوج در نظر دارد ازدواج کند یا وارد یک مشارکت ثبت نام شده برای کسب اجازه &nbsp;اقامت برای شریک غیر هلندی خود شود. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">ازدواج در هلند و ملیت دوگانه </span></h2><p dir="RTL">اگر یک شخص هلندی تصمیم ازدواج&nbsp; با فرد غیر هلندی داشته باشد &nbsp;باید این ازدواج با الزامات قانون هلند برای ازدواج ، مطابقت داشته باشد. اگر این الزامات را برآورده سازید، می توانید برای ازدواج ثبت نام کنید. اگر زوجین تمایل داشته باشند ازدواج را در هلند ثبت کنند باید فرد غیر هلندی بتواند وارد کشور هلند شود.</p><p dir="RTL">برای درخواست ویزای نامزدی باید فرد هلندی مدارک مورد نیاز برای اثبات ارتباط عاطفی را به اداره مهاجرت ارائه دهد . دعوتنامه مورد نظر برای فرد غیر هلندی صادر خواهد شد و وی با ارائه مدارک دال بر تجرد و ارتباط عاطفی با شخص هلندی روادید برای ورود قانونی به هلند دریافت می کند .اگر شخص ازدواج قبلی داشته باشد باید مدارک قانونی طلاق را ارائه نماید و گواهی تجرد برای ازدواج ارائه نماید .ویا اگر همسر قبلی وی فوت شده باشد باید بتواندگواهی فوت ارائه کند.&nbsp;<br /></p><p dir="RTL">فرد هلندی در کنار مدارک مورد نیاز مانند گواهی تجرد وغیره باید پاسپورت و آدرس محل زندگی خود در هلند و مدارک مالی مورد نیاز را ارائه نماید . این مدارک مالی شامل درآمد لازم برای زندگی هر دو نفر و آدرس محل اقامت برای انجام کارهای اقامت فرد غیر هلندی می شود . در واقع شخص هلندی باید نشان دهد که می تواند محل اقامت و هزینه های زندگی همسر خود در هلند پوشش دهد .</p><p dir="RTL">اگر شخص غیر هلندی تمایل دارد با یک فرد هلندی ازدواج کند و نتواند ویزای نامزدی در هلند را دریافت کند و اجازه ورود قانونی به هلند را برای ازدواج نداشته باشد باید در یک کشور ثالث ازدواج بین المللی خود را ثبت نمایند . بعد از ثبت ازدواج خارج از هلند فرد هلندی در خواست الحاق همسر می دهد که بعد از طی مراحل قانونی ویزای برای شخص صادر می شود .</p><p dir="RTL">شخص غیر هلندی زمانی می تواند درخواست اقامت دائم هلند را دهد که حداقل 3 سال از اقانت موقت وی در هلند گذشته باشد .پس از آن است که با گذشتن 5 سال می تواند درخواست پاسپورت کشور هلند را داشته باشد .</p><p dir="RTL">فرزندی که حاصل ازدواج یک فرد هلندی با غیر هلندی است تابعیت هلندی خواهد داشت .قوانین هلند در اعطای تابعیت بر پایه خون است . تابعیت از پدر یا مادر به فرزندان منتقل می شود .بر اساس و اصل حقوق&nbsp; بین الملل خصوصی در تمامی کشورهای حوزه شنگن و اتحادیه اروپا&nbsp; تابعیت از طریق ازدواج &nbsp;از زن و مرد( هر دو )&nbsp; انتقال می یابد .</p><p dir="RTL">ازدواج یکی از راههای مهاجرت به هلند و پس از آن باسپری شدن مدت زمان اقامت&nbsp; (در کشورهای مختلف متفاوت است )تابعیت می باشد .هیچ &nbsp;تفاوتی ندارد که شخص با زن یا مرد تبعه هلند ازدواج نماید .</p><p dir="RTL">اگر شخص با فردی که مقیم هلند است اما هنوز پاسپورت هلندی دریافت نکرده ازدواج نماید . می تواند بطور قانونی و پس از طی مراحب ذکر شده ویزا و سپس اقامت هلند را به دست آورد .اما پروسه زمانی جهت انجام کارهای ویزا و اقامت در ازدواج با فردی که پاسپورت هلندی ندارد و فقط مقیم هلند است طولانی تر است .فرزند این زوج تا زمانی که پدر و مادر پاسپورت هلندی نداشته باشند یک هلندی نخواهد بود .</p><p dir="RTL">چنانچه علاقمند به مهاجرت به هلند از طریق ازدواج هستید باید مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت را آماده نمایید . برای اطلاع از این مدارک و آماده شدن جهت اخذ اقامت از طریق ازدواج در هلند با کارشناسان مجرب و وکلای ارشد در <a href="https://www.mohajerati.com/Agency">دفاتر حقوقی معتبر</a> مشورت نمایید . </p><p></p>

مهاجرت به هلند از طریق کار

<p dir="RTL">مهاجرت از طریق کار یکی از بهترین و امن ترین راههای مهاجرت &nbsp;است . اما اینکه در چه کشورهایی شانس کار و یا اخذ ویزای کار وجود دارد مساله قابل اهمیتی است . در این مقاله ما به بررسی امکان و شرایط مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار میپردازیم.</p><p dir="RTL">هر شهروند غیراز اتحادیه اروپا که می خواهد در هلند کار کند باید &nbsp;اجازه کار معتبر از هلند را به دست آورد. داشتن این مجوز کار نیازمند دعوتنامه کاری از طرف کارفرمای هلندی است . در واقع هیچ مجوز کار عمومی برای هلند وجود ندارد .</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">چه کسی نیاز به مجوز کار در هلند دارد؟ </span></h2><p dir="RTL">اشخاص غیر تبعه کشورهای اتحادیه اروپا، EEA &nbsp;&nbsp;و حوزه شنگن اجازه کار یا اقامت در هلند ندارند ، برای ورود به هلند باید مجور بزای آنها صادر شود . برای دریافت این مجوز کار یک کارفرمای هلندی باید برای فرد متقاضی دعوتنامه کاری ارسال کند .</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">انواع مجوز کار در هلند </span></h2><ul type="disc"><li dir="RTL">&nbsp;GVVA </li><li dir="RTL">اجازه کار نیروی متخصص </li><li dir="RTL">&nbsp;( zoekjaar ) اجازه اقامت برای &nbsp;فارغ التحصیلان در هلند </li><li dir="RTL">اجازه کار برای کارآفرینان</li></ul><br /><h3 dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">مجوز GVVA / برای کار در هلند </span></h3><p dir="RTL">از تاریخ 1 آوریل 2014، مهاجرانی که می خواهند در هلند کار کنند، می توانند برای GVVA اقدام کنند . این ویزا را در ادامه برای شما بیان می کنیم .</p><h4 dir="RTL">&nbsp;</h4><p dir="RTL">این ویزا شامل مجوز اقامت در هلند است ( ( verblijsvergunning &nbsp;با دعوتنامه کاری برای شخص صادر می شود . ویزای . GVVA برای اشخاص خارج از EEA (حوزه اقتصادی اروپا) و سوئیس است که علاقمند هستند برای &nbsp;بیش از سه ماه در هلند اقامت داشته باشند &nbsp;.</p><p dir="RTL">قبل از اعطای مجوز کار GVVA، کارفرما باید نشان دهد که تلاش برای استخدام یک کارمند مناسب در هلند و اتحادیه اروپا انجام شده است. کارفرما باید این شغل را سه ماه در هلند و سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی کرده باشد . &nbsp;هیچ فردی از این کشورها شرایط استخدام شدن را نداشته باشد . در این صورت کارفرما می تواند نیروی کار خارجی را استخدام کند .</p><h3 dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">تمدید GVVA </span></h3><p dir="RTL">برخی از گروه های خارجی اتباع خارجی نیازی به درخواست برای GVVA ندارند. با این حال، آنها هنوز هم باید به آژانس بیمه کارمند (UWV) برای مجوز استخدام (TWV) اعمال می شود. این گروه ها عبارتند از: </p><ul type="disc"><li dir="RTL">اتباع خارجی که قصد دارند در کمتر از سه ماه در هلند کار کنند. </li><li dir="RTL">کارگران فصلی </li><li dir="RTL">دانش آموزان</li><li dir="RTL">پناهجویان</li><li dir="RTL">کارکنان یک شرکت بین المللی که به هلند می روند</li><li dir="RTL">کرواتی ها</li></ul><br /><h3 dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">اجازه مهاجرت نیروی کار بسیار ماهر و متخصص &nbsp;در هلند </span></h3><p dir="RTL">طرح مهاجرت نیروی کار بسیار ماهر ( kennismigrant ) &nbsp;برای این است که کارفرمایان هلندی بتوانند &nbsp;اشخاص حرفه ای &nbsp;با استعداد خارجی &nbsp;را در هلند به کار بگیرند &nbsp;و آنها را حفظ کنند. این بدان معنی است که کارفرمایان در هلند می توانند نیروی کار خارجی را استخدام کنند ، بدون اینکه ثابت کنند که فرد مناسب &nbsp;هلندی یا اتحادیه اروپا &nbsp;برای این شغل وجود ندارد. </p><br /><h4 dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">الزامات مجوز مهاجرت بسیار افراد ماهر در هلند </span></h4><p dir="RTL">متقاضیان بین المللی باید به عنوان یک مهاجر بسیار ماهر برای کار در هلند واجد شرایط باشند: </p><ul type="disc"><li dir="RTL">سطح تحصیلات عالی (حداقل لیسانس)</li><li dir="RTL">چند سال تجربه کار مرتبط با رشته</li><li dir="RTL">تخصص (به عنوان مثال در فناوری اطلاعات، مهندسی و یا علم)</li></ul><p dir="RTL">فقط سازمان های به رسمیت شناخته شده قادر به ارائه درخواست از طرف یک مهاجر بسیار ماهر هستند . بدین معنی است که این سازمان &nbsp;را باید IND &nbsp;( اداره خدمات مهاجرت و تابعیت هلند ) به رسمیت شناخته باشد .</p><br /><h4 dir="RTL"><strong><span style="color:#0099cc;">شرایط برای مهاجرت نیروی کار بسیار ماهر در هلند </span></strong></h4><p dir="RTL">برای درخواست ویزای مهاجرت برای نیروهای متخصص و ماهر در هلند، یک قرارداد کار یا &nbsp;( وقت مصاحبه ) باید ارائه شود که می تواند انتقال نیروی کار از یک شعبه خارج از هلند به &nbsp;شعبه هلندی باشد . در این مصاحبه شخص باید &nbsp;مدت زمان انتقال، نوع اشتغال و درآمد را بطور دقیق ارائه نماید .</p><p dir="RTL">شرایط دیگر عبارتند از: </p><ul type="disc"><li dir="RTL">داشتن گذرنامه معتبر </li><li dir="RTL">داشتن بیمه درمانی در هلند . </li><li dir="RTL">قبلا &nbsp;در کشوری به طور غیرقانونی اقامت نداشته باشد .</li></ul><p dir="RTL">همسر و فرزندان این اشخاص مجاز به تحصیل و &nbsp;کار در هلند خواهند بود. </p><br /><div style="direction:rtl;"><h2><span style="color:#990000;">الزامات درآمد برای مهاجران بسیار با مهارت</span></h2><p></p><div align="right"><table class="table-striped table-bordered k-table" style="text-align:center;line-height:40px;font-size:15px;"><colgroup><col style="width:30%;" /><col style="width:30%;" /></colgroup><tbody><tr style="font-size:15px;background-color:#870404;color:white;"><td>درخواست کننده </td><td>حداقل درآمد </td></tr></tbody><tbody><tr><td>قدیمی تر از 30 سال </td><td>&nbsp;4.404 <span style="font-size:15px;text-align:center;">&euro;</span></td></tr><tr><td>جوانتر از 30 سال </td><td>&nbsp;3.229 <span style="font-size:15px;text-align:center;">&euro;</span></td></tr><tr><td>پس از فارغ التحصیلی یا پس از آن <br />سال کار شغلی برای فارغ التحصیلان / افراد بسیار تحصیل کرده </td><td>2،314 &euro; </td></tr><tr><td>صاحبان کارت آبی اروپا </td><td>5،160 &euro; </td></tr></tbody></table></div><br /><h3 dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">ویزای کار برای فارغ التحصیلان دانشگاههای برتر دنیا</span></h3><p dir="RTL">این مجوز برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EAA / سوئیس است که در رشته ی کارشناسی ارشد یا دکتری در یکی از 150 دانشگاه برتر دنیا در سطح جهانی (به ترتیب در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS ) در سه سال گذشته فارغ التحصیل شده اند .</p><p dir="RTL">این مجوز به این فارغ التحصیلان اجازه می دهد یک سال در هلند به دنبال کار باشند. کارفرما می تواند بدون نیاز به آگهی این افراد را استخدام کند.</p><br /><h3 dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">مجوز ( zoekjaar ) برای فارغ التحصیلان در هلند</span></h3><p dir="RTL">این مجوز برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EAA / سوئیس است که از دانشگاه هلند فارغ التحصیل شده اند. پس از تکمیل تحصیلات &nbsp;در هلند ، فارغ التحصیلانی که مایل به کار هستند میتوانند برای یک سال از کشور هلند درخواست اقامت کنند. این اجازه اقامت برای یک سال است که اجازه می دهد فارغ التحصیلان به مدت یکسال دنبال شغل مورد نظر خود &nbsp;در هلند باشند. اگر در طول این یکسال جستجو شغل مورد نظر پیدا نکنند، باید کشور را ترک کنند. باید بتوانند در این یکسال قرارداد کار تمام وقت امضا کنند .در اینصورت است که اقامت شخص متقاضی در هلند تمدید خواهد شد .</p><br /><p dir="RTL" style="text-align:center;">در این مقاله شرایط مهاجرت به هلند از طریق کار بیان شد . چنانچه ملاحظه فرمودید اخذ ویزای کار از هلند ساده ای نیست . نیازمند داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای هلندی است .مگر اینکه شخص متقاضی کار شرایط بسیار خاص و ویژه ای داشته باشد . و یا فارغ التحصیل از دانشگاههای تاپ دنیا باشد .</p><p dir="RTL" style="text-align:center;">اگر علاقمند به کار و مهاجرت کاری به اروپا هستید می توانید به به دنبال ورود از کشورهایی باشید که ویزای جستجوی کار داشته باشند . آلمان و اتریش کشورهای درجه یک از اروپا هستند که امکان ورود و کاریابی را برای شما فراهم می کنند . موسسات حقوقی معتبر با سوابق خوب مهاجرتی می توانند شما را در این زمینه یاری کنند .</p><p></p></div>

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

<h2><span style="color:#990000;"></span></h2><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">ویزای طلایی برای سرمایه گذاران خارجی در هلند</span></h2><p dir="RTL">از تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۱۳، می توان به عنوان سرمایه گذار خصوصی خارجی از مجوز <a href="https://www.mohajerati.com/Services/60/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF" target="_blank">اقامت هلند</a> بهره مند شد. این برنامه به سرمایه گذاران خارجی توجه دارد که سرمایه قابل توجهی را برای ارتقاء اقتصاد هلند وارد این کشور می کنند.به این ترتیب مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری به یکی از برنامه های پرطرفدار تبدیل شده است.</p><p dir="RTL">در حال حاضر، مجوز اقامت در هلند برای مدت ۱۲ ماه صادر می شود و قابل تمدید است. این نوع ویزا، ویزای سرمایه گذاری هلند برای افرادی با ارزش خالص بالا یا HNWI نامیده می شود. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مزایای اخذ ویزای طلایی هلند</span></h2><p dir="RTL"><strong>ویزای طلایی در هلند نزد اتباع چینی، روس و عرب محبوبیت فراوانی دارد. مزایای ویزای طلایی در هلند به این قرار است:</strong></p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; تردد بدون نیاز به ویزا در حوزه شنگن</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; مجوز اقامت برای خانواده و فرزندان</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; عدم وجود شرط حضور</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; اخذ تابعیت اتحادیه اروپا بعد از ۵ سال اقامت</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; سرمایه گذاری اختیاری در بازار املاک، برای مثال خرید ملک</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; دسترسی به تابعیت دوگانه</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; تسهیل تجارت در اروپا</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; حق کار در هلند</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">شرایط اصلی سرمایه گذاری در هلند</span></h2><p dir="RTL"><strong>اتباع خارجی به روش های مختلف می توانند برای این نوع ویزا واجد شرایط باشند. یک سرمایه گذاری شخصی در هلند به مبلغ حداقل ۱،۲۵۰،۰۰۰ یورو با ماهیت غیرجعلی را می توان به روش های زیر صورت داد:</strong></p><p dir="RTL">1.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; یک شرکت نوآورانه</p><p dir="RTL">2.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; یک سرمایه گذاری شرکتی که به رشد یک یا چند شرکت نوآور کمک می کند</p><p dir="RTL">3.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; یک سرمایه گذاری دانه ای که مورد تایید وزارت امور اقتصادی هلند است</p><p dir="RTL">4.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; یک سرمایه مشارکتی که بخشی از جامعه مشارکت شرکتی هلند است. </p><p dir="RTL">مبلغ مورد نظر برای سرمایه گذاری باید در یک حساب بانکی هلندی یا بانکی در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا که در هلند دفتر دارد و تحت نظارت یک بانک هلندی است سپرده گذاری شود. </p><p dir="RTL">سرمایه گذاری در هلند باید به گونه ای باشد که در مدت 5 سال برای 10 نفر ایجاد اشتغال نماید. در این روش مجوز اقامت در هلند برای حداکثر ۳ سال به همراه حق کار در هلند صادر می شود. هیچ شرط و الزامی برای اقامت و زندگی مستمر در هلند وجود ندارد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">ارزیابی ارزش سرمایه گذاری جهت مهاجرت</span></h2><p dir="RTL">تحت این نوع درخواست مهاجرت، آژانس سرمایه گذاری هلند (RVO) به مراجع مهاجرت هلند (IND) برای ارزیابی سرمایه گذاری شرکت نوآورانه در رابطه با ارزش آفرینی این سرمایه گذاری برای هلند توصیه های لازم را می کند. </p><p dir="RTL">در صورتی که سرمایه گذاری تحت گزینه های ۱ یا ۲ صورت پذیرد، RVO به طور مجدد نوآور و مبدع بودن شرکت و پایدار بودن سرمایه و تاثیرات مثبت کافی برای اقتصاد هلند را بررسی می کند که اشتغال زایی را نیز در برمی گیرد. این موارد بر مبنای یک سیستم امتیازبندی بررسی می شوند. </p><p dir="RTL">اگر یک متقاضی مهاجرت به هلند ، مطابق گزینه های ۳ یا ۴، سرمایه گذاری خود را به صورت دانه ای مورد تایید انجام دهد یا سرمایه گذاری مشارکتی انجام دهد، سرمایه گذاری باید برای اقتصاد هلند تاثیر مثبت کافی و ارزش آفرینی داشته باشد. بنابرین RVO درگیر هیچ ارزیابی امتیازی دیگری نخواهد شد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">بررسی های زمینه ای و پول شویی</span></h2><p dir="RTL">یک عامل اساسی جهت مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری و احراز شرایط ، این است که فرد متقاضی بتواند از هر گونه بازرسی که توسط مراجع مختلف در هلند در انجام می گیرید ، سربلند بیرون بیاید و به عبارت دیگر هیچ شکی برای بازرسان مبنی بر پولشویی و چگونگی بدست آمدن سرمایه نباید وجود داشته باشد.</p><p dir="RTL">مراجع مهاجرت هلند در کنار واحد اطلاعات مالی هلند (FIU) کار می کنند که مبدا پول سرمایه گذاری شده را پیگیری می کند. تنها پس از تایید مثبت FIU مبنی بر عدم جعلی بودن منبع پول، IND می تواند پیشروی کند. </p><p dir="RTL">در صورتی که FIU نتواند منبع پول را به روشنی مشخص کند، IND قادر به تایید درخواست مهاجرت خود نیست. بعلاوه، اگر FIU منبع پول را جعلی بداند، بررسی های دیگری متعاقبا آغاز خواهد شد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مقررات سخت گیرانه تر هلند به نسب سایر کشورها</span></h2><p dir="RTL">تاکنون مجوز اقامتی طلایی هلند برای تعدادی اندکی تایید شده اند؛ از ابتدای شروع این برنامه جدید، تنها شمار اندکی از درخواست ها به جریان افتاده اند و تقریبا همگی رد یا لغو شده اند.</p><p dir="RTL">برنامه کنونی سرمایه گذاری هلند کمبودهای جدی دارد که می توان عمدتا آن را به معیار ارزیابی جامع و دشواری های عملی در درخواست مهاجرت نسبت داد. </p><p dir="RTL">سایر کشورهای اتحادیه اروپا که برنامه ویزای طلایی دارند، از این لحاظ سهل گیرانه تر هستند. برای مثال، سرمایه گذاران در مالتا، پرتغال، اسپانیا، و قبرس تحت قوانین آسان تری به اقامت و حتی تابعیت می رسند. </p><p dir="RTL">در هلند، روال کار بسیار طولانی است و موانع اجرایی و عملی متعددی در این فرایند وجود دارد (مانند افتتاح حساب بانکی در هلند به عنوان یک فرد غیرمقیم). </p><p dir="RTL">بعلاوه، به خاطر این امر که FIU در همه کشورها قدرت عمل ندارد، درخواست های مهاجرت و سرمایه گذاری اتباع این کشورها به طور خودکار از درخواست موفق تحت این گروه مهاجرتی کنار گذاشته می شوند. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">تغییرات و قوانین جدید سرمایه گذاری در هلند</span></h2><p dir="RTL">از ۱ جولای ۲۰۱۶، در تلاش برای جذب سرمایه خارجی بیشتر و این قبیل سرمایه گذاری ها توسط افرادی متمول در هلند، شرایط درخواست برای این نوع مهاجرت منعطف تر شده است. </p><p dir="RTL">تحت قوانین تسهیل شده، مجوز اقامت در هلند به جای یک سال برای مدت ۳ سال صادر می شود و این اطمینان بیشتری را برای سرمایه گذاران خارجی از لحاظ وضعیت اقامتی به همراه دارد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">اخذ اقامت و تابعیت هلند از طریق سرمایه گذاری</span></h2><p dir="RTL">تحت سیستم امتیازبندی قبلی، بیشتر امتیازات به ویژگی نوآورانه سرمایه گذاری اعطا می شد. از جولای ۲۰۱۶، روی تاثیر اساسی بر اقتصاد هلند در یک مفهوم گسترده تر تاکید بیشتری می شود و اشتغال آفرینی برای ارزیابی ارزشمندتر محسوب می شود. </p><p dir="RTL">همانطور که بیان شد مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری حداقل ۱،۲۵۰،۰۰۰ یورو است. در اصل، سرمایه گذاری روی املاک مجاز است ولی سرمایه گذاری روی ملک برای اسکان از این برنامه مستثنی شده است و خرید ملک باید هدف تجاری داشته باشد. </p><p dir="RTL">اقامت دائم هلند پس از ۵ سال به فردی که به طور مستمر و نامنقطع در هلند زندگی کرده تعلق می گیرد و بعد از یک سال می توان برای اخذ تابعیت اقدام کرد.</p><br /><p dir="RTL" style="text-align:center;"><strong>پاسپورت هلند یکی از ارزشمندترین و معتبرترین پاسپورت های جهان است و در رنکینگ های جهانی، رتبه ۴مین پاسپورت قدرتمند دنیا را به خود اختصاص داده است. در صورتی که تمایل دارید در اقتصاد هلند سرمایه گذاری کنید و به این منظور حداقل ۱،۲۵۰،۰۰۰ یورو در منظور کرده اید، بهتر است پیش از هر اقدامی با مشاورین مطلع و مجرب در زمینه مهاجرتی و حقوق تجارت بین الملل مشاوره داشته باشید. </strong></p><p></p>

بورسیه تحصیلی در هلند

<p dir="RTL">کمک هزینه های تحصیلی در هلند به دانشجویانی که از خارج از منطقه اقتصادی اروپا قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های هلند را دارند اعطا می شود. </p><p dir="RTL">این کمک هزینه ها توسط وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و علوم هلند و چندین دانشگاه تحقیقاتی هلندی و دانشگاه های علوم کاربردی تامین می شود.</p><p dir="RTL">این بورسیه های تحصیلی در هلند ممکن است به 5000 یورو هم برسد که شما می توانید در ابتدای دوره تحصیل و فقط یک بار آنرا دریافت کنید.</p><p dir="RTL">برای دانشجویانی که از ایران قصد تحصیل دانشگاهی در کشور هلند را دارند در مقاطع تحصیلی مختلف و در رشته های متفاوت تا 54 نوع بورس تحصیلی وجود دارد که در زیر به شرح آنها می پردازیم:</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>1-&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; A-1 Auto Transport Scholarship</strong></span></p><p dir="RTL">بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری </p><p dir="RTL">در رشته های : کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، معماری و برنامه ریزی شهری، هنر و علوم انسانی، اداره و مدیریت تجاری، ارتباطات، آموزش و پرورش و آموزش معلم، مهندسی، هنرهای زیبا و کاربردی، حقوق، ریاضی و علوم کامپیوتر، علوم پزشکی و بهداشت، علوم طبیعی، سایر، خدمات، گردشگری و اوقات فراغت، علوم اجتماعی و رفتاری، حمل و نقل و ارتباطات.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">1 کمک هزینه&nbsp; 1000 دلاری به شخصی که بهترین مقاله&nbsp; 1000 کلمه ای را scholarships@a1autotransport.com ارسال کند </p><p dir="RTL">دانشجو باید درجه GPA ، 3 یا 7 را در هلند داشته باشد.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>2- ACI Creative Mind Scholarship</strong></span></p><p dir="RTL">بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی</p><p dir="RTL">در رشته های: هنر و علوم انسانی، مدیریت و مدیریت کسب و کار</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">یک بورس تحصیلی خاص است برای جوانانی که ذهن خلاقی داشته باشند.</p><p dir="RTL">الزامات:</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ملیت غیر اروپایی</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; هیچ مدرک از موسسات هلندی نداشته باشید</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; به عنوان یک دانشجوی معمولی در موسسان ACIثبت نام کرده باشید</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; بتوانید ثابت کنید که ذهن خلاقی دارید</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; برای دانشجویان سالهای تحصیلی بلند مدت 2-3-4 بدون وقفه تحصیلی</p><p dir="RTL">مبلغ این بورس به 3000 یورو می رسد.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>3- Amsterdam Excellence Scholarships</strong></span></p><p dir="RTL">بورسیه برای دانشجویان مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری </p><p dir="RTL">در رشته های: در حوزه مدیریت و مدیریت کسب و کار، آموزش و پرورش و آموزش معلم، مهندسی، علوم محیطی، هنرهای زیبا و کاربردی، حقوق، ریاضیات و علوم رایانه، علوم پزشکی و بهداشتی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و رفتاری، حمل و نقل و ارتباطات.</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#0099cc;">شرح بورس تحصیلی:</span></strong></p><p dir="RTL">دانشگاه آمستردام هلند به دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا یک بورسیه تحصیلی 25000 یورویی جهت پوشش تحصیل و زندگی ارائه می کند .</p><p dir="RTL">الزامات</p><p dir="RTL">دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / EEA که قبلا (به طور موقت) به یک برنامه کارشناسی ارشد انگلیسی در دانشگاه آمستردام پذیرفته شده اند. دانشجویان بر اساس عملکرد دانشگاهی خود و وعده در زمینه پیشنهادی انتخاب شده اند.</p><p dir="RTL">دانشجویان یک سال تحصیلی را دریافت می کنند و انتظار می رود که در طول سال تحصیلی خوب خود را حفظ کنند. دانشجویانی که AES را برای یک دوره کارشناسی ارشد دو ساله دریافت می کنند، پس از یک سال تحصیل مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. کمک هزینه تحصیلی هلند فقط زمانی برای سال دوم ادامه خواهد داشت که دانشجویان AES تمام دوره های سال اول را با میانگین متوسط 8.0 امتیاز به پایان برسانند.</p><p dir="RTL">این دانشگاه برای کمک به دانشجویان AES برای پیدا کردن محل اقامت، ترجیحا همراه با دیگر گیرندگان AES کمک خواهد کرد.</p><p dir="RTL">انتظار می رود که گیرندگان بورسیه تحصیلی AES در فعالیت هایی با حامیان AES شرکت کنند. آنها مجاز به پیوستن به فعالیت های فوق العاده ویژه و تبدیل شدن به بخشی از یک جامعه انتخابی، از جمله شبکه فارغ التحصیلان AES خواهند بود.</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">4- Amsterdam Merit Scholarships </span></strong></p><p dir="RTL">بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد</p><p dir="RTL">در رشته های: در حوزه معماری و برنامه ریزی شهری، هنر و علوم انسانی، اداره و مدیریت کسب و کار، ارتباطات، آموزش و پرورش، آموزش و پرورش، مهندسی، علوم محیطی، هنرهای زیبا و کاربردی، حقوق، ریاضیات و علوم رایانه، علوم پزشکی و بهداشت، علوم طبیعی، خدمات، گردشگری و اوقات فراغت، علوم اجتماعی و رفتاری، حمل و نقل و ارتباطات.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان برجسته از کشورهای غیر اتحادیه اروپا که مدرک کارشناسی ارشد در UVA دارند.ارزش این بورس تحصیلی بین 6000 تا 21000 یورو می باشد.</p><p dir="RTL">الزامات</p><p dir="RTL">دانش آموزان برجسته خارج از منطقه اقتصادی اروپا (دارای ملیتی غیر اروپایی) می توانند برای کمک هزینه تحصیلی آمستردام (AMS) درخواست دهند. داوطلبان باید به طور رسمی در یک برنامه دوره ای تمام وقت در UVA پذیرفته شوند. کاندید باید از یک سازمان دیگر برای تحصیل در همان دوره تحصیلی به عنوان کمک هزینه تحصیلی AMS دریافت نمیکند و باید بتواند با قوانین ویزا هلندی انطباق داشته باشد.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>5- Amsterdam Talent Scholarship</strong></span></p><p dir="RTL">بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی </p><p dir="RTL">در رشته های: کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، معماری و برنامه ریزی شهری، هنر و علوم انسانی، اداره و مدیریت کسب و کار، ارتباطات، آموزش و پرورش و آموزش معلم، مهندسی، علوم محیطی، هنرهای زیبا و کاربردی، حقوق، ریاضی و علوم کامپیوتر، پزشکی و علوم طبیعی، خدمات، گردشگری و اوقات فراغت، علوم اجتماعی و رفتاری، حمل و نقل و ارتباطات.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">نصف هزینه تحصیل در سال تحصیلی برای دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا. دانشجویان می توانند پس از هر سال تحصیلی پس از تکمیل معیارهای زیر اقدام کنند. آنها سالانه 60 ECTS را به دست آورده و دارای رتبه 7 باشند. بنابراین ATS پس از هر سال تحصیل پرداخت می شود.</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">6- ArtEZ scholarship</span></strong></p><p dir="RTL">بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد</p><p dir="RTL">در رشته های: هنر و علوم انسانی</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">برای سال تحصیلی 2018 تا 2019، ArtEZ افتخار ارائه 12 بورس تحصیلی به دانشجویان درخشان و عالی را از خارج از منطقه اقتصادی اروپا به ارزش 5000 یورو در سال دارد. کمک هزینه تحصیلی صرفا به دانش آموزان جدید داده می شود.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>7- CentER Scholarships Tilburg University</strong></span></p><p dir="RTL">بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری</p><p dir="RTL">در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">دانش آموزان بسیار با انگیزه ای که مقطع تحصیلی لیسانس و یا کارشناسی ارشد در اقتصاد، اقتصاد سنجی یا مطالعات کسب و کار را تکمیل کرده اند.متقاضیان باید نمره آزمون GRE عمومی با حداقل نمره 90٪ در بخش کمی به دست آورده باشد و آزمون نباید بیش از پنج سال باشد.مبلغ این کمک هزینه تحصیلی 14000 یورو است.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>8- CF scholarships</strong></span></p><p dir="RTL">بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی </p><p dir="RTL">در رشته های: هنر و علوم انسانی، مدیریت و مدیریت کسب و کار، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و رفتاری</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورسیه تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">دانشگاه Groningen / Campus Frysl&acirc;n (CF)، به پنج دانشجوی با انگیزه خارج از اتحادیه اروپا این بورس را ارائه می دهد که برای کارشناسی در مسئولیت پذیری و رهبری جهانی (GRL) یا کارشناسی ارشد کارآفرینی پایدار (SE) اعمال می شود .ارزش این بورس 4000 یورو در یک سال است.</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">9-&nbsp; DSF Merit Award - Thesis Competition</span></strong></p><p dir="RTL">بورسیه برای دانشجویان مقطع بالاتر از کارشناسی و کارشناسی ارشد </p><p dir="RTL">در رشته های: مهندسی، حقوق، ریاضیات و علوم رایانه</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">مدرسه مالی دوئیسنبرگ یک فارغ التحصیل برتر را که به هر یک از برنامه های کارشناسی ارشد DSF برای جایزه شایستگی 5000 یورو بر اساس پایان نامه کارشناسی خود / پایان نامه کارشناسی ارشد با حد اقل نمره 7.5رسیده است، انتخاب خواهد کرد.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>10-DST fellowships </strong></span></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی ارشد.</p><p dir="RTL">در رشته های: مهندسی، علوم طبیعی</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورسیه تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">بورس تحصیلی برای تشویق دانشجویان با استعداد به دنبال برنامه دو ساله کارشناسی ارشد برنامه علوم و صنایع لبنی در دانشگاه واگنینگن.&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; سطح زبان انگلیسی TOEFL 550، IELTS 6.0 یا معادل آن و کارشناسی مرتبط با درجه GPA بالاتر از 80 به ارزش 10000 یورو در سال اعطا می شود.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>11- Erasmus Education Fund</strong></span></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی و بالاتر</p><p dir="RTL">در رشته های: تمامی رشته ها</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">صندوق آموزش اراسموس (EEF) در سال 2010 توسط مدرسه اقتصاد اراسموس تاسیس شد. هدف آن حمایت از "ابتکاراتی است که جوانان با استعداد را از زمینه های فقیرنشین می کنند تا با رهبران نسل آینده با کمک آموزش بیشتر" را توسعه دهند. تا کنون EEF به از 46 بورسیه تحصیلی در 6 سال گذشته است ارائه داده است . ارزش این کمک هزینه 3000 یورو است و برای دانشجویانی که در دانشگاه روتردام تحصیل می کنند اختصاص دارد.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>12-Erasmus Mundus Joint Master Degree IMIM </strong></span></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد</p><p dir="RTL">در رشته های: علوم پزشکی و بهداشتی</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">کارشناسی ارشد در زمینه پزشکی نوآورانه (EIMMA) دو ساله است که در مقطع فوق لیسانس کارآموزی با تمرکز بر تربیت متخصصان تحقيقات زيست پزشکی پيشرفته انجام شده است. به عنوان یک فارغ التحصیل که مدرک تحصیلی خود از دانشگاه های Top-100 اتحادیه اروپا در Groningen، Heidelberg و Uppsala دریافت خواهید کرد. این برنامه بسیار انتخابی است، و برای همه متقاضیان با انگیزه در سراسر جهان، بورس تحصیلی کامل است.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>13- Excellence Scholarship Erasmus University</strong></span></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی و بالاتر</p><p dir="RTL">در رشته های: در حوزه معماری و برنامه ریزی شهری، هنر و علوم انسانی، اداره و مدیریت کسب و کار، ارتباطات، مهندسی، علوم محیطی، حقوق، ریاضی و علوم رایانه، علوم پزشکی، علوم طبیعی، سایر، خدمات، گردشگری و اوقات فراغت، اجتماعی و علوم رفتاری، حمل و نقل و ارتباطات.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">دانشگاه اراسموس روتردام بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان کشورهای غیر EEA که حق پرداخت هزینه تحصیلی نهادی را دارند، در صورتی که نمرات آنها "عالی" باشند ارائه می دهد. دانشجو هزینه تحصیلات قانونی را به جای هزینه تحصیلات نهادی پرداخت می کند. همچنین می تواند بدین معنی باشد که دانشجو کمتر از هزینه تحصیلات نهادی پرداخت می کند.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>14- Fontys FTB Top Talent scholarship</strong></span></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی .</p><p dir="RTL">در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار، مهندسی، ریاضیات و علوم کامپیوتر</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">بورس تحصیلی بالا برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا برای برنامه های Fontys FTB Eindhoven. ارزش بورس تحصیلی بین 2100 تا 3000 یورو بسته به انتخاب برنامه کارشناسی است.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>15- GoEuro European Study Abroad Scholarship</strong></span></p><p dir="RTL">بورسیه برای دانشجویان کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح&nbsp; بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">وب سایت سفر GoEuro برای دانشجویان امیدوار است که برنامه تحصیلی در خارج از کشور را در سال 2017 در اروپا برنامه ریزی کنند. سه کمک مالی فردی: 2000 یورو، 1500 یورو و 500 یورو ارائه خواهد شد.</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">16- HAN Merit Scholarship</span></strong></p><p dir="RTL">بورسیه برای دانشجویان کارشناسی در هلند</p><p dir="RTL">در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار، ارتباطات، مهندسی، پزشکی و علوم بهداشتی، حمل و نقل و ارتباطات.</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#0099cc;">شرح بورس تحصیلی:</span></strong></p><p dir="RTL">برتری تعالی در آموزش و پرورشو&nbsp; برنامه تحصیلی عالی HAN ارائه می دهد کمک های مالی به دانشجویان بین المللی که موفقیت های برجسته در طول آموزش و توسعه شخصی خود به دست آورده باشند.ارزش کمک هزینه 2500 یورو در سال حداکثر 4 ساله.</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">17- HAN Prestige Scholarships</span></strong></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی هلند.</p><p dir="RTL">در رشته های: مهندسی، پزشکی و علوم پزشکی</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">برتری تعالی در آموزش و پرورش&nbsp; برنامه تحصیلی عالی HAN ارائه می دهد کمک های مالی به دانشجویان بین المللی که موفقیت های برجسته در طول آموزش و توسعه شخصی خود به دست آورده باشند.ارزش کمک هزینه 15000 یورو در سال حداکثر 2 ساله.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>18- Hanze Scholarship</strong></span></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی .</p><p dir="RTL">در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار، ارتباطات، مهندسی، هنرهای زیبا و کاربردی، علوم پزشکی و بهداشتی</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#0099cc;">شرح بورس تحصیلی:</span></strong></p><p dir="RTL">دانش آموزان با استعداد خارج از منطقه اقتصادی اروپا (دارای ملیتی غیر اروپایی) می توانند برای بورسیه تحصیلی Hanze اقدام نمایند.ارزش این کمک هزینه تحصیلی 3500 یورو تا 5700 یورو می باشد.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>19- Holland Scholarship</strong></span></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد</p><p dir="RTL">در رشته های: در همه رشته ها</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">بورس تحصیلی هلند توسط وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و علوم هلند و چندین دانشگاه تحقیقاتی هلندی و دانشگاه های علوم کاربردی تامین می شود. این بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) است که می خواهند کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را در هلند انجام دهند و ارزش آن 5000 یورو می باشد.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>20- HU Excellent Scholarship</strong></span></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی </p><p dir="RTL">در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار، ارتباطات</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">دانشگاه علم کاربردی HU Utrecht بورس تحصیلی عالی برای دانشجویان دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا که نتایج تحصیلی عالی در طول سال تحصیلی گذشته، به 55 از 60 اعتبار بدست آورده باشند اعطا می گردد ارزش این کمک هزینه تحصیلی 3500 یورو است.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>21- HU Talent Scholarship</strong></span></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی </p><p dir="RTL">در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار، ارتباطات</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#0099cc;">شرح بورس تحصیلی:</span></strong></p><p dir="RTL">دانشگاه علم کاربردی HU Utrecht بورس تحصیلی عالی برای دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا که نتایج تحصیلی عالی در طول سال تحصیلی گذشته، به 45 از 60 اعتبار بدست آورده باشند اعطا می گردد ارزش این کمک هزینه تحصیلی 2000 یورو است.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>22- Interior scholarship</strong></span></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی </p><p dir="RTL">در رشته های: همه رشته ها</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">دانش آموزانی که سال دوم برنامه طراحی داخلی خود را در اروپا به اتمام می رسانند دعوت می شوند تا برای کمک هزینه تحصیلی که توسط بنیاد استو ارائه می شود .این کمک هزینه به 4 دانشجو هریک به مبلغ 1000 یورو پرداخت می شود.</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">23- International Fellowship named after Alimardan bay Topchubashov</span></strong></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی </p><p dir="RTL">در رشته های: کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، هنر و علوم انسانی، مدیریت و مدیریت کسب و کار، آموزش و پرورش و آموزش معلم، ریاضیات و علوم رایانه</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">دانشگاه ADA برای دانشجویان کارشناسی و فارغ التحصیل دانشجویان بین المللی که میانگین نمره GPA آنها 3.80 یا بالاتر باشد 100 درصد هزینه تحصیل را پرداخت می نماید. </p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>24- ISS Hardship Fund</strong></span></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی&nbsp; ارشد.</p><p dir="RTL">در رشته های: علوم اجتماعی و رفتاری</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">دانش آموزانی که وسایل کافی برای پرداخت کل هزینه تحصیل ندارند می توانند به کمک صندوق تسویه حساب ISS تا30 درصد هزینه تحصیل خود را دریافت کنند .</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">25- ISS Scholarship Fund for Excellent Students</span></strong></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی&nbsp; ارشد.</p><p dir="RTL">در رشته های: علوم اجتماعی و رفتاری</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">دانش آموزانی که وسایل کافی برای پرداخت کل هزینه تحصیل ندارند می توانند به کمک صندوق تسویه حساب ISS تا40 درصد هزینه تحصیل خود را دریافت کنند .</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>26- ITC Excellence Scholarship Programme</strong></span></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی&nbsp; .</p><p dir="RTL">در رشته های: کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، معماری و برنامه ریزی شهری، علوم محیطی، ریاضی و علوم رایانه، علوم طبیعی، سایر، حمل و نقل و ارتباطات</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#0099cc;">شرح بورس تحصیلی:</span></strong></p><p dir="RTL">تعدادی از بورس تحصیلی جزئی از برنامه بورس تحصیلی بین المللی ITC در دسترس است که به متقاضیان با رکورد بسیار خوب دانشگاهی اهدا خواهد شد. دانشجویانی که آیلتس 6.5 داشته باشند و عملکرد علمی آنها بسیار بالا باشد.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>27- Leiden University &ndash; CEU Praesidium Libertatis Scholarship</strong></span></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی ارشد هلند</p><p dir="RTL">در رشته های: هنر و علوم انسانی، حقوق، علوم اجتماعی و رفتاری</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">دانشگاه لیدن - بورس تحصیلی CEU Praesidium Libertatis برای دانشجویان برجسته از دانشگاه مرکزی مجارستان ارائه می دهدارزش این بورسیه تحصیلی به دو نفر به مدت 10 ماه و ماهیانه 1100 یورو می باشد.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>28- Leiden University Excellence Scholarship programme</strong></span></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی ارشد .</p><p dir="RTL">در رشته های: هنر و علوم انسانی، علوم محیطی، هنرهای زیبا و کاربردی، حقوق، ریاضیات و علوم رایانه، علوم پزشکی و بهداشتی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و رفتاری</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">. بورس تحصیلی جزئی برای دانش آموزانی که به یک برنامه کارشناسی ارشد (پژوهشی) در دانشگاه لیدن پذیرفته شده اند می باشد. ، متقاضی باید نتایج عالی در تحصیلات ابتدایی خود در خارج از کشور کسب کند ارزش این کمک هزینه بین 10000 تا 15000 یورو است.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>29-Maastricht University SBE International School BSc Scholarship&nbsp;</strong></span></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی هلند</p><p dir="RTL">در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">مدرسه کسب و کار و اقتصاد (SBE) یک بورس تحصیلی برای برنامه های کارشناسی سه ساله خود را به دانش آموزان با استعداد از مدارس بین المللی که نمره GPA آنها بالای 70درصد است با علاقه به گسترش آموزش جهانی ارائه می دهد.این کمک هزینه 11500 یورو ارزش دارد.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>30-Maastricht University UCM Scholarship </strong></span></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی .</p><p dir="RTL">در رشته های: هنر و علوم انسانی</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">بورس تحصیلی برای تشویق دانشجویان با استعداد از خارج از منطقه اقتصادی اروپا به دنبال برنامه کارشناسی در دانشگاه ماستریخت می باشد.این کمک هزینه به ارزش 10000 یورو به مدت سه سال می باشد.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>31- Master's Scholarship in Theology RU FFTR</strong></span></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی .</p><p dir="RTL">در رشته های: هنر و علوم انسانی</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#0099cc;">شرح بورس تحصیلی:</span></strong></p><p dir="RTL">دانشکده فلسفه، الهیات و مطالعات مذهبی دارای بورس تحصیلی با ارزشی است که برای دانش آموزان عالی که علاقه مند به پیگیری کارشناسی ارشد در الاهیات هستند ارائه دهد.&nbsp; این کمک هزینه 7500 یورو می باشد.</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">32- Matrix- Q CXO Program Fellowship 2018-2019</span></strong></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری</p><p dir="RTL">در رشته های: هنر و علوم انسانی، مدیریت و مدیریت کسب و کار، آموزش و پرورش و آموزش معلم، مهندسی، هنرهای زیبا و کاربردی، علوم ریاضی و کامپیوتر، علوم پزشکی و بهداشتی، علوم طبیعی، خدمات، گردشگری و اوقات فراغت، علوم اجتماعی و رفتاری، غیره</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">برنامه ماتریکس Q CxO به کاندیداهای برنامه های مطالعاتی، تحقیقاتی، توسعه و نوآوری چند رشته ای ارائه شده توسط موسسه تحقیقاتی Matrix-Q (ONLY) ارائه می شود. این بورس فقط برای دانشجویان برنامه CxO ارائه می شود که یک برنامه آموزشی چند رشته ای است و دارای چندین رشته تحصیلی، پروانه ها و برنامه های تحقیقاتی است.ارزش این کمک هزینه از 9000 یورو تا 18000 یورو متغیر است.</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">33- MEL Scholarship Trust Fund</span></strong></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی ، کارشناسی ارشد </p><p dir="RTL">در رشته های: مدیریت و مدیریت کسب و کار، حمل و نقل و ارتباطات</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">صندوق تأمین اعتبار MEL (STF) ممکن است کمک هزینه تحصیلی جزئی (هزینه 10 تا 20 درصد هزینه تحصیل) را برای کاندیداهای با بهترین مقاله ارائه دهد. برنده باید در همان سال تحصیلی از MEL&nbsp; درخواست کند.</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">34- MENA Scholarship Programme (MSP)</span></strong></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری</p><p dir="RTL">در رشته های: کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، هنر و علوم انسانی، مدیریت و مدیریت امور تجاری، مهندسی، علوم محیطی، حقوق، ریاضیات و علوم رایانه، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و رفتاری، ارتباطات</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">برنامه بورس تحصیلی MENA (MSP) برای دوره های کوتاه مدت در هلند، بورس تحصیلی را به متخصصان ارائه می دهد. بورسیه تحصیلی در میان کشورهای شرکت کننده توزیع می شود و در نهایت نیمی از آنها به زنان اختصاص دارد.این کمک هزینه برای سنین زیر 45 سال ارائه می شود.</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>35- NWO Graduate Program Epidemiology</strong></span></p><p dir="RTL">برای دانشجویان کارشناسی </p><p dir="RTL">در رشته های: علوم پزشکی و بهداشتی</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">در طی دوره 2 ساله برنامه اپیدمیولوژی، 10 دانش آموز قادر خواهند بود که پیشنهاد دکترای خود را در یک پروژه چرخش بنویسند. پس از گرفتن مدرک تحصیلی، 5 نفر از این دانش آموزان برای شروع این تحقیق در طول یک دوره 3 ساله PhD انتخاب خواهند شد. ارزش این کمک هزینه 160000 یورو برای هر نفر است. این کمک 3 ساله پس از پایان دوره کارشناسی ارشداعطا خواهد شد.</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">36- NWO Rubicon Scholarship</span></strong></p><p dir="RTL">برای دانشجویان دکتری هلند</p><p dir="RTL">در رشته های: کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، معماری و برنامه ریزی شهری، هنر و علوم انسانی، اداره و مدیریت کسب و کار، ارتباطات، آموزش و پرورش و آموزش معلم، مهندسی، علوم محیطی، هنرهای زیبا و کاربردی، حقوق، ریاضی و علوم کامپیوتر، پزشکی و علوم طبیعی، خدمات، گردشگری و اوقات فراغت، علوم اجتماعی و رفتاری، حمل و نقل و ارتباطات</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;"><strong>شرح بورس تحصیلی:</strong></span></p><p dir="RTL">هدف از برنامه روبیکون، تشویق محققان با استعداد است تا خود را در زمینه تحقیقات پس از دکترا به کار خود اختصاص دهند.</p><p dir="RTL">ارزش این کمک هزینه در حقوق و دستمزد، هزینه های سفر، هزینه های تحقیق می باشد.</p><br /><p dir="RTL"><strong>در ادامه فقط به اسامی باقی مانده بورسیه های تحصیلی هلند اکتفا می شود:</strong></p><p dir="RTL">37- Professor J.M. van Winter Stipend 2018</p><p dir="RTL">38- Radboud Faculty of Arts Study Funds</p><p dir="RTL">39-Radboud Scholarship Programme </p><p dir="RTL">40-Radboudumc Studyfund </p><p dir="RTL">41-Rotterdam School of Management, Erasmus University </p><p dir="RTL">42-RSM non-EEA scholarship of Excellence </p><p dir="RTL">43-Saxion Talent Scholarship </p><p dir="RTL">44-Saxion Top Talent Scholarship </p><p dir="RTL">45-StudyPortals Scholarship </p><p dir="RTL">46-The Joint Japan/World Bank Graduate Scholarship Program </p><p dir="RTL">47-Trendhim Scholarship </p><p dir="RTL">48-TU Eindhoven Talent Scholarships Program </p><p dir="RTL">49-UCG Scholarship Programme (USP) </p><p dir="RTL">50-UM Holland &ndash; High Potential Scholarship </p><p dir="RTL">51-University of Twente Scholarship (UTS) </p><p dir="RTL">52-Utrecht Excellence Scholarship &ndash; bachelor </p><p dir="RTL">53- Utrecht Excellence Scholarship &ndash; master </p><p dir="RTL">54- VU Fellowship Programme </p><br /><p dir="RTL"><strong>لازم به ذکر است ، درست است که تنوع بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان ایرانی درهلند بسیار زیاد است اما باید دانست که به دست آوردن این بورسیه ها بسیار دشوار بوده و در اینجا فقط به شرح آنها پرداخته شده است .همچنین دانستن این نکته لازم است که دانشجویانی که برای کشور هلند اقدام می کنند باید بدانند که در کشور هلند امکان انجام کار نیمه وقت برای دانشجویان در مقطع لیسانس وجود ندارد و دانشگاه های این کشور خوابگاه ندارند.هزینه زندگی در این کشور بالا می باشد به همین دلیل شاید بهتر باشد که گزینه های دیگر هم در نظر گرفته شود و دانشجویان مثلا برای کشورهایی نظیر مجارستان یا دانمارک وسایر کشور ها اقدام نمایند.</strong></p>

مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک

<h2><span style="color:#990000;"></span></h2><p dir="RTL">همان طور که می دانید روش های بسیاری برای ورود به کشور زیبای هلند نظیر روش تحصیلی، کاری، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و ... وجود دارد اما این سوال مطرح می شود که آیا امکان خرید ملک برای افراد غیر هلندی در این کشور وجود دارد، آیا مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک امکان پذیر است و در صورت خرید ملک آیا می توان به اقامت یا تابعیت این کشور دست یافت؟</p><p dir="RTL">امروزه روش های بسیاری برای مهاجرت متقاضیان و اخذ اقامت و تابعیت در کشورهای مختلف وجود دارد. خرید ملک در کشورهای مختلف نیز یکی از راه های ورود در میان سایر روش ها برای متقاضیان محسوب می شود. متقاضیان در پروسه های خرید ملک باید به نکات مورد نیاز در این خصوص توجه نموده و اقدامات قانونی و اصولی این روش، امکان اخذ اقامت یا تابعیت در کشور مورد نظر، امکان فروش ملک و بسیاری از نکات دیگر را مورد بررسی قرار دهند. کشور هلند نیز مانند بسیاری از کشورها با وجود زیبایی ها و شرایط کم نظیر اقتصادی و رفاهی مورد توجه افراد قرار می گیرد. در این مقاله به اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک و شرایط و قوانین آن در کشور هلند می پردازیم.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">کشور هلند</span></h2><p dir="RTL">کشور هلند در شمال اروپا واقع شده است و پایتخت آن &nbsp;را شهر آمستردام تشکیل می دهد. واحد پول در این کشور یورو و زبان رسمی مردم، زبان هلندی (Dutch) می باشد. کیفیت مطلوب زندگی، امکان تحصیل در دانشگاه های بی نظیر این کشور، شرایط محیطی مناسب و زیبا، عضویت در اتحادیه اروپا، امکان کار و شرایط اقتصادی مناسب و بسیاری از مزیت های دیگر کشور هلند را مورد توجه بسیاری از افراد قرار داده است. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">خرید ملک در کشور هلند</span></h2><p dir="RTL">به طور کلی امکان خرید ملک در بسیاری از کشورهای اروپایی برای متقاضیان وجود دارد. بسیاری از کشورها نظیر کشورهای پرتغال، اسپانیا، یونان و ... این امکان را به متقاضی می دهند که بتواند ملکی را خریداری نموده و از طریق ملک خریداری شده اقامت موقت و سپس اقامت دائم را دریافت نماید. کشور هلند نیز امکان خرید ملک را به اتباع غیر هلندی اعطا نموده است و بسیاری از متقاضیان این امکان را دارند که بدون محدودیت در این کشور به خرید و فروش ملک بپردازند. رعایت قوانین عمومی بر اساس قرارداد موجود و ثبت در مراجع رسمی نکته ای است که باید مورد اهمیت قرار گیرد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مراحل خرید ملک در کشور هلند</span></h2><p dir="RTL">متقاضی در صورت تقاضا برای خرید ملک با یافتن ملک مورد نظر خود در کشور هلند، باید ملک را مورد ارزیابی قرار دهد و بسته به میزان ارزش ملک، میزان وام تعلق گرفته و میزان دارایی مذاکرات لازم در این خصوص را سپری نماید که این مذاکرات می تواند از طریق نماینده میان خریدار و فروشنده انجام گیرد. با اخذ تصمیم نهایی در خصوص قیمت ملک، قرارداد پیش فروش &nbsp;(koopovereenkomst) &nbsp;یا قرارداد موقت (voorlopige) در یک دفتر اسناد رسمی میان خریدار و فروشنده امضا می شود. با ثبت انتقال مالکیت و تکمیل فرایند در دفتر اسناد رسمی مراحل خرید ملک صورت می پذیرد. ثبت مالکیت برای متقاضیان در کشور هلند بین هزار تا ۳ هزار یورو هزینه خواهد داشت که به طور معمول هزینه نمایندگی توسط فروشنده پرداخت می شود و سپرده و وام های تعلق گرفته پس از ثبت قرارداد امضا می گردد. به طور معمول قراردادهای پیش فروشkoopovereenkomst) ) یا قراردادهای موقتvoorlopige) ) حاوی تمام اطلاعات ضروری معمول از جمله جزئیات اموال، اختیارات، محاصره و ... می باشد. </p><p dir="RTL">پس از ثبت و امضای قرارداد میان خریدار و فروشنده بر اساس قوانین کشور هلند تا مدت ۷۲ ساعت به خریدار فرصت تغییر نظر و حق فسخ قرارداد امضا شده بدون مجازات اعطا می شود و خریدار این فرصت را خواهد داشت تا در این زمان از خرید ملک مورد نظر صرف نظر نماید. پس از ۷۲ ساعت ملک خریداری شده به نام خریدار نهایی می گردد و امکان تجدید نظر بدون مجازات نقدی وجود نخواهد داشت.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">قیمت ملک در کشور هلند</span></h2><p dir="RTL">قیمت خرید ملک یا آپارتمان در کشور هلند بسته به شهر و محل ملک (شهرهای اصلی، حومه شهر، منطقه و ...)، اندازه و متراژ ملک و امکاناتی که در اختیار متقاضیان قرار می دهد&nbsp; متفاوت بوده و بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار یورو محاسبه شده است.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">قوانین اجاره ملک در کشور هلند</span></h2><p dir="RTL">متقاضی خرید ملک در کشور هلند این فرصت را دارد تا بتواند ملک خریداری شده خود را اجاره دهد. با این منظور فرد می تواند با اجاره ملک به سود دست یابد. مبلغ اجاره ملک در کشور هلند کاملا به موقعیت مکانی ملک وابسته خواهد بود و بسته به نوع ملک و محل آن متفاوت است. بر اساس قوانین کشور هلند، مستاجر می تواند در صورتی که قرارداد مدت داری میان مستاجر و صاحب ملک بسته نشده باشد تا هر زمان که بخواهد در ملک مورد نظر سکونت نماید و صاحب ملک اجازه بیرون کردن مستاجر را نخواهد داشت. در صورتی که مستاجر چندین ماه اجاره ملک خود را پرداخت ننماید و این امر به اثبات برسد یا صاحب خانه نیاز به فروش ملک خود یا قصد سکونت در ملک خویش را داشته باشد می تواند برای خارج شدن مستاجر خود اقدام نماید. مبلغ اجاره دریافتی نیز مبلغ ثابتی می باشد و در طی زمان مستاجر ملزم به پرداخت هزینه بیشتر نمی باشد مگر اینکه نرخ اجاره ملک بر اساس اعلام دولت افزایش یابد.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">اخذ اقامت هلند از طریق خرید ملک</span></h2><p dir="RTL">متاسفانه با خرید ملک در کشور هلند امکان اخذ اقامت یا تابعیت وجود ندارد و خرید ملک در کشور هلند منجر به دریافت اقامت این کشور نمی شود. در نتیجه خرید ملک در کشور هلند را می توان نوعی سرمایه گذاری محسوب کرد که تنها منجر به درآمد زایی می شود. به طور کلی از روش های بسیاری از جمله تحصیل، کار، ثبت شرکت و ... می توان به اقامت &nbsp;کشور هلند دست یافت که در ازای دریافت اقامت کشور هلند امکان سفر به همه کشورهای شنگن، امکان تحصیل در کشورهای شنگن، امکان کار در این کشورها، امکان افتتاح حساب، امکان بهره مندی از خدمات درمانی و رفاهی رایگان و ... وجود خواهد داشت. با توجه به شرایطی که در متن این مقاله بیان شد پیش از هر تصمیمی برای خرید ملک در هر کشوری در خصوص قوانین، شرایط و مراحل این امر در کشور مقصد تحقیق نموده و اطلاعات لازم را دریافت نمایید تا با آگاهی لازم خطرات و ریسک های موجود در این پروسه را به حداقل رسانید.</p><p></p>

مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت

<p dir="RTL">کشور هلند در ۳ ژانویه ۲۰۰۸ یک سیستم امتیازبندی مهاجرتی را برای &ldquo;افراد مستقل، صاحبان کسب و کار و سرمایه گذاران&rdquo; معرفی کرد. البته یک چنین سیستم امتیازبندی پیش از آن در سال ۲۰۰۶ برای مهاجران &ldquo;علمی&rdquo; و &ldquo;باکیفیت&rdquo; به کار رفته بود. برنامه ویزای سرمایه گذاری هلند به &ldquo;افرادی با وضعیت ارزش خالص بالا، صاحبان کسب و کار و سرمایه گذاران خارجی توجه دارد، به شرط این که متقاضی بتواند به ارزش اقتصاد هلند بیافزاید.</p><p dir="RTL">برای این که بتوانید شرکت خود را در هلند به ثبت برسانید، باید اطمینان حاصل کنید که اقامت تان در هلند بلامانع است. تحت قانون حوزه اتحادیه اروپا، اتباع کشورهای حوزه اتحادیه اروپا، حوزه اقتصادی اروپا و سوئیس اجازه زندگی و کار در هلند را دارند. در صورتی که از اتباع این نواحی نباشید، باید برای مجوز اقامت (MVV) و در برخی موارد، مجوز کار (TWV) هلند درخواست دهید. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">حداقل مبلغ سرمایه لازم برای ثبت شرکت در هلند</span></h2><p dir="RTL">هلند، مانند سایر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا، در صدد جذب سرمایه گذاران خارجی و افراد ثروتمند و باکیفیتی است که قصد اقامت در مرزهای این کشور و مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت را دارند. بیشتر متقاضیان ویزای سرمایه گذاری که از کشورهای خارج اتحادیه اروپا می آیند، و شرایط خوداشتغالی را دارا هستند، باید حداقل ۳۵۵۶۰$ در هلند سرمایه گذاری کرده و به فعالیت های سرمایه گذاری مبادرت ورزند که اساسا در جهت منافع هلند است. </p><p dir="RTL">هرچند، به دلیل قواعد منعقده در معاهدات دوستی، شهروندان ایالات متحده آمریکا و ژاپن لازم است که تنها ۵۹۳۹$ در یک کسب و کار هلندی سرمایه گذاری کنند و از شرط &ldquo;سودرسانی اساسی&rdquo; مستثنی هستند. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">ویزای Startup هلند برای کارآفرینان</span></h2><p dir="RTL">از سال ۲۰۱۵، هلند یک مجوز اقامت به نام ویزای Startup ارائه می دهد. این مجوز اقامت یک ساله به طور خاص برای کارآفرینان بین المللی طراحی شده که در صدد راه اندازی کسب و کار خود در هلند هستند. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">سیستم امتیازبندی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هلند</span></h2><p dir="RTL">متقاضی ویزای سرمایه گذاری هلند باید کسب و کار خود را بر طبق یک سیستم امتیازبندی ارزیابی کند تا اطمینان حاصل نماید که با الزامات مربوط به منافع هلند و ارزش آفرینی برای این کشور همخوانی دارد. متقاضی باید به حداقل ۹۰ امتیاز از مجموع ۱۰۰ امتیاز مربوط به این گروه تحت طرح امتیازبندی ویزای هلند دست پیدا کند. </p><p dir="RTL"><strong>امتیازات مربوط به ویزای سرمایه گذاری هلند تحت سه گروه اختصاص پیدا می کنند:</strong></p><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; تجربه شخصی: </span></p><p dir="RTL">تحصیلات، تجربه کاری، درآمد سالیانه قبلی، برخورداری از تجربه کارآفرینی در سطح بالا، تجربه حاصل شده در کار با هلندی ها یا در کشور هلند؛</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; طرح تجاری:</span></p><p dir="RTL">&nbsp;آنالیز بازار، سازمان و بودجه؛</p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ارزش آفرینی برای اقتصاد هلند: </span></p><p dir="RTL">نوآوری، خلق موقعیت های شغلی، سرمایه گذاری.</p><br /><p dir="RTL">تحت این طرح، برای مثال اگر طرح تجاری کارآفرین به خلق پنج فرصت کاری جدید منجر شود، درخواست ۱۰ امتیاز دریافت می کند؛ فارغ التحصیلی در مقطع فوق لیسانس به طور خودکار ۳۰ امتیاز دارد؛ و طرح تجاری خوب ۲۰ امتیاز دارد. </p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#0099cc;">جدول زیر این امتیازات را به طور خلاصه شرح می دهد:</span></p><div align="right"><table class="table-striped table-bordered k-table" style="text-align:center;line-height:40px;font-size:15px;"><colgroup><col style="width:15%;" /><col style="width:15%;" /><col style="width:15%;" /><col style="width:15%;" /></colgroup><tbody><tr style="font-size:15px;background-color:#870404;color:white;"><td>گروه </td><td>زیرگروه </td><td>حداکثر امتیازات </td><td>تفکیک گروه ها </td><td colspan="3">امتیازات </td></tr><tr><td rowspan="4">تجربه <br />(۳۰ امتیاز لازم است) </td><td>تحصیلات </td><td>۴۰ </td><td>برای مثال، مقطع کارشناسی ارشد </td><td colspan="3">30 </td></tr><tr><td>کارآفرینی </td><td>35 </td><td>برای مثال، مالک شرکت </td><td colspan="3">30 </td></tr><tr><td>به عنوان نیروی کار </td><td>10 </td><td>برای مثال، به عنوان نیروی کار ارشد با سابقه کاری بیش از ۵ سال </td><td colspan="3">9 </td></tr><tr><td>کار در هلند </td><td>15 </td><td>برای مثال، به عنوان ارباب رجوع در هلند </td><td colspan="3">5 </td></tr><tr><td rowspan="7">طرح تجاری<br />(۳۰ امتیاز لازم است) </td><td rowspan="3">چشم اندازهای اقتصادی </td><td>50 </td><td>آنالیز بازار + ارباب رجوع + غیره </td><td colspan="3">15 </td></tr><tr><td rowspan="2">50 </td><td>امتیاز فروش ویژه + بازاریابی + غیره </td><td colspan="3">25 </td></tr><tr><td>قیمت </td><td colspan="3">10 </td></tr><tr><td>سازمان </td><td>10 </td><td>برای مثال، پشتیبانی </td><td colspan="3">10 </td></tr><tr><td rowspan="2">توجیه اقتصادی </td><td rowspan="2">40 </td><td>سرمایه خصوصی بیش از 10000 یورو </td><td colspan="3">15 </td></tr><tr><td>فروش برای مثال بیش از 125000 یورو </td><td colspan="3">10 </td></tr><tr><td>نوآوری </td><td>40 </td><td>برای مثال، امتیازنامه </td><td colspan="3">20 </td></tr><tr><td>ارزش آفرینی <br />(۳۰ امتیاز لازم است) </td><td>اشتغال زایی (برای افرادی غیر از متقاضی) </td><td>30 </td><td>مناصب کاری کلی </td><td>2-0.5 </td><td colspan="2">5 </td></tr><tr><td rowspan="9"></td><td rowspan="6"></td><td rowspan="6"></td><td>&ldquo; </td><td>2-5 </td><td colspan="2">10 </td></tr><tr><td>&ldquo; </td><td>5-10 </td><td colspan="2">20 </td></tr><tr><td>&ldquo; </td><td>&gt;10 </td><td colspan="2">30 </td></tr><tr><td>حقوق بیش از 45000 یورو </td><td colspan="2">۱-۳ </td><td>10 </td></tr><tr><td>&ldquo; </td><td colspan="2">۳-۶ </td><td>20 </td></tr><tr><td>&ldquo; </td><td colspan="2">۶&lt; </td><td>30 </td></tr><tr><td rowspan="3">سرمایه گذاری </td><td rowspan="3">30 </td><td>دارایی بیش از ۵۰۰۰۰ یورو </td><td colspan="3">10 </td></tr><tr><td>دارایی بیش از 100000 یورو </td><td colspan="3">20 </td></tr><tr><td>دارایی بیش از 1000000 یورو </td><td colspan="3">30 </td></tr></tbody></table><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">انتخاب قالب قانونی مناسب برای شرکت</span></h2><p dir="RTL">پس از تصمیم گیری در مورد ثبت شرکت، نوبت به انتخاب ساختار کسب و کار و شرکتی می رسد که باید تحت آن فعالیت کنید. این ساختار تقریبا به دو گزینه تقسیم می شود: مسئولیت نامحدود و مسئولیت محدود. به طور کلی، تاسیس یک شرکت با مسئولیت نامحدود در هلند آسان تر و ارزان تر است ولی دارایی های شما و خانواده تان در صورتی که ورشکسته شوید یا علیه تان شکایتی صورت گیرد در معرض خطر قرار خواهد گرفت. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">قالب حقوقی شرکت در هلند</span></h2><p dir="RTL">قانون هلند قالب های حقوقی مختلفی چون شرکت تک نفره (eenmanszaak)، شرکت خصوصی با مسئولیت محدود (BV) یا یک شراکت کلی (VOF) باشد. تفاوت اصلی در مسئولیت شرکت شما در قبال بدهی ها و مالیات هایی که اعمال می شوند است. بیشتر افراد خود اشتغال و مستقل از شرکت های تک نفری استفاده می کنند. </p><p dir="RTL">بهتر است به منظور آگاهی از نوع شرکتی که با شرکت شما بهترین همخوانی را دارد از مشاوره دقیق و جامع از وکلای با تجربه بهره مند شوید.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">ثبت در اداره ثبت تجاری هلند</span></h2><p dir="RTL">پس از انتخاب ساختار شرکت و نگارش طرح تجاری اولیه (برای نوع بازاریابی، بازار هدف، سرمایه گذاری و نتایج قابل انتظار) ، می توانید شرکت خود را در هلند به ثبت برسانید. </p><p dir="RTL">صاحبان شرکت های نامحدود می توانند فرم مربوطه را (به زبان هلندی) برای ساختار شرکت هلندی خود تکمیل کنند و آن را به همراه مدارک شناسایی، شریک کاری (در صورت وجود) ، و سایر امور اداری لازم دیگر بر طبق فرم به KvK (اتاق بازرگانی هلند) ارائه دهند. کادر KvK شرکت شما را ثبت خواهند کرد و بابت این کار هزینه ای پرداخت خواهید کرد که بنا به منطقه و ساختار شرکت متفاوت است. این هزینه به طور سالیانه برای ابقا در ثبت پرداخت می شود. </p><p dir="RTL">راه اندازی شرکت هایی با مسئولیت محدود در هلند پیچیده تر است چون اساسا در حال خلق یک شرکت هستید. توصیه می شود در این رابطه حتما با یک متخصص صحبت و مشاوره داشته باشید. </p><p dir="RTL">به خاطر داشته باشید که می توانید اسامی تجاری و فعالیت های متعددی را تحت یک ساختار تک به ثبت برسانید.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">طرح تجاری</span></h2><p dir="RTL">ثبت شرکت مراحل و تصمیمات کلیدی متعددی را می طلبد. فرایند ایجاد طرح تجاری شما را قادر می سازد تا دید کلی و بلند مدتی نسبت به کسب و کار خود داشته باشید و این امر به شما در درک تاثیر راه اندازی و ثبت شرکت کمک می کند. </p><p dir="RTL">در این مرحله، باید مواردی چون نام شرکت، مجوزها و بیمه ها، موقعیت مکانی و برنامه ریزی مالی را نیز در نظر بگیرید. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">فرایند ثبت شرکت در هلند</span></h2><p dir="RTL">فرایند ثبت شرکت در هلند در صورتی که کارهای مربوطه را خودتان انجام می دهید به این قرار است:</p><p dir="RTL">1- ابتدا فرمی را در صفحه فرم ثبت KvK پر می کنید. فرم های همه ساختارهای قانونی به هر دو زبان انگلیسی و هلندی قابل دسترسی هستند. می توانید صفحات را در کامپیوتر پر کنید و سپس آن ها را به هر دو زبان چاپ کنید. متن در کادرهایی که شرح آزاد می طلبد، مانند شرح فعالیت های شرکت، باید به زبان هلندی نیز ترجمه شود. </p><br /><p dir="RTL">2- پس از تکمیل فرم، برای بازدید از شعبه KvK ناحیه خود در صفحه قرار ملاقات برنامه ریزی کنید. </p><br /><p dir="RTL">3- پس از تنظیم قرار ملاقات در شرکت KvK باید مدارک زیر را ارائه دهید:</p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp; فرم تکمیل شده</p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp; پرداختی (معمولا ۵۰ یورو)</p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp; شناسه معتبر (پاسپورت، مجوز اقامت یا گواهینامه رانندگی هلندی)</p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp; جزئیات مربوط به نشانی شرکت و اطلاعات تماس (شامل اجاره نامه واقعی در صورتی که نشانی شرکت با نشانی محل سکونت تفاوت داشته باشد)</p><p dir="RTL">پس از ثبت، یک شماره شرکت منحصربفرد به شما اعطا خواهد شد که شماره KvK نام دارد که برای شرکت و کسب و کار تازه خود باید از آن در تمام صورت حساب ها و پست های خروجی استفاده نمایید. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">انواع مالیات وارد بر شرکت در هلند</span></h2><p dir="RTL"><strong>در صورت ثبت شرکت در هلند، باید برخی یا همه انواع مالیات زیر را پرداخت کنید:</strong></p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp; BTW (VAT)</p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp; مالیات بر درآمد</p><p dir="RTL">-&nbsp;&nbsp;&nbsp; مالیات بر پرداخت (در صورتی که کارمند دارید)</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">شرایط تمدید مجوز و الحاق خانواده</span></h2><p dir="RTL">از جمله شرایط کلیدی تمدید مجوز این است که متقاضی نقش جاری و فعالی در شرکت و کسب و کار و سطح درآمد شخصی حداقل معادل سطح رفاهی داشته باشد که در حدود ۸۰۰ یورو در ماه است. برای الحاق همسر، شریک ها، و یا فرزندان زیر هجده سال به فرد کارآفرین، درآمد وی باید حداقل ۱۵۵۹ یورو در ماه باشد.&nbsp;</p><div style="direction:rtl;"><p></p><p style="text-align:center;"><strong>پروسه ثبت شرکت در هلند و هچنین اخذ اقامت در این کشور ، روش نسبتا پیچیده ای است که حتما لازم است در این خصوص با دفاتر و وکلای معتبر در امر مهاجرت مشورت های لازم انجام گیرد.</strong></p></div><p dir="RTL"></p><p dir="RTL"></p></div>

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

<h2><span style="color:#990000;"></span></h2><p dir="RTL">سالیانه افراد بسیاری تمایل به مهاجرت و ورود به کشور هلند را دارا می باشند. <a href="https://www.mohajerati.com/Services/60/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF">مهاجرت به هلند</a> &nbsp;از روش های مختلف نظیر تحصیل، کار، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و ... امکان پذیر است. یکی از این روش ها، مهاجرت به هلند از طریق تحصیل می باشد. تحصیل در کشوری نظیر هلند به دلیل بهره مندی از شرایط بی نظیر تحصیل، امکانات رفاهی فوق العاده، عضویت در اتحادیه اروپا، فرصت شغلی پس از تحصیل و در انتها اخذ اقامت دائم این کشور مقصد مناسبی برای ادامه تحصیل متقاضیان محسوب می شود و هر ساله تحصیل در هلند متقاضیان خاص خود را داراست.</p><p dir="RTL">کشور هلند در شمال اروپا قرار دارد و پایتخت آن شهر آمستردام می باشد. واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی مردم، زبان هلندی می باشد. وجود دانشگاه های بی نظیر، شرایط محیطی مناسب و بسیار زیبا، حضور در اتحادیه اروپا و امکان کار در این کشور، هلند را مورد نظر بسیاری از افراد قرار داده است. تمامی دروس در کشور هلند به دو زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان می توانند در هر دو زبان مشغول به تحصیل شوند.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند</span></h2><p dir="RTL">تحصیل در هلند برای مقطع کار شناسی امکان پذیر است و در بیشتر دروس به زبان خود کشور یا زبان آلمانی ارائه می گردد. با زبان آلمانی متقاضی به مدرک آلمانی در سطح B1 نیازمند است اما برخی از دروس که به زبان انگلیسی نیز امکان تحصیل را به متقاضی می دهد به مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶ احتیاج دارد. </p><p dir="RTL">تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند در اکثر رشته ها به دلیل ارائه دروس به زبان خود کشور، نیازمند مدرک زبان هلندی است که این امر اقدام برای این مقطع را برای متقاضیان دشوار می نماید. متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس با شرایط مشابه می توانند برای کشورهایی نظیر دانمارک، کانادا، آلمان، اتریش و ... اقدام نموده و در این کشورها به ادامه تحصیل بپردازند. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند ۳ تا ۴ سال زمان می برد و داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله برای اخذ پذیرش مورد نیاز می باشد. متقاضیان تحصیل در هلند به صورت پاره وقت اجازه ۱۰ ساعت کار در هفته را خواهند داشت که می تواند بخشی از هزینه های آن ها را تامین نماید. هزینه تحصیل در هلند برای دانشجویان در این مقطع بین ۷ تا ۱۲ هزار یورو در سال است که بسته به نوع دانشگاه و رشته مورد نظر هزینه ها متفاوت خواهد بود.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند</span></h2><p dir="RTL">کشور هلند تحصیل در فوق لیسانس در اکثر رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود که برای ورود به حداقل مدرک زبان در سطح آیلتس ۶.۵ نیازمند است. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور هلند ۲ سال است و متقاضیان تحصیل در این کشور ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت را خواهند داشت که می تواند بخشی از هزینه های آن ها را تامین نماید. متقاضیان با اجازه کار خود ساعتی بین ۸ تا ۱۰ یورو می توانند درآمد داشته باشند. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور هلند بین ۱۰ تا ۱۵ هزار یورو در سال محاسبه شده است که بسته به نوع دانشگاه و رشته مورد نظر متفاوت خواهد بود.</p><p dir="RTL"><strong>مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در کشور هلند عبارت است از:</strong></p><p dir="RTL">&bull;&nbsp;&nbsp;&nbsp; مدرک دیپلم ۱۲ ساله به همراه ریز نمرات</p><p dir="RTL">&bull;&nbsp;&nbsp;&nbsp; مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات </p><p dir="RTL">&bull;&nbsp;&nbsp;&nbsp; مدرک زبان در سطح آیلتس ۶.۵ یا B2 آلمانی</p><br /><p dir="RTL">تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند در اکثر رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند ۳ تا ۴ سال است و متقاضیان تحصیل در این کشور ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت را خواهند داشت که می تواند بخشی از هزینه های آن ها را تامین نماید. دانشجویان مشغول به تحصیل در این مقطع، در صورتی که رزومه مطلوبی داشته باشند می توانند به صورت ماهیانه مبلغ ۲ هزار یورو حقوق دریافت نمایند که این کمک هزینه بسیار بر شرایط تحصیل و زندگی متقاضی تاثیرگذار خواهد بود. اخذ پذیرش از این مقطع به یافتن استاد راهنما و مکاتبه با وی وابسته است و اخذ پذیرش رابطه مستقیم با رزومه فرد خواهد داشت. در این مقطع با توجه به رزومه، نمرات، مدرک زبان و .... امکان اخذ بروس تحصیلی برای متقاضیان وجود دارد.</p><p dir="RTL"><strong>مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا در کشور هلند عبارت است از:</strong></p><p dir="RTL">&bull;&nbsp;&nbsp;&nbsp; مدرک دیپلم ۱۲ ساله به همراه ریز نمرات</p><p dir="RTL">&bull;&nbsp;&nbsp;&nbsp; مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات</p><p dir="RTL">&bull;&nbsp;&nbsp;&nbsp; مدرک کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات </p><p dir="RTL">&bull;&nbsp;&nbsp;&nbsp; مدرک زبان در سطح آیلتس ۷ </p><br /><p dir="RTL">متقاضیان پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر در کشور هلند نیاز به دریافت ویزا برای ورود به این کشور خواهند داشت. </p><p dir="RTL"><strong>از مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی هلند در پروسه مهاجرت به هلند از طریق تحصیل عبارتند از:</strong></p><p dir="RTL">&bull;&nbsp;&nbsp;&nbsp; اصل مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی و دانشگاه به همراه ترجمه رسمی</p><p dir="RTL">&bull;&nbsp;&nbsp;&nbsp; پاسپورت و کپی آن</p><p dir="RTL">&bull;&nbsp;&nbsp;&nbsp; گواهی سابقه کار</p><p dir="RTL">&bull;&nbsp;&nbsp;&nbsp; توصیه نامه یا recomendation letter از ۲ استاد راهنما برای افراد دارای تحصیلات دانشگاهی</p><p dir="RTL">&bull;&nbsp;&nbsp;&nbsp; اصل مدرک زبان به همراه کپی</p><p dir="RTL">&bull;&nbsp;&nbsp;&nbsp; عکس متقاضی</p><p dir="RTL">&bull;&nbsp;&nbsp;&nbsp;انگیزه نامه</p><p dir="RTL">&bull;&nbsp;&nbsp;&nbsp; عکس و ....</p><p dir="RTL"></p><p dir="RTL">متقاضیان تحصیل در کشور هلند ماهی ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو هزینه زندگی خواهند داشت که این هزینه شامل هزینه های خوراک، مسکن، پوشاک، حمل و نقل، اینترنت و ... می شود. هزینه های زندگی بسته به سبک زندگی و محل سکونت متقاضی متفاوت خواهد بود. متقاضیان مهاجرت به هلند از طریق تحصیل می توانند پس از تحصیل در این کشور با تبدیل ویزا به ویزاهای کاری و کار و اقامت در این کشور، اقامت دائم کشور هلند را دریافت نمایند. </p><p dir="RTL">به صورت کلی مهاجرت به کشور هلند از طریق تحصیل گزینه مناسبی برای ورود افراد و اخذ اقامت در این کشور محسوب می شود. برای اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل نیاز به سپری شدن پروسه پذیرش و ویزا می باشد که با داشتن شرایط لازم و تهیه تمامی مدارک مورد نیاز برای ویزا و پذیرش، شانس متقاضیان برای این کشور مناسب می باشد. ویزای تحصیلی هلند با کاریابی متقاضی به ویزای کاری تبدیل شده و متقاضی با کار در این کشور به اقامت دائم کشور هلند دست می یابد. پروسه های اخذ پذیرش و ویزا باید زیر نظر وکیل متخصص و حرفه ای انجام گیرد تا ریسک های موجود به حداقل یا صفر برسد. برای این امر ارتباط با وکلا و اخذ مشاوره های تحصصی در این زمینه مناسب ترین گزینه برای انتخاب تصمیمی مطمئن در زمینه مهاجرت به هلند از طریق تحصیل می باشد.</p><p></p>

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

<h2><span style="color:#990000;"></span></h2><p dir="RTL">پناهندگی یکی از راههای مهاجرت به هلند است&nbsp; اما اینکه آیا این راه مطمئن و بی خطر است و یا اینکه اقدام کننده &nbsp;به نتیجه دلخواه میرسد واینکه چه خطرات و ضررهای جانی و مالی برای شخص در پی دارد ؟اینها همه سوالاتی است که فرد مهاجر قبل از وارد شدن به پروسه پناهندگی باید راجع به آن تحقیق نماید و در این مقاله به&nbsp; شرایط مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی میپردازیم.</p><p dir="RTL">پناهنده كسي است كه به دلايل نژاد، مذهب، مليت يا عضويت در يك گروه خاص اجتماعي يا عقيده سياسي، ترس موجهي از آزار دارد و در خارج از كشور اصلي خود به سر مي برد و به علت ترس از آزار قادر يا مايل به برخورداري از حمايت آن كشور يا بازگشت به آن نيست.</p><p dir="RTL">بعدها در سال 1969 كنوانسيون منطقه اي سازمان وحدت آفريقا در مورد برخي جنبه هاي خاص مسائل پناهندگان در آفريقا به منظور عيني تر نمودن بعضي از ملاحظات تعريف زير را به تعريف كنوانسيون 1951 افزود:<br />" هر شخصي كه به دليل تجاوز خارجي، اشغال، تسلط بيگانگان يا هر واقعه اي كه به طور جدي نظم عمومي تمام يا بخشي از كشور اصلي يا متبوع خود، وادار به ترك كشور اصلي براي يافتن پناهگاهي در كشور ديگري غير از كشور اصلي يا متبوع خود گردد "<br />در سال 1984 يك گروه از نمايندگان دولتي، دانشگاهيان و وكلاي برجسته و تراز اول از آمريكاي لاتين در شهر كارتاهناي كلمبيا تشكيل جلسه دادند و آنچه را كه اكنون بيانيه كارتاهنا ناميده مي شود تصويب نمودند كه علاوه بر ساير مسائل، مواد عيني تري رانيز علاوه بر تعاريف كنوانسيون 1951 دربر مي گرفت. اين بيانيه موارد زير را نيز مشمول كنوانسيون 1951 دانست:<br />افرادي كه زندگي، امنيت يا آزادي آنها با خشونت شايع و گسترده، تعرض خارجي، درگيري هاي داخلي، نقض گسترده حقوق بشر يا ساير مواردي كه در نظم عمومي به طور جدي اخلال ايجاد مي كنند مورد تهديد قرار گرفته است.</p><br /><p dir="RTL" style="text-align:center;"><strong>هلند پناهجویانی &nbsp;را که در صورت بازگشت به کشور خود &nbsp;در معرض خطر قرار می گیرند، می پذیرد ، با این حال، روش های ویژه ای برای تعیین اینکه آیا یک پناهجو واقعی نیاز به حفاظت دارد، را پیگیری می کند .</strong></p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">معاهدات بین المللی در مورد حفاظت از پناهندگان </span></h2><ul type="disc"><li dir="RTL">کنوانسیون ژنو درباره پناهندگان ، که بیان می دارد که هر پناهنده حق حفاظت دارد؛ </li><li dir="RTL">کنوانسیون اروپایی حقوق بشر ، که بیان می کند که هیچکس نباید مورد شکنجه یا رفتار غیرانسانی یا تحقیرآمیز قرار بگیرد.</li></ul><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">درخواست پناهندگی در یک مرکز درخواست </span></h2><p dir="RTL">اتباع خارجی که به دنبال پناهندگی در هلند هستند، باید به اداره مهاجرت و پذیرش هلند (IND) در آپلس مراجعه کنند. پس از شناسایی و ثبت نام، پناهجویان به یک مرکز پذیرش منتقل می شوند، که معمولا در نزدیکی مرکز درخواست است که درخواست پناهندگی پناهجو را بررسی می کند. </p><p dir="RTL">در یک مصاحبه اختصاصی، پناهجویان می توانند آنچه را که در کشور خودشان تجربه کرده اند و به همین دلیل مجبور به ترک وطن شده اند را توضیح دهند. IND یک مترجم برای این مصاحبه در نظر می گیرد . پناهجو می تواند از وکیل یا نماینده شورای پناهندگان در هلند کمک کند. مصاحبه به گونه ای طراحی شده است که به پناهجویان اجازه می دهد که آزادانه صحبت کنند اما ممکن است سوالات بسیار سختگیرانه مطرح شود .<br />پس از آن، پناهجو یک گزارش &nbsp;از این مصاحبه آماده می کند . ان را به IND ارائه می دهد .IND &nbsp;برنامه های پناهندگی را ارزیابی می کند &nbsp;.</p><p dir="RTL"><strong>اداره مهاجرت و پذیرش هلند درخواست پناهندگی را بر اساس &nbsp;موارد زیر مورد بررسی قرار می دهد :</strong></p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; حساب پناهجو (حقایق و اعتبار)</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; وضعیت امنیتی در کشور مبداء پناهجو.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">اجازه اقامت پناهندگی یا بازگشت پناهجو </span></h2><p dir="RTL">اگر IND تأیید کند که یک پناهجو نیاز به حفاظت دارد، آنها اجازه اقامت پناهندگی هلند خواهند داشت . پناهجویانی که دلایل آنها برای پناهندگی کافی نباشد&nbsp; باید به کشور مبدأ خود بازگردند. </p><p dir="RTL">شرایط پذیرش پناهجو در اکثر کشور های اروپایی و از جمله هلند در سالهای گذشته بسیار سخت شده و اولویت دادن پناه مردم کشورهای جنگزده هستند .</p><p dir="RTL">شهرداری خانه و محل اقامت پناهجویان رابا توجه به شرایط پناهجو به آنها می دهد . این شرایط شامل موارد زیر می شود :</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; تعداد افراد &nbsp;خانواده </p><ul type="disc"><li dir="RTL">کشور مبدأ </li><li dir="RTL">زبان &nbsp;&nbsp;</li><li dir="RTL">تحصیلات </li><li dir="RTL">تجربه کاری </li><li dir="RTL">شرایط بیمه </li></ul><br /><br /><h3 dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">محدودیت زمانی برای تخصیص مسکن به پناهجو </span></strong></h3><p dir="RTL">شهرداری &nbsp;حدود 12 هفته برای پیدا کردن محل مناسب برای اقامت پناهجویان وقت دارد . تا پیدا شدن محل مناسب پناهجویان مجبور هستند در کمپهای عمومی پناهجویان اقامت داشته باشند .</p><br /><p dir="RTL" style="text-align:center;"><strong>به دلیل حجم بالای پناهجویان از کشورهای جنگزده دولت مرکزی هلند ساختمان های دولتی خالی (مانند دفاتر و سربازخانه) را برای پناهجویان در دسترس قرار دهد. این اقدام در نظر گرفته شده است تا فشار بر روی مسکن اجتماعی موجود کاهش یابد. </strong></p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">پیدا کردن مسکن مستقل برای پناهجویان در هلند</span></h2><p dir="RTL">پناهجویانی که از نظر مالی توانایی لازم را دارند می توانند خود هزینه های مسکن خود را بپردازند و در کمپهای عمومی پناهندگی هلند اقامت نداشته باشند . &nbsp;اگر شهرداری نمیتواند در مدت 14 روز محل اقامت مناسب را برای پناهجو پیدا کند، دارنده مجوزاقامت &nbsp;مجبور است هزینه های اقامت خود را بپردازد. این اقامت می تواند &nbsp;اقامت با خانواده و یا دوستان باشد . برای دارنده مجوزاقامت مبلغی &nbsp;به عنوان کمک هزینه به پناهجو پرداخت می شود تا زمانی که شهرداری محل اقامت دائمی برای وی &nbsp;پیدا کند. </p><p dir="RTL">شرایط اقامت پناهجویان از لحاظ امنیت و بهداشت در کمپهای عمومی هلند و سایر کشورها بسیار سخت و دشوار است . پروسه انجام کارها و موافقت با اقامت متقاضی پناهندگی بسیار طولانی است و ممکن است حتی پس از گذشتن چند سال با اقامت شخص وافقت نشود . پرونده وی مورد تایید قرار نگیرد و شخص از هلند اخراج شود .</p><br /><div style="direction:rtl;text-align:center;"><strong>چنانچه ملاحظه فرموید پناهندگی یکی از راههای بسیار غلط و نامناسب برای مهاجرت به هلند است . در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی پرداختیم . اگر علاقمند به مهاجرت به هلند هستید راههای مختلف و قانونی برای مهاجرت خواهید داشت که وکلای ارشد در موسسات حقوقی معتبر می توانند شما را در این زمینه یاری کنند .&nbsp;</strong></div><p></p>
ثبت پرسش