مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک

19 اسفند 1397 بدون نظر

 

همان طور که شما عزیزان مستحضر هستید یکی از راه های اخذ اقامت در یک سری از کشور ها به طریق خرید ملک در این قبیل کشور ها می باشد. البته این راه، یعنی خرید ملک غیر منقول، در تمام کشور ها منجر به دریافت اقامت آن کشور نمی شود. در مقاله ذیل در خصوص اخذ اقامت دانمارک از طریق خرید ملک توضیحاتی ارائه شده است. امید است که به سوالاتی که در خصوص مراحل و شرایط خرید ملک در دانمارک و نهایتا اخذ اقامت این کشور دارید پاسخ داده شده باشد.

 

چگونه می توان در کوپنهاگ دانمارک ملک خریداری نمود ؟

 

در ابتدا باید عنوان کنیم که مهاجرت به دانمارک از طریق خرید ملک به خودب خود قابل دستیابی نیست اما خرید ملک در این کشور می تواند روند مهاجرت را بسیار ساده تر نماید .برای خرید دارایی در دانمارک، محدودیت هایی وجود دارد و شما می بایست تصمیم گیری نمایید که چه نوع خانه ای را تمایل دارید خریداری نمایید.

ارتباط با یک بنگاه معاملات ملکی

اگر تمایل به خرید دارایی یا ملک در کوپنهاگ یا شهری دیگر در دانمارک دارید، اول از همه بهترین گزینه این است که با یک معاملات ملکی محلی که با بازار خرید و فروش ملک در کشور دانمارک و در شهر مورد نظر شما، آشنایی دارد مکاتبه بکنید و در خصوص نیازمندی ها، خواسته ها و تمایلات خود با این بنگاه خرید و فروش ملک صحبت کنید.

افرادی که تبعیت دانمارک را ندارند می بایست این نکات را مورد توجه قرار دهند:

مگر در شرایطی که برای مدت زمانی حداقل 5 سال در کشور دانمارک زندگی کرده باشید، برای خرید ملک می بایست ابتدا از وزارت دادگستری دانمارک کسب اجازه نمایید. هر چند لازم است توجه کنید که در صورتی که شما تبعه یکی از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا هستید، این محدودیت گفته شده در بالا، شامل حال شما نمی شود.

 

انواع دارایی و ملک در دانمارک

زمانی که شما آمادگی خرید ملک در دانمارک را دارید، می بایست در مرحله اول تصمیم گیری نمایید که چه نوع ملکی مد نظرتان است. در ذیل توضیحاتی در این خصوص داده شده است :

1)       خانه

نوعا و به طور معمول قیمت خانه ها در شهر کوپنهاگ بسیار بالا می باشد و آن ها معمولا یک مقدار دورتر از مرکز شهر واقع شده اند. هم چنین به عنوان یک نکته مهم دیگر، می توان گفت که هر چه خانه ها از شهر کوپنهاگ دورتر باشند، ارزان تر هستند.

2)      آپارتمان با وام

وقتی شما این نوع آپارتمان ها در دانمارک را خریداری می نمایید در واقع به محض این که قسط های وام خود را پرداخت نمودید مالک آن می شوید.

3)     آپارتمان اشتراکی

مالکیت اشتراکی به این ترتیب است که هر فردی در مالکیت آپارتمان اشتراکی بخش کوچکی از خانه را به صورت اشتراکی خریداری کرده است. در نتیجه می توان گفت که این افراد در هزینه های مربوط به ملک مذکور شریک هستند اما نمی توانند از وام هایی که به خرید آپارتمان تعلق می گیرد استفاده نمایند. مالکیت اشتراکی در گذشته ارزان تر تمام می شد در مقایسه با خرید آپارتمان به تنهایی و به طور مستقل، اما امروزه می توان این طور گفت که حتی گران تر هم هست.

 

خرید ملک در کشور دانمارک به عنوان یک فرد بیگانه

بیگانگان یعنی افرادی که تبعه کشور دانمارک نیستند، همان طور که در بالا اشاره شد مجاز به خرید ملک در این کشور نیستند مگر این که از وزارت عدلیه این کشور اجازه بگیرند. حال ممکن است سوال هایی برای شما عزیزان مطرح شده باشد که در ذیل سعی شده است به آن ها پاسخ داده شود :

 

چگونه می توان ملکی را در کشور دانمارک پیدا نمود ؟

نکته ای که می بایست خاطر نشان کنیم این است که هیچ سایت انگلیسی متعلق به های معاملات ملکی برای یافتن ملک در دانمارک، به زبان انگلیسی موجود نمی باشد. اما نکته مثبت این است که همین سایت ها که در واقع به زبان دانمارکی هستند به صورت تصویری می باشند یعنی در واقع عکس با کیفیت و با جزییات از خانه های ارائه شده در این سایت ها موجود می باشد در نتیجه شما حتی اگر با زبان دانمارکی آشنایی هم نداشته باشید می توانید درک جامعی از شرایط خانه های موجود در سایت ها داشته باشید و مناسب ترین خانه را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایید و برای خریدش اقدامات لازم را شروع کنید.

 

آیا برای خرید ملک در دانمارک به وکیل نیازی داریم ؟

به طور خلاصه می توان گفت که بله ! بازار معاملات ملکی و قوانین مرتبط با خرید ملک در کشور دانمارک مدون و با ضوابط و قوانین مشخص است و خرید ملک در این کشور نیاز به تنظیم اسناد و مدارک بسیار دارد. نکته دیگر این است که شما علاوه بر تنظیم اسناد و مدراک مربوط به فرآیند خرید ملک و انجام مراحل اداری و ثبتی، برای اخذ اجازه از وزارت دادگستری دانمارک هم نیاز به یک وکیل حاذق دارید.

 

چگونه می توان برای خرید ملک در کشور دانمارک کسب اجازه نمود ؟

وکیل شما مدارکتان را به وزارتخانه مربوط در دانمارک ارسال می نماید. این اجازه هیچ هزینه اضافی ای را بر شما تحمیل نخواهد کرد و به طور معمول بعد از طی مدت زمان دو هفته هم صادر می شود.

اما لازم است در ابتدای امر حتما با وکیل خود مکاتبه نمایید تا شرایط شما را برای این که آیا صلاحیت و شرایط مورد نیاز برای درخواست خرید ملک در دانمارک را دارید یا خیر بررسی نماید.

 

هزینه خرید ملک دانمارک چقدر است؟

نمودار هزینه های خرید ملک در دانمارک در ذیل نمایش داده شده است :

هزینه خرید ملک در دانمارک

 

خرید ملک در کشور دانمارک همان طور که در مقاله بالا مشاهده فرمودید پس از طی مراحلی حتی برای بیگانگان هم امکان پذیر می باشد اما به عنوان مهم ترین نکته لازم است توجه فرمایید که اخذ اقامت در کشور دانمارک از طریق خرید ملک امکان پذیر نمی باشد. اگر به عنوان کشور مقصد حتما قصد اقدام برای اخذ اقامت کشور دانمارک را دارید یا اگر خرید ملک مد نظرتان است اما می خواهید در کشوری ملک خریداری نمایید که سرانجام به اخذ اقامتتان منجر شود، بهتر است هر چه سریع تر دست به کار شده و با وکلای حاذق در حوزه حقوق بین الملل مشاوره نمایید.

ثبت پرسش