مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

17 اسفند 1397 بدون نظر

امروزه مهاجرت به کانادا مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و متقاضیان بسیاری تمایل دارند از روش های مختلف نظیر ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و ... به کشور کانادا ورود کنند. یکی از بهترین و مناسب ترین راه های ورود به کشور کانادا را می توان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری عنوان کرد. بسیاری از افراد تمایل دارند برای ورود به کشور کانادا از راه سرمایه گذاری در این کشور اقدام نموده و با این روش به اقامت و تابعیت کشور کانادا دست یابند. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با تمام مزیت ها و شرایط خود راه ورود خوبی برای متقاضیان اخذ اقامت کشور کانادا محسوب می شود.

کشور کانادا را می توان جزو ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب کرد و این کشور یکی از ده کشور برتر در زمینه تولید می باشد. این کشور به شدت به جذب سرمایه گذاران و آغاز کسب و کار برای رشد اقتصاد خویش مشتاق بوده و مسیر را برای متقاضیان این امر هموار می سازد. متقاضیانی که از شرایط مالی خوبی بهره مند می باشند می توانند مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را راه ورود خویش به این کشور قرار دهند.

شروع تجارت و کسب و کار در کشور کانادا در درجه اول به طرح تجاری یا Business plan نیازمند می باشد. این طرح تجاری تعیین کننده اهداف کسب و کار و روند اجرایی آن، خدمات و هدف آن، نوع سهام و شرایط مربوطه، تعیین مدیریت و ... خواهد بود. در این امر هزینه های ثبت شرکت، شرایط خرید سهام مربوط به شرکت، مبلغ تمکن مالی، حداقل میزان سرمایه برای ثبت شرکت، مبلغ سرمایه گذاری، هزینه نگهداری سالیانه شرکت و در کل برآوردی از هزینه ها و شرایط مالی مطرح می گردد.

 

سرمایه گذاری در کانادا:

به طور کلی سرمایه گذاری در کانادا به دو طریق امکان پذیر می باشد:

·   ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق فدرال

·   ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق کبک

 

ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق فدرال:

این نوع از مهاجرت با شرایط خاص خود سالیانه دچار تغییرات فراوانی می شود که در حال حاضر (سال 2018) امکان اقدام از این روش وجود ندارد.

 

ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق کبک:

این نوع ویزا در کشور کانادا به سه حالت سرمایه گذاری (Investor program)، کارآفرینی Entrepreneur program)) و خود اشتغالی (Self-employed program) تقسیم می گردد که هر کدام شرایط خاص خود را داراست.

سرمایه گذاری:

در این نوع از سرمایه گذاری متقاضی باید مبلغ ۱۶۰۰۰۰۰ (یک میلیارد و ششصد هزار دلار کانادا) دارائی داشته باشد که این سرمایه می تواند سهام، پول نقد، اوراق، سند ملکی و .... باشد و باید از روش قانونی اخذ شده باشد. متقاضی می تواند در زمینه های مختلفی نظیر پزشکی، داروسازی، ورزشی، حقوقی، مالکیت شرکت ها، هتل ها و بسیاری از زمینه های دیگر به فعالیت بپردازد که برای این امر به حداقل ۲ سال سابقه کار مدیریتی در فعالیت های قانونی نیاز است که به فعالیت های تجاری محدود نمی گردد. متقاضی از تمام دارائی مطرح شده باید مبلغ ۸۰۰ هزار دلار کانادا به دولت کانادا پرداخت نماید و سرمایه گذاری کنند. دولت به مدت ۵ سال این مبلغ را به صورت ودیعه نگاه داشته و آن را در پروژه های توسعه اقتصاد خویش به کار می گیرد، پس از ۵ سال بدون هیچ خدشه یا مشکلی مبلغ مورد نظر را بدون هیچ سود و بهره ای به متقاضی باز می گرداند. در نتیجه متقاضی و خانواده وی (همسر و فرزندان زیر ۱۹ سال) می توانند موفق به دریافت اقامت دائم کانادا شوند، توجه به این نکته خالی از لطف نخواهد بود که شرایط سنی فرزندان متقاضی در زمان تشکیل پرونده ثبت خواهد شد و با افزایش سن آن ها تا زمان دریافت اقامت همان سن ثبت شده هنگام تشکیل پرونده محاسبه می شود. این نوع از ویزا به شرایط سنی خاص، میزان تحصیلات و مدرک زبان وابسته نیست و متقاضیان با داشتن شرایط جسمی مطلوب موفق به دریافت آن خواهند شد.

 

کارآفرینی:

در این روش متقاضی سرمایه گذاری و کارآفرینی در کبک، سرمایه ای حدود ۲۲۰ هزار دلار کانادا به حساب خود در یکی از بانک های کانادا واریز می نماید. بر این اساس شماره پرونده ای به نام شما ثبت شده و در صورت قبولی مصاحبه، متقاضی ۳ ماه فرصت دارد مبلغ مورد نظر را به حساب دولت کانادا واریز نماید. در این صورت به متقاضی کارت اقامت ۵ ساله تعلق می گیرد که با رعایت شرط حضور (حداقل ۲ سال از ۵ سال حضور در خاک کشور کانادا) قابلیت تمدید را خواهد داشت. در این نوع از سرمایه گذاری متقاضی نیازمند مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه نمی باشد و الزامی به حضور وی در ایالت کبک وجود نخواهد داشت، به این معنا که متقاضی می تواند در هر یک از شهرهای کانادا به تحصیل، کار یا زندگی بپردازد. مزیت بزرگ دیگری که در این امر وجود دارد عدم نیاز به پرداخت مالیات در مدت ۵ سال می باشد و متقاضی می تواند برای خود و خانواده خود اقامت دریافت نمیاد که تمامی حقوق تحصیل، کار، خرید ملک، بهره مندی از بیمه رایگان و ... را شامل می شود.

 

انواع سرمایه گذاری در کشور کانادا:

به طور کلی روش های مختلفی برای سرمایه گذاری یا کار آزاد در کشور کانادا وجود دارد که عبارتند از:

·   فعالیت های فردی نظیر افتتاح رستوران یا مغازه

·   ثبت شرکت با حضور حداقل ۲ نفر به بالا (ثبت شرکت مدنی)

·   ثبت شرکت های تضامنی شخصی

·   ثبت شرکت با مسئولیت محدود

·   ثبت شرکت سهامی

·   ثبت شعبه شرکت به صورت مستقل یا وابسته

·   دفتر نمایندگی

 

 

علاوه بر سرمایه گذاری در ایالت کبک، سرمایه گذاری های دیگری در استان های بریتیش کلمبیا (ونکوور) و مانیتوبا وجود دارد. به طور مثال در سرمایه گذاری استان بریتیش کلمبیا به طرح تجاری و ایجاد اشتغال سود ده نیاز می باشد که باید نتیجه بخش بوده و موجب رشد اقتصاد این کشور گردد. متقاضی این امر باید سابقه کار مدیریتی داشته و به استخدام نیرو بپردازد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در نهایت به اقامت و تابعیت منجر شده که اخذ اقامت مزیت هایی را برای متقاضیان در بر خواهد داشت. به طور کلی متقاضی می تواند با ۳ سال اقامت مفید در کشور کانادا برای اقامت دائم این کشور درخواست نماید که با این امر امکان تحصیل رایگان در تمام مقاطع تحصیلی و تحصیل زبان (انگلیسی یا فرانسه)، امکان استفاده از خدمات درمانی و بیمه، امکان خرید ملک، بهره مندی از وام های بانکی، امکان سفر به ۱۴۲ کشور از کشورهای جهان، امکان کار و بسیاری از دیگر مزایا به متقاضی تعلق می گیرد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری نیازمند آشنایی متقاضیان این امر به تمامی قوانین سرمایه گذاری و آشنایی با شرایط آن می باشد. در نتیجه نیاز است که پیش از هر تصمیمی در این ارتباط اطلاعات کافی کسب شده و با دانش کافی برای این امر اقدام گردد.

ثبت پرسش