اطلاعات ویزا و مهاجرت

مهاجرت به انگلستان

کامنتی برای این صفحه نوشته نشده است .

راه های اخذ اقامت انگلستان چیست ؟ شرایط لازم برای مهاجرت به انگلستان چیست؟ از چه طریقی میتوان راحتر و سریعتر به اقامت انگلستان دست یافت ؟ 

با مطالعه مقالات موسسه حقوقی معتبردر سایت های حقوقی معتبر میتوانید اطلاعات مفیدی راجع به اقامت انگلستان را بدست بیاورید همچنین با مشاوره از موسسات حقوقی معتبر و وکیلمهاجرت به انگلستان  میتوانید  اطلاعات کافی راجع به اقامت انگلستان را بدست بیاورید.

کشور انگلستان :

انگلستان (به انگلیسی England) در نیمهٔ جنوبی جزیره بریتانیای کبیر واقع شده  و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی میباشد .

این منطقه از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم‌ مرز میباشد و مهم‌ترین و عمده‌ترین جزء تشکیل‌دهندهٔ کشور بریتانیا است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال هستند، و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره‌ای و کشور فرانسه جدا کرده است .

انگلستان دارای بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ است که از جمله آن‌ها می‌توان به جزیره وایت و جزیره من اشاره کرد. شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا است. پرآب‌ترین رود انگستان، رود تیمز است که از میان شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد.

مساحت این کشور ۱۳۰٬۳۹۵ کیلومتر مربع و جمعیت آن تا واپسین سرشماری در سال ۲۰۱۴ میلادی ۵۴٬۳۱۶٬۶۰۰ نفرمیباشد.

راه های اخذ اقامت انگلستان چیست ؟

اقامت انگلستان از طریق تولد

در این باب باید  این توضیح را داد که اگر متقاضی فرزندی داشته باشد که در خاک کشور انگلستان متولد شده باشد با توضیح سیستم خون و خاک باید دید که آیا میتوان به اقامت انگلستان و در آخر تابعیت رسید یا خیر.

در سال ۱۹۸۳ هر بچه ای که در انگلستان به دنیا می آمد میتوانست به صورت اتوماتیک وار اقامت انگلستان را دریافت کند اما از این سال و تاریخ به بعد کشور انگلستان به سیستم خون عمل کرد و این قانون گذاشت تنها در صورتی یک کودک که در انگلستان متولد شده میتواند اقامت انگلستان را دریافت کند که یکی از پدر یا مادر او از شهروندان انگلستان باشند و مقیم دائم کشور انگلستان محسوب شوند .

البته در باب اقامت انگلستان از طریق تولد مواردی را باید شایان ذکر بود: به عنوان مثال کودکی که از ۱ ژانویه ۱۹۸۳ تا ۲ اکتبر سال ۲۰۰۰ که پدر مادر و مادری که شهروند منطقه اقتصادی اروپا هستند در انگلستان به دنیا بیاید میتواند اقامت و تابعیت انگلستان را به دست بیاورد / یا اینکه اگر کودکی یکی از پدر و مادر او از راه های قانونی توانسته اند به طور مداوم ۵ سال در انگلستان زندگی کنند اگر این کودک بعد از  از تاریخ ۳۰ آپریل ۲۰۰۶ در انگلستان متولد شود ، میتواند اقامت انگلستان را دریافت کند/ کودکانی که بعد از تاریخ ۱ ژانویه ۱۹۸۳ در انگلستان متولد شده اند و به طور مداوم ۱۰ سال در انگلستان زندگی کرده اند و به طور کلی کودکانی با شرایط بالا  میتوانند با پر کردن فرم درخواست MNI  درخواست اقامت و تابعیت انگلستان را بکنند.

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج یکی از راه های دستیابی به اقامت این کشور است که از طریق ازدواج با یک شهروند انگلیسی میباشد که شرایط زیر باید مورد توجه قرار بگیرد:

فرد باید حتما ۱۸ سال سن داشته باشد/ اینکه فرد دارای اهلیت باشد و سفیه ، محجور نباشد/ عدم سو پیشینه/ واجد شرایط زندگی در انگلستان از لحاظ فرهنگی و اقتصادی/ دارای کارت اقامت انگلستان

همچنین علاوه بر مورد بالا در پیرو قوانین اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج با یک شهروند بریتانیایی در صورت وجود شرایط یک راه دیگر هم وجود دارد اینکه متقاضی با شخصی ازدواج کند که از نظر قانونی دارای علقه به کشور انگلستان است و اینکه همسر متقاضی اگر خارج از انگلستان اما در ارتباط  با دولت انگلستان مشغول به کار تمام وقت است یا با ارگان یا سازمانی از لحاظ کاری در ارتباط هست  که آن ارگان به گونه ای حقوقی به دولت بریتانیا متصل میباشد  فرد متقاضی میتواند همراه با آن شخص واجد شرایط اخذ اقامت انگلستان باشید و یا به انگلستان مهاجرت نمایید .

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به انگلستان از روش سرمایه گذاری که  معروف به ویزای Tier1 میباشد و به دو صورت سرمایه گذاری ۵۰٫۰۰۰ پوندی یا ۲۰۰٫۰۰۰ میباشد که دارای شرایطی میباشد :

به عنوان مثال برای سرمایه گذاری ۲۰۰٫۰۰۰ پوندی اگر فردی با این مقدار بخواد اقدام کند باید این مبلغ برای خودش باشد البته این امکان وجود دارد با این مقدار سرمایه گذاری دو خاتواده اقدام کند حتی اگر فردی دارای فرزند بالای ۱۸ سال است میتواند فرزندش را به عنوان شریک معرفی کند برای سرمایه گذاری یعنی هرکدام با ۱۰۰٫۰۰۰ پوند  اقدام کنند که مدارک زیر برای این نوع سرمایه گذاری مورد نیاز است از جمله: پاسپورت/ مدارک دال بر اینکه فرد سرمایه ای از خود دارد/ ارائه بیزینس پلن معتبر/ اگر فرد دارای مدارک دانشگاهی در مقطع لیسانس ، فوق لیسانس، دکترا نیست حتما باید مدرک زبان IELTS  باشد/ گواهی سلامت پزشکی/گواهی عدم سو پیشینه /نکته بسیار مهم در مورد  ویزای Tier1 برای متقاضیان این است که فرد حتما باید ثابت کند مبلغ مورد نیاز برای زندگی در کشور انگلستان  برای ۱۲ ماه آینده را در حساب بانکی خود دارد و باید ۹۰ روز قبل از اینکه برای این نوع ویزا apply بکند باید به طور مداوم  این پول در حساب شخصی شما ذخیره  شده باشد و پرینت بانکی آن را ارایه دهید.

سرمایه گذاری از طریق مبلغ ۵۰هزار پوند است که که ۳ماه قبل از اینکه به کشور انگلستان سفر داشته باشید باید درخواست این تایپ ویزا را داشته باشید ، در این شرایط باید  دولت انگلستان یکی از زمینه های سرمایه گزاری مورد تایید UKTI را در زمانی که فرد متقاضی  میخواهد apply برای آن بکند ارائه داده باشد و فرد متقاضی  آن را بررسی نماید  و برای آن اقدام کند، فرد متقاضی پس از اینکه ۵۰ هزار پوند را در انگلستان سرمایه گذاری کرد بعد از ۱۲ ماه میتواند در زمینه تجاری که خود دولت انگلستان مشخص میکند شروع به کار کند ، از حالات دیگر سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوندی اخذ ویزای Tier4 میباشد یعنی دانشجو یا دانش آموز در انگلستان میباشد و بعد میخواهید ویزای خود را به Tier 1 تغییر دهید و دانشجو یا دانش آموز در انگلستان باید حتما این مبلغ را خودش در کشور انگلستان بدست اورده باشد و نمیتواند از کسی درخواست کند  که این پول را برایش بفرستند و دانشجو  برای  ویزای  Tier1نماید به او ویزای graduate entrepreneur 1Tier تعلق میگیرد. این نکته قابل توجه است که برای اخذ اقامت انگلستان از طریق این ویزای سرمایه گذاری شخص باید بالای ۱۶ سال باشد . و فرد میتواند همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود را به عنوان همراه با خود داشته باشد .

اقامت انگلستان از طریق کار :

جهت مهاجرت به انگلستان از طریق کار نیاز به اخذ ویزا است.این ویزا معروف به ویزایTier2 میباشد و در این نوع ویزا شخص باید درخواست کار کند و در حالی که متقاضی پیشنهاد کار از طرف کشور انگلستان داشته باشد و همچنین شهروندی باشد خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس است ، میتواند برای این نوع ویزا اقدام کند، همچنین برای این نوع تایپ ویزا شخص باید joboffer داشته باشد که از او دعوت نامه شغلی شده باشد . وقتی متقاضی  یک دعوت نامه  از طرف joboffer مناسب برای ویزای Tier2 انگلستان داشته باشد باید به مدت ۹۰ روز مبلغ ۹۴۵ پوند ماهیانه در حساب خود ذخیره داشته باشد .

شایان ذکر است که علاوه بر داشتن اسپانسر فرد اگر یک نیروی کاملا متخصص باشد یا اینکه یک کارآفرین باشد اگر یک استعداد خاص داشته باشد یا اینکه ویزای مختص ورزشی داشته باشد یا اینکه فرغ التحصیل مقطع دکترا یا دندانپزشکی باشد و… باشد میتواند درخواست ویزای Tier2 را بکند. این نکته هم باید گفت انواع ویزاهای Tier1/Tier4/Tier5 هم قابل تبدیل به این نوع ویزای Tier2 نیز میباشد،  این نوع ویزا شامل ویزای همرا هم میباشد .

اقامت انگلستان از طریق تحصیل : این نوع ویزا معروف به Tier4 میباشد و به ویزای دانشجویی معروف است که به ۲ نوع general و child تقسیم میشود که جنرال یرای افراد بالای  ۱۶ سال میباشد و چایلد برای افراد زیر ۱۶ سال است .

در این نوع ویزا افراد باید حداقل ۳ ماه قبل از تاریخ شروع ترم تحصیلی اقدام به این نوع ویزا را بکنند و مدت زماان این نوع ویزا بسته به دوره از جمله دوره زبا/کالج/لیسانس/فوق لیسانس/ pre-phd/top up corse/دکترا و … متفاوت است که بساته به اینکه فرد از چه مقطعی ویزای Tier4 را کسب نماید میتواند با تمدید ویزا و یا پیدا کردن شغل البته به صورت پارت تایم  اقامت انگلستان را بدست بیاورد . وقتی فردی برای این نوع تایپ ویزا اقدام میکند احتیاج به نامه cas دارد که وقتی این نامه صادر میشود تا ۶ ماه فرد میتواند از این نامه استفاده نمایید. امتیاز نامه cas بسته به سن فرد متفاوت است که برای افراد بالای ۱۶ سال ۴۰ امتیاز و برای افراد زیر ۱۶ سال ۳۰ امتیلز است که این تفاوت امتیاز برمیگردد به ایننکه افراد بالای ۱۶ سال حتما برای درافت این نوع ویزا احتیاج به مدرک زبان IELTSمیباشند که ۱۰ امتیاز دارد .

مدارک ممورد نیاز برای دریافت ویزای TIER4: پاسپورت/ در صورت داشتن همرا داشتن پاسپورت همراهان/  اسنادی داال بر اینکه فرد هزینه های خود را برای زندگی در انگلستان به عنوان یک دانشجو دارد / شناسنامه / شناسنانه همراهان/ دو توصیه نامه از دانشگاه

امتیاز بندی نامه CAS: 10 امتیاز حساب بانکی کوتاه مدت که باید در یکی از بانک های پارسیان یا پاسگارد تهیه بشود/ اگر متقاضی سنش زیر ۱۷سال شش ماه است میتواند حساب بانکی او به نام والدینش باشد و مبالغ مورد نظر در بازه ۱۲۸۰پوند برای فرد اصلی و ۱۰۰۰پوند برای همراهان است / ۱۰ امتیاز مدرک زبان بای افراد بلای ۱۷ سال/۲۰ امتیاز مابقی منوط به ارایه نامه ای بنام پذیرش نهایی و یا cas میباشد.

از راه های دیگر اقامت انگلستان پناهندگی میباشد اما چون دارای عواقب  قانونی و ضررهایی مالی و جانی برای افراد هست این را اصلا پیشنهاد نمیشود.


مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت

<h2><span style="color:#990000;"></span></h2><p align="center" dir="RTL">یکی از این روش هایی که متقاضیان اخذ اقامت اروپا انتخاب می کنند ، مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت می باشد که برای <a href="https://www.mohajerati.com/Services/58/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86" target="_blank">مهاجرت به انگلستان</a> می توانند از روش هایی نظیر ثبت شرکت یا خرید بیزینس پلن به اقامت این کشور دست یابند. اطلاع از قوانین ثبت شرکت در انگلیس برای ورود به این کشور و اخذ اقامت الزامی است و در این بخش به معرفی شرایط و قوانین انگلستان در این موضوع می پردازیم.</p><br /><p></p><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت:</span></h2><p dir="RTL">اخد اقامت انگلیس از طریق ثبت شرکت شرایط خاص خود را داراست. در این روش که به کارآفرینی انگلستان نیز شناخته می شود متقاضی باید معادل ۲۰۰ هزار پوند مدارک مالی ارائه نماید و این مبلغ را به مدت ۳ ماه در حساب مورد تایید دولت انگلستان قرار دهد. علاوه بر این مبلغ متقاضی باید طرح تجاری یا بیزینس پلان ارائه کرده و این طرح به تایید دولت انگلیس برسد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مدارک مالی مربوط به ویزای ثبت شرکت یا کارآفرینی انگلستان:</span></h2><p dir="RTL">برای ثبت شرکت در انگلیس مدارک مالی متقاضی باید بررسی گردد، این ارزیابی به این نحو است که متقاضی باید اثبات نماید که ۲۰۰ هزار پوند در اختیار دارد و این مبلغ در موسسه یا موسسات مالی معتبر موجود است، هم چنین امکان برداشت مبلغ مورد نظر از کشور انگلستان وجود دارد. تامین این هزینه مالی صرفا بر عهده خود متقاضی اصلی نمی باشد و متقاضی می تواند با کمک اعضای خانواده، سرمایه گذاران دیگر یا سایر شرکت ها این مبلغ را تامین نماید، دقت نمایید که این کمک مالی تنها برای تامین ۲۰۰ هزار پوند اجرایی است و متقاضی نمی تواند برای اثبات قدرت تامین معاش خود در انگلیس از شخص ثالثی استفاده نماید. نکته مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که این مبلغ باید وارد پروسه کسب و کار متقاضی شود و وجود آن صرفا در حساب متقاضی برای ثبت شرکت در این کشور کافی نیست.</p><p dir="RTL">مدارکی که متقاصی ارائه می نماید باید از نطر مالی مورد اعتبار باشد و طرح تجاری یا پلان فرد امکان اجرا داشته و از اعتبار کافی برخوردار باشد هم چنین دولت انگلستان رزومه متقاضی را از نظر تجربه وی در کسب و کار یا ثبت شرکت های قبلی، فعالیت ها و سفرهای گذشته مورد ارزیابی قرار می دهد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">سایر مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در انگلستان:</span></h2><p dir="RTL">علاوه بر ۲۰۰ هزار پوند جهت سرمایه گذاری در کسب و کار برای مهاجرت به انگلستان ، متقاضی باید هزینه های تامین مالی خود و خانواده، درخواست ویزا خود و همراهان، تمدید ویزا و ... را در نظر داشته باشد.</p><p dir="RTL">متقاضی ثبت شرکت در کشور انگلستان علاوه بر اثبات دارایی و سرمایه باید اثبات نماید که توانایی ارتباط برقرار کردن با سایر افراد را داراست به این منظور که باید نشان دهد که قادر به ادراک زبان انگلیسی یا صحبت کردن به این زبان می باشد. برای اثبات این امر، متقاضی یا باید شهروند یکی از کشورهای انگلیسی زبان نظیر آمریکا، استرالیا، کانادا و ... باشد یا باید مدرک زبان انگلیسی در سطح B1 یا معادل آیلتس ۴ را ارائه نماید. داشتن مدرک زبان برای شهروندان غیر انگلیسی زبان امری الزامی می باشد و متقاضی ملزم به ارائه مدرک زبان خواهد بود.</p><p dir="RTL">با رعایت شرایط فوق متقاضیان، امکان ثبت شرکت در کشور انگلیس را خواهند داشت و می توانند مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت را از روش مذکور اجرایی نمایند.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">تمدید ویزای ثبت شرکت یا کارآفرینی در انگلستان:</span></h2><p dir="RTL">متقاضی با ثبت شرکت در کشور انگلستان در ابتدا اقامت ۳ سال و ۴ ماهه دریافت می کند که در صورت فعال بودن بیزینس، مدت زمان اقامت ۲ سال دیگر تمدید می گردد و در نهایت با تمدید ویزا، پس از مدت ۵ سال متقاضی موفق به اخذ اقامت دائم کشور انگلستان می شود.</p><p dir="RTL"><strong>برای تمدید ویزای متقاضی در کشور انگلستان شرایطی مورد نیاز است که عبارت است از:</strong></p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; متقاضی باید اثبات نماید که مبلغ ۲۰۰ هزار پوند وی به صورت مستقیم در یک یا چند کسب و کار در انگلستان به کار گرفته شده است. </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; متقاضی باید اثبات نماید که شرایط مالیاتی در این کشور را رعایت نموده و مالیات را پرداخت نموده است. </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; متقاضی باید اثبات نماید که در کسب و کاری که در کشور انگلستان راه اندازی نموده است فعالیت داشته و کسب و کار وی فعال می باشد. </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; متقاضی باید اثبات نماید که با شروع کسب و کار خود در این کشور توانسته ۲ موقعیت شغلی تمام وقت به مدت یک سال برای شهروندان انگلستان فراهم نماید.</p><p dir="RTL">این نکته حائز اهمیت است که متقاضی برای تمدید ویزای خود به مدرک زبان انگلیسی نیاز ندارد و می تواند حداکثر مدت ۱۸۰ روز را خارج از خاک کشور انگلستان سپری نماید. با شرایط فوق ویزای شخص متقاضی و همراهان وی تمدید شده و در انتها امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت انگلستان برای آن ها فراهم می باشد.</p><p dir="RTL">متقاضی در پروسه ثبت شرکت کشور انگلستان می تواند برای خانواده (همسر و فرزندان بالای ۱۸ سال) درخواست دهد و الزامی است که پس از ۶ ماه از ورود به کشور انگلستان برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام نماید. متقاضی تنها می تواند در زمینه ای که سرمایه گذاری نموده است مشغول به کار گردد اما همراهان وی اجازه کار در هر یک از مشاغل را خواهند داشت. </p><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مدارک اولیه مورد نیاز برای اخذ اقامت انگلستان از طریق ثبت شرکت :</span></h2><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; پاسپورت </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; شناسنامه و ترجمه آن</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; عقدنامه و ترجمه آن (در صورت وجود)</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; گواهی عدم سوء سابقه کیفری</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی در یک بیزینس معتبر</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; مدرک زبان در سطح آیلتس ۴</p><p dir="RTL"></p><p dir="RTL">به طور معمول مزایای ثبت شرکت در کشور انگلستان از جمله امکان دریافت اقامت موقت ظرف مدت کمتر از ۶ ماه برای نفر اصلی و خانواده، امکان وجود شریک در طی پروسه و درخواست اقامت برای آن ها (حضور دو خانواده)، امکان تحصیل و خدمات درمانی به صورت رایگان و امکان سفر و تجارت در کشورهای اروپایی این روش را مورد توجه بسیاری از افراد برای ورود و مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت قرار داده است. </p><p align="center" dir="RTL"><strong>پروسه های ثبت شرکت باید قطعا زیر نظر وکیل متخصص و حرفه ای انجام گیرد تا در انتها با شکست یا از بین رفتن زمان و هزینه روبه رو نگردد. برای این امر ارتباط با وکلا و اخذ مشاوره های تحصصی در این زمینه مناسب ترین گزینه برای انتخاب تصمیمی مطمئن در زمینه مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت می باشد.</strong></p>

مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک

<h2><span style="color:#990000;"></span></h2><p dir="RTL" style="text-align:right;direction:rtl;unicode-bidi:embed;">بازار ملک در کشور انگلستان پویا و فعال است و بسیاری از افراد که تابعیت و اقامت این کشور را ندارند به منظور بهره مندی از سودی که به واسطه رشد پایدار سالیانه ملک در این کشور حاصل می شود برای سرمایه گذاری به بازار ملک این کشور روی می آورند. علی رغم این که مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک، به طور صرف، حاصل نمی شود، ولی در صورت اقدام برای انواع دیگرطرق مهاجرت (شامل مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و غیره)، برای فرد امتیاز محسوب شده و در فرایند <a href="https://www.mohajerati.com/Services/58/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86">مهاجرت به انگلستان</a> مفید واقع می شود. در صورت انجام پروسه مهاجرتي خود توصیه می شود با <a href="https://www.mohajerati.com/Agency">موسسات حقوقی معتبرتر</a> تماس گرفته و از حقوقدانان و وکلاي حقوق بين الملل مشورت نماييد&nbsp; تا قواعد و جزئیات پروسه اي مهاجرتي و حقوقي شما را در اختیار شما بگذارند و جهت بررسي پرونده خود و قبل از صرف هزینه ها سوالات حقوقی خود را&nbsp; با مشاورین متخصص مطرح بفرمائید .<br /><br /></p><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">فرایند خرید ملک در انگلستان</span></h2><p dir="RTL"><strong>خرید ملک در انگلستان را می توان در سه مرحله خلاصه کرد: جستجو و پیشنهاد، واگذاری و امور نهایی. </strong></p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; یافتن ملک مناسب و ارائه پیشنهاد خرید که معمولا از طریق اداره املاک مناطق صورت می گیرد. این پیشنهاد شما را از نظر حقوقی ملزم به خرید ملک نمی کند. </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; پس از پذیرش پیشنهاد باید تحقیقات لازم را صورت دهید. انجام تحقیقات برای تشخیص اولیه مسائل بالقوه قویا توصیه می شود. به طور کلی دو نوع تحقیق وجود دارد:</p><p dir="RTL">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; تحقیق ساختمانی </p><p dir="RTL">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; گزارش خریدار خانه.</p><p dir="RTL">انجام این تحقیقات هیچ تعرفه خاصی از نظر هزینه ندارد و باید در موردشان مذاکره شود. </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; انتقال قانونی ملک مرحله بعدی فرایند خرید ملک در انگلستان است. برای این کار باید از یک وکیل کمک بگیرید. مجددا هیچ تعرفه خاصی در مورد هزینه ها وجود ندارد و باید در مورد آنها مذاکره کنید. انتقال ملک از طریق تبادل یادداشت هایی میان وکیل فروشنده و وکیل خریدار صورت می گیرد. یک پیش نویس قرارداد توسط وکیل فروشنده تنظیم می شود که قیمت، اطلاعات مربوط به سند فروشنده و غیره را در بردارد. </p><p dir="RTL">وکیل خریدار این پیش نویس را بررسی کرده و با وکیل فروشنده به مذاکره می نشیند. جستجوها، تحقیقات و مطالعات صورت گرفته از سوی خریدار یک جستجوی مرجع محلی را شامل می شود تا اطمینان حاصل شود که ملک در میانه هیچ پروژه ای نیست؛ تحقیقی در ثبت زمین برای بررسی امنیت عنوان را در بر می گیرد. پرس و جوهای دیگر اموری چون حقوق معدنی، سیل خیزی، آلودگی و موارد دیگر را بررسی می کنند. این بخش از فرایند انتقال حداقل دو هفته به طول می انجامد ولی مدت آن گاها ممکن است به دو یا سه ماه هم برسد. </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; پس از رضایت و موافقت خریدار و وکیلش، قراردادهای نهایی امضا می شوند. این قرارداد هر دو طرف را به طور قانونی متعهد می کند &ndash; فروش باید صورت پذیرد. در این نقطه مبلغ ۱۰٪ از قیمت ملک را به صورت غیرقابل عودت پرداخت می کنید. </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; سپس یک قرارداد انتقال که انتقال عنوان را ثبت می کند توسط هر دو طرف تهیه و امضا می شود. در رابطه با یک تاریخ تکمیل هم توافق می شود. میان امضای قرارداد و تاریخ تکمیل، تنظیمات مربوطه توسط اداره ثبت زمین صورت می پذیرد: هزینه تمبر و باقی مخارج مربوط به ثبت پرداخت می شوند. اکنون پرداخت ها صورت گرفته و اسناد به خریدار منتقل می شوند و به این ترتیب فرایند خرید ملک در انگلیس به انجام می رسد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">امکان خرید ملک در انگلستان برای اتباع خارجی</span></h2><p dir="RTL">فردی که تبعه کشور انگلستان نباشد می تواند در این کشور ملک خریداری کند، حتی اگر مقیم این کشور نباشد. به عبارت دیگر، خرید ملک در انگلستان به عنوان یک خارجی در صورتی که فرد قادر به پرداخت نقدی باشد آسان تر است &ndash; برای مثال، نیازی به درخواست رهن یا وام نداشته باشد چون درخواست برای این کار می تواند مشکل و پیچیده باشد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">امکان دریافت وام مسکن در انگلستان برای اتباع خارجی</span></h2><p dir="RTL">اتباع خارجی، مقیم باشند یا خیر، می توانند به طور قانونی در انگلستان ملک خریداری کنند. به عنوان یک فرد خارجی می توان برای دریافت وام مسکن نیز اقدام کرد البته هر بانکی شرایط خودش را دارد. بسته به بانک انتخاب شده، به عنوان یک سرمایه گذار خارجی ممکن است شرایط نه چندان مطلوب و نرخ سود بالایی به فرد ارائه شود. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">قیمت ملک در انگلستان</span></h2><p dir="RTL">علی رغم هراس های مربوط به تصمیم بانک های انگلستان برای افزایش نرخ های سود، بازار ملک لندن پایدار باقی مانده است. </p><p dir="RTL">خانه ها در پایتخت به طور میانگین به قیمت &euro;482,000 به فروش می رسند، که بر طبق آخرین ارقام ارائه شده توسط لند رجیستری و اداره آمار ملی انگلیس (ONS) یک افزایش قیمت 2.4 درصدی (&euro;11,000) نسبت به سال قبل به چشم می خورد. </p><p dir="RTL">قیمت مسکن در لندن بالاترین جایگاه را در کشور انگلستان حفظ کرده ولی پایتخت همچنان پایین ترین رشد قیمت را تجربه می کند و این امر خریداران را با محدودیت هایی برای فروش مواجه می کند. </p><p dir="RTL">قیمت های فروش برای چهارمین ماه متوالی افت کرد و قیمت های ماه نوامبر ۲۰۱۷ در لندن تا 0.9 درصد در ماه اکتبر کاهش یافت. </p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#0099cc;">تغییرات قیمت مسکن در لندن</span></strong></p><p dir="RTL">در ادامه روند منطقه ای اخیر، لندن ضعیف ترین عملکرد را از نظر افزایش قیمت دز انگلستان دارد. قیمت خانه برای چهار ماه پی در پی از &euro;490,000 در ماه جولای به &euro;482,000 در ماه نوامبر افت کرده است. </p><p dir="RTL">ولی به دلیل رشدی که در اوایل سال ۲۰۱۷ صورت گرفت، قیمت ها باز هم نسبت به ۱۲ ماه قبل به میزان 2.3 درصد بالاتر است. </p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#0099cc;">قیمت مسکن در سرتاسر انگلستان</span></strong></p><p dir="RTL">به طور نسبی، میانگین قیمت خانه در انگلستان به طور کلی &euro;226,000 بوده که تا حدی به لطف رشد سالیانه قوی در نواحی ارزان تر، سالیانه تا 5.1 درصد رشد داشته است. </p><p dir="RTL">در صدر این افزایش قیمت وست میدلندز قرار دارد که میانگین قیمت فروش در آن &euro;192,000 بوده که 7.2 درصد از سال پیش بالاتر بوده است. ایست میدلندز با میانگین قیمت &euro;185,047 در افزایش قیمت 6.4 درصدی در رتبه دوم قرار دارد. </p><p dir="RTL">تاکید بر نواحی ارزان تر یافته های مربوطه به یک گزارش جداگانه در مورد امور مالی انگلستان را پشتیبانی می کنند مبنی بر این که در شماری از رهن های خرید بار اول، یک افزایش قیمت سالیانه 15.2 درصدی &ndash; معمولا در خانه های ارزان تر در نواحی ارزان قیمت &ndash; در ماه نوامبر وجود داشته است. </p><p dir="RTL">همچنین علی رغم تصمیم بانک های انگلستان در تاریخ ۲ نوامبر ۲۰۱۷ مبنی بر افزایش 0.5 نرخ پایه، ارقام همچنین از افزایش ها در اعطای وام برای خرید خانه حکایت داشت. </p><p dir="RTL">این داده ها نشان می دهد که فعالیت بازار ملک در انگلستان همچنان فعال و پویاست. </p><p dir="RTL">افزایش های پایدار در اعطای وام برای خرید خانه، شوق خریداران را برای بهره مندی از نرخ های سود پایین و یک بازار بسیار رقابتی انعکاس می دهد. </p><br /><p dir="RTL">انگلستان امکان خرید ملک در این کشور را در اختیار اتباع خارجی قرار می دهد و افراد غیرانگلیسی می توانند از سود پایداری که سالیانه بر قیمت املاک اعمال می شود بهره مند شوند. با این که مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک حاصل نمی شود، ولی چنانچه فرد در صدد مهاجرت از روش های دیگر به این کشور باشد، ملک ابتیاع شده برای وی مزایایی به همراه خواهد داشت و می تواند به فرایند مهاجرت و اخذ اقامت در انگلستان به وی کمک کند. </p><p dir="RTL">در صورت انجام پروسه مهاجرتي خود توصیه می شود با موسسات حقوقی معتبرتر تماس گرفته و از حقوقدانان و وکلاي حقوق بين الملل مشورت نماييد&nbsp; تا قواعد و جزئیات پروسه اي مهاجرتي و حقوقي شما را در اختیار شما بگذارند و جهت بررسي پرونده خود و قبل از صرف هزینه ها سوالات حقوقی خود را&nbsp; با مشاورین متخصص مطرح بفرمائید .</p>

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

<h2><span style="color:#990000;">مهاجرت تحصیلی به انگلستان</span></h2><p>مهاجرت&nbsp;به کشور انگلستان از جمله موضوعاتی است که امروزه افراد زیادی را به سمت خود جذب کرده است.&nbsp;مهاجرت تحصیلی به انگلستان&nbsp;از جمله راه هایی است که افراد تمایل به اقدام از این مسیر را دارند. بهتر است قبل از هرچیز تمام اطلاعات را در رابطه با&nbsp;مهاجرت تحصیلی به انگلستان&nbsp;بدانید تا بتوانید تصمیم نهایی را اخذ نمایید همینطور سوالاتی که در رابطه با&nbsp;مهاجرت تحصیلی به انگلستان&nbsp;وجود دارد را برای شما بیان خواهیم کرد. آیا همۀ افراد در همه ی سنین می توانند جهت&nbsp;مهاجرت&nbsp;تحصیلی به انگلستان&nbsp;اقدام نمایند؟ ایا در رابطه با&nbsp;مهاجرت&nbsp;تحصیلی به انگلستاناجازه ی همراه وجود دارد؟ هزینه های&nbsp;مهاجرت تحصیلی به انگلستان&nbsp;چطور می باشد؟ شرایط کلی و اساسی در رابطه با&nbsp;مهاجرت تحصیلی به انگلستان&nbsp;چیست؟</p><p>در ادامه برای شما در رابطه با&nbsp;مهاجرت تحصیلی به انگلستان&nbsp;به طور کامل توضیح خواهیم داد تا تمامی ابهامات برای شما برطرف شود.</p><p>همه ساله افراد بسیاری قصد&nbsp;مهاجرت به انگلستان&nbsp;را دارند که می توانند از طریق&nbsp;مهاجرت تحصیلی&nbsp;که یکی از پر کاربرترین راههای مهاجرت می باشد اقدام نمایند. اشخاصی که قصد&nbsp;مهاجرت تحصیلی به انگلستان&nbsp;را دارند می توانند در بهترین کالج ها و دانشگاههای برتر انگلستان تحصیل نمایند. انگلستان دارای بیش از ۳۸۰۰ کالج و دانشگاه معتبر است که همه ساله پذیرای دانشجویان بسیاری از سرتاسر دنیا می باشد.</p><h3><span style="color:#990000;">اخذ ویزای تحصیلی انگلستان</span></h3><p>مهمترین مورد برای&nbsp;مهاجرت تحصیلی به انگلستان&nbsp;اخذ ویزای تحصیلی می باشد. انواع ویزاهای تحصیلی انگلستان خود به ۳ بخش تقسیم می شوند:</p><p>۱: ویزای کوتاه مدت&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ۲: ویزای تایپ ۴ جنرال&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ۳: تایپ ۴ کودکان</p><p>در ادامه به توضیح هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.</p><h3><span style="color:#990000;">ویزای کوتاه مدت انگلستان</span></h3><p>اشخاصی که قصد&nbsp;مهاجرت به انگلستان&nbsp;را دارند می توانند برای این نوع ویزا اقدام نمایند. ویزای کوتاه مدت در صورتی صادر می شود که دوره تحصیل فرد در انگلستان کوتاه مدت باشد همچنین اشخاصی که قصد اخذ ویزای کوتاه مدت انگلستان را دارند نباید تبعۀ اتحادیه اروپا باشند و دلیل آن این است که تبعه ی اتحادیه اروپا به ویزای کوتاه مدت احتیاجی نخواهند داشت همچنین اشخاصی که درخواست ویزای کوتاه مدت انگلستان را می نمایند نباید&nbsp; تبعۀ بریتانیا باشند حتی این افراد نباید دارای ۲ تابعیت باشند چون در این صورت به آنها ویزای کوتاه مدت تعلق نخواهد گرفت.&nbsp; در این صورت اشخاصی که قصد&nbsp;مهاجرت تحصیلی به انگلستان&nbsp;را دارند می توانند برای تحصیل خود ۲ دوره را انتخاب نمایند:</p><p>۱: یک دوره کوتاه مدت مانند گذارندن دوره زبان انگلیسی و یا یک دوره آموزشی</p><p>۲: گذراندن یک دوره تحقیقاتی به عنوان بخشی از دوره تحصیلی خود.</p><p>&nbsp;</p><h3><span style="color:#990000;">مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در انگلستان</span></h3><p>&nbsp;</p><p>۱: پاسپورت شخص متقاضی اخذ&nbsp;ویزای تحصیلی در انگلستان&nbsp;در صورتی که مدت اعتبار آن بیشتر از ۶ ماه باشد.</p><p>۲: گواهی بیمه سلامت فرد متقاضی&nbsp;تحصیل در انگلستان</p><p>۳: ترجمه مدارک تحصیلی فرد متقاضی&nbsp;تحصیل در انگلستان</p><p>۴: دو قطعه عکس از فرد متقاضی&nbsp;تحصیل در انگلستان</p><p>۵: تمکن مالی شخص متقاضی&nbsp;تحصیل در انگلستان</p><p>۶: رزومه فرد متقاضی&nbsp;تحصیل در انگلستان</p><h3><span style="color:#990000;">تحصیل در مقطع لیسانس در انگلستان</span></h3><p>در اینجا بهتر است بدانید که برخلاف بسیاری از کشورها که تحصیل د ر مقطع لیسانس ۴ ساله می باشد تحصیل در مقطع لیسانس در انگلستان ۳ ساله می باشد و فرد متقاضی تحصیل در انگلستان پس از گذراندن دورۀ لیسانس در انگلستان فرد می تواند وارد مقطع کارشناسی ارشد شود که طول دورۀ کارشناسی ارشد در انگلستان ۱ ساله می باشد یعنی فرد متقاضی&nbsp;تحصیل در انگلستان&nbsp;پس از گذراندن دوره ۱ ساله می توانند مدرک کارشناسی ارشد خود را از یکی از دانشگاههای معتبر انگلستان اخذ نمایند. اشخاصی که قصد&nbsp;تحصیل در انگلستان&nbsp;در دوره کارشناسی را دارند بهتر است بدانند که باید دارای مدرک زبان IELTS 6 &nbsp;باشند تا بتوانند در مقطع کارشناسی در انگلستان به تحصیل بپردازند. اشخاصی که قصد&nbsp;تحصیل در انگلستان&nbsp;در مقطع لیسانس را دارند می توانند به صورت نیمه وقت و در حدود ۱۰ ساعت در هفته به کار بپردازند همچنین حقوق دریافتی این افراد می تواند تا حدودی هزینه زندگی و تحصیل افراد را بپردازد.</p><p>نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که اشخاصی که قصد&nbsp;مهاجرت تحصیلی به انگلستان&nbsp;در مقطع کارشناسی را دارند بهتر است بدانند که اجازه داشتن همراه در طول دوره تحصیل خود را نخواهند داشت.</p><h3><span style="color:#990000;">تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلستان</span></h3><p>کشور انگلستان یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل به خصوص تحصیل در مقطع فوق لیسانس می باشد و دلیل آن این است که کشور انگلستان دارای نظام آموزشی پیشرفته می باشد و مهمتر از همه این است که تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلستان ۱ ساله می باشد و افراد می توانند با هزینه مناسب در ۱ سال مدرک کارشناسی ارشد خود را اخذ نمایند. اشخاصی که قصد تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلستان را دارند باید مدرک زبان IELTS 6.5 را دارا باشند. اشخاصی که قصد تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلستان را دارند می توانند به صورت پارت تایم یعنی ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوند همچنین حقوقی که دریافت می نمایند تا حدودی هزینه تحصیل و هزینه زندگی اشخاص را می پردازد.</p><h3><span style="color:#990000;">تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان</span></h3><p>اشخاصی که قصد تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان را دارند بهتر است بدانند که بر خلاف سایر کشورها که مقطع دکترا ۴ تا ۵ سال می باشد مقطع دکترا در انگلستان بین ۲٫۵ تا ۳ سال می باشد که اشخاص می توانند در کوتاه ترین زمان این دوره را اخذ نمایند.&nbsp; اشخاصی که مدرک کارشناسی ارشد خود را اخذ کرده اند می توانند برای مقطع دکترا از بهترین دانشگاههای انگلستان پذیرش را اخذ نمایند. اشخاصی که قصد تحصیل در دوره دکترا در انگلستان را دارند باید مدرک زبان انگلیسی IELTS 7 را دارا باشند تا بتوانند در مقطع دکترا پذیرش تحصیلی خود را اخذ نمایند. اشخاصی که قصد تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان را دارند می توانند به صورت پارت تایم به صورت ۳۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوند. نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که اشخاصی که قصد تحصیل در مقطع دکترا را دارند بهتر است بدانند که دکترا نوعی JOB محسوب می شود و اشخاص می توانند از این طریق حقوق هم دریافت نمایند که این حقوق تا حدودی هزینه زندگی و هزینه تحصیل افراد را می پردازد. همچنین افراد اجازه بردن همراه (همسر و فرزند) را خواهند داشت.</p><h3><span style="color:#990000;">هزینه زندگی در انگلستان</span></h3><p>هزینه زندگی در انگلستان بستگی به سطح زندگی افراد دارد که می تواند از میزان آن کمتر و یا بیشتر شود اما هزینه زندگی دانشجویان در انگلستان در حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ پوند در ماه می باشد&nbsp; که این هزینه شامل هزینه مسکن، غذا، رفت و آمد، و سایر هزینه های فرد می باشد.</p><p>در نهایت می توان گفت&nbsp;مهاجرت تحصیلی به انگلستان&nbsp;از طریق افراد زیادی انجام می پذیرد اما باید در نظر گرفت که&nbsp;هزینه های تحصیلی در انگلستان&nbsp;با&nbsp;هزینه های تحصیل&nbsp;درسایر کشورها مقایسه شده و بعد تصمیم گیری لازم را اخذ نمایید اما بهتر است بدانید هزینۀ مورد نظر در کشور انگلستان برای تحصیل با کیفیت آن برابری می کند یعنی&nbsp;هزینۀ تحصیل&nbsp;بالای آن به دلیل کیفیت مناسب این دانشگاهها می باشد اما باز اگر به دنبال کیفیت مناسب با&nbsp;هزینۀ رایگان&nbsp;می باشید کشورهایی نظیر آلمان و اتریش و نروژ به شما پیشنهاد می شود .همچنین به شما پیشنهاد می شود برای&nbsp;مهاجرت به انگلستان&nbsp;از طرق دیگر نیز می توانید اقدام نمایید طرقی نظیر مهاجرت تحصیلی به انگلستان ، مهاجرت کاری به انگلستان ، مهاجرت سرمایه گذاری و دیگر همچنین می توانید ازطریق&nbsp;وکیل مهاجرت به انگلستان&nbsp;نیز &nbsp;تماس حاصل نمائید تا اطلاعات لازم جهت&nbsp;مهاجرت تحصیل به انگلستان&nbsp;کسب نمایید .</p><div></div><p dir="RTL"></p>

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

<h2><span style="color:#990000;">سرمایه گذاری در انگلستان :</span></h2><p>با توجه به اینکه کشورانگلستان از نظر ساختار اقتصادی کشوری پیشرفته وثروتمند در سطح جهان واتحادیه اروپا محسوب میشود. همین امر باعث شده است&nbsp;سرمایه گذاری در انگلستان&nbsp;مورد استقبال افراد زیادی&nbsp; درسرتاسر جهان قرار گرفته است. همواره موقعیت خاص کشور انگلستان باعث جذب سرمایه گذاران برای&nbsp;سرمایه گذاری در انگلستان&nbsp;شده است.سرمایه گذاری در انگلستان به دلیل سیستم مالیاتی مناسب وپایین مکان مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد.سرمایه گذاری در انگلستان&nbsp;به نسبت سرمایه گذاری در سایر کشور های اروپایی ودنیا کم ریسک تر وکم خطرتر می باشد. دولت انگلستان از متقاضیان خارجی که قصد&nbsp;سرمایه گذاری در انگلستان&nbsp;را حمایت های لازمه را میکند. ما در این مقاله سعی بر آن داریم شرایط&nbsp;سرمایه گذاری در انگلستان&nbsp;و&nbsp;مهاجرتبه انگلستان از طریق&nbsp;سرمایه گذاری&nbsp;را به تفصیل تشریح کنیم. چنانچه قصد&nbsp;سرمایه گذاری در انگلستان&nbsp;دارید توصیه می شود مقاله ذیل را مطالعه بفرمایید.</p><p>سرمایه گذاری در&nbsp;کشورانگلستان&nbsp;چگونه است؟&nbsp;شرایط&nbsp;سرمایه گذاری در کشورانگلستان&nbsp;به چه صورت میباشد؟ آیا میتوان از طریق ویزای سرمایه گذاری به کشورانگلستان&nbsp;مهاجرت&nbsp;کرد؟ هزینه ومبلغ لازم برای&nbsp;سرمایه گذاری در انگلستان&nbsp;چه میزان است؟</p><p>معروف ترین ویزای&nbsp;سرمایه گذاری در انگلستان&nbsp;با نام tier1 معروف است . افراد متقاضی&nbsp;&nbsp;سرمایه گذاری در انگلستان&nbsp;که در غیر کشورهای اتحادیه اروپا زندگی می کنند وقصد شروع یک بیزینس جدید را در کشور انگلستان را دارند با حداقل مبلغ ۵۰ هزار پوند میتوانند اقدام به&nbsp;سرمایه گذاری در انگلستان&nbsp;نمایند . پروسه رسیدگی به ویزای&nbsp;سرمایه گذاری در انگلستان&nbsp;حدودا سه هفته به طول می انجامد وشخص متقاضی می بایست ۳ ماه قبل از تاریخ ورود به کشور انگلستان&nbsp; مدارک خودشان را به سفارت تحویل دهند . افرادی که موفق به دریافت&nbsp;ویزای tier1&nbsp;کار آفرینی شده اند این ماکان را دارند که تا ۳ سال در کشور انگلیس بماند . این ویزا برای ۲ سال دیگر هم برای اشخاصی که در همان شاخه شغلی فعالیت میکنند تمدید می شود و۳ سال هم برای کسانی که تایپ ویزای خود را تغییر دهند وجود دارد.</p><p>فردی که به مدت ۵ سال در انگلیس حضور داشته باشد می تواند در خواست اقامت دائم در کشور انگلیس را بدهد .و شخصی که این که این ویزا را دارد می تواند برای راه اندازی چند ویزا اقدام کند وبرای بیزینس خودش فعالیت کند . وحتی این امکان را دارند که خانواده خود (همسر فرزندان زیر۱۸ سال)&nbsp; را همراه خود به انگلیس ببرند . سرمایه گذاری که قصد بردن همراه دارد ۹۴۵ پوند برای زندگی خود باید داشته باشند وعلاوخه براین به ازای بردن هر همراه ۱۸۹۰ پوند هم نیز باید داشته باشند . این هزینه برای کسانی که بیشتر از یک سال در کشور انگلیس اقامت داشته اند ۶۳۰ پوند می باشد . لازم به ذکر است که شخص متقاضی می بایست این مبالغ سه ماه قبل از وقت سفارتشان در حساب داشته باشد .</p><p>&nbsp;</p><h3><span style="color:#990000;">سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوندی :</span></h3><p>این نوع ویزا از ویزاهای&nbsp;سرمایه گذاری در انگلستان&nbsp;مخصوص افرادی می باشد که در انگلیس تحصیل کرده وفارغ التحصیل شده اند . ۵۰ هزار پوند سرمایه باید در یک یا چند موسسه مالی نگهداری شود. شخص سرمایه گذار می بایست مدرک آیلتس ۴٫۵ یا ۵ روداشته باشند .حداقل سنی که برای اقدام به سرمایه گذاری از طریق این ویزا احتیاج است سن ۱۶ سال است . این میزان سرمایه باید در یک یا چند موسسه ی مالی نگه داری شود و برای هزینه های بیزینس در انگلیس قابل استفاده باشد. فرد باید مدرک CEFR level B1 معادل نمره ۴٫۵ تا ۵ مدرک IELTS &nbsp;داشته باشد، مدارک دوره های دانشگاهی که به زبان انگلیسی گذرانده شده و توسط سازمان UKNARIC معادل لیسانس، فوق لیسانس یا PHD که در انگلیس گذرانده شده داشته باشد و حداقل ۹۵ امتیاز در سیستم امتیاز دهی اخذ کرده باشد. حداقل سن برای این نوع ویزا ۱۶ سال است. این امکان برای افراد وجود دارد که با تشکیل تیم کارآفرینی با یک متقاضی دیگر با احراز شرایط ذکرشده شراکت نمایند. به شرطی که شخصی که به عنوان شریک معرفی می شود، در تیم دیگری حضور نداشته باشد و منبع سرمایه مشترک نباشد.</p><p>کارآفرینی&nbsp; ۵۰ هزار پوندی در کشور انگلیس به طرق زیر امکان پذیر است :</p><p>از طریق صندوق رقابتی کارآفرینی بریتانیا که به وسیله دپارتمان تجارت بین الملل DIT تایید شده باشد<br />از طریق دپارتمان دولت انگلیس که منابع مالی&nbsp; بریتانیا &nbsp;را مهیا می کند<br />شرکت سرمایه گذاری ثبت شده در سازمان مدیریت مالی &nbsp;برایتانیا مورد تایید باشد .<br />صورت دیگر این نوع سرمایه گذاری این است که ۵۰ هزار پوند به مدت کمتر از ۱۲ ماه قبل از اقدام در یک کسب و کار استفاده شده باشد .</p><h3><span style="color:#990000;">سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی :</span></h3><p>شخص متقاضی&nbsp;سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی&nbsp;باید ثابت کند که این مقدار مبلغ برای خودش است&nbsp; و یا توسط شخص ثالثی( همسر ، شریک ) برای او فراهم شده است . که این مقدار پول باید در یک حساب مشترک وجود داشته باشد .هزینه در خواست و اقدام این ویزا برای هر فرد ۱۵۳۰ پوند می باشد . شخص متقاضی برای اقدام به این سرمایه گذاری می بایست حداقل ۶ ماه در سال را در کشور انگلیس حضور داشته باشد . لازم است بدانید که از طریق این سرمایه گذاری دو خاواده&nbsp; متوانند اقدام کنند .</p><p>قبل از اتمام &nbsp;تاریخ &nbsp;ویزای tier1( ویزای کارآفرینی در انگلستان ) &nbsp;شخص سرمایه گذار در انگلیس می تواند درخواست تمدید ویزا دهد . شخص متقاضی باید خود را به عنوان مدیر شرکت خود طی زمان کمتر از ۶ ماه از تاریخ شروع به کار با &nbsp;ویزای کارآفرینی در انگلیس را ثبت کند . &nbsp;و همین طور &nbsp;شخص سرمایه گذار باید ثابت کند که&nbsp; سه ماه قبل از اقدام به سرمایه گذارید ر انگلیس به عنوان مدیر بیزینس فعالیت کرده است . وهمین طور لازم به ذکر است که باید حداقل ۲ شغل تمام وقت برای یکسال ایجاد کند و در واقع دو نفر را استخدام نماید. و همچنین باید در یک یا چند بیزینس با سرمایه ی ۲۰۰ هزار پوند پول نقد&nbsp; یا منبع مالی که بر اساس آن درخواست وی ارائه شده سرمایه گذاری کند .</p><h3><span style="color:#990000;">سرمایه گذاری ۲ ملیون پوندی :</span></h3><p>شخصی که قصد&nbsp;سرمایه گذاری ۲ میلیون پوندی در انگلیس&nbsp;را دارد می تواند از این طریق اقدام کند . هزینه اقدام برای سرمایه گذاری۲ ملیون پوندی ۱۵۳۰ پوند برای شخص اصلی و ۱۵۳۰ پوند برای هر نفر همراه( همسر وفرزندان زیر ۱۸ سال است. دارنده ی این ویزا این امکان را دارد تا ۳ سال در انگلیس بماند و سپس &nbsp;آن &nbsp;را برای مدت ۲ سال ویزای خود را تمدید کند . شخص می تواند ۲ میلیون پوند خود را از طریق خرید اوراق قرضه ی دولتی، سهام، یا وام سرمایه ای به شرکت های تجاری ثبت شده ی انگلیس سرمایه گذاری کند . شخص سرمایه گذار در انگلیس از این طریق اجازه کار و تحصیل نیزدارند . وهمچنین اگر سرمایه فرد به مبلغ ۱۰ ملیون پوند در طی دوسال برسد شخص می تواند برای اقامت دائم اقدام کند .</p><h3><span style="color:#990000;">مدارک مورد نیاز برای&nbsp; درخواست ویزای Tier1:</span></h3><p>پاسپورت یا گذرنامه معتبر</p><p>داشتن سرمایه مورد نیاز برای اقدام به سرمایه گذاری</p><p>ارائه بیزینس پلن قوی</p><p>نامه تمکن مالی۳۳۱۰ پوند که باید به مدت سه ماه در حساب شخص باشد</p><p>مدرک زبان انگلیسی</p><p>گواهی عدم سوء سابقه پیشینه ۱۰ سال اخیر</p><p>شخصی که &nbsp;دارنده ویزای tier4 &nbsp;دانشجوی پرستاری، دکتر یا دندانپزشک باشد نیز امکان درخواست ویزای کارآفرینی انگلستان را دارند .</p><p>درنهایت با توجه به مطالب گفته شده میتوان گفت که کشور انگلیس از نظر قدرت اقتصادی وثروت جزء اولین کشور ها می باشد که به افرادی که قصد&nbsp;سرمایه گذاری در انگلستان&nbsp;را&nbsp; دارند شهروندی اعطا می کند .با این هزینه&nbsp;سرمایه گذاری در انگلستان&nbsp;بالا می باشد افرادی که این میزان سرمایه ندارند می توان دیگر کشور ها را برای اقدام به سرمایه گذاری بر گزینند وبرای دریافت شهروندی آن ها اقدام کنند .</p><div></div>

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

<h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;"></span></h2><p dir="RTL">مهاجرت به انگلستان با گستره ای از گزینه های ویزایی برای کارفرمایان، سرمایه گذاران و غیره، امکان پذیر است.اخذ اقامت انگلیس از طریق کار نیز یکی از انواع روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شود. البته باید توجه داشت که از سال ۲۰۱۰ دولت انگلستان در قانون مهاجرت این کشور تغییراتی را اعمال کرده که مهاجرت به انگلستان را، به خصوص از خارج از حوزه اقتصادی اروپا (EEA) ، محدود می کند. </p><p dir="RTL">در ادامه جزئیات برخی از طرح های ویزا شامل طرح ویزای Tier 2 و پشتیبانی Tier 2 بررسی می شوند. </p><p dir="RTL"></p><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>سیستم مهاجرت امتیازی Five Tier</strong></span></p><p dir="RTL">سیستم ویزای ۵ Tier امتیازی انگلستان، مسیر اصلی مهاجرت به انگلیس از خارج حوزه EEA برای کار، تحصیل، سرمایه گذاری یا آموزش است. این سیستم متقاضیان را در پنج tier (ردیف) دسته بندی می کند. به منظور واجد شرایط بودن برای هر ویزا در هر کدام از این پنج ردیف، باید یک ارزیابی امتیازی پشت سر گذاشته شود. در درخواست های ویزای کار انگلستان، امتیازات عموما بر اساس توانایی، سابقه و تجربه، و سن متقاضی اعطا می شوند. </p><p dir="RTL">در صورت تمایل برای مهاجرت به انگلستان، فرد باید حداقل امتیازات لازم برای هر ردیف را کسب نماید. </p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">سیستم ویزای Five Tier برای مهاجرت به انگلستان</span></strong></p><p dir="RTL">سیستم پنج ردیف ویزا موارد زیر را در برمی گیرد:</p><p dir="RTL"><strong>&middot;&nbsp;&nbsp; ویزای Tier 1:</strong> این ویزا برای مهاجرین ارزشمند از خارج EEA است و ورود کارآفرینان، سرمایه گذاران و افراد محدودی که تحت ویزای &ldquo;استعداد استثنائی&rdquo; مهاجرت می کنند را شامل می شود. </p><p dir="RTL"><strong>&middot;&nbsp;&nbsp; ویزای Tier 2:</strong> این گروه برای نیروهای کار ماهر از خارج EEA با یک پیشنهاد شغلی در انگلستان است. این ویزا نیروهای کار ماهری را در برمی گیرد که توسط یک شرکت بین المللی به انگلستان منتقل می شوند، تخصص شان در لیست مشاغل مورد نیاز انگلستان است، یا مبلغین مذهبی و ورزشکار هستند. </p><p dir="RTL"><strong>&middot;&nbsp;&nbsp; ویزای Tier 3:</strong> این گروه ویزای انگلستان برای نیروهای کار کم مهارتی طراحی شده بود که برای پر کردن جایگاه های شغلی در یک بازه کوتاه مدت به این کشور مهاجرت می کردند. دولت انگلستان دیگر به این طرح ویزایی اختصاص نمی دهد که به این معنی است که متاسفانه امکان درخواست برای طرح ویزای Tier 3 وجود ندارد. </p><p dir="RTL"><strong>&middot;&nbsp;&nbsp; ویزای Tier 4: ا</strong>ین گروه برای دانش آموزان بالای ۱۶ سال از خارج EEA است که در صدد تحصیل در انگلستان می باشند. متقاضیان پیش از تسلیم درخواست باید از یک موسسه آموزشی معتبر در انگلستان پذیرش بگیرند. </p><p dir="RTL"><strong>&middot;&nbsp;&nbsp; ویزای Tier 5:</strong> این گروه شش زیر مجموعه از نیروهای کار موقت را در برمی گیرد که نیروهای کار خلاق و ورزشی، خیریه، مذهبی و طرح پویایی جوانان را شامل می شود که امکان کار برای در حدود ۵۵۰۰۰ جوان در سال را در انگلستان در تعطیلات میسر می کند. این قبیل ویزاها به افراد جوانی اعطا می شود که با انگلستان در این زمینه توافق دوجانبه امضا کرده اند. </p><p dir="RTL">در ادامه به شرح Tierهایی می پردازیم که مهاجرت به انگلستان از طریق کار را میسر می سازند. </p><p dir="RTL"></p><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">ویزای Tier 2 برای نیروی کار ماهر انگلیس</span></h2><p dir="RTL">ویزای Tier 2 به نیروهای کار ماهر اجازه می دهد تا در یک مبنای بلند مدت برای پر کردن یک جایگاه شغلی وارد انگلستان شوند؛ مانند IT، حسابداری، آموزش، یا خدمات درمانی. شغل مورد نظر باید در فهرست مشاغل مورد نیاز&nbsp; Tier 2 باشد. پیش از تسلیم درخواست، متقاضیان ویزای Tier 2 باید یک پیشنهاد شغلی و یک مدرک از پشتیبانی یک کارفرمای انگلیسی به همراه یک پروانه پشتیبانی Tier 2 در اختیار داشته باشند. </p><p dir="RTL">مشاغل Tier 2 معمولا پیش از ارائه به مهاجرین غیراروپایی، باید برای کارگرانی از حوزه اقتصادی اروپا (EEA) تبلیغ شود مگر این که کار در لیست مشاغل مورد نیاز Tier 2 باشد. این به عنوان تست بازار کار مقیم شناخته می شود. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">گروه های ویزای Tier 2 جهت مهاجرت به انگلستان از طریق کار</span></h2><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; ویزای (عمومی) Tier 2 برای نیروی کاری است که یک پیشنهاد کار و یک مدرک پشتیبانی از یک کارفرمای انگلیسی با پروانه پشتیبانی معتبر Tier 2 در دست دارند. این کار ابتدا باید برای کارگران انگلیسی تبلیغ و آگهی می شود مگر این که در فهرست مشاغل مورد نیاز Tier 2 باشد. </p><p dir="RTL">لیست مشاغل. این فهرسه به ۲۰۷۰۰ جایگاه شغلی در سال برای متقاضیان کار مقیم خارج از کشور محدود می شود. </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; ویزای Tier 2 (انتقال میان شرکتی) برای نیروی کار شرکت چندملیتی که به شعبه انگلیسی این کسب و کار منتقل می شوند است. متقاضیان باید یک مدرک معتبر پشتیبانی از کارفرمایشان در اختیار داشته باشند. این نوع ویزا دو زیرگروه دارد:</p><p dir="RTL">&nbsp;&nbsp;-&nbsp;&nbsp; کادر دراز مدت</p><p dir="RTL">&nbsp;&nbsp;-&nbsp;&nbsp; کارآموزان فارغ التحصیل</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; ویزای Tier 2 (مبلغ مذهبی) برای نیروی کاری است که به عنوان مبلغ مذهبی در سازمان جامعه مذهبی در انگلستان پیشنهاد کاری دریافت کرده اند. </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; ویزای (ورزشکاری) Tier 2 برای ورزشکاران و مربیان نخبه است. متقاضی باید توسط هیئت مدیره ورزشی مربوطه تایید شود. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">لیست مشاغل مورد نیاز جهت اقامت کاری انگلستان با ویزای Tier2</span></h2><p dir="RTL">مشاغل نیروی کار ماهر انگلستان معمولا پیش از ارائه به یک نیروی کار Tier 2 باید برای مدتی آگهی شوند. با این حال، هر ساله کشور انگلستان فهرستی از مشاغل مورد نیاز خود را منتشر می کند که کارفرمایان در صدد پر کردن جایگاه های خالی آنها هستند. مشاغل این فهرست پیش از&nbsp; ارائه به مهاجرین غیراروپایی، الزامی به آگهی شدن برای اتباع حوزه اقتصادی اروپا (EEA) ندارند. </p><p dir="RTL">مشاغل این لیست اغلب متخصصین فیزیکی و پزشکی، مانند مهندسین، پزشکان و پرستاران را شامل می شوند. </p><p dir="RTL"></p><p dir="RTL"><strong>تست بازار کار مقیم</strong></p><p dir="RTL">چنانچه یک کارفرما در انگلستان در صدد استخدام یک نیروی کار ماهر از خارج حوزه اقتصادی اروپا باشد و تصمیم به پشتبیانی این افراد برای انواع خاصی از ویزای Tier 2 ، شامل ویزای (عمومی) Tier 2 داشته باشد، معمولا لازم است یک تست بازار کار مقیم صورت پذیرد، مگر این که کار مورد نظر در لیست مشاغل مورد نیاز انگلستان باشد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مدارک مورد نیز جهت مهاجرت به انگلستان از طریق کار</span></h2><p dir="RTL"><strong>متقاضیان Tier 2 باید مدارک متعددی را به انضمام درخواست خود ارائه دهند، این مدارک به قرار زیر هستند:</strong></p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; پاسپورت کنونی و یا اسناد مسافرتی</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; یک عکس پاسپورتی مجزا</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; مدارک دال بر وجود تمکن مالی لازم برای اخذ ویزا، مانند اظهارنامه بانکی، مگر این که حامی Tier 2 فرد قادر به تضمین تمکن مالی وی از اداره انگلستان در کشور مبدا باشد. تنها حامیان و پشتیبان هایی که در رده A رتبه بندی می شوند حائز این گزینه هستند. </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; مدارک دال بر احراز شرایط زبانی لازم برای ویزای Tier 2، مانند مدارک و قابلیت هایی در نتایج خوبی در آزمون زبان انگلیسی در مقاطعی معادل مدرک لیسانس یا مقاطع بالاتر. </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; گزارش تست مبنی بر عدم ابتلا به بیماری سل، در صورتی که متقاضی از کشورهای موجود در فهرست تست TB باشد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">سیستم امتیازات ویزای Tier 2</span></h2><p dir="RTL">متقاضیان Tier 2 باید حداقل ۷۰ امتیاز در تست امتیازات Tier 2 به دست آورند. </p><br /><p dir="RTL"><span style="color:#990000;"><strong>اعضای خانواده دارنده ویزای Tier 2 (وابستگان)</strong></span></p><p dir="RTL">در اغلب موارد، فرد می تواند همسر و فرزندان خود را در طول مدت اقامت به خود ملحق کند و در کنار خود داشته باشد، ولی باید نشان دهد که از تمکن مالی لازم برای تامین آن ها برخوردار است. آنها می توانند تحت برای یک ویزای پیوست خانواده درخواست دهند.</p><br /><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">الزامات زبان انگلیسی برای ویزای Tier 2 انگلستان</span></strong></p><p dir="RTL">متقاضیان ویزای Tier 2 جهت اقامت کاری در انگلستان در صورتی که از یک کشور انگلیسی زبان نباشند یا تحصیلات دانشگاهی خود را به زبان انگلیسی صورت نداده باشند، باید یک آزمون زبان انگلیسی را پشت سر بگذرانند. </p><p dir="RTL"></p><p dir="RTL">انگلستان یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرت برای افرادی است که در صدد کار و زندگی در یک کشور جدید هستند. هرچند، سیستم مهاجرتی انگلستان محدود کننده است. انگلستان یک سیستم پنج رده ای دارد که متقاضیان مهاجرت به این کشور را با توجه به معیارهای مورد نظر برای تحصیل و کار ارزیابی می کند. در صورت احراز شرایط مربوط به انواع ویزای کاری در Tierهای مربوطه و در صورت وجود تخصص فرد در لیست مشاغل مورد نیاز کشور انگلستان، فرد می تواند برای مهاجرت به انگلستان از طریق کار درخواست دهد و اقدام نماید. </p><p dir="RTL" style="text-align:center;">در صورتی که در صدد انجام فرایند مهاجرت به انگلستان از طریق کار می باشید، توصیه می شود با موسسات حقوقی معتبر تماس گرفته و با حقوق دانان و وکلای حقوق بین الملل مشورت نمایید تا قواعد و جزئیات پروسه مهاجرتی و حقوقی را در اختیار شما قرار دهند. </p><p dir="RTL"></p>

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

<h2><span style="color:#990000;">اخذ ویزای ازدواج انگلیس</span></h2><p>آیا از ویزای نامزدی انگلیس آگاهی دارید؟ انواع ویزای نامزدی را میشناسید؟ ویزای ویزیتوری نامزدی برای چه کسانی صادر می شود؟ شرایط اخذ ویزا نامزدی انگلیس را میدانید؟ مدارک مورد نیاز برای ویزای نامزدی انگلیس چیست؟ مراحل اخذ ویزای نامزدی انگلیس چیست؟ مزایای ویزای نامزدی برای متقاضی چیست؟</p><p>ویزای ازدواج انگلیس چیست؟ شرایط و مقررات اخذ ویزای ازدواج انگلستان چیست؟مدارک مورد نیاز سفارت انگلستان جهت ویزای ازدواج چیست؟ چه مدارکی از دعوت کننده(اسپانسر)باید به سفارت ارائه دهید؟</p><p>انگلستان با حدود هزار کیلومتر مرز ساحلی ، بزرگترین کشور بریتانیا بحساب می آید که سالانه&nbsp; افرادزیادی را از شهروندان کشورهای دیگر برای&nbsp;مهاجرت&nbsp;یا کار در انگلستان بسوی خود جذب می کند.</p><p>لندن، پایتخت انگلستان هم با حدود هشت میلیون نفر جمعیت در انگلستان زندگی می کنند. انگلیسی زبان اصلی کشور انگلستان است.جمعیت کل بریتانیا کمی بیشتر از شصت نفر است که بیش از پنجاه نفر از این جمعیت در انگلستان است.برای مسافرت و زندگی در انگلستان عمومأ باید یکی از انواع ویزای انگلستان را اخذ کرد.برای این منظور ،دولت بریتانیا انواع ویزای،کاری و تحصیلی و همچنین&nbsp;مهاجرت&nbsp;و پناهندگی را برای افراد متقاضی واجد شرایط صادر می کند.تمام بریتانیا شامل انگلستان ، اسکاتلند، ایرلند شمال و ولز است.</p><p>در حالیکه اداره هویت و گذر نامه بریتانیاThe Identity and passport Service مسؤل صدور گذر نامه برای متقاضیان است. مرزبانی بریتانیا UK border Agency وظیفه بررسی پناهندگی و&nbsp;مهاجرت&nbsp;به انگلستان را بعهده دارد.</p><p>در ازدواج بین زوجین نظام حقوق بین الملل خصوصی می گوید&nbsp; متقاضی می تواند جهت اخذ ویزا و سپس اقامت آن کشور اقدام نماید.کشور انگلستان از این نظام مستثنی نیست، اگر یک نفر با یکی از اتبتع انگلیسی زبان ازدواج نماید می تواند جهت اخذ تابعیت کشور انگلستان اقدام نماید.این امر در بند شش ماده ۹۷۶ق.مدنی قید شده.اگر تبعه خارجی با شوهر ایرانی ازدواج کند ایرانی به شمار می رود. در خصوص کشور انگلستان نبز ازدواج با مرد یا زن تابع آن کشور قطعا منتهی به اخذ تابعیت می شود.اما در نظام حقوقی ایران ازدواج دارای آثار تحمیلی تابعیت است .در ایران ازدواج مرد ایرانی با زن خارجی&nbsp; از نظر قانونگذار خودبخود ایرانی محسوب می شود. اما بالعکس نه.</p><p>ویزای ازدواج انگلیس برای متقاضیانی است که از طریق ازدواج با شهروند یا فرد دارای اقامت دائم انگلستان قصد زندگی و&nbsp;اقامت در انگلستان&nbsp;را دارند. این نوع از ویزای انگلیس به دو دسته ویزای ازدواج و ویزای نامزدی تقسیم میشود که شرایط آنها تقریبأ مشابه هم است . در هر دو دسته متقاضی باید از چند جهت سفارت یا مراجع قانونی را قانع کنند.</p><p>از نظر مالی باید شرط حداقل برآورده شود که در حال حاضر سالی ۱۸۶۰۰&pound; برای یک زوج بدون بچه است.اثبات این درآمد با روشهای مختلف از قبیل استخدام ، وجه نقد در بانک و داشتن کار آزاد میسر است. شرایط و مقررات مربوط به توانایی مالی پیچیده بوده.و هر پرونده باید بصورت مجزا بررسی شود.دو طرف باید اثبات کنند که رابطه آنها واقعی بوده و هدف از ازدواج کسب اقامت نیست. معمولا در این زمینه مدارک متعددی در ارتباط با دو طرف قبل و بعد از ازدواج&nbsp; باید ارائه شود. اثبات این مدعا برای متقاضیان داخل انگلستان که باهم زندگی میکنند بسیار ساده تر است.</p><p>در ویزای نامزدی پس از برآورده شدن شرایط ، شش ماه ویزا صادر می شود و در این شش ماه دوطرف فرصت دارند باهم ازدواج نمایند.</p><p>در طول مدت ویزای ازدواج ابتدا برای سی وسه ماه (اقامت دائم بعد پنج سال)یا بیست و هفت ماه(اقامت دائم بعد دو سال) صادر شده و بعد از دو و نیم سال دوباره شرایط بررسی شده و برای سی وسه ماه دیگر تمدید میشود .بعد از پنج سال امکان کسب اقامت دائم وجود دارد.</p><p>ویزای نامزدی دو نوع است ،اولی ویزای نامزدی معمولی ،بعد بررسی مدارک یک ویزای شش ماه به شخص داده می شود.شخص به انگلستان می رود در مدت شش ماه ازدواج میکند و بعد ویزا سه ساله میگیرد.یا ازدواج نمیکند وبه کشورش برمیگردد.</p><p>دوم ویزای نامزدی ویزیتوری است که شخص ویزا شش ماهه میگیرد به انگلستان می رود ازدواج میکند بعد شش ماه به کشورش باز میگردد ، واز کشور خگدش برای دریافت ویزادسه ساله ازدواج اقدام میکند،البته راه دوم برای ایرانیها مقدور نیست.</p><p>متقاضی اجازه کار و درس خواندن دارد.</p><p>متقاضیانی که با ویزاهای دانشجویی و کاری بالای شش ماه در انگلستان اند می توانند ویزای خود را در داخل انگلستان به این ویزا تبدیل کنند. با داشتن ویزای ویزیتور نمی توان از داخل انگلستان برای این ویزا اقدام اقدام کرد.</p><h3><span style="color:#990000;">ویزای ویزیتوری نامزدی برای افرادی صادر میگردد که:</span></h3><ul><li>به صورت قانونی ازدواج نکرده اند و برنامه مشخصی برای زندگی باهم داشته باشند</li><li>قصد ورود به خاک انگلستان برای انجام ازدواج را دارند.</li><li>قصد ثبت ازدواج خود در انگلستان را دارند.</li><li>مدت زمان بررسی این نوع درخواست توسط سفارت معمولا سه هفته بطول می انجامد.</li><li>ویزای نامزدی با اعتبار شش ماه صادر میگردد.</li></ul><h3><span style="color:#990000;">شرایط اخذ ویزای نامزدی:</span></h3><p>سن،طبق قوانین ومقررات اداره اتباع بیگانه بریتانیا کبیر اصلاحیه مورخ بیست و هفت نوامبر ۲۰۰۸ وبرای جلوگیری از سؤ استفاده های احتمالی و ازدواج های اجباری ، سن ازدواج برای زوج و زوجه از ۱۸به۲۱ افزایش یافته و از این به بعد کسانیکه کمتر از ۲۱سال سن دارند نمی توانند در این گروه تقاضای ویزا کرده و وارد انگلستان شوند.</p><p>امکان ثبت ازدواج ، متقاضی باید امکان ثبت ازدواج را داشته باشد.بخاطر داشته باشید که چند همسری در بریتانیا مورد قبول نیست و قانونی نمی باشد.</p><p>وضعیت تاهل فرد متقاضی باید کاملا شفاف باشد ، فرد متقاضی در صورت مطلقه بودن ویا بیوه بودن مدارک لازمه را ارائ دهد.</p><p>اقامت کمتر از شش ماه ، متقاضی می بایست اثبات نماید که قبل از انقضا مهلت ویزا ،کشور انگلستان را ترک خواهد نمود.</p><p>استطاعت مالی ، متقاضی باید اثبات نماید که در طول مدت زمان اقامت خود در کشور انگلستان بدون اشتغال در این کشور ویا دریافت کمکهای مالی دولت استطاعت پرداخت هزینه های خود را دارد.</p><p>&nbsp;</p><h3><span style="color:#990000;">مراحل اخذ ویزای نامزدی :</span></h3><p>متقاضی این نوع ویزا می بایست درخواست خود را از خارج انگلستان وبا مراجعهذبه سفارت این کشور انجام داده و هنگام مراجعه به سفارت مدارک ازدواج و هر گونه مدرکی دال بر شهروندی شوهر آینده خود در انگلستان باشد را تحویل دهند.</p><p>نکته) دلایل اصلی که باعث پذیرفتن افسر مهاجرت انگلستان جهت اجازه ورود مسافرینی که دارای ویزای نامزدی اند به قرار زیر است :</p><p>این افراد میبایست در تمام طول مدت حضورشان در انگلستان به همراه شوهر خود زندگی کرده و مدارک بانکی و اجاره نامه یا هرگونه مدارکی که نسبت به اثبات این موضوع کمک کند ارائه دهند که این مدارک می تواند جهت تمدید ویزا ی آنها نیز نقش داشته&nbsp; باشد.</p><p>&nbsp;</p><h3><span style="color:#990000;">مدارک مورد نیاز سفارت انگلیس جهت اخذ ویزای نامزدی:</span></h3><ul><li>پاسپورت جدیذ و قدیم متقاضی</li><li>یم قطعه عکس رنگی ۳٫۵*۴٫۵</li><li>مدارک اثبات کننده وضعیت مالی ( شامل منابع درآمدی و حساب های بانکی)</li><li>مدارک اثبات کننده برنامه آینده شما برای ازدواج (مانند محل سکونت بعد از ازدواج)</li><li>مدارک اثبات حقیقی بودن ازدواج و ارتباط مستمر با همسر (عکس ها و فیلم ها، پرینت های تلفن ،بلیط های سفر و رزرواسیون هتل در سفرهای مشترک)</li><li>جزییات تدارکات ازدواج. و مدارک اثبات کننده ی پرداخت بخشی از هزینه های ثبت ازدواج.</li></ul><p>مزایا ویزای نامزدی Spouse&rdquo;&ndash;&ldquo;fianće&rdquo;</p><ul><li>افراد از تمامی مزایای رایگان شهروندی این کشور به راحتی استفاده می کنند.</li><li>اجازه کار تمام وقت دارند.</li><li>این نوع ویزا قابل تبدیل به ویزای اقامت است و ظرف مدت پنج سال به اقامت دائم تبدیل می شود.</li></ul><p>&nbsp;</p><h3><span style="color:#990000;">ویزای ازدواج</span></h3><p>درخواست ویزای ازدواج جهت الحاق به همسر در انگلستان به افرادی تعلق می گیرد که شخصی که در انگاستان می باشد دارای اقامت انگلستان باشد.و زوجین از قبل عقد کرده باشند.و مدارک را به سفارت تحویل دهند، متقاضی ایرانی باید دارای مدرک زبان Ket باشد. این ویزا مدت پنج سال در انگلستان قابل تبدیل به اقامت دائم می باشد.</p><p>طبق قوانین مهاجرت کشور و اداره اتباع بیگانه&nbsp; بریتانیا ، شرایط و مقررات مهاجرت و ورود متقاضیان در گروه ازدواج به شرح ذیل می باشد:</p><ul><li>زوج و زوجه باید در زمان تسلیم تقاضانامه برای اخذ ویزا مقامات سفارات انگلستان را از قصد و تصمیم برای ادامه زندگی در این کشور مطلع کند.شرایط و مقررات کلی مهاجرت ایجاب می کند که شخص متقاضی قبل از تقاضای ویزا ، با همسر خود ازدواج قانونی کرده و مدارک کامل و سند ازدواج را همراه خود داشته باشد.</li><li>سن ازدواج برای زوج و زوجه ۱۸باشد ، کسانیکه کمتر از ۱۸سال سن داشته باشند نمی توانند در این گروه تقاضای ویزا کرده و وارد انگلستان شوند.</li><li>لازم به ذکر است که یکی از زوج وزوجه بایداقامت قانونی در انگلستان را داشته واز منابع مالی و کمکهای دولتی و عام المنفعه (مگر افراد سیاسی)استفاده نکنند.</li><li>از ۹جولای. ۲۰۱۲ اگر شما بخواهید به ملیت منطقه اقتصادی اروپا EEA در آید از نظر مالی باید شرط. حداقل حقوق برآورده شود که در حال حاضر این میزان درآمد سالی ۱۸۶۰۰&pound; برای یک زوج می باشد. (اثبات این درآمد با روشهای محتلف از قبیل استخدام و داشتن کتر آزاد میسر است.)و یا اینکه ارائه مدارک اثبات کننده ی وجه نقد به ارزش ۶۳۰۰۰&pound; برای مدت شش ماه در حساب بانکی.</li><li>زوج و زوجه همدیگر را ملاقات کرده و باهم آشنا باشند.</li><li>زوج زوجه قصد اقامت دائمی در انگلستان را داسته باشد.</li><li>محل سکونت برای اقامت زوج و زوجه در انگلستان از قبل هماهنگ شده باشد.</li><li>زوج و زوجه قصد اخذ کمکهای دولتی و عام المنفعه را نداشته باشند.</li><li>در صورت اخذ ویزا در مرحله اول و ورود به انگلستان زوج و زوجه می توانند نسبت به تمدید ویزا اقدام و مجوز لازم را اخذ نمایند.</li><li>نکته آخراینکه فرد متقاضی پس از اخذ ویزای ازدواج و ورود به انگلستان می توانند پس از ۵سال تقاضای گذرنامه انگلیسی کرده و از مزایای اقامت بهره مند شود. جالب اینکه اگر زوج و زوجه بیش از ۴سال از انگلستان باهم زندگی کرده باشند می توانند به یکباره تقاضای ویزای دائم در بریتانیای کبیر را تقدیم سفارتخانه این کشور کنند .</li></ul><h3><span style="color:#990000;">مدارک مورد نیاز سفارت انگلیس جهت اخذ ویزای اقامت&nbsp; ازدواج:</span></h3><ul><li>پاسپورت جدید و قدیم متقاضی</li><li>شناسنامه متقاضی</li><li>عقدنامه</li><li>عکس و فیلم های مراسم عروسی . پرینت های تلفن (جهت اثبات ارتباط مستمر با همسر).حساب مشترک (بانکهای پارسیان و پاسارگاد مورد قبول است.)</li><li>تکمل فرم درخواست ویزا ، تکمیل Sponsorship Form پر شده و امضا شده توسط همسر (شخص ساپورت کننده )و اخذ نوبت از سفارت انگلیس</li><li>دو قطعه عکس ۴*۶پشت سفید</li><li>مدرک زبان IELTS LIFE SkILLS همچنین از تاریخ ۲۹نوامبر ۲۰۱۰ متقاضیان بایستی مدرک زبان (امتحان زبان کت در سطح A1را کسب نمایند کسب نمره ۴۵از ۱۰۰قابل قبول است. در سایت کمبریج می توان یک امتحان را خرید۷&pound;, و محل برگزاری آزمون تهران یا همدان. آدرس ها در سایت کمبریج)</li><li>پرداخت هزینه بیمه Health Surcharges</li></ul><p>&nbsp;</p><h3><span style="color:#990000;">مدارک مورد نیاز از اسپانسر (دعوت کننده):</span></h3><ul><li>کپی پاسپورت و اقامت اسپانسر (دعوت کننده)</li><li>قرارداد اجاره و نامه ای از صاحبخانه دال بر قبول حضور همسر در خانه</li><li>نامه شغلی ، برگه مالیاتی ، فیش حقوقی ، P60، شماره بیمه ملی انگلستان.</li></ul>

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

<p dir="RTL">مزایا و معایب پناهندگی در انگلستان برای بسیاری از افراد آشکار است اما گروهی به دلیل عدم آگاهی از &nbsp;شرایط پناهندگی در انگلستان دچار مشکلات عدیده پس از پناهندگی شده اند. در این مقاله اطلاعات حقوقی و موثق در رابطه با مزایا و معایب پناهندگی در انگلستان بیان می شود</p><p dir="RTL">یکی از راه های <a href="https://www.mohajerati.com/Services/58/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86" target="_blank">مهاجرت به انگلستان</a> ، پناهندگی است.از نظر حامیان مهاجرت افزایش تعداد مهاجرین باعث ارتقای رونق نیروی کار در اروپا می شود به عنوان مثال در کشور آلمان تقاضای زیادی برای نیروی کار آموزش دیده در رشته ریاضیات، فناوری اطلاعات، علوم طبیعی و تکنولوژی وجود دارد. در حالیکه مهاجرین می توانند به افزایش نیروی کار کمک کنند، بسیاری از مهاجرین و پناهندگان که از خاورمیانه و آفریقا وارد می شوند ماهر و تحصیلکرده نیستند از این رو فشار زیادی بر سیستم مالی دولتی وارد می شود. گروه مخالف بر این نظرند که هجوم مهاجرین و پناهندگان فشار زیادی بر خدمات عمومی مانند مراقبت های بهداشتی، مسکن و سیستم آموزشی وارد می کند. برخوردهای ضد مهاجرتی در سالهای اخیر در اروپا افزایش یافته است و پناهندگان در شرایط نسبتأ بدی زندگی می کنند و اغلب دچار سوء تغذیه می شوند. پناهندگان معمولأ در مشاغل با درآمد پایین تر استخدام می شوند و در مناطق کم جمعیت زندگی می کنند علاوه بر این پناهندگان ارتباطی با خانواده هایشان ندارند و به سختی امکان دیدار آنها را دارند. </p><p dir="RTL">شمار پناهجویانی که در فقر به سر می برند به میزان 20 درصد افزایش یافته است. آمار صلیب سرخ نشان می دهد به دلیل کمبود کمک های دولتی برای پناهجویان و قطع ناگهانی حمایتها تعداد زیادی را در وضعیت آسیب پذیر قرار می دهد. به همین منظور تقریبأ 9 نفر از هر 10 پناهجو حمایت و خدمات اورژانسی دریافت می کنند. </p><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">آیا تعداد پناهجویان در انگلستان بیشتر از سایر کشورهاست؟</span></h2><p dir="RTL">پاسخ این سؤال منفی است. در سال 2017 بریتانیا 26.350 درخواست پناهندگی دریافت کرده است که نسبت به سال پیش از آن 14% کاهش داشته است.&nbsp; انگلستان پنجمین کشور از 28 کشور اروپایی ازنظر تعداد درخواست پناهندگی است. کشور آلمان بیشترین تعداد درخواست پناهندگی را داشته است و پس از آلمان ایتالیا و فرانسه در رتبه دوم و سوم قرار دارند. 84 درصد پناهندگان در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند و تعداد پناهندگان در کشورهای صنعتی و ثروتمند کمتر است. </p><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">تعداد پناهندگان در انگلستان</span></h2><p dir="RTL">طبق آمار کمیسیون عالی پناهندگی سازمان ملل در پایان سال 2016 تعداد 118.995 پناهنده، 46.784 پرونده در جریال درخواست پناهندگی در انگلستان وجود دارد. در حال حاضر بیشترین تعداد پناهنده در انگلستان از کشور ترکیه تعداد 1 میلیون و 84 هزار نفر است و پس از آن پناهندگانی پاکستانی با یک نیم میلیون نفر جمعیت در رتبه دوم قرار دارند. در پایان سپتامبر سال 2017 بیشترین درخواست پناهندگی از ایران، و پس از آن از کشورهای پاکستان، عراق، بنگلادش و سودان بوده است.</p><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">پناهنده جعلی کیست؟</span></h2><p dir="RTL">در واقع پناهنده جعلی یا غیر قانونی وجود ندارد. فرد پناهنده وارد یک پروسه قانونی برای تعیین وضعیت درخواست پناهندگی می شود. افرادی که برای درخواست پناهندگی واجد شرایط نباشند اقامت دریافت نخواهند کرد و از خاک انگلستان اخراج می شوند. </p><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">شرایط پناهندگان در انگلستان</span></h2><p dir="RTL">اکثر پناهجویان در انگلیس حق کار ندارند و متکی به حمایت دولت هستند. مسکن در اختیار پناهندگان قرار می گیرد اما پناهجو حق انتخاب مسکن خود را نمی دهند. کمک های نقدی در اختیار پناهجویان قرار می گیرد که این مبلغ در حال حاضر 36 پوند به ازای هر فرد است و مبلغ 5.28 پوند در روز برای غذا، بهداشت و لباس پرداخت می شود.</p><p dir="RTL">سیستم درخواست پناهندگی در کانادا بسیار سخت و پیچیده است. روند رسیدگی بسیار دشوار است و ادعای بسیاری از پناهجویان رد می شود. در سال 2016 دادگاهها 41 درصد از درخواست های پناهندگی را رد کردند. تقریبأ نیمی از پناهندگان در پروسه پناهندگی بازداشت می شوند. علی رغم تعهد دولت برای پایان بازداشت کودکان، 71 کودک در سال 2016 بازداشت شده اند. </p><p dir="RTL"></p><p dir="RTL"></p><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">پناهندگی چیست؟</span></h2><p dir="RTL">اگر کسی در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گیرد می تواند در کشور دیگری درخواست پناهندگی کند. از لحاظ قانونی فردی که درخواست پناهندگی می کند و منتظر تصمیم دولت برای ادعای پناهندگی است پناهجو نامیده می شود. اگر چه برخی پناهجویان به صورت غیرقانونی وارد انگلستان می شوند ولی درخواست پناهندگی آنها غیرقانونی نیست. دولت ها موظفند از افرادی که معیارهای پناهندگی را دارند حمایت کنند. </p><p dir="RTL">طبق کنوانسیون 1951 ژنو درباره ی&nbsp; پناهندگان، پناهجویان باید اثبات کنند که به دلیل نژاد، مذهب، ملیت، عقاید سیاسی یا عضویت در گروه خاص اجتماعی دچار آزار و اذیت شده اند و نمی توانند از حمایت مقامات کشور خود استفاده کنند. بنابراین اگر یک پناهجو در گذشته آسیب های زیادی متحمل شده اما در آینده هیچ خطری وی را تحدید نکند پناهندگی وی تأیید نمی شود. </p><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">فرایند اعطای پناهندگی انگلستان</span></h2><p dir="RTL">تصمیمات در رابطه با ادعای پناهندگی توسط مرزی بریتانیا اتخاذ می شود.از لحاظ قانونی امکان درخواست پناهندگی از خارج از انگلستان وجود ندارد. هنگامی که فردی وارد انگلستان شد باید در دفاتر مرزی انگلیس در جنوب لندن درخواست پناهندگی دهد. پناهجویان باید در اسرع وقت وکیل یا نماینده قانونی برای کمک به آنها در طول پروسه اتخاذ نمایند. در ابتدا یک مصاحبه از پناهجو اخذ خواهد شد که در آن جزئیات شخصی متقاضی و دلیل سفر به انگلستان پرسیده می شود.</p><p dir="RTL">مصاحبه اصلی ظرف چند هفته پس از مصاحبه اولیه انجام می شود. مسئولین پرونده اداره مرزی بریتانیا پرونده متقاضی را از نظر آزار و اذیت و هر گونه شکنجه بررسی می کنند و بر این اساس درخواست پناهندگی را بررسی می میکنند. علاوه بر شواهدی که توسط خود متقاضی ارائه شده است مسئولین اطلاعات دیگر همچون وضعیت سیاسی و حقوقی شخص در کشور مبدأ را بررسی می کنند. در صورتی که پناهجویان به تصمیم قاضی در پرونده درخواست تجدید نظر دارند می توانند تا زمان بررسی تصمیم تجدید نظر در انگلستان بمانند. اگر ادعای پناهجو برای پناهندگی پذیرفته شود برای 5 سال اجازه اقامت در انگلستان را خواهد داشت و اگر پس از 5 سال همچنان شرایط کشور مبدأ برای وی نا امن باشد اجازه اقامت نامحدود&nbsp; یا اقامت دائم (ILR) در انگلستان به وی اعطا می شود. </p><p dir="RTL">در صورتی که به فرد پناهجو اجازه اقامت در انگلستان اعطا می شود حق کار، خدمات شهروندی و پیوست خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال) داده می شود. </p><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">حمایت رفاهی از پناهجویان انگلیس</span></h2><p dir="RTL">پناهجویان اجازه کار ندارند مگر اینکه پروسه بررسی پرونده آنها بیش از یکسال باشد و هیچ تخلفی نداشته باشند که در این صورت می توانند به اداره مرزی بریتانیا برای اجازه کار اعتراض کنند. پناهجویانی که به حمایت مالی و یا مسکن نیاز دارند می توانند به مرزی انگلیس درخواست دهند. اقامت در خارج از لندن و جنوب شرقی انگلستان اجباری است.</p>همانطور که توضیح دادیم پناهندگی در انگلستان مزایایی دارد اما در مقابل این مزایا معایب زیادی برای پناهندگی در انگلستان می توان برشمرد. از مزایای اصلی پناهندگی در انگلستان اعطای اقامت دائم و تابعیت انگلستان ظرف یک مدت کوتاه در صورت تأیید درخواست پناهندگی است. معایب پناهندگی در انگلستان خطراتی است که در طول پروسه بررسی پرونده پناهجویان را تهدید می کند. اغلب پناهجویان در شرایط کاملأ نامساعد زندگی می کنند و از نظر بهداشتی و رفاهی حمایت نمی شوند.&nbsp;

تحصیل رایگان در انگلستان

<p>تحصیل رایگان در انگلستان&nbsp;می&zwnj;تواند موضوعی باشد که برای متقاضیان تحصیل در این کشور سوالی بزرگ بوده و تصور بسیاری از متقاضیان&nbsp;تحصیل رایگان در انگلستان&nbsp;این است که میتوان با اخذ بورسیه های تحصیلی در این کشور به طور رایگان تحصیل نمود. همچنین عده ای نیز تصور می&zwnj;کنند&nbsp;تحصیل رایگان در انگلستان&nbsp;برای افرادی که اقامت اروپا را داشته باشند یا&nbsp;اقامت انگلستان&nbsp;را داشته باشند مقدور است. بنابر این بهترین مسیر برای تشخیص درست این موضوع و این که در کشور انگلستان چطور با هزینه&zwnj;های بسیار پایین یا به طور کاملا رایگان می توان تحصیل کرد، اینست که سری به سایت های معتبر و منابع قانونی و معتبر این کشور بزنیم. برای متقاضیان بهترین مسیر جهت&nbsp;تحصیل رایگان در انگلستان&nbsp;یا تحصیل و زندگی با حداقل هزینه در انگلستان&nbsp;اخذ بورسیه های تحصیلی&nbsp;است. تاکید می کنیم مطالب مندرج در این مقاله کاملا ترجمه شده مطالب اصلی سایت های دولت این کشور می باشد تا در باب&nbsp;تحصیل رایگان در انگلستان&nbsp;بتوانیم اطلاعاتی درست تقدیم متقاضیان نماییم.&nbsp;بورسیه های تحصیلی انگلستان&nbsp;به گروه های متفاوتی تقسیم می&zwnj;شوند برخی از این بورسیه ها بسته به موقعیت جغرافیایی، محل زندگی و نوع اقامت متقاضی می باشد برخی هم وابسته به شرایط تحصیلی و معدل دانشجو می باشد. همانطور که عرض شد بورسیه های تحصیلی انگلستان برای شما تشریح خواهد شد در صورت آنکه واجد شرایط بودید شما نیز می توانید&nbsp;تحصیل رایگان در انگلستان&nbsp;را تجربه نمایید.</p><p>بورسیه&shy; های تحصیلی برای دانشجویان بین&shy;المللی</p><p>آیا قصد دارید به طور رایگان در انگلستان تحصیل کنید؟ دولت بریتانیا و دانشگاه &shy;های انگلستان تعداد زیادی بورسیه در اختیار دانشجویان بین&shy; المللی که قصد&nbsp;تحصیل در انگلستان&nbsp;دارند می&shy;گذارد.</p><h3><span style="color:#990000;">بورسیه&shy; های دولت انگلستان</span></h3><h3><strong>بورسیه تحصیلی Chevening</strong></h3><p>بورسیه&shy; های تحصیلی چیوینینگ، برنامه بورسیه جهانی دولت انگلستان، به دانش&shy;پژوهان برجسته&shy;ی کشورهای واجد شرایط چیوینینگ در سراسر جهان اعطا می&shy;شود. این بورسیه&shy; ها معمولاً برای مقطع فوق&shy;لیسانس یک ساله است. بیشتر بورسیه&shy;های چیوینینگ شهریه&shy; ی دانشگاه، هزینه&shy; ی زندگی در سطحی مشخص، یک بلیط اکونومیک به انگلستان و کمک&shy; هزینه&shy; هایی مضاعف جهت تأمین هزینه &shy;هایی ضروری را پوشش می&shy;دهد.</p><h3><strong>بورسیه &shy;های کشورهای مشترک &shy;المنافع</strong></h3><p>بورسیه &shy;های مشترک &shy;المنافع مخصوص دانشجویان کشورهای در حال توسعه&shy; ی مشترک&shy; المنافع است که قصد دارند در مقطع فوق&shy; لیسانس یا دکترا در انگلستان تحصیل کنند. این بورسیه&shy; ها توسط دپارتمان توسعه بین&shy;المللی (DFID) انگلستان تأمین می&shy;شود هر بورسیه بلیط به انگلستان، هزینه&shy;ی آزمون و شهریه، هزینه&shy;ی زندگی، کمک هزینه&shy; ی تز پایان&shy; نامه را پوشش می&shy;دهد.</p><h3><strong><span style="color:#990000;">بورسیه&shy; های دانشگاه&shy;های انگلستان</span></strong></h3><h3><strong>بورسیه &shy;های کمبریج گیتز</strong></h3><p>این بورسیه&shy; ها به متقاضیان برجسته &shy;ی هر کشوری خارج از انگلستان اعطا می&shy;شود. افرادی که قصد دارند در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا به طور تمام وقت در دانشگاه کمبریج تحصیل کنند.بورسیه&shy; ی کمبریج گیتز تمام هزینه&shy; های&nbsp;تحصیل در انگلستان&nbsp;را پوشش می&shy;دهد. همچنین یک بودجه اختیاری مضاعف نیز فراهم می&shy;کند.</p><p>بورسیه&shy; های رودز در دانشگاه آکسفورد</p><p>رودز که در سال ۱۹۰۲ به خواست سیسل رودز بینیان نهاده شد قدیمی&shy;ترین و برجسته&shy; ترین برنامه بورسیه بین&shy;المللی در سراسر جهان بشمار می&shy;رود. بورسیه &shy;های رودز بورسیه&shy; هایی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا هستند که دانشجویان بین&shy; المللی ویژه&shy; ی برخی کشورها را در دانشگاه آکسفورد حمایت می&shy;کند. این بورسیه تمام هزینه&shy; های دانشگاه، هزینه&shy; های شخصی، بیمه سلامت و بلیت رفت و برگشت دانشجو را فراهم می&shy;کند.</p><p>بورسیه &shy;های پژوهش جهانی ادینبورگ</p><p>دانشگاه ادینبورگ ۳۰ بورسیه به دانشجویان برجسته&shy; ی خارجی که قصد دارند در برنامه&shy; ای تحقیقاتی در مقطع دکترا در رشته &shy;ای پیشنهاد شده از سوی دانشگاه تحصیل کنند اعطا می&shy;شود. این بورسیه مابه تفاوت شهیه&shy;ی دانشجویان انگلستان/ اتحادیه اروپا و دانشجویان بین&shy;المللی را پوشش می&shy;دهد. این بورسیه هزینه&shy; های زندگی را پوشش نمی&shy;دهد.</p><h3>بورسیه&shy; های دنیس هلند در دانشگاه کالج لندن</h3><p>بورسیه&shy; ی دنیس هلند قصد دارد از دانشجویان مقطع کارشناسی هر کشوری که بدون اخذ بورسیه نمی&shy;توانند از پس هزینه&shy; های تحصیل خود در دانشگاه کالج لندن UCL بر بیایند حمایت کند. مبلغ این بورسیه سالانه ۹۰۰۰ پوند است و پژوهشگران می&shy;توانند انتخاب کنند که کل یا بخشی از مبلغ بورسیه را برای تأمین هزینه&shy; های خود استفاده کنند.</p><h3>بورسیه&shy; های بین&shy; المللی دانشگاه ساسکس (University of Sussex Chancellor)</h3><p>بیشتر مدارس ساسکس بورسیه&shy; های بین&shy;المللی ساسکس را اعطا می&shy;کنند. این بورسیه&shy; ها براساس سوابق دانشگاهی دانشجویان بین&shy; المللی که برای تحصیل در یک دوره &shy;ی تمام وقت در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا درخواست داده&shy; اند اعطا می&shy;شود. این بورسیه شامل ۵۰ درصد از شهریه&shy; ی دانشگاه به مدت یک سال است.</p><h3>بورسیه&shy; های بین&shy; المللی مقطع کارشناسی ارشد UAL (UAL Vice-Chancellor)</h3><p>این بورسیه&shy; ها ۱۰ دانشجو از کشورهای کم درآمد را به طور کامل حمایت می&shy;کند. این ۱۰ دانشجو باید قبلاً در مقطع کارشناسی ارشد تمام وقت در دانشگاه هنر لندن پذیرش گرفته باشند. مبلغ بورسیه ۲۵۰۰۰ پوند است.</p><h3>بورسیه&shy; های دفتر بین&shy; المللی دانشگاه بریستول</h3><p>دانشگاه بریستول ۵ بورسیه برای دانشجویان بین&shy; المللی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه را دارند اعطا می&shy;کند. مبلغ این بورسیه&shy; ها ۸۵۰۰ پوند است که شهریه&shy; ی دانشگاه را می&shy;تواند پوشش دهد.</p><h3>بورسیه&shy; های بین&shy; المللی سفیر دانشگاه وست لندن</h3><p>این بورسیه از دانشجویان برجسته&shy; ای که قصد تحصیل تمام وقت در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه وست لندن را دارند حمایت می&shy;کند. این دانش&shy; پژوهان به عنوان سفرای بین&shy; المللی دانشگاه وست لندن فعالیت می&shy;کنند. حداکثر ۵۰ بورسیه به مبلغ ۵۰۰۰ پوند موجود است.</p><h3>بورسیه&shy; های دانشگاه وست انگلند (West England Chancellor&rsquo;s Scholarships)</h3><p>این دانشگاه سالانه به ارزش بیش از ۱۰۰۰۰۰ پوند بورسیه به دانشجویان بین &shy;المللی اعطا می&shy;کند. دریافت کننده&shy; ی بورسیه موظف است که دوره&shy; ی کارآموزی در دفتر توسعه&shy; ی بین&shy; المللی و سایر دپارتمان&shy; ها را بگذراند. این بورسیه تمام هزینه&shy; های شهریه&shy; ی دانشگاه را به مدت یک سال تأمین می&shy;کند.</p><h3>بورسیه&shy; های دانشگاه شفیلد هالام (Transform Together)</h3><p>این بورسیه&shy; ها در اختیار دانشجویان بین &shy;المللی و اتحادیه اروپا (به جز انگلستان) که جهت تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا به طور تمام وقت در دانشگاه شفیلد هالام درخواست می&shy;دهند قرار می&shy;گیرد. امکان پوشش نیمی از شهریه (۵۰%) برای دوره &shy;های مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و برای هر سال از مقطع کارشناسی نیز وجود دارد.</p><h3>بورسیه &shy;های بین &shy;المللی دانشگاه وست&shy; مینیستر</h3><p>دانشگاه وست&shy; مینیستر به دانشجویان واجد شرایط کشورهای در حال توسعه که قصد&nbsp;تحصیل در انگلستان&nbsp;در مقطع کارشناسی ارشد در هر رشته&shy;ای در دانشگاه وست&shy; مینیستر دارند کمک هزینه&shy;هایی را اعطا می&shy;کند. این بورسیه&shy; ها شامل کل شهریه، هزینه&shy; ی مسکن، هزنیه&shy; های زندگی و بلیت هواپیمای رفت و برگشت می&shy;شود.</p><h3>بورسیه &shy;های راه حل &shy;های توسعه در دانشگاه ناتینگهام (Developing Solutions Scholarships at University of Nottingham)</h3><p>این بورسیه&shy; ها مخصوص دانشجویان بین&shy;المللی آفریقا، هندوستان یا یکی از کشورهای در حال توسعه&shy; ی مشترک&shy; المنافع است که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه ناتینگهام را دارند و با دانش تغییری در توسعه&shy; ی کشور مبدأ خود ایجاد می&shy;کنند. سالانه ۱۰۵ بورسیه اعطا می&shy;شود که از این میان ۳۰ بورسیه کل شهریه را و ۷۵ بورسیه ۵۰ درصد از شهریه را پوشش می&shy;دهد.</p><h3>بورسیه &shy;های توسعه جهانی دانشگاه بردفورد</h3><p>بورسیه&shy; های توسعه&shy; ی جهانی دانشگاه بردفورد (قبلاً تحت عنوان بورسیه&shy;های کشورهای گرفتار بحران شناخته می&shy;شد) برای کمک به دانشجویانی است که شرایط مالی دشواری دارند زیرا کشور آن&shy;ها به دلیل جنگ، بلای طبیعی، موقعیت سیاسی در بحران است. هر بورسیه تقریباً ۲۵۰۰۰ پوند است که سالانه شامل کل شهریه و هزینه&shy; ی مسکن و ۴۲۰۰ پوند جهت هزینه&shy; های زندگی می&shy;شود.</p><h3>بورسیه&shy; های تحصیلی کلارندون در دانشگاه آکسفورد</h3><p>توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد حمایت می&shy;شود و بورسیه&shy; هایی را به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تمام وقت و پاره وقت در دانشگاه آکسفورد اعطا می&shy;کند.</p><h3>بورسیه&shy; های دانشگاه سوانسی (Swansea)</h3><p>گزیده&shy; ای از بورسیه&shy; های مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا که به دانشجویان کشورهای مختلفی شامل اتحادیه اروپا، آسیا و خاورمیانه اعطا می&shy;شود.</p><p><strong>برخی دانشگاه &shy;های انگلستان که بورسیه &shy;های بین&shy; المللی اعطا می&shy;کنند:</strong></p><ul><li>دانشگاه آکسفورد</li><li>دانشگاه وست &shy;مینیستر</li><li>دانشگاه کاردیف</li><li>دانشگاه ساوث بنک لندن</li><li>دانشگاه متروپولیتن لندن</li><li>دانشگاه روهامپتون</li><li>دانشگاه بیرمنگهام</li><li>دانشگاه ناتینگهام</li><li>دانشگاه انگلند وست (غرب انگلیس)</li></ul><h3><span style="color:#990000;">بورسیه&shy; های غیردولتی انگلستان برای دانشجویان بین&shy; المللی</span></h3><h3>یورواکسس انگلستان (Euraxess UK)</h3><p>این برنامه از محققین در اروپا حمایت می&shy;کند و توسط شورای بریتانیا اداره می&shy;شود. این برنامه بورسیه&shy; های تحقیقاتی مختلفی را به دانشجویان بین&shy; المللی سراسر دنیا اعطا می&shy;کند.</p><h3>بورسیه&shy; ی کاسل اسمارت (CastleSmart)</h3><p> املاک کاسل اسمارت سالانه ۶۰۰۰ پوند به دانشجویان مقطع کارشناسی در انگلستان بورسیه می&shy;دهد (تمام اتباع خارجی می&shy;توانند درخواست بدهند). متقاضیان مستلزم هستند که یک ویدئوکلیپ در یوتیوب قرار دهند که شامل برنامه&shy; ی شغلی و تحصیلی آن&shy;ها باشد.</p><p>با توجه به مطالب فوق متوجه شدید در صورتی که واجد شرایط بورسیه باشید میتوانید از&nbsp;تحصیل رایگان در انگلستان&nbsp;بهره ببرید. در صورتی که معدل خوبی دارید یا نمره شما در دروس اصلی بالاست و حدس میزنید واجد شرایط یکی از بورسیه های فوق می باشید با مشاورینی که اطاعات دقیق دارند مشورت نموده و پیش از صرف هزینه های گزاف تحقیقات لازم را انجام نمایید سپس در صورت مثبت بودن تحقیقات در فکر&nbsp;تحصیل رایگان در انگلستان&nbsp;باشید. اطلاعات مندرج در این وب سایت شما را در جهت اطلاع از کسر&nbsp;هزینه های زندگی در انگلستان&nbsp;و نیز&nbsp;تحصیل رایگان در انگلستان&nbsp;راهنمایی میکند.</p>
ثبت پرسش