تحصیل در اتریش

5 مرداد 1398 1 نظر

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش، مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل و شرایط اخذ اقامت و تابعیت اتریش از طریق مهاجرت تحصیلی در این مقاله به صورت علمی تحلیل و بررسی می گردد. تحصیل در اتریش دارای چه شرایطی می باشد؟ برای پذیرش از دانشگاه های اتریش چه مدارکی لازم است؟ آیا فرد می تواند تحصیل رایگان در اتریش داشته باشد؟ ما در این مقاله سعی نمودیم مهمترین و اساسی ترین نکات تحصیل در اتریش را به صورت ساده و مفصل بیان کنیم. اتریش علی رغم این که برای دهمین سال متوالی بهترین شهر جهان شناخته شده است، هزینه های معقولی داشته و به دلیل تحصیل رایگان مورد اقبال عده بسیاری است. در این مقاله به جهت درخواست شما عزیزان کلیه نکات مربوط به اتریش را به صورت ساده و خلاصه ارائه می نماییم. این مقاله توسط کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است، در صورت بروز هرگونه سؤال و یا نظر می توانید با کارشناسان متخصص ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

 • تحصیل در اتریش و مقدمه
 • تحصیل در اتریش و شرایط عمومی
 • تحصیل در اتریش در مدارس (کلیه مقاطع زیر 18 سال)
  • تحصیل در اتریش در مقطع دبستان
  • تحصیل در اتریش در مقطع متوسطه
 • تحصیل در اتریش در مقطع دانشگاه
  • تحصیل در اتریش در مقطع لیسانس
  • تحصیل در اتریش در مقطع فوق لیسانس
  • تحصیل در اتریش در مقطع دکتری
 • تحصیل در اتریش به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در اتریش و هزینه تحصیل و زندگی در اتریش
 • تحصیل در اتریش و کار دانشجویی
 • تحصیل در اتریش و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی
 • تحصیل در اتریش و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در اتریش و معرفی دانشگاه های برتر
 • تحصیل در اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • سخن پایانی در باب تحصیل در اتریش

تحصیل در فرانسه

تحصیل در اتریش و شرایط عمومی

تحصیل در اتریش، یکی از بهترین و مطلوب ترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد. اگر به دنبال تحصیل در اروپا هستید با کمترین میزان هزینه می باشید، تحصیل در اتریش می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد. کشور اتریش با داشتن دانشگاه هایی با سطح علمی بالا و همچنین تحصیل تقریباً رایگان، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. شاید برای شما سروران گرامی نیز سئوالاتی در خصوص تحصیل در اتریش پیش آید. شما علاوه بر مطالعه این نوشتار، می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و پاسخ سئوالات خود را از مشاورین مجرب جویا شوید. کشور اتریش یکی از زیباترین کشورهای اروپا می باشد. این کشور دارای حدوداً 8.5 میلیون نفر جمعیت است. مردم اتریش به زبان آلمانی صحبت می نمایند. وین پایتخت این کشور از نظر رفاه اجتماعی و امنیت چندین سال است که به عنوان بهترین شهر دنیا انتخاب می شود. از دیگر مزایای کشور اتریش می توان به آب و هوای معتدل و بسیار مطلوب آن اشاره کرد. در ادامه این مقاله به تحصیل در اتریش در مقاطع مختلف می پردازیم.

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش در مقطع دبستان

تحصیل در اتریشافراد برای تحصیل در اتریش در مقطع دبستان، از سن 5 سالگی وارد دوره های آمادگی شده و سپس از سن 6 سالگی مقطع ابتدایی را آغاز می نمایند. طول این دوره 4 سال می باشد. معمولاً کلاس ها به صورت مختلط برگزار می شود و معلمین از آغاز دوره ابتدایی تا پایان آن به طور ثابت با یک سری دانش آموزان کار می کنند. تحصیل در اتریش در مقطع دبستان، دارای دروس اجباری و اختیاری می باشد. دروس اجباری شامل آموزش یک زبان بین المللی از بین زبان های انگلیس، ایتالیا، فرانسه، جمهوری چک، مجارستان، اسلواکی و یا اسلونیا می باشد که معمولاً زبان انگلیسی آموزش داده می شود. علاوه بر آموزش اجباری زبان، آموزش ترافیک نیز برای دانش آموزان الزامی است. کلاس های اختیاری شامل: کلاس های موسیقی، آواز، کلاس های ورزشی، آموزش زبان آلمانی، آموزش زبان های بین المللی، کلاس های استعداد یابی و... می باشد که دانش آموزان به میل خود و با توجه به علاقه، هر کدام را مایل باشند انتخاب می نمایند.

تحصیل در اتریش در مقطع متوسطه

تحصیل در اتریش در مقطع راهنمایی به 2 حالت، مقطع راهنمایی آموزش مقدماتی و مقطع راهنمایی آموزش عالی تقسیم می شود. آموزش مقدماتی 4 سال و آموزش عالی 5 سال طول می کشد.

 

دانش آموزان در این مقطع، دروس پایه ای و عمومی را فرا می گیرند و براساس توانایی ها، علاقه و استعداد برای مقاطع بالاتر و همچنین ورود به زندگی کاری آماده می شوند. برای تحصیل در اتریش و اخذ پذیرش در مقطع راهنمایی به کارنامه قبولی در مقطع دبستان نیاز است. دانش آموزان ایرانی که هنوز زبان آلمانی را فرا نگرفته اند و قصد اخذ پذیرش در مقطع راهنمایی را دارند در صورتی موفق به اخذ پذیرش می شوند که بتوانند تا حدودی زبان آلمانی را آموخته تا بتوانند مطالب درسی را فرا گیرند. به دانش آموزانی که سطح زبان خوبی نداشته باشند پذیرش غیر رسمی اعطا می شود. این دانش آموزان باید همه کلاس ها را شرکت نمایند و بعد از یک سال تحصیل، در آزمون شرکت کنند که آیا می توانند به عنوان دانش آموز عادی شناخته شوند یا خیر. در ادامه به تحصیل در مقطع دانشگاه خواهیم پرداخت.

تحصیل در اتریش در مقطع لیسانس

تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی، مورد علاقه افراد بسیاری می باشد. برای اخذ پذیرش مقطع لیسانس دانشگاه های دولتی در کشور اتریش نیاز دارید یا قبولی کنکور سراسری ایران و اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی در رشته مورد نظر را ارائه دهید و یا دانشجوی رشته مورد نظر در دانشگاه سراسری ایران باشید. ضمناً اخذ پذیرش اتریش در مقطع لیسانس نیاز به دیپلم 12 ساله دارد. تحصیل در اتریش در این مقطع 4 سال طول می کشد، البته در برخی رشته ها، لیسانس 3 ساله نیز وجود دارد. مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی اتریش به شرح ذیل می باشد:

 • دو قطعه عکس
 • دیپلم 12 سال و ریز نمرات + ترجمه رسمی به زبان آلمانی
 • کپی از صفحه اول گذرنامه
 • قبولی در دانشگاه های دولتی ایران (نامه از سازمان سنجش که گواهی قبولی در کنکور سراسری بوده و به زبان آلمانی ترجمه رسمی گردد.) یا گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه دولت
 • آشنایی با زبان آلمانی در سطح A2

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

آیا به دنبال اخذ پذیرش دانشگاه های اتریش در مقطع کارشناسی ارشد هستید؟ تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور اتریش، ارزان و یا تقریباً رایگان است. افرادی می توانند پذیرش دانشگاه های اتریش را اخذ نمایند که در دانشگاه های سراسری ایران تحصیل کرده باشند. تحصیل در دانشگاه های دولتی تقریباً رایگان است. افراد برای اخذ پذیرش نیاز است که زبان آلمانی فرا گیرند. افرادی که به تحصیل در اتریش علاقه دارند ولی یادگیری زبان آلمانی برای آنان مشکل است، می توانند پذیرش دانشگاه های خصوصی با تدریس به زبان انگلیسی را اخذ کنند. مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیل در اتریش در مقطع فوق لیسانس به شرح ذیل می باشد:

 • ارائه مدرک لیسانس (برای دانشگاه های دولتی حتما باید لیسانس دولتی یا پذیرش فوق لیسانس دانشگاه سراسری داشته باشید.)+ ترجمه به زبان آلمانی
 • 2 قطعه عکس
 • کپی از صفحه اول گذرنامه که بیش از 7 ماه اعتبار داشته باشد.
 • انگیزه نامه به زبان آلمۀانی باید نوشته شود.
 • ارائه تمام مدارک تحصیلی از دیپلم تا آخرین مقطع به همراه ترجمه رسمی به زبان آلمانی
 • ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح A2
 • افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان را دارند باید مدرک زبان انگلیسی ارائه نمایند.

 

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به تحصیل زبان در کشور اتریش

تحصیل در اتریش در مقطع دکتری

تحصیل در اتریش در مقطع دکتری تقریباً رایگان است. دانشجوی دکتری می تواند در صورت همکاری با استاد به عنوان محقق، همکاری در پروژه های صنعتی، استاد حل تمرین و ... کار دانشجویی داشته و حقوق دریافت نماید. برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری علاوه بر ارائه رزومه مناسب تحصیلی از دیپلم تا کارشناسی ارشد، باید نظر یک استاد راهنما از دانشگاه مورد نظر در اتریش را به خود جلب کنید. سروران گرامی این مقاله توسط کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد. تحصیل در اتریش در مقطع دکتری به زبان آلمانی و انگلیسی امکان پذیر است. تحصیل در این مقطع با توجه به رشته، حدود 3 تا 5 سال زمان می برد. در ادامه به تحصیل در اتریش، همراه با اخذ بورسیه های تحصیلی پرداخته می شود.

 

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به تحصیل دکتری در اتریش

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به تحصیل دکتری ریاضی

 

تحصیل در اتریش به همراه بورسیه تحصیلی

خیلی از افراد به دنبال اخذ پذیرش تحصیلی به همراه بورسیه در کشور اتریش هستند. تحصیل در اتریش به همراه بورسیه براساس دانشگاه و رشته متفاوت است. همان طور که در این مقاله ذکر نمودیم تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش رایگان است و افراد صرفاً هزینه ثبت نام را باید پرداخت نمایند. اما اگر همچنان هزینه های تحصیل برای شما مقدور نباشد، این کشور شرایطی را فراهم کرده که به متقاضیان با شرایط مناسب پذیرش به همراه بورسیه اعطا کند. البته افراد برای دریافت بورسیه باید در تاریخ و زمان مشخص، درخواست خود را ارسال نمایند سپس درخواست های ارسال شده با توجه به شرایط افراد رتبه بندی می شود. افرادی شانش بیشتری برای دریافت بورسیه خواهند داشت که شرایط بهتر و رزومه قوی تری ارائه نمایند. تحصیل در اتریش به همراه بورسیه از طرف برخی از دانشگاه ها برای رشته های پزشکی ارائه می شود که معمولاً شرایط دریافت را در سایت هر دانشگاه ذکر می نمایند. در کل اخذ پذیرش به همراه بورسیه برای مقطع دکتری و کارشناسی ارشد از مقطع کارشناسی راحت تر صورت می گیرد.

تحصیل در کانادا

بورسیه تحصیلی در اتریش

تحصیل در اتریش و هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

اگر به دنبال تحصیل در اتریش هستید و قصد دارید از هزینه های آن آگاه باشید بهتر است بدانید که هزینه های تحصیل برای شهروندان اتریش، اتحادیه اروپا و افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند، بسته به انتخاب دانشگاه متغیر است. تحصیل در اتریش در دانشگاه های دولتی برای شهروندان اتریشی و شهروندان اتحادیه اروپا تقریباً رایگان است و این افراد حدوداً 720 یورو باید پرداخت نمایند. هزینه تحصیل در اتریش در دانشگاه های دولتی برای افراد خارج از اتحادیه اروپا، به صورت کلی حدود 800 یورو می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی از 8000 یورو تا 20000 یورو بسته به دانشگاه و رشته کاملاً متغیر است. در انتها باید گفت تمامی این هزینه ها به صورت کلی ارائه شد و برای دریافت هزینه های دقیق باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید. در جدول ذیل به هزینه های زندگی در اتریش می پردازیم:

تحصیل در اتریش

 

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در پاسخ به کاربران راجع به وضعیت اسکان دانشجو

 

آخرین به روز رسانی گزارش هزینه های زندگی در اتریش در فوریه 2019 صورت گرفته است که در نمودار زیر به طور خلاصه درصد هزینه ها در بخش های مختلف ارائه شده است.

تحصیل در اتریش

در کل زندگی در اتریش از کیفیت بالایی برخوردار است و هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور بیشتر به شهر محل سکونت بستگی دارد. هزینه زندگی در شهر وین از مابقی شهرها کمی بالاتر است. به طور کل برای زندگی دانشجویی در اتریش باید حدود 800 الی 1000 یورو برای هر ماه در نظر گرفت. در ادامه به تحصیل در اتریش و کار دانشجویی خواهیم پرداخت.

تحصیل در اتریش و کار دانشجویی

کشور اتریش به دانشجوهای خود با محدودیت زمانی اجازه کار قانونی اعطا می کند. در واقع افرادی که در حال تحصیل در اتریش هستند می توانند اجازه کار پاره وقت دریافت نمایند. افرادی که در حال حاضر در مقطع کارشناسی در حال تحصیل هستند می توانند در هفته 10 ساعت کار نمایند. افرادی که درحال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند 20 ساعت و دانشجو های دکتری 30 ساعت اجازه کار دارند. البته با گذشت زمان و حضور افراد در کشور این تایم قابل افزایش نیز می باشد. کشور اتریش به دانشجوها بعد از اتمام دوره تحصیلی 6 ماه فرصت جست و جوی کار می دهد تا افراد بتوانند با پیدا کردن کار در کشور، اقامت اتریش را دریافت نمایند. کشور اتریش برای همراه دانشجو (همسر) نیز به مدت میزان ساعات کاری خود دانشجو اجازه کار صادر می کند. البته چنانچه همراه دانشجو از طرف کارفرما در اتریش دعوت به کار فول تایم شود و اداره کار اتریش موافقت نماید، همراه می تواند اجازه کار تمام وقت دریافت کند. 

تحصیل در اتریش و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

از ههم مراحل مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش، دریافت ویزا می باشد. چرا که اگر مدارک را ناقص ارائه دهید و یا نتوانید ثابت کنید که بعد از تحصیل، قصد بازگشت به کشور خود را دارید مطمئناً ویزای شما ریجکت خواهد شد. تمام مدارک مورد نیاز معمولاً در سایت سفارت اعلام می شود. تحصیل در اتریش و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی به شرح ذیل می باشد:

 • فرم درخواست ویزا که از اینترنت می توان دریافت و تکمیل نمود.
 • گذرنامه معتبر
 • عکس رنگی پاسپورت (بین 3.5x4.5 سانتی متر و 4.0x5.0 سانتی متر)
 • شناسنامه و کارت ملی
 • عدم سوء پیشینه
 • بیمه درمانی
 • اثبات تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی در یک سال
 • گواهی محل اقامت (قرارداد اجاره، خوابگاه دانشجویی)
 • ترجمه مدارک تحصیلی از دیپلم تا آخرین مقطع تحصیلی به زبان آلمانی

در ویدئوی اپلای و ویزای تحصیلی اتریش، کلیه نکات راجع به تحصیل در اتریش و مراحل دریافت ویزا قدم به قدم صحبت شده و با تهیه این ویدئو، شما بدون نیاز به وکیل خود قادر به انجام کلیه مراحل اعم از پذیرش از دانشگاه تا اخذ ویزا خواهید بود.

مؤسسه مهاجرتی در کرجاپلای و ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل در اتریش و بررسی ویزای همراه

کشور اتریش برای دانشجویان در حال تحصیل این امکان را فراهم می کند که بتوانند همراه (همسر و فرزندان زیر 18 سال) را در کنار خود داشته باشند. مدارک لازم جهت الحاق همراه به شرح ذیل می باشد:

 • سند ازدواج همراه با ترجمه به زبان آلمانی
 • شناسنامه
 • پاسپورت
 • عکس از پاسپورت
 • کارت اقامت دانشجو
 • اثبات تمکن مالی جهت الحاق همراه

تحصیل در اتریش و معرفی دانشگاه های برتر

تحصیل در اتریش به دلیل سطح عالی دانشگاه ها، هزینه های پایین و همچنین سطح رفاه خیلی خوب، مورد توجه افراد زیادی از سرتاسر جهان قرار دارد. در ذیل به معرفی چند دانشگاه برتر خواهیم پرداخت:

دانشگاه وین: تحصیل در اتریش به خصوص تحصیل در دانشگاه وین مورد علاقه افراد بسیاری است. دانشگاه وین یکی از بهترین و قدیمی ترین دانشگاه های جهان می باشد. این دانشگاه با 17 دانشکده در رشته های مختلف و همچنین بیش از 5000 کارمند سالانه به بیش از 45000 دانشجو می پذیرد. این دانشگاه رتبه یک کشور اتریش و رتبه 113 جهان را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه فنی وین: این دانشگاه نیز یکی دیگر از دانشگاه های بزرگ کشور اتریش می باشد. دانشگاه فنی وین یکی از معتبرترین و بزرگترین مؤسسات تحقیقاتی و فن آوری اتریش در جهان است. این دانشگاه با 8 دانشکده و حدوداً 3000 کارمند، سالانه برای 25000 نفر پذیرش صادر می کند.

تحصیل در اتریش

دانشگاه اینسبروک: دانشگاه اینسبروک که در سال 1669  تأسیس شد. این دانشگاه رتبه سوم در کشور اتریش و رتبه 482 را در جهان به خود اختصاص داده است. تقریباً یک سوم دانشجویان و یک سوم کارکنان از خارج از کشور می باشند. امروزه این دانشگاه از 16 دانشکده و 81 مؤسسه تشکیل شده است.

تحصیل در اتریش

دانشگاه فنی گراتس: این دانشگاه یکی از 5 دانشگاه برتر کشور اتریش است. گراتس به معنای تفکر در ابعاد جدید است. این دانشگاه 18 رشته در مقطع کارشناسی و 33 رشته در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می کند. گراتس 17000 دانشجو دارد که به طور میانگین 2000 نفر در هر سال فارغ التحصیل می شوند.

تحصیل در اتریش

دانشگاه گراتس: این دانشگاه دومین دانشگاه قدیمی کشور اتریش است. دانشگاه گراتس در سال 1585  تأسیس شد. این دانشگاه رتبه 5 کشور اتریش و رتبه 730 جهان را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه با 6 دانشکده و بیش از 3000 کارمند سالانه برای بیش از 25000 نفر پذیرش صادر می کند.

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش و موقعیت کار پس از تحصیل

افرادی در کشور اتریش تحصیلات دانشگاهی خود را به پایان برسانند می توانند ویزای جست و جوی کار اخذ نمایند. و اقامت خود را از طریق ویزای جست و جوی کار به مدت 6 ماه تمدید نمایند. اخذ ویزای جستجوی کار در کشور اتریش بر اساس سیستم امتیاز بندی صورت می گیرد. سیستم امتیاز بندی دارای 100 امتیاز است که افراد برای کسب این ویزا به ۷۰ امتیاز نیاز دارند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر راجع به کار در اتریش و محاسبه امتیازات خود می توانید به مقاله کار در اتریش مراجعه نمایید.

تحصیل در کانادا

کار در اتریش

معمولاً اغلب افرادی که تحصیلات خود را در اتریش به پایان می رسانند واجد شرایط دربافت این ویزا هستند. نکته خیلی مهم این است که تحصیل در اتریش خود نیز امتیاز محسوب می شود و 10 امتیاز در سیستم امتیاز بندی به افرادی تعلق دارد که تحصیل در اتریش داشته اند. افرادی که در اتریش تحصیل می نمایند با توجه به آشنایی با محیط می توانند با سرعت بیشتری کارفرمای خود را یافته و مشغول به کار شوند. پس از یافتن شغل مورد نظر، اقامت تمدید می گردد و فرد باید به صورت ماهیانه باید بیمه و مالیات پرداخت نماید. افرادی که به صورت منظم 5 سال در کشور اتریش کار نمایند و بیمه و مالیات پرداخت نمایند می توانند برای اقامت دائم خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است کشور اتریش به دلیل نرخ بیکاری پایین همچنانکه در نمودار زیر مشاهده می فرمایید احتیاج به نیروی کار خارجی داشته و به نسبت بسیاری کشورها موقعیت کاری مناسبی محسبوب می شود که مقصد مهاجرتی عده بسیاری از طریق ویزای کاری است. نرخ بیکاری در سال 2019 مقدار 5.1 گزارش شده و پیش بینی ها تا سال 2023 بطور ثابتی 5.1 خواهند بود که حاکی از نیاز مبرم اتریش به جذب نیروی کار خارجی است.

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

دانشجویانی که در کشور اتریش تحصیل می نمایند از چند روش می توانند اقامت و همچنین تابعیت اتریش را اخذ نمایند. این کشور بعد از تحصیل به افراد فرصت می دهد که به جست و جوی کار بپردازند. افرادی که شغل مورد نظر خود را پیدا می نمایند می توانند اقامت خود را تمدید نمایند. افراد پس از 5 سال کار در اتریش می توانند به اقامت دائم و سپس به تابعیت کشور اتریش دست یابند. روش بعدی اخذ اقامت و تابعیت دانشجویان بعد از تحصیل در اتریش ازدواج با تبعه اتریش است. این افراد می توانند از طریق ازدواج با تبعه اتریش و اثبات علاقه واقعی فی مابین زوجین به اقامت و تابعیت دست یابند. آخرین روشی که دانشجویان پس از تحصیل در اتریش می توانند به اقامت دست یابند، سرمایه گذاری می باشد. جهت دریافت اطلاعات کامل تر نسبت به اقامت اتریش مقاله زیر خدمت شما عزیزان ارائه می شود.

تحصیل در کانادا

اقامت اتریش

❖ سروران گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در اتریش و یا سایر کشورها و طرق مختلف مهاجرت به کشورها می توانید ویدئوی راهنمای انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نمایید و به طور کامل با طرق مهاجرت به کشورهای مختلف آشنا شوید. با مقایسه کشورها و مسیرهای مختلف، بهترین راه را برای مهاجرت انتخاب نمایید. با مشاهده این ویدئو دیگر نیازی به مؤسسه مهاجرتی یا وکیل حقوقی ندارید و خود می توانید امور مهاجرت خود را مدیریت نمایید.

تحصیل در اتریش

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

 

________________ سخن پایانی در باب تحصیل در اتریش ________________

تحصیل در اتریش به دلیل سطح کیفی بالای دانشگاه های این کشور و امکان تحصیل به زبان انگلیسی می تواند یکی از بهترین گزینه ها جهت ادامه تحصیل باشد. علاوه بر آن امکان فوق العاده ای که در اتریش وجود دارد، تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور به زبان آلمانی است. با تحصیل در کشور اتریش، امکان الحاق همراه (همسر و فرزندان زیر 18 سال) نیز وجود دارد. یکی دیگر از نکات مهم تحصیل در اتریش این است که محدودیت سنی وجود نداشته و گپ تحصیلی اهمیت بالایی ندارد. چنانچه در خصوص تحصیل در اتریش سؤالی دارید می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین قسمت "ثبت پرسش" در انتهای مقاله، جهت پاسخگویی سریع به پرسش ها و نظرات شما تعبیه شده است و همکاران ما ظرف مدت حداکثر 12 ساعت پاسخگوی شما خواهند بود.

ثبت پرسش
Kiyanoosh malakzadeh
بر عرض سلام. من 28 سالمه و کارشناسی ارشد عمران گرایش سازه از دانشگاه اصفهان با معدل 16.65دارم. دو مقاله بین المللی در ژورنال های خوبی دارم. آیلتس آکادمیک 6. قصد دارم برای دکترا اقدام کنم. شانسی برای فول فاند دارم؟

پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، شما شرایط مناسبی جهت اخذ بورسیه دارید، می توانید جهت بررسی رزومه خود مدارک خود را ارسال فرمایید تا به صورت رایگان شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد. * مانا باشید *