بورسیه تحصیلی در اتریش

28 اسفند 1397 بدون نظر

بورسیه تحصیلی اتریش و امکان دریافت کمک هزینه در هنگام تحصیل  دراتریش یکی از مسایلی است که مورد توجه بسیاری از متقاضیان تحصیل و اخذ اقامت تحصیلی اتریش است .اتریش و پایتخت این کشور شهر وین هر ساله مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی است .امکان تحصیل رایگان در یکی از بهترین دانشگاههای اروپا و در بهترین شهر جهان باعث جذب بسیاری از علاقمندان مهاجرت تحصیلی به اتریش می شود .

نظام آموزش اتریش در تمامی مقاطع تحصیلی بسیار ارزان است . در کنار این دانشجویان در اتریش امکان کار قانونی در حین تحصیل دارند .

شهر وین در قلب  اروپا قرار دارد. وین برای چندمین بار در رتبه بندی بهترین شهر از لحاظ کیفیت زندگی مقام اول را از آن خود کرد . دانشگاه وین در سال 1365 تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های اروپا است. TU Wien یکی از موفق ترین دانشگاه های فنی اروپا است.همه اینها در کنار هم دلیل مهاجرت دانشجویان از همه جای دنیا به اتریش شده است .

 

با وجود اینکه تحصیل در اتریش بسیار ارزان بوده اما بسیاری از دانشجویان تمایل دارند برای کمک هزینه زندگی نیز بتوانند مبالغی را دریافت نمایند .این دسته از عزیزان باید بدانند بورسیه های تحصیلی د راتریش برای دانشجویان اینترنشنال بسیار محدود است .

می توان گفت در مقطع کارشناسی برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا هیچگونه بورسیه تحصیلی وجود ندارد .تمامی بورسیه ها در این مقطع در اتریش شامل دانشجویان اتحادیه اروپا می شود . 

در مقطع فوق لیسانس بطور بسیار محدود و در رشته و دانشگاههای خاص امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد . که معمولا به شکل تخفیف قسمتی از شهریه می شود .

اما در مقطع دکتری همانند بسیاری از کشورها بورسیه تحصیلی اعطا می شود .

در مقطع دکتری دانشجویان می توانند بطور ماهیانه از استاد راهنما کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند . این بورسیه به صورت حقوق ماهیانه می باشد و مقطع دکتری در این صورت شغل محسوب می شود . و می تواند برای دانشجو سابقه اقامتی به حساب بیاید .

دانشجویانی که علاقمند به دریافت بورسیه های تحصیلی در اتریش هستند باید در هنگام اقدام برای پذیرش درخواست خود برای دریافت بورسیه را به استاد راهنما ارایه دهند.


اعطای بورسیه تحصیلی در اتریش چگونه انجام می شود؟

دانشجویان و محققان بین المللی می توانند برای بورس تحصیلی در موسسات مختلف درخواست دهند. گزینه های پشتیبانی مالی مختلف بسته به کشور مبدا و سطح علمی شما وجود دارد. لطفا توجه داشته باشید که در اتریش بورسیه تحصیلی توسط موسسات مختلف (OeAD، سایر سازمان های پشتیبانی مالی، موسسات و غیره) ارائه می شود.

 متقاضیان باید بدانند  گزینه های پشتیبانی مالی برای دانشجویان بین المللی در برنامه های کارشناسی به ندرت یافت می شود . و می توان گفت برای دانشجویان خارج ازاتحادیه تقریبا غیرممکن است .

در ادامه به بررسی چندین کمک هزینه تحصیلی دراتریش می پردازیم :

برنامه تحصیلات تکمیلی دانشگاه وین:

 CoQuS، شامل متقاضیان مقطع دکتری می شود و برای مدت  سه سال برای دانشجو پشتیبانی مالی را فراهم می کند.دانشجویان دکترای پذیرفته شده در برنامه CoQuS  ماهیانه در حدود ۲۰۰۰ یورو حقوق دریافت خواهند کرد .ملیت های واجد شرایط  این بورسیه : دانشجویان بین المللی نیز واجد شرایط تقاضا برای این بورس می باشند. در واقع این بورسیه هیچگونه محدودیتی ندارد .

روش درخواست این بورسیه تحصیلی :

در این نوع بورسیه متقاضی باید زمان درخواست پذیرش به استاد راهنما اعلام کند که علاقمند به دریافت بورسیه تحصیلی است .

لطفا دقت نمایید  که مهلت درخواست بورسیه CoQuS 30 ژوئن 2018 است .دانشجویان از تصمیم استاد و دانشگاه  در اواسط پایان ماه جولای 2018 مطلع خواهند شد. 

بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد :

در این مقطع تحصیلی اک‍ثر بورسیه ها اراموس می باشد و متعلق به دانشجویان بین المللی است .اما در بعضی از رشته ها امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی بطور محدود وجود دارد .


 

بورسیه مرکز مدیریت MCI اینسبروک اتریش:

مرکز مدیریت MCI اینسبروک ارائه  دهنده یک بورس تحصیلی خیلی  جذاب برای MBA است. دانشجویان  کمک هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در حدود 4725 یورو را دریافت خواهند کرد.این بورسیه تحصیلی فقط در مقطع  کارشناسی ارشد به دانشجویان بین المللی داده می شود .ارایه مدرک زبان اگر دانشجو انگلیسی زبان نباشد ضروری است .این بورسیه تحصیلی در زمینه تجارت بین الملل اعطا می شود.

کشورهای واجد شرایط: شهروندان تمام ملیت ها واجد شرایط این نوع بورسیه هستند  .

 متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه معتبر باشند. ایلتس حداقل ۵/۶ اکادمیک ضروری است .


 بورسیه تحصیلی دانشگاه مودول اتریش:

دانشگاه MODUL دانشگاه وین (MU وین) ارائه دهنده بورس تحصیلی برای دانشجویان دکترا است. این بورسیه تحصیلی شامل تخفیف شهریه می شود . با این بورسیه مبلغ قابل ملاحظه ای از شهریه تا 50٪ کسر خواهد شد و در مدت تحصیل  در حدود 45،000 € به دانشجو حقوق داده می شود .

MODUL University Vienna (MU Vienna)  یک دانشگاه خصوصی است که در سال 1908 در وین، اتریش تاسیس شده است، هدف این دانشگاه  توسعه اجتماعی و اقتصادی، در زمینه های گردشگری، فناوری اطلاعات رسانه های جدید، مدیریت کسب و کار و مدیریت عمومی می باشد و

تمام متقاضیان باید مدرک زبان انگلیسی (ایلتس ۷) را نشان دهند. متقاضیانی که انگلیسی زبان هستند ویا حداقل در دو سال به زبان انگلیسی تحصیل کرده اند می توانند ایلتس أرایه نکنند .

چنانچه ملاحظه فرمودید بورسیه تحصیلی در اتریش بیشتر شامل دانشجویان اتحادیه اروپا می شود . مگر در مقطع دکتری . البته دریافت کمک هرینه تحصیلی در این مقطع کار بسیار دشواری است . چرا که دانشجویان بسیاری از همه جای دنیا برای اخذ پذیرش از دانشگاههای اتریش رقابت می کنند . از انجا که مقطع دکتری پذیرش از استاد راهنما اخذ می شود متقاعد کردن سوپروایزر جهت دریافت پذیرش با بورسیه تحصیلی کار بسیار دشوار و زمانبری است .


علاقمندان به مهاجرت تحصیلی به اتریش باید بدانند در سالهای اخیرشرایط  دانشگاههای رایگان سفارت  برای دانشجویان خارجی از جمله ایرانی بسیار سخت شده است . جهت دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش با موسسات حقوقی معتبر تماس گرفته و از مشاوره رایگان کارشناسان این موسسات برخوردار شوید .

ثبت پرسش