تحصیل پزشکی در اتریش

18 اسفند 1397 بدون نظر

هر ساله دانش آموزان بسیاری برای تحصیل پزشکی مهاجرت می کنند . تحصیل پزشکی در اتریش در دانشگاههای ملی این کشور رایگان است . بنابراین اتریش مقصد بسیاری از علاقمندان تحصیل پزشکی است.ما در این مصفحه شرایط و مدارک مورد نیاز جهت ادامه تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگا های اتریش می پردازیم.


نکات تحصیل رایگان پرشکی در اتریش:

·         فارغ التحصیلان دوره متوسطه که علاقمند به تحصیل پزشکی در اتریش هستند باید بدانند که تنها قبولی در دانشگاههای کشور مبدا خود برای ادامه تحصیل در دانشگاههای رایگان اتریش کافی نمی باشد .

·         برای تحصیل پزشکی در اتریش در دانشگاههای معتبر و بصورت رایگان داشتن مدرک زبان در سطح B2 2  آلمانی اجباری است.

·         برای اینکه بتوانید در دانشگاههای دولتی اتریش تحصیل پزشکی کنید باید در ابتدا یک دوره یکساله در کالجهای اتریش سپری کنید.

·         تحصیل در این کالجها رایگان است و فقط کافیست مدرک زبان آلمانی ارایه نمایید .

·         بهتر است در دوره دانش آموزی و در سالهای اخر تحصیل در دبیرستان اقدام به پذیرش از مدارس آلمانی زبان و دولتی اتریش بکنید.

·         برای در تحصیل در این مدارس ارایه مدرک  b1 آلمانی و معدل بالا الزامی است .

·         پس از اتمام این دوره و بعد از اخذ دیپلم از مدارس اتریش شانس شما برای ورود به دانشگاههای دولتی اتریش در رشته پزشکی بسیار بالا خواهد بود .

·         دانش آموزانی که دیپلم دوازده ساله از کشور خود دریافت کرده اند بهتر است برای یک دوره یکساله پیش پزشکی جهت امادگی برای آزمون ورودی پزشکی ثبت نام کنند .

·         آزمون ورودی پزشکی در اتریش به زبان آلمانی برگزار می شود . در صورت قبولی د رآزمون پزشکی بطور مستقیم دانشجو می تواند در دانشگاههای اتریش تحصیل کنند .

·         دانشگاه ملی وین یکی از بهترین دانشگاههای اروپا جهت تحصیل پزشکی است .

·         برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه وین در کنار قبولی در آزمون ورودی ارایه مدرک زبانc1  نیز اجباری است.   

·         در صورتی که نداشتن مدرک زبان باید در دوره های زبان قبل از دانشگاه وین ثبت نام کنید . هزینه تحصیل زبان قبل از دانشگاه به ازای هر ترم ۱۲۰۰ یورو است .

·         طول دوره پزشکی در اتریش ۶ سال است .


آزمون ورودی پزشکی در اتریش شامل دروس :

زیست شناسی ، شیمی، فیزیک ریاضی و آزمون زبان آلمانی  تست  IQ. از جمله مواردی است که در این آزمون وجود دارند .

هر ساله اول جولای آزمون ورودی برگزار می شود . متقاضیان باید از قبل برای این آزمون شرکت کنند .

هزینه تحصیل در دانشگاه ملی وین سالانه در حدود ۸۰۰ یورو ی باشد .

هرینه های زندگی در وین برای دانشجویان بطور میانگین بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در هر ماه است . که در حدود ۴۰۰ یورو برای محل اقامت و ۴۰۰ یورو جهت خورد و خوراک و حمل و نقل و بیمه باید در نظر گرفته شود .

دانشگاه پزشکی وین بزرگترین مرکز پزشکی در اتریش و یکی از مهمترین مراکز تحقیقاتی در اروپا است. این دانشگاه قدیمی با تاریخ و سابقه طولانی خود که به 650 سال می رسد ، به یک موسسه تحقیقاتی بسیار پیشرفته در اروپا تبدیل شده است. 1600 پزشک متخصص در بیمارستان عمومی وین مشغول به طبابت هستند . 


دانشکده ها و برنامه های پزشکی اتریش:

برنامه پزشکی | برنامه دندانپزشکی | پزشکی | دوره های آموزش مداوم دوره کارشناسی ارشد برای متخصصان سلامت | برنامه های کاربردی علوم پزشکی و PhD: مهندسی پزشکی؛ آمار زیستی و سیستم های پیچیده بیماری قلبی عروقی و ریوی؛ ارتباط سلولی در سلامت و بیماری؛ درمان غدد درون ریز؛ انکولوژی تجربی بالینی؛ علوم اعصاب بالینی؛ غدد درون ریز و متابولیسم؛ایمونولوژی؛ التهاب و ایمنی؛ زیست شناسی ساختاری یکپارچه؛ بیماری های بدخیم؛ مکانیسم زیست شناسی سلولی؛ متخصص پزشکی فیزیک پزشکی؛ سلامت روان و رفتاری؛ آلرژیولوژی مولکولی، سلولی و بالینی؛ اهداف مواد مولکولی؛ مکانیزم های مولکولی سیگنالینگ سلول؛ انتقال سیگنال مولکولی؛ علوم اعصاب؛ متابولیسم و ​​تغذیه؛ شکستگی ارگان، جایگزینی و پیوند؛ تحقیقات پیشرونده و بالینی برای توسعه دارویی؛ سلامت عمومی؛ بازسازی استخوان ها و مفاصل؛ زیست شناسی RNA در دانشگاههای دولتی اتریش به زبان آلمان تدریس می شوند.

پزشکی در اتریش درگرایشات و شاخه های بیشماری تدریس می شود .


تحصیل پزشکی در اتریش به زبان انگلیسی:

برای تحصیل پزشکی در اتریش به زبان انگلیسی شما باید از دانشگاههای خصوصی و بین المللی اتریش پذیرش اخذ کنید .

برای قبولی در آزمون ورودی پزشکی به زبان انگلیسی شما بهتر است در یک دوره پیش پزشکی درکالجهای خصوصی اتریش ثبت نام کنید.

هزینه مدارس خصوصی در اتریش از ۲۰ هزار یورو در سال تا ۵۰ هزار یورو در سال می باشد . پس از اتمام این دوره یکساله شما باید در آزمون ورودی به زبان انگلیسی شرکت نمایید . پس از قبولی در این آزمون و ارایه مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ شما می توانید وارد دانشگاه پزشکی در اتریش شوید .

لازم به ذکر است که تمامی دانشگاههای خصوصی در اتریش مورد تایید دانشگاههای اروپا و امریکا و کانادا می باشد .

 

وزارت بهداشت و علوم ایران فقط مدرک پزشکی و دندانپزشکی فارغ التحصیلان دانشگاههای ملی اتریش را می پذیرد .


ادامه تحصیل پزشکان در اتریش :

·         فارغ التحصیلان پزشکی برای ادامه تحصیل در اتریش باید بدانند که قبل از هر چیز باید مدرک تحصیلی آنها در اتریش ارزش گذاری و معادل سازی شود .

·         داشتن مدرک زبان  آلمانی در حد حداقل B2 2  برای شرکت در آزمون معادل سازی پزشکی ضروری است .

·         پس از معادل سازی پزشکی عمومی متقاضیان ادامه تحصیل باید در آزمون ورودی برای تخصص شرکت کنند .

·         تمامی مقاطع تحصیلی در اتریش برای پزشکان بسیار ارزان بوده و سالیانه در حدود ۹۰۰ یورو می باشد .


در این مقاله ما شرایط تحصیل پزشکی در اتریش و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای دولتی و خصوصی اتریش را مورد بررسی قراردادیم .اگر علاقمند به ادامه تحصیل در دانشگاههای دولتی و خصوصی اتریش هستید از مشاوره و راهنمایی کارشناسان ارشد در موسسات حقوقی معتبر بهره بگیرید . با دانش کامل قدم در راه مهاجرت تحصیلی به اتریش بگذارید .

ثبت پرسش