روش های مهاجرت به استرالیا

27 خرداد 1398 بدون نظر

کشور استرالیا به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای کار، تحصیل و زندگی در خارج از کشور، شناخته می‌شود. همین موضوع سبب شده مهاجرت به استرالیا در سال‌های اخیر شاهد رشد مناسبی باشد. این کشور از لحاظ اقتصادی، آب و هوایی، امنیتی و سایر موارد از استانداردهای بالایی برخوردار بوده و پایتخت این کشور، ملبورن، همواره در رتبه‌های زیر ده در لیست بهترین شهرهای جهان برای زندگی قرار داشته دارد.

این کشور زمینه‌های بسیاری را برای متقاضیان اخد اقامت استرالیا، فراهم کرده و متقاضیان با توجه به شرایطی که دارند، می‌توانند در یکی از برنامه‌های مهاجرتی این کشور قرار بگیرند. دریافت اقامت استرالیا از طریق کار ، تحصیل ، سرمایه‌گذاری و غیره امکان‌پذیر است که در ادامه به توضیح مختصری از هرکدام، خواهیم پرداخت.

 

مهاجرت به استرالیا از طریق کار و تخصص

برای کار در استرالیا، متقاضیان اقامت کانادا می‌توانند از طریق ویزاهای متنوعی، اقدام نمایند که مهم‌ترین و محبوب‌ترین آنها ویزای 189، ویزای 190 و ویزای 489 استرالیا می‌باشند. طبق این ویزاها، متقاضی می‌تواند همراه با خانواده خود به استرالیا مهاجرت کند. اما بین ویزاهای 189 و 190 با 489، تفاوتی وجود دارد. تفاوت ویزای 189 و 190 در اینست که اگر متقاضیان، امتیاز لازم را برای کسب ویزای 189 استرالیا را کسب نکنند، از طریق اسپانسر ایالتی می‌توانند برای ویزای 190 اقدام نمایند که حداقل امتیاز قبولی در آن، کمتر از ویزای 189 است.

از طرف دیگر ویزای 489 برای کسانی است موفق به دریافت دو ویزای فوق نامبرده نشده و امیتازات مورد نیاز را بدست نیاوردند. در این ویزا، برخلاف دو ویزای پیشین که اجازه می‌داد متقاضی علاوه بر کار و زندگی در استرالیا، خود و خانواده‌اش نیز در استرالیا اقامت دائم داشته باشند، متقاضی اقامت موقت استرالیا را دریافت نموده و باید مدت دو سال در یک استان کم‌جمعیت زندگی کند. مدت زمان یک سال از این دوسال را باید بصورت تمام‌وقت مشغول به کار باشد.

 

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری

طبق آمار و اطلاعات، استرالیا دارای یکی از پنج اقتصاد رو به رشد دنیا است. از آنجایی که استرالیا در سال 2013، دومین کشور از لحاظ راحتی شروع کسب و کار در آن، معرفی شد، شرکت‌های بین‌المللی بسیار زیادی در این کشور وجود دارند و دارای فعالیت هستند. دولت استرالیا برای متقاضیان اقامت استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری، برنامه‌های متنوعی را ارائه داده و می‌توانید از طریق ویزاهای 188، 888، 891 و 405 برای سرمایه‌گذاری در استرالیا، اقدام نمائید.

از شرایط عمومی اقامت استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری می‌توان به سن کمتر از 55 سال، سابقه مدیریتی در زمینه فعالیت، تمکن مالی، داشتن مدرک زبان انگلیسی IELTS 5 یا بالاتر و غیره، اشاره کرد. به غیر از ویزای 405، که ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا برای بازنشستگان محسوب می‌شود. افرادی که بالای 55 سال دارند و در آمد آنها بالای 65 هزار دلار استرالیا در سال است، می‌توانند از این طریق اقدام نمایند. همچنین باید دارای سرمایه 500 هزار دلار داشته باشند. ویزای 405 و ویزای والدین تنها برنامه‌های مهاجرتی استرالیا برای افراد بالای 55 سال است.

ویزای 188 استرالیا برای سرمایه‌گذاری، ویزای اقامت موقت بوده و قابلیت تبدیل شدن به اقامت دائم استرالیا را پس از مدت 4 سال و سه ماه، به وسیله تبدیل به ویزای  888 که ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا همراه با اقامت دائم است یا سایر ویزاها را دارد. ویزای 891، نیز نوع دیگری از ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا محسوب می‌شود که متقاضیان برای استفاده از این روش مهاجرت به استرالیا، باید حداقل سرمایه 1.5 میلیون دلاری طی 4 سال داشته باشند.

به صورت کلی حدود 30 ویزای مختلف در زیرمجموعه ویزاهای سرمایه گذاری در استرالیا وجود دارد که متقاضیان می توانند با توجه به شرایط خود از طریق یکی از آنها اقدام نمایند.همچنین ثبت شرکت نیز یکی از گزینه های سرمایه گذاری در استرالیا محسوب می شود.برای ثبت شرکت در استرالیا، متقاضی باید دارای یک نامه دولتی یا منطقه‌ای برای حمایت و مجوز ثبت باشد. برای دریافت این نامه حمایتی باید دولت استرالیا را متقاعد کنید که کسب و کار شما دارای تقاضای زیادی بوده و همچنین مهارت و توانایی لازم را برای راه‌اندازی آن کسب و کار دارید.

 

تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا همواره دارای متقاضیان بسیاری بوده و این کشور دارای تعداد دانشگاه‌های دولتی و درجه‌یک بسیاری می‌باشد. تحصیل در استرالیا دارای مزایای زیادیست؛ مانند استاندارد بالای زندگی در شهرهای استرالیا، دانشگاه‌های سطح بالا، زندگی دانشجویی مناسب در این کشور، تدریس به زبان انگلیسی و غیره. افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی استرالیا را دارند، می‌توانند از این مزایا بهره‌مند شوند. هزینه تحصیل در استرالیا نسبت به کشورهای اروپایی کمی بیشتر می‌باشد که دانشجویان می‌توانند با دریافت بورسیه و یا کارهای نیمه‌وقت، این هزینه را جبران نمایند.

ویزای تحصیلی استرالیا با نام ویزای 500 شناخته می‌شود. برای دریافت این ویزا، متقاضی باید حداقل 6 سال داشته باشد و همچنین مدت زمان این ویزا حداقل تا 5 سال است. تحصیل در استرالیا نوعی اقامت موقت محسوب شده و برای دریافت اقامت دائم استرالیا، پس از تحصیل باید ویزای خود را به یکی از ویزاهایی که به شما اقامت دائم اعطا می‌کنند، تغییر دهید که مناسب‌ترین آنها ویزای 190 است. برای تعلیم در یک دوره آموزشی کوتاه‌مدت، می‌توانید برای ویزای 407 اقدام نمائید که یکی از شروط دریافت این ویزا، داشتن نامه‌ای از طرف آموزش‌دهنده است. برای والدین دانش‌آموزان و دانشجویان نیز به منظور اقامت موقت در استرالیا، ویزای 590 ارائه شده است.

 

به طور کل روش های مهاجرت به استرالیا بسیار زیاد و گاهی پیچیده است.بنابراین مشاوره با یک وکیل مجرب و آشنا به قوانین مهاجرتی استرالیا می تواند بسیار به شما کمک نماید تا از صرف هزینه و زمان بیهوده اجتناب نموده و بهترین روش را برای اخذ اقامت استرالیا انتخاب نمایید.

ثبت پرسش