مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

17 اسفند 1397 بدون نظر

مهاجرت به کانادا در حال حاضر مورد نظر بسیاری از افراد می باشد که از روش های مختلفی اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند. یکی از این روش ها مهاجرت به کانادا، از طریق ثبت شرکت می باشد. مزیت های زیادی برای اخذ اقامت کانادا با استفاده از این روش وجود دارد ، اگر قصد ثبت شرکت در کانادا را دارید مطالب زیر به شما در این زمینه کمک خواهد نمود.

ثبت شرکت در هر کشوری قوانین و شرایط خاص خود را داراست که متقاضی ثبت شرکت پیش از هر اقدامی باید از این شرایط و مراحل آگاهی یابد.

 

مراحل ثبت شرکت و کارآفرینی در کانادا:

متقاضی ثبت شرکت در کشور کانادا ابتدا باید تصمیم گیری نماید که چه نوع کسب و کاری مورد نظر وی می باشد و در این خصوص شرایط مربوط به تقاضای بازار، داشتن بیزنس پلن یا طرح توجیهی و موارد مورد نیاز را مورد بررسی قرار دهد. در این امر سود ده بوده طرح تجاری، نوآورانه بودن، مورد تایید بودن آن، محدودیت های دولتی و شرایط مورد نیاز برای راه اندازی آن از اهمیت بالایی برخوردار بوده و برای تمدید ویزا و اخذ اقامت به توجه ویژه ای نیازمند می باشد.

پس از تصمیم گیری، متقاضی باید برای فعالیت خود نام تجاری در نظر گیرد. انتخاب نام تجاری شرایط خاص خود را داراست به طور مثال نام انتخابی باید منحصر به فرد باشد، از نظر قانونی منعی ایجاد ننماید، گمراه کننده نباشد و راحت تلفظ گردد همچنین نشان دهنده محصول یا خدمات فرد متقاضی باشد یعنی متناسب با نوع کسب و کار فرد باشد. انتخاب عنوان شرکت در پروسه ثبت شرکت در کشور کانادا بخشی از تکمیل اساسنامه مربوط به ثبت شرکت می باشد که مدت زمان آن نباید از ۹۰ روز بیشتر گردد.

 

 ثبت عنوان شرکت در ایالت های کشور کانادا عبارت است از:

 

·   ثبت عنوان شرکت در ایالت بریتیش کلمبیا:

متقاضی ثبت شرکت در ایالت بریتیش کلمبیا می تواند فرم درخواست عنوان شرکت را از دفتر نمایندگی دولت محلی یا از وب سایت ثبت شرکت به صورت آنلاین تهیه نموده و فرم مورد نظر را تکمیل نماید.

·   ثبت عنوان شرکت در ایالت آنتاریو:

متقاضی ثبت شرکت در انتاریو کانادا می تواند عنوان شرکت را در دفتر عمومی شعبه شرکت ها از طریق پست یا به صورت شخصی به ثبت برساند که فرم ثبت عنوان شرکت توسط تمامی ارائه دهندگان خدمات تحت قرارداد با وزارت امور خارجه و یا خدمات مصرف کنندگان قابل تکمیل می باشد.

·   ثبت عنوان شرکت در ایالت آلبرتا:

در صورتی که متقاضی تنها مالک شرکت محسوب گردد یا به صورت مشارکتی (مشارکت محدود یا مشارکت با مسئولیت محدود) در شرکت فعالیت کند ثبت عنوان شرکت ضروری می باشد. برای ثبت شرکت در ایالت آلبرتا کانادا نیازی به تکمیل فرم نیست و تمام جزئیات ثبت شرکت به صورت مستقیم وارد سیستم کامپیوتری ثبت شرکت (CORES) می شود.

·   ثبت عنوان شرکت در ایالت نووا اسکوشیا:

عنوان شرکت باید توسط متقاضی به سایت ثبت شرکت نوا اسکوشیا به صورت آنلاین یا سایر روش ها ارسال شده و این عنوان رزرو گردد.

·   ثبت عنوان شرکت در ایالت کبک:

باید فرم ثبت عنوان شرکت برای دفتر ثبت شرکت ها (REQ) به زبان انگلیسی یا فرانسه تکمیل شده و به مونترال یا کبک ارسال گردد.

 

در صورتی که فرد نام تجاری خود را انتخاب نمود با تایین نوع تجارت در فدرال (استانی یا منطقه ای) و مالکیت فردی و مشارکتی شرکت، می تواند شرکت خود را در کانادا به ثبت برساند. مالکیت شرکت در کانادا به مالکیت مطلق، مشارکت و تعاونی تقسیم می شود. مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت، امکان ثبت شرکت به صورت اشتراکی را به مهاجرین نداده و فرد اصلی باید مالکیت شرکت را بر عهده گیرد که متقاضی، پس از مالکیت می تواند برای شماره کسب و کار و تجارت، حساب مالیات بر درآمد و مجوز خود اقدام نماید.

 

قوانین ثبت و اداره شرکت در کانادا :

هر شرکتی در کشور کانادا اساسنامه مربوط به خود را دارا می باشد و پر کردن اساسنامه در روند ثبت شرکت بخشی از این امر می باشد. تکمیل اساسنامه شرکت شامل موارد زیر می گردد :

·   ذکر نام پیشنهادی شرکت

·   ذکر استان یا قلمرو شرکت در کانادا

·   ذکر مدیریت و سهم شرکا

·   ذکر مسئولیت ها و نحوه ی نقل و انتقال سهام در شرکت

·   ذکر تعداد شرکت های وابسته

·   اعضای هییت مدیره

·   ذکر مقررات شرکت

در این اساسنامه باید آدرس شرکت به صورت دقیق، شماره تماس شرکت، نام و نام خانوادگی مدیر عامل شرکت و امضای وی ثبت شود و به زبان انگلیسی و فرانسه ترجمه گردد. از شرایط تایید مدیر عامل می توان به دارا بودن حداقل ۱۸ سال سن ، عدم سوء پیشینه از سمت دادگاه، حقیقی بودن فرد (افراد حقوقی نمی توانند مدیر عامل باشند در نتیجه برای این امر به یک فرد حقیقی نیاز است) و عدم حضور در وضعیت ورشکستی اشاره کرد. تمامی افرادی که در اعضای هیئت مدیره شرکت کانادایی قرار دارند شرط حضور یا سکونت در این کشور را ندارند اما یکی از این اعضا باید در این کشور اقامت نموده یا ساکن کشور کانادا باشد. از وظایف مدیر عامل می توان به پیشبرد بودجه، بیمه نمودن سرمایه شرکت، روشن کردن حساب ها، رسیدگی به حسابرسی های مالیاتی، انتقال سهام سهام داران، ارائه گزارشات و ... اشاره کرد.

متقاضیان برای ثبت شرکت در کانادا بسته به نوع ثبت شرکت و سرمایه گذاری و همچنین ایالت مربوطه به سرمایه ای بین ۷۵ تا ۲۱۰ هزار دلار نیازمند می باشند که این مبلغ داخل شرکت سرمایه می شود.

به طور معمول متقاضیان پیش از ورود به کشور کانادا باید مدارکی را تکمیل نمایند. معاینه پزشکی نفر اصلی و همراهان وی، عدم سوء سایقه کیفری و سایر مدارک باید تکمیل و ارزیابی گردد. با درخواست متقاضی به اداره مهاجرت کانادا، مدارک فرد توسط افسر شهروندی و مهاجرت کانادا مورد ارزیابی قرار می گیرد. در بررسی مدارک، فرم ها و هزینه های متقاضی چک شده و بررسی می شود. در صورتی که در مدارک متقاضی نقصی وجود داشته باشد یا هزینه ها به صورت کامل پرداخت نشده باشد، روند درخواست انجام نشده و یا بررسی درخواست و پرونده با تاخیر مواجه خواهد شد.

در صورتی که روند ثبت شرکت بر اساس آنچه بیان شد طی گردد پس از تایید درخواست متقاضی از اداره مهاجرت کانادا و تایید شرایط، بسته به نوع سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در این کشور متقاضی می تواند اقامت ۲ ساله یا اقامت دائم کانادا را اخذ نماید.

به طور معمول قوانین ثبت شرکت در کانادا بسته به نوع شرکت و ایالت متفاوت می باشد و اطلاع از شرایط و قوانین این امر پیش از اقدام و تصمیم به مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت الزامی است. وجود شرایط لازم برای متقاضیان در خصوص انتقال سرمایه و ثبت شرکت در این کشور هم موجب پیشرفت اقتصاد کشور کانادا می شود و هم سرمایه متقاضیان را افزایش می دهد که در انتها امکان کسب اقامت دائم کشور کانادا از این روش مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. مشاوره با وکلای حرفه ای و با سابقه در پروسه های ثبت شرکت در کانادا ریسک ها و موانع موجود در این مسیر را کاهش داده و شرایط را برای اخذ ویزا و در انتها اقامت محیا می سازد.

ثبت پرسش

مطالب مرتبط و مفید