مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

19 اسفند 1397 بدون نظر

در صورتی که فکر خرید ملک در یکی از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا را دارید اما اطلاعاتتان در این حوزه کامل نیست توجه شما را به مقاله پیش رو که به طور اختصاصی توضیحاتی را در خصوص اخذ اقامت در آلمان از طریق خرید ملک ارائه داده است، جلب می نماییم. امید است تا با خواندن آن به سوالاتی که در خصوص خرید ملک در آلمان دارید، پاسخ داده شده باشد.

 

کشور آلمان، بعد از ایالات متحده آمریکا، دومین مقصد پرطرفدار در جهان برای کسانی است که قصد مهاجرت به یک کشور خارجی را دارند. بعد از یکم ژانویه سال 2005 میلادی، یک قانون مهاجرتی جدید ایجاد گشت. زمینه و دلیل تصویب این قانون در واقع این بود که آلمان برای اولین بار در این زمان به این واقعیت پی برد که یک کشور مهاجرپذیر می باشد. تغییرات عملی و محسوس در مورد فرآیندهای مهاجرت به آلمان در ابتدا بسیار جزیی بودند. تا اینکه گروه بندی های جدید مهاجرتی از جمله "متخصصین فوق العاده ماهر" و "دانشمندان" معرفی گشتند تا افراد متخصص و کارآزموده از سر تا سر دنیا به این کشور جذب شوند. نکته خیلی مهم در این خصوص این بود که این مسئله به رشد بازار کار، اقتصاد و تجارت در کشور آلمان کمک شایانی می کرد. تغییراتی که در سال های گذشته در قوانین مهاجرت به آلمان دیده می شود نشان می دهد که این قوانین برای جذب افراد ماهر و هم چنین انسان های متمول و سرمایه دار روز به روز ساده تر و سهل تر گشته اند و همینطور بازار کار این کشور برای افرادی که تخصص بالایی ندارند و سرمایه آنچنانی را نیز به این کشور نیاورده اند روز به روز بسته تر شده است.

 

قوانین مهاجرت به آلمان

v     برای افرادی که تابعیت یکی از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا را دارند :

اتحادیه اروپا این قانون را تصویب کرده است که کارگران و کارمندان که تبعه هر یک از کشورهای عضو اتحادیه در صورتی که تمایل داشته باشند در کشور آلمان مشغول به کار شوند محدودیتی به واسطه تابعیت و ملیت خود نداشته باشند و بین آن ها با خود آلمانی ها تبعیضی گذاشته نشود. این مسئله در ماده 39 قانون اتحادیه اروپا پیش بینی شده است.

v     راه های مهاجرت به آلمان برای افرادی که تبعه یکی از کشورهای حوزه شنگن نمی باشند :

مهاجرت به کشور آلمان برای کسانی که تبعه یکی از کشورهای اتحادیه اروپا نیستند همچنان محدود به پروسه کارگر ماهر و متخصص یا افراد سرمایه دار و متمول می شود و هر کسی نمی تواند این کشور را مقصد نهایی خود برای مهاجرت قرار دهد مگر در یکی از این دو دسته ی مذکور قرار بگیرد. فرد متخصص و ماهر در واقع کسی است که یک مدرک فنی دارد یا اینکه سه سال سابقه کار دارد. کشور آلمان سه نوع عنوان مهاجرتی دارد :

 1)   ویزاها ( که نهایت اعتبارش تا مدت 90 روز می باشد. )

 2)   اقامت موقت آلمان

 3)   اقامت دائم آلمان

 

خرید ملک در آلمان

 

آیا تابعین سایر کشورها اجازه این را دارند که در کشور آلمان ملک خریداری نمایند ؟ اگر بله آیا این مسئله شامل حال کسانی نیز می شود که تابعیتی خارج از حوزه اتحادیه اروپا و شنگن دارند ؟

پاسخ کوتاه به این سوال، بله می باشد. بیگانگان بابت ملیتشان محدودیتی در مورد خرید ملک در کشور آلمان ندارند. هر فردی از هر کشوری در صورت داشتن پول کافی می تواند خانه  مورد نظر خود را در کشور آلمان خریداری نماید. هر چند این نکته را می بایست مد نظر داشته باشید که خرید ملک در آلمان به خودی خود سبب نمی شود فرد اقامت دائم این کشور را دریافت دارد بلکه تنها این امکان را به فرد می دهدکه اقامت کوتاه مدت 90 روزه خود را مدام تمدید نماید.

برای این که اجازه اقامت در آلمان را کسب نمایید لازم است تا ثابت نمایید که منفعتی را برای کشور آلمان و تابعین آن به همراه می آورید. اگر شما در یکی از زمینه هایی که کشور آلمان به شدت در جست و جوی آن می باشد متخصص، ماهر و کارآزموده هستید یا اینکه فرد سرمایه گذاری هستید که شغل های جدید ایجاد می کند، شانس بسیار بالایی دارید که اجازه اقامت خود در این کشور را اخذ نمایید. یک فرد نوآور و خلاق و کارآفرین، می تواند به منظور خود اشتغالی از کشور آلمان اجازه اقامت اخذ نماید و در صورتی که بیزینس و تجارتش موفق و سود ده بوده باشد بعد از گذشت سه سال  می تواند درخواست دهد تا اقامت دائم این کشور را اخذ نماید.

 

 

گام هایی که برای خرید ملک در آلمان می بایست طی نمایید :

 1.   بازگششایی یک حساب بانکی و سپرده گذاری در این حساب

( حضور فیزیکی موکل الزامی می باشد. )

 2.   امضای قرارداد مبنی بر خرید ملک غیر منقول

( حضور فیزیکی موکل الزامی می باشد. )

 3.   آماده سازی و فراهم کردن مجموعه ای از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آلمان

 4.   ارسال مدراک مذکور برای اخذ ویزای آلمان

 5.   دریافت ویزای آلمان

 6.   خرید ملک

 7.   ارسال فرم تقاضا جهت اخذ اجازه اقامت در آلمان به اداره مذکور

( حضور فیزیکی موکل الزامی می باشد. )

 8.   بدست آوردن مدارک مورد نیاز برای اجازه اقامت

 9.   ( حضور فیزیکی موکل الزامی می باشد. )

 

امکاناتی که اجازه اقامت در آلمان به فرد می دهد :

·   سفر آزادانه و بدون نیاز به ویزا در سر تا سر حوزه شنگن

·   امکاناتی برای اخذ وام، از جمله گرفتن وام برای خرید ملک در آلمان

 

حقوق موکل و تکالیف وی :

·   موکل ملزم است که در قلمرو جغرافیایی کشور آلمان در بازه زمانی ای که اجازه اقامت را اخذ کرده است، بماند.

·   موکل، شخصا می بایست مالیات مربوط به ملکش و سایر مالیات ها را پرداخت نماید.

·   موکل هیچ حقی برای تقاضای کار در آلمان ندارد.

·   موکل هیچ حقی مبنی بر دریافت کمک های اجتماعی کشور آلمان ندارد.

 

اگر پس از خواندن مقاله بالا، قصد کسب اطلاعاتی دقیق تر و جزیی تر در خصوص اجازه اقامت در آلمان از طریق خرید ملک را دارید بهترین گزینه که پیش روی شما است این می باشد که با وکلایی که متخصص در حوزه حقوق بین الملل هستند مشاوره نمایید تا شما را در خصوص راه های مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک راهنمایی نمایند و پیچ و خم های راه و قوانین مربوطه و تمام مسائلی را که شما با آن مواجه خواهید بود را برای شما کاملا تشریح نمایند.

ثبت پرسش