مهاجرت به آمریکا

19 اسفند 1397 بدون نظر

برای مهاجرت به آمریکا و دریافت گرین کارت این کشور، روش‌های متعددی وجود دارند که متقاضی اخذ اقامت آمریکا، می‌تواند با توجه به شرایط خود و نیازمندی‌های هرکدام از روش‌های مهاجرت به آمریکا، آن را انتخاب کند.

اخیراً متقاضیان مهاجرت به کشور آمریکا و اخذ اقامت این کشور، رو به افزایش بوده است. این افزایش می‌تواند به چند دلیل باشد و یکی از آنها اقتصاد رو به رشد و بازارکار بسیار خوب آمریکاست. اما بدلیل سیاست‌های مهاجرتی اخیر این کشور، ایرانیان خیلی کمی می‌توانند بصورت موفقیت آمیز وارد این کشور شده و اقامت آمریکا را بدست بیاورند. همچنین انتخاب روش مهاجرتی نادرست نیز یکی دیگر از عوامل عدم موفقیت متقاضیان مهاجرت به آمریکا بوده است و می‌توانید با دریافت اطلاعات درست و به روز، شانس خود را برای موفقیت در این پروسه افزایش دهید. به طور کلی روش‌های اصلی به مهاجرت به آمریکا به پنج دسته تقسیم می‌شود که آنها را EB می‌نامند.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری

 یکی از روش‌هایی که بیشترین میزان مهاجرت به آمریکا از آن طریق صورت می‌گیرد، اقامت آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری است که در دو بخش EB2 و EB5 قرار گرفته. اما میزان و نحوه سرمایه‌گذاری در هریک از این روش‌ها، متفاوت است. بطور مثال در روش مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری EB2، باید در یک تجارت فعال در آمریکا و یا برای راه‌اندازی یک تجارت نو پا در این کشور که متقاضی، مالک بیش از 50 درصد آن تجارت است، سرمایه‌گذاری شود. این میزان سرمایه‌گذاری تا دو سال معتبر بوده و درصورت تمایل به ادامه سرمایه‌گذاری در آمریکا، می‌توانید هر دو سال، آن را برای دو سال دیگر تمدید نمائید.

اما با استفاده از برنامه مهاجرتی EB2 مستقیماً نمی‌توانید گرین کارت آمریکا را دریافت نمائید. حداقل میزان سرمایه‌گذاری در روش EB2، مبلغ 50 هزار دلار است. پس از اینکه میزان سرمایه شما به حداقل 500 هزار دلار برسد، می‌توانید نوع روش اقامتی خود را به EB5 تبدیل نمائید، زیرا سرمایه‌گذاری در آمریکا با برنامه EB5، نهایت به اخذ شهروندی آمریکا، منجر خواهد شد. از مزایای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری می‌توان به عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی، مدرک تحصیلی و سابقه مدیریت اشاره کرد و همچنین پس از پنج سال، میزان مبلغ سرمایه‌گذاری شده و سود آن به متقاضی بازگشت داده می‌شود.

 

تحصیل در آمریکا

یکی دیگر از روش‌های اقامت آمریکا که متقاضیان می‌توانند راحت‌تر از سایر روش‌ها از آن استفاده نمایند، تحصیل در آمریکا است. اقامت آمریکا از طریق تحصیل یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرتی به این کشور است و چند دانشگاه معتبر بین‌المللی در آمریکا قرار دارند که فرصت‌های منحصر به فردی را برای دانشجویان به ارمغان می‌آورند. از جمله آنها دانشگاه هاروارد، MIT، استنفورد و غیره هستند که همواره در آمارهای دانشگاه‌های جهان، در رتبه‌های بالا قرار داشتند. به منظور تحصیل در آمریکا، متقاضی باید ابتدا با دانشگاه موردنظر خود در ارتباط بوده تا گواهینامه SEVP را دریافت نماید، سپس باید برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا اقدام کند. ویزای تحصیلی آمریکا جهت ادامه‌تحصیل در دانشگاه یا مدارس خصوصی، ویزی F نام دارد و از دو ویزای دیگر، یعنی ویزای M برای هنرستان‌ها و سایر موسسات آموزشی و ویزای B برای تحصیل موقت در آمریکا، طرفداران بیشتری دارد.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

همچنین مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی در سال‌های اخیر، مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. پناهندگی در آمریکا برای افرادی است که در کشور خود احساس خطر می‌کنند و درصورت برگشت به کشور خود، به مشکلات متعددی دچار می‌شوند. پس از ارائه درخواست پناهندگی در آمریکا، یک افسر مهاجرتی درخصوص دلیل پناهندگی با شما مصاحبه می‌کند و ممکن است پاسخ آن از پنج ماه تا دو سال و تا حتی بیشتر، به طول بی‌انجامد. اما متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی، پس از پنج ماه، می‌تواند درخواست اجازه کار در آمریکا را ارائه بدهد. اگر با اقامت آنها در آمریکا موافقت شود، پس از گذشت یک سال، می‌توانند شهروندی آمریکا را دریافت نمایند.

ثبت پرسش