اطلاعات ویزا و مهاجرت

ویزای توریستی آمریکا

کامنتی برای این صفحه نوشته نشده است .

شرایط دریافت ویزای توریستی آمریکا چیست؟ چگونه میتوان ویزای توریستی آمریکا را اخذ نمود؟ آیا گرفتن ویزای توریستی آمریکا برای ایرانیان آسان است؟ مدارک مورد نیاز جهت گرفتنویزای توریستی ایالات متحده آمریکا چیست؟ شرایط اقامت آمریکا پس از ورود با ویزای توریستی چگونه میباشد؟ سیاست ایالات متحده آمریکا در زمینه صدور ویزای توریستی امریکا چیست؟آیا داشتن دعوت نامه های مختلف به شما در دریافت ویزای توریستی آمریکا کمک خواهد کرد؟ چه شرایطی باعث رد شدن ویزای توریستی کشورآمریکا میباشد؟

ایالات متحده آمریکا، کشوری اسرار آمیزکه هر گوشه آن پر از نکات شگفت انگیز می باشد، کشوری بزرگ در آمریکای شمالی که اغلب با عناوینی چون «US» ، «USA» ، «United» «States»  یا«America» خطاب می گردد. این کشور به عنوان سومین کشور پر جمعیت جهان به شمار می آید.

بسیاری از افراد به دنبال آن هستند که از راه های مختلفی پا به خاک کشور آمریکا گذاشته و از فرصت های نامحدود این کشور و همچنین جذابیت های بسیار آن بهره مند شوند. سفر به ایالات متحده آمریکا میتواند به قصد دید و بازدید از خانواده یا آن مکان باشد و در اکثر مواقع، مهاجرت به آمریکا جهت کسب  اقامت دائم این کشور میباشد.

به همین خاطر برخی از هم وطنان گرامی با دریافت ویزای توریستی آمریکا قصد ورود و اخذ اقامت این کشور را در سر میپرورانند. بنابراین دولت آمریکا شرایط دشواری بر سر راه اخذ ویزای آمریکا قرار داده تا از این اقدامات جلوگیری نماید.

به طور کلی، هر شهروند کشور خارجی که قصد ورود به ایالات متحده آمریکا را دارد، بایستی در ابتدا، روادید ورود به این کشور را دریافت کند که در پاسپورت او درج میشود.

متذکر میشوم برخی از مسافرین بین الملل، واجد شرایط ورود به ایالات متحده امریکا بدون دریافت روادید هستند.

داشتن روادید به شما اجازه ورود به آمریکا از طریق بنادر، محل ورود از مرز زمینی و فرودگاه را میدهد. داشتن روادید ورود به خاک ایالات متحده را تضمین نمی کند، این روادید نشان می دهد که مسئول کنسولگری در یکی از سفارتخانه های ایالات متحده آمریکا صلاحیت شما را برای ورود به این کشور با هدفی خاص را مورد تایید قرار داده است.

در قانون ایالات متحده آمریکا، بسته به هدف شما از مهاجرت، نوع روادید به شکل زیر تعریف میشود.

(۱)روادید مهاجرتی : جهت سفر و زندگی و اقامت دائم در ایالات متحده آمریکا.

(۲)روادید غیرمهاجرتی : جهت مسافرت و اقامت موقت در ایالات متحده آمریکا.

ویزای توریستی آمریکا، ویزای غیر‌‌‌‌‏مهاجرتی برای افراد‌‌‌یست که قصد دارند به طور موقت وارد کشور آمریکا شوند و به ۳ نوع مختلف تقسیم میشود.

 1. ویزای B-1 ویزای توریستی آمریکا مختص افرادی که برای کسب و کار موقت خواهان ورود به آمریکا هستند. ویزای توریستی آمریکا با هدف انجام مذاکرات بازرگانی و تجاری، ویزای توریستی آمریکا با  هدف انجام امور بازگانی (صادرات و واردات (،ویزای توریستی آمریکا با هدف سرمایه گذاری در آمریکا، ویزای توریستی آمریکا با هدف انجام امور استخدام در آمریکا،ویزای توریستی آمریکا با هدف انجام ماموریت های شغلی کوتاه مدت.
 2. ویزای B-2مختص افرادی که برای گردشگری وارد«US» میشوند. دیداراز اقوام و دوستان مقیم آمریکا، شرکت در سمینارها و دوره های اموزشی کوتاه چندروزه مرتبط با شغل و تحصیلات متقاضی، شرکت در نمایشگاههای بین المللی، بازدید از مکانهای آموزشی و یا ورزشی، با هدف تفریح و بازدید از جاذبه های توریستی آمریکا، شرکت در برنامه های بشردوستانه.
 3. افرادی که ترکیبی از دو هدف ذکر شده در بالا را دارند، این نوع ویزای توریستی آمریکا (B-1/B-2) نامیده میشود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا (B-1  ) :

 • پر کردن فرم درخواست صدور روادید غیرمهاجرتی بصورت آنلاین ، فرم DS-160 .
 • نامه ای که در آن هدف و انگیزه خود از سفر به ایالات متحد آمریکا را قید کرده باشید.
 • شناسنامه و ترجمه های آن.
 • مدارک مالی، شخص ضامن و حمایت کننده مالی در صورت وجود.
 • اصل پاسپورت و کپی از صفحه اول و صفحاتی که دارای مهر ویزاهای قبلی آمریکا یا کشورهای دیگر باشد.
 • نامه اشتغال متقاضی به تحصیل در دانشگاه های ایران.
 • مدارک نشان دهنده دریافت حقوق ماهیانه و موجودی بانکی در صورت اشتغال متقاضی و یا دریافت حقوق بازنشستگی.
 • ارائه مدرک مالی اثبات کننده میزان درآمد سالیانه و درآمد سال گذشته در کشور محل اقامت.
 • اسنادی دال بر اینکه وابستگی هایی دارید که بواسطه آنها به کشور محل اقامت خود برمیگردید، مثلا وابستگی خانوادگی و عاطفی شامل همسر، فرزند،والدین. وابستگی مالی شامل اسناد ملک مسکونی یا تجاری. وابستگی شغلی و کسب و کار نشان دهنده وابسته بودن به شرکت یا سازمانی در کشور محل اقامت. مرخصی یا مدارک استخدام و…
 • کارت پایان خدمت یا معافیت (مخصوص آقایان)
 • گواهی عدم سوء پیشینه.
 • عقدنامه (اصل- ترجمه)
 • عکس.
 • مدارک شغلی شامل ترجمه گواهی اشتغال به کار، حکم کارگزینی یا بازنشستگی، روزنامه رسمی شرکت، آگهی تغییرات و تصمیمات، فیش حقوقی و سوابق بیمه، پروانه مطب یا بهره وری، جوازکسب، نامه اتحادیه اصناف و …

قابل ذکر است بعضی از مدارک گفته شده فقط در جهت تسریع گرفتن ویزا میباشد و جز مدارک الزامی جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا نیست. همچنین مدارک مورد نیاز در افراد با شرایط مختلف ممکن است کمی با هم متفاوت باشد.

پس از مصاحبه در سفارت آمریکا در کشورهای مختلف (میتوان به سرکنسولگری ایالات متحده ، آنکارا ، ترکیه و سرکنسولگری ایالات متحده ، دبی ، امارات متحده عربی که مصاحبه بصورت فارسی میباشد اشاره کرد.) در صورت تأیید افسر بخش ویزا، پروسه ویزای شما کمتر از سه ماه طول خواهد کشید. پس از چسباندن ویزا در پاسپورت شما از روز تاریخ صدور به مدت ۳ ماه فرصت دارید تا وارد ایالات متحده آمریکا گردید .از روز ورود به ایالات متحده آمریکا بمدت ۳ ماه با ویزای توریستی می توانید در خاک ایالات متحده بمانید.

ویزای توریستی دارای ۳ ماه اعتبار بوده و پس از ورود قابل تمدید به مدت ۳ ماه دیگر یعنی مجموعاً ۶ ماه می باشد.

شما پس از ورود به ایالات متحده آمریکا در بعضی از ایالات نظیر کالیفرنیا می توانید گواهینامه رانندگی دریافت کنید و در همه جای ایالات متحده می توانید خانه و اتومبیل خریداری یا اجاره کنید. همچنین شما با ویزای توریستی آمریکا اجازه تحصیل یا کار در این کشور را ندارید.

گفتنی است شانس اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا برای افرادی که به همراه خانواده خود جهت اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا اقدام می نمایند پایین تر از افرادی است که به صورت انفرادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا اقدام مینمایند.

مثلا در یک خانواده ۵ نفره افراد بصورت انفرادی اقدام به اخذ ویزای توریستی آمریکا نمایند شانس بیشتری جهت اخذ ویزای توریستی کشور آمریکا خواهند داشت .

مورد دیگر، اگر اقوام درجه اول شما نظیر خواهر، برادر، پدر، مادر و… شما در آمریکا باشند و دعوت نامه ای جهت بازدید وی از ایشان برای شما ارسال گردد شانس شما در دریافت ویزای توریستی کشور آمریکا افزایش خواهد یافت.

همچنین برای آقایان خدمت سربازی در سپاه خود دلیلی برای شانس کمتر در گرفتن ویزای توریستی آمریکا میباشد.

نکته ای که در ادامه به آن اشاره میکنم، در صورت رد شدن درخواست ویزای کشورهای دیگر، یا ویزای شینگن، رد شدن درخواست ویزای ایالات متحده آمریکا در زمان قبل، خود دلایلی است که آفیسر میتواند درخواست ویزای شما را رد کند.

حال سوالی که بسیار زیاد از طرف افراد مطرح میگردد حاکی از آن است که آیا فرد ، پس از ورود به کشور آمریکا با ویزای توریستی، می تواند در کشور آمریکا اقامت دائم را اخذ نماید؟

فرد در زمان حضور خود در ایالت متحده آمریکا اگر بتواند یک فرصت شغلی برای خود فراهم کند میتواند برای ویزای کار آمریکا اقدام نماید و در نهایت ویزای کاری قابل تبدیل به ویزای اقامت میباشد. حتی میتوان این ویزای توریستی را به ویزای تحصیلی تبدیل نمود و قبل از رفتن یک پذیرش هم از دانشگاه اخذ نمود، تا شخص آرامش بیشتری در حین این سفر داشته باشد.

در نهایت باتوجه به آنکه اخذ ویزای توریستی آمریکا امری ساده نمیباشد و در زمان بررسی درخواست ویزای توریستی ، آفیسر ویزای سفارت آمریکا باید مطمئن شود که شما حتمآ به کشور خود برمیگردید، ارائه صحیح مدارک و چیدمان آن در کنار هم بصورت اصولی بسیار الزامی میباشد.

گروه های مرتبط

ویزای توریستی آمریکا

<div style="direction:rtl;"></div><p>شرایط دریافت&nbsp;ویزای توریستی آمریکا&nbsp;چیست؟ چگونه میتوان&nbsp;ویزای توریستی آمریکا&nbsp;را اخذ نمود؟ آیا گرفتن&nbsp;ویزای توریستی آمریکا&nbsp;برای ایرانیان آسان است؟ مدارک مورد نیاز جهت گرفتنویزای توریستی ایالات متحده آمریکا&nbsp;چیست؟ شرایط&nbsp;اقامت&nbsp;آمریکا&nbsp;پس از ورود با&nbsp;ویزای توریستی&nbsp;چگونه میباشد؟&nbsp;سیاست&nbsp;ایالات متحده آمریکا&nbsp;در زمینه صدور&nbsp;ویزای توریستی امریکا&nbsp;چیست؟آیا داشتن دعوت نامه های مختلف به شما در دریافت&nbsp;ویزای توریستی آمریکا&nbsp;کمک خواهد کرد؟ چه شرایطی باعث رد شدن&nbsp;ویزای توریستی کشورآمریکا&nbsp;میباشد؟</p><p>ایالات متحده آمریکا، کشوری اسرار آمیزکه هر گوشه آن پر از نکات شگفت انگیز می باشد، کشوری بزرگ در آمریکای شمالی که اغلب با عناوینی چون&nbsp;&laquo;US&raquo;&nbsp;،&nbsp;&laquo;USA&raquo;&nbsp;،&nbsp;&laquo;United&raquo; &laquo;States&raquo;&nbsp;&nbsp;یا&laquo;America&raquo;&nbsp;خطاب می گردد. این کشور به عنوان سومین کشور پر جمعیت جهان به شمار می آید.</p><p>بسیاری از افراد به دنبال آن هستند که از راه های مختلفی پا به خاک&nbsp;کشور آمریکا&nbsp;گذاشته و از فرصت های نامحدود این کشور و همچنین جذابیت های بسیار آن بهره مند شوند. سفر به&nbsp;ایالات متحده آمریکا&nbsp;میتواند به قصد دید و بازدید از خانواده یا آن مکان باشد و در اکثر مواقع،&nbsp;مهاجرت به آمریکا&nbsp;جهت کسب &nbsp;اقامت دائم این کشور میباشد.</p><p>به همین خاطر برخی از هم وطنان گرامی با دریافت&nbsp;ویزای توریستی آمریکا&nbsp;قصد ورود و اخذ اقامت این کشور را در سر میپرورانند. بنابراین دولت&nbsp;آمریکا&nbsp;شرایط دشواری بر سر راه&nbsp;اخذ&nbsp;ویزای آمریکا&nbsp;قرار داده تا از این اقدامات جلوگیری نماید.</p><p>به طور کلی، هر شهروند کشور خارجی که قصد ورود به&nbsp;ایالات متحده&nbsp;آمریکا&nbsp;را دارد، بایستی در ابتدا،&nbsp;روادید&nbsp;ورود به این کشور را دریافت کند که در پاسپورت او درج میشود.</p><p>متذکر میشوم برخی از مسافرین بین الملل، واجد شرایط ورود به&nbsp;ایالات متحده امریکا&nbsp;بدون دریافت روادید هستند.</p><p>داشتن روادید به شما اجازه ورود به&nbsp;آمریکا&nbsp;از طریق بنادر، محل ورود از مرز زمینی و فرودگاه را میدهد. داشتن روادید ورود به خاک&nbsp;ایالات متحده&nbsp;را تضمین نمی کند، این روادید نشان می دهد که مسئول کنسولگری در یکی از سفارتخانه های&nbsp;ایالات متحده آمریکا&nbsp;صلاحیت شما را برای ورود به این کشور با هدفی خاص را مورد تایید قرار داده است.</p><p>در قانون&nbsp;ایالات متحده آمریکا، بسته به هدف شما از&nbsp;مهاجرت، نوع روادید به شکل زیر تعریف میشود.</p><p>(۱)روادید مهاجرتی : جهت سفر و زندگی و&nbsp;اقامت دائم در ایالات متحده آمریکا.</p><p>(۲)روادید غیرمهاجرتی : جهت&nbsp;مسافرت&nbsp;و&nbsp;اقامت موقت در ایالات متحده آمریکا.</p><p><strong>ویزای توریستی آمریکا، ویزای غیر&zwnj;&zwnj;&zwnj;&zwnj;&rlm;مهاجرتی برای افراد&zwnj;&zwnj;&zwnj;یست که قصد دارند به طور موقت وارد&nbsp;کشور آمریکا&nbsp;شوند و به ۳ نوع مختلف تقسیم میشود.</strong></p><ol><li>ویزای&nbsp;B-1&nbsp;ویزای توریستی آمریکا&nbsp;مختص افرادی که برای کسب و کار موقت خواهان ورود به&nbsp;آمریکا&nbsp;هستند.&nbsp;ویزای توریستی آمریکا&nbsp;با هدف انجام مذاکرات بازرگانی و تجاری، ویزای توریستی آمریکا&nbsp;با&nbsp; هدف انجام امور بازگانی (صادرات و واردات (،ویزای توریستی آمریکا&nbsp;با هدف سرمایه گذاری در آمریکا،&nbsp;ویزای توریستی آمریکا&nbsp;با هدف انجام امور استخدام در&nbsp;آمریکا،ویزای توریستی آمریکا&nbsp;با هدف انجام ماموریت های شغلی کوتاه مدت.</li><li>ویزای&nbsp;B-2مختص افرادی که برای گردشگری وارد&laquo;US&raquo;&nbsp;میشوند. دیداراز اقوام و دوستان مقیم&nbsp;آمریکا، شرکت در سمینارها و دوره های اموزشی کوتاه چندروزه مرتبط با شغل و تحصیلات متقاضی، شرکت در نمایشگاههای بین المللی، بازدید از مکانهای آموزشی و یا ورزشی، با هدف تفریح و بازدید از&nbsp;جاذبه های توریستی آمریکا، شرکت در برنامه های بشردوستانه.</li><li>افرادی که ترکیبی از دو هدف ذکر شده در بالا را دارند، این نوع ویزای&nbsp;توریستی آمریکا&nbsp;(B-1/B-2) نامیده میشود.</li></ol><p><strong>مدارک مورد نیاز جهت اخذ&nbsp;ویزای توریستی آمریکا&nbsp;(B-1&nbsp;&nbsp;) :</strong></p><ul><li>پر کردن فرم درخواست&nbsp;صدور روادید&nbsp;غیرمهاجرتی بصورت آنلاین ، فرم DS-160 .</li><li>نامه ای که در آن هدف و انگیزه خود از سفر به&nbsp;ایالات متحد آمریکا&nbsp;را قید کرده باشید.</li><li>شناسنامه و ترجمه های آن.</li><li>مدارک مالی، شخص ضامن و حمایت کننده مالی در صورت وجود.</li><li>اصل پاسپورت و کپی از صفحه اول و صفحاتی که دارای مهر ویزاهای قبلی&nbsp;آمریکا&nbsp;یا کشورهای دیگر باشد.</li><li>نامه اشتغال متقاضی به تحصیل در دانشگاه های ایران.</li><li>مدارک نشان دهنده دریافت حقوق ماهیانه و موجودی بانکی در صورت اشتغال متقاضی و یا دریافت حقوق بازنشستگی.</li><li>ارائه مدرک مالی اثبات کننده میزان درآمد سالیانه و درآمد سال گذشته در کشور محل اقامت.</li><li>اسنادی دال بر اینکه وابستگی هایی دارید که بواسطه آنها به کشور محل اقامت خود برمیگردید، مثلا وابستگی خانوادگی و عاطفی شامل همسر، فرزند،والدین. وابستگی مالی شامل اسناد ملک مسکونی یا تجاری. وابستگی شغلی و کسب و کار نشان دهنده وابسته بودن به شرکت یا سازمانی در کشور محل اقامت. مرخصی یا مدارک استخدام و&hellip;</li><li>کارت پایان خدمت یا معافیت (مخصوص آقایان)</li><li>گواهی عدم سوء پیشینه.</li><li>عقدنامه (اصل- ترجمه)</li><li>عکس.</li><li>مدارک شغلی شامل ترجمه گواهی اشتغال به کار، حکم کارگزینی یا بازنشستگی، روزنامه رسمی شرکت، آگهی تغییرات و تصمیمات، فیش حقوقی و سوابق بیمه، پروانه مطب یا بهره وری، جوازکسب، نامه اتحادیه اصناف و &hellip;</li></ul><p>قابل ذکر است بعضی از مدارک گفته شده فقط در جهت تسریع گرفتن ویزا میباشد و جز مدارک الزامی جهت اخذ&nbsp;ویزای توریستی آمریکا&nbsp;نیست. همچنین مدارک مورد نیاز در افراد با شرایط مختلف ممکن است کمی با هم متفاوت باشد.</p><p>پس از مصاحبه در&nbsp;سفارت آمریکا&nbsp;در کشورهای مختلف (میتوان به&nbsp;سرکنسولگری ایالات متحده ، آنکارا ، ترکیه&nbsp;و&nbsp;سرکنسولگری ایالات متحده ، دبی ، امارات متحده عربی&nbsp;که مصاحبه بصورت فارسی میباشد اشاره کرد.) در صورت تأیید افسر بخش ویزا، پروسه ویزای شما کمتر از سه ماه طول خواهد کشید. پس از چسباندن ویزا در پاسپورت شما از روز تاریخ صدور به مدت ۳ ماه فرصت دارید تا وارد&nbsp;ایالات متحده&nbsp;آمریکا&nbsp;گردید .از روز ورود به&nbsp;ایالات متحده آمریکا&nbsp;بمدت ۳ ماه با ویزای توریستی می توانید در خاک ایالات متحده بمانید.</p><p>ویزای توریستی&nbsp;دارای ۳ ماه اعتبار بوده و پس از ورود قابل تمدید به مدت ۳ ماه دیگر یعنی مجموعاً ۶ ماه می باشد.</p><p>شما پس از ورود به&nbsp;ایالات متحده آمریکا&nbsp;در بعضی از ایالات نظیر&nbsp;کالیفرنیا&nbsp;می توانید گواهینامه رانندگی دریافت کنید و در همه جای ایالات متحده می توانید خانه و اتومبیل خریداری یا اجاره کنید. همچنین شما با&nbsp;ویزای توریستی آمریکا&nbsp;اجازه تحصیل یا کار در این کشور را ندارید.</p><p>گفتنی است شانس اخذ&nbsp;ویزای توریستی کشور آمریکا&nbsp;برای افرادی که به همراه خانواده خود جهت اخذ&nbsp;ویزای توریستی&nbsp;کشور آمریکا&nbsp;اقدام می نمایند پایین تر از افرادی است که به صورت انفرادی جهت اخذ&nbsp;ویزای توریستی کشور آمریکا&nbsp;اقدام مینمایند.</p><p>مثلا در یک خانواده ۵ نفره افراد بصورت انفرادی اقدام به اخذ&nbsp;ویزای توریستی آمریکا&nbsp;نمایند شانس بیشتری جهت اخذ&nbsp;ویزای توریستی کشور آمریکا&nbsp;خواهند داشت .</p><p>مورد دیگر، اگر اقوام درجه اول شما نظیر خواهر، برادر، پدر، مادر و&hellip; شما در&nbsp;آمریکا&nbsp;باشند و دعوت نامه ای جهت بازدید وی از ایشان برای شما ارسال گردد شانس شما در دریافت&nbsp;ویزای توریستی کشور آمریکا&nbsp;افزایش خواهد یافت.</p><p>همچنین برای آقایان خدمت سربازی در سپاه خود دلیلی برای شانس کمتر در گرفتن&nbsp;ویزای توریستی آمریکا&nbsp;میباشد.</p><p>نکته ای که در ادامه به آن اشاره میکنم، در صورت رد شدن درخواست ویزای کشورهای دیگر، یا&nbsp;ویزای شینگن، رد شدن درخواست&nbsp;ویزای&nbsp;ایالات متحده آمریکا&nbsp;در زمان قبل، خود دلایلی است که آفیسر میتواند درخواست ویزای شما را رد کند.</p><p>حال سوالی که بسیار زیاد از طرف افراد مطرح میگردد حاکی از آن است که آیا فرد ، پس از ورود به&nbsp;کشور آمریکا&nbsp;با&nbsp;ویزای توریستی، می تواند در کشور&nbsp;آمریکا&nbsp;اقامت دائم را اخذ نماید؟</p><p>فرد در زمان حضور خود در&nbsp;ایالت متحده آمریکا&nbsp;اگر بتواند یک فرصت شغلی برای خود فراهم کند میتواند برای&nbsp;ویزای کار آمریکا&nbsp;اقدام نماید و در نهایت ویزای کاری قابل تبدیل به ویزای اقامت میباشد. حتی میتوان این&nbsp;ویزای توریستی&nbsp;را به&nbsp;ویزای&nbsp;تحصیلی&nbsp;تبدیل نمود و قبل از رفتن یک پذیرش هم از دانشگاه اخذ نمود، تا شخص آرامش بیشتری در حین این سفر داشته باشد.</p><p>در نهایت باتوجه به آنکه اخذ&nbsp;ویزای توریستی آمریکا&nbsp;امری ساده نمیباشد و در زمان بررسی درخواست&nbsp;ویزای توریستی&nbsp;،&nbsp;آفیسر ویزای سفارت آمریکا&nbsp;باید مطمئن شود که شما حتمآ به کشور خود برمیگردید، ارائه صحیح مدارک و چیدمان آن در کنار هم بصورت اصولی بسیار الزامی میباشد.</p><p dir="RTL"></p>

ویزای توریستی استرالیا

<p dir="RTL"></p><p>آیا در مورد&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;اطلاعاتی دارید؟ آیا شرایط اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;را می دانید؟ آیا در مورد&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;سوالی دارید؟ برای اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;چه مدارکی لازم است؟ یکی از راههایی که برای&nbsp;مهاجرت&nbsp;به استرالیا&nbsp;وجود دارد اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;می باشد که افراد می توانند از این طریق اقدام نمایند اما بهتر است در مورد&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;نکات مهمی را متذکر شویم از جمله اینکه اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;عملا برای فرد منجر به&nbsp;اقامت و تابعیت استرالیا&nbsp;نمی شود همچنین&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;معمولا کوتاه مدت صادر می شود و صرفا برای گردشگری و توریستی می باشد همچنین&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;عملا قابلیت تبدیل به ویزای دیگر را ندارد. ما در این مقاله سعی داریم تا در مورد&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;برای شما عزیزان مطالبی را عنوان نماییم و به سوالات شما در مورد&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;پاسخ دهیم.</p><p>در مورد&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;بهتر است اینگونه بیان نماییم که اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;در واقع مخصوص سفرهای تفریحی و یا برای دیدار بستگان و آشنایان فرد متقاضی می باشد و در واقع این نوع ویزا به صورت کوتاه مدت اخذ می شود. افرادی که قصد اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;را دارند برای اخذ این ویزا باید دارای شرایطی باشند تا بتوانند&nbsp;ویزای توریستی&nbsp;استرالیا&nbsp;را اخذ نمایند.</p><p>فرد متقاضی اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;برای اخذ این نوع ویزا باید بتواند علقه های خود را در کشور قوی نشان دهد تا بتواند&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;را اخذ نماید اثبات علقه در کشور بدین صورت است که مثلا فرد متقاضی در صورتی که متاهل باشد بدون همسر و فرزند اقدام به اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;نماید و یا اینکه فرد متقاضی در کشور خود شغل مهم و تاثیر گذاری داشته باشد که در اثر غیبت طولانی مدت فرد ضرر غیر قابل جبرانی متوجه شغل فرد شود از جمله موارد دیگری که می توان به عنوان علقه برای فرد متقاضی اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;در نظر گرفت این است که فرد تمکن مالی بالایی را داشته باشد تا بتواند&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;را اخذ نماید. تمامی مواردی که بیان شد می تواند علقه های فرد محسوب شود که باید این علقه ها را در کشور و در سفارت استرالیا اثبات نماید تا فرد بتواند&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;را اخذ نماید.</p><p>اولین مرحله ای که فرد متقاضی اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;باید به آن بپردازد پر کردن فرم تقاضای درخواست اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;می باشد که فرد متقاضی باید فرم تقاضا را به صورت کامل و خوانا تکمیل نماید. برای پر کردن فرم تقاضای&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;می توانید از طریق سایت سفارت و یا با مراجعه حضوری به سفارت فرم تقاضا را دریافت و تکمیل نمایید.</p><p>شخص متقاضی اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;قبل از ارائه مدارک خود به سفارت باید بیمه نامه سلامت خود را تهیه نماید و در سایر مدارک خود قرار دهد. این بیمه باید تمامی هزینه های درمانی فرد در طول سفر را پوشش دهد اما نکته مهمی که وجود دارد این است که بیمه نامه سلامت فرد تا زمانی اعتبار دارد که فرد متقاضی در کشور مقصد وجود دارد. همچنین نکته مهمی دیگری که وجود دارد این است اگر شخص متقاضی قصد دارد که به صورت خانوادگی به استرالیا سفر نمایند باید هر کدام از افراد خانواده به صورت جداگانه تمامی مدارک را به سفارت ارائه دهند تا مورد برسی قرار گیرد.</p><p><strong>ویزای توریستی استرالیا&nbsp;انواعی دارد که به شرح زیر است:</strong></p><p>۱: ویزای توریستی استرالیا&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ۲: ویزای توریستی کاری استرالیا&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ۳: ویزای توریستی خانوادگی استرالیا&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ۴: ویزای توریستی پزشکی استرالیا</p><p>همانطور که از عنوان این ویزاها مشخص است هر کدام از انواع این ویزاهای توریستی برای هدف و قصد خاصی برای فرد صادر می شوند و مدت زمان هر کدام با یک دیگر کاملا متفاوت است. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که افراد با اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;اجازه کار و همچنین اجازه اقامت در استرالیا را نخواهند داشت.</p><p>شما سروران گرامی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;به موسسات حقوقی مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را اخذ کنید همچنین می توانید از وکیلمهاجرت&nbsp;به استرالیا&nbsp;بهره ببرید و اطلاعات کافی را در مورد چگونگی اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;بدست آورید.</p><h2><span style="color:#990000;"><strong>مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی استرالیا:</strong></span></h2><p>۱: پاسپورت فرد متقاضی اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;در صورتی که مدت اعتبار آن کمتر از ۶ ماه نباشد.</p><p>۲: اصل و کپی شناسنامه فرد متقاضی</p><p>۳: یک قطعه عکس ۶*۴ رنگی از فرد متقاضی اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا</p><p>۴: کارت پایان خدمت سربازی یا کارت معافیت فرد متقاضی مرد</p><p>۵: تمکن مالی فرد متقاضی اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا</p><p>۶: ترجمه مدارک فرد متقاضی اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا</p><p>در اینجا نکات مهمی که وجود دارد این است که اگر فرد متقاضی اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;دعوت نامه سفر به استرالیا را دارا باشد باید دعوت نامه خود را به همراه آدرس کامل اقوام و بستگان خود ضمیمه پرونده خود نماید. همچنین مدت زمان رسیدگی به درخواست اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;متفاوت است اما در صورتی که پرونده فرد متقاضی تکمیل باشد در حدود ۳ تا ۵ هفته زمان می برد تا به درخواست اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;فرد متقاضی رسیدگی شود و در صورت تکمیل بودن پرونده ویزای وی صادر گردد.</p><p>استرالیا یکی از زیباترین قاره های جهان می باشد که متقاضی بسیاری دارد همچنین معتدل بودن آب و هوای این کشور و ۴ فصل بودن این کشور باعث شده که همه ساله افراد بسیاری برای گردش و تفریح به این قاره زیبا&nbsp;مهاجرت&nbsp;نمایند. همچنین استرالیا دارای چندین جزیره کوچک و بزرگ می باشد که در صورت سفر به استرالیا می توانید از جزیره های زیبای آن دیدن کنید.</p><p>در نهایت بهتر است اینگونه بیان نماییم که اگر قصد&nbsp;مهاجرت به استرالیا&nbsp;و قصد تفریح و دیدن زیبایی های استرالیا را دارید می توانید با اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;به این کشور مهاجرت نمایید و از زیبایی های آن لذت ببرید اما بهتر است بدانید که با اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;اجازه کار و فعالیت در استرالیا را نخواهید داشت همچنین این امکان برای افراد وجود ندارد که ویزای توریستی خود را به نوع دیگر از ویزا تبدیل نمایند. اگر قصد&nbsp;مهاجرت به استرالیا&nbsp;و همچنین قصد اخذ&nbsp;اقامت و تابعیت استرالیا&nbsp;را دارید می توانید از طرق دیگر مهاجرت اقدام نمایید مانند&nbsp;مهاجرت تحصیلی به استرالیا&nbsp;یا&nbsp;مهاجرت کاری به استرالیا&nbsp;و یا&nbsp;سرمایه گذاری در استرالیا&nbsp;که بتوانید از این طریق به&nbsp;اقامت و تابعیت استرالیا&nbsp;دست یابید.</p><p>جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به موسسات حقوقی مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را در زمینه&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;را بدست آورید همچنین می توانید از وکیل&nbsp;مهاجرت به استرالیا&nbsp;بهره ببرید و اطلاعات کاملی در مورد&nbsp;مهاجرت به استرالیا&nbsp;همچنین اخذ&nbsp;ویزای توریستی استرالیا&nbsp;بدست آورید.</p><p dir="RTL"></p>

ویزای کانادا

<p dir="RTL"></p><div><h2><span style="color:#0099cc;">انواع ویزای کانادا</span></h2></div><div style="direction:rtl;"><p><span "="">ویزای کانادا به انواع مختلفی تقسیم می شود که بر اساس روش ورود به این کشور و شرایط و مدت اقامت تعیین می شود. به صورت کلی ویزاهای اقامت موقت کانادا به دسته های زیر تقسیم می گردد :</span></p><h2><span style="color:#0099cc;"><strong>ویزای توریستی کانادا</strong></span></h2><p><strong>ویزای توریستی کانادا،</strong><span> برای افرادی است که برای گردشگری یا تفریح و بازدید از کانادا قصد سفر به این کشور را دارند. این ویزا هم می تواند به صورت یک بار ورود (single) و هم می تواند به صورت چند بار ورود (multiple) صادر شود. لازم به ذکر است که هر دوی این ویزاها برای مدت زمان معینی اعتبار دارد.</span></p></div><div style="direction:rtl;"><p><span>اگر برای ویزای یک بار ورود درخواست دهید شما فقط یک باراجازه ی ورود به کانادا را دارید ولی اگر برای ویزا چند بار ورود درخواست دهید شما چند بار اجازه ی ورود به کانادا را خواهید داشت. جالب است بدانید ویزای چند بار ورد یا همان ویزا مولتی 10 سال اعتبار دارد اما به دلیل این که اعتبار پاسپورت ایرانی ها 5 سال می باشد این ویزا در ایران 5 سال اعتبار دارد.</span></p></div><div style="direction:rtl;"><h2><span style="color:#0099cc;">مدارک مورد نیاز ویزای کانادا (توریستی):</span></h2></div><div style="direction:rtl;"><span>&bull;</span><span style="white-space:pre;"> </span><span>پر کردن فرم درخواست ویزای کانادا (Application form)</span></div><div style="direction:rtl;"><span>&bull;</span><span style="white-space:pre;"> </span><span>عکس رنگی با زمینه ی سفید&nbsp;</span></div><div style="direction:rtl;"><span>&bull;</span><span style="white-space:pre;"> </span><span>سند ملکی ترجمه شده</span></div><div style="direction:rtl;"><span>&bull;</span><span style="white-space:pre;"> </span><span>شناسنامه ترجمه شده&nbsp;</span></div><div style="direction:rtl;"><span>&bull;</span><span style="white-space:pre;"> </span><span>اصل پاسپورت قدیم و جدید</span></div><div style="direction:rtl;"><span>&bull;</span><span style="white-space:pre;"> </span><span>ارائه مدارک بانکی از جمله : گردش مالی آخر 6 ماه حساب بانکی، نامه تمکن مالی&nbsp;</span></div><div style="direction:rtl;"><p><span>&bull;</span><span style="white-space:pre;"> </span><span>دعوتنامه</span></p></div><div style="direction:rtl;"><br /></div><h2 style="direction:rtl;"><span style="color:#0099cc;">مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا:&nbsp;</span></h2><div style="direction:rtl;"><p><span></span>برای اخذ <strong>ویزای تحصیلی کانادا</strong> مدارک زیر لازم است :</p><p><span>&bull;</span><span style="white-space:pre;"> </span><span>اصل پاسپورت</span></p><p><span>&bull;</span><span style="white-space:pre;"> </span><span>گواهی عدم سوء پیشینه</span></p></div><div style="direction:rtl;"><span>&bull;</span><span style="white-space:pre;"> </span><span>مدرک پذیرش از دانشگاه مربوطه</span></div><div style="direction:rtl;"><span>&bull;</span><span style="white-space:pre;"> </span><span>نامه REFRENCE سفارت</span></div><div style="direction:rtl;"><span>&bull;</span><span style="white-space:pre;"> </span><span>2 قطعه عکس رنگی زمینه سفید&nbsp;</span></div><div style="direction:rtl;"><span>&bull;</span><span style="white-space:pre;"> </span><span>ارائه مدارک مالی از جمله: نامه ی تمکن مالی همراه معادل مبلغ دلار کانادا، نامه ی مالی ساپورت کننده،نامه ی وام دانشجویی، فیش واریزی تحصیل</span></div><div style="direction:rtl;"><span>&bull;</span><span style="white-space:pre;"> </span><span>نامه تایید شدن مجوز تحصیلی از سفارت&nbsp;</span></div><div style="direction:rtl;"><br /></div><div style="direction:rtl;"><p><span style="color:#0099cc;"><strong>ویزای کار کانادا: </strong></span><span>کانادا به دلیل اقتصاد قوی، بر تر بودن پژوهش و نوآوری، پایین بودن مالیات و کم بودن هزینه های کسب و کار و کیفیت بالای زندگی یکی از بهترین مکان ها برای کسب و کار می باشد. برای <strong>اخذ ویزای کار در کانادا</strong>&nbsp;در سال 2018 نیز به شرکت یا کارفرمایی نیاز می باشد که شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد. همچنین اداره منابع انسانی و توسعه کانادا باید مجوز کاری که از سوی اداره ی مهاجرت کانادا صادر می شود را تایید کند که بر اقتصاد کانادا اثر منفی نخواهد داشت. برای این که مجوز کاری کانادا را اخذ کنید به شرکت یا کارفرمایی نیاز است که شهروند و یا ساکن دائمی کانادا باشد. کشور کانادا بر اساس یک سری فعالیت های خاص که از سمت دولت کانادا اعلام می شود مجوز صادر کند که باید برای توسعه ی اقتصاد کشور کانادا ارزشمند و مفید باشد. شما باید ثابت کنید شرایط شغل مورد نظر را در کانادا دارید.</span></p></div><h2 style="direction:rtl;"><span style="color:#0099cc;">مدارک مورد نیاز برای ویزای کار کانادا:&nbsp;</span></h2><div style="direction:rtl;"><span>&bull;</span><span style="white-space:pre;"> </span><span>پاسپورت معتبر</span></div><div style="direction:rtl;"><span>&bull;</span><span style="white-space:pre;"> </span><span>ارائه مدارک کاری مانند سند استخدام متقاضی تحت کمپانی مربوطه در کانادا</span></div><div style="direction:rtl;"><span>&bull;</span><span style="white-space:pre;"> </span><span>ارائه مدارکی که نشان دهنده ی اقامت شما در کشور متبوع خود می باشد.</span></div><div style="direction:rtl;"><span>&bull;</span><span style="white-space:pre;"> </span><span>دو قطعه عکس</span></div><div style="direction:rtl;"><p><span>&bull;</span><span style="white-space:pre;"> </span><span>پر کردن فرم های مخصوص ویزای کانادا</span></p></div><h2 dir="RTL" style="text-align:right;line-height:normal;direction:rtl;"><span font-family:'b="" style="color:#0099cc;" yekan';"=""><strong>دلایل رد شدن ویزای کانادا</strong></span></h2><p style="direction:rtl;">درخواست ویزای کانادا ، می تواند به دلایل مختلفی از طرف آفیسر پرونده رد ( ریجکت ) شود. برخی دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا به شرح زیر است :</p><ul><li>نقص مدارک</li><li>مشکلات حساب بانکی و تمکن مالی</li><li>عدم وجود برنامه سفر مشخص ( برای ویزای توریستی کانادا)</li></ul><p style="direction:rtl;"></p>
ثبت پرسش