کاریابی در اتریش

19 تیر 1398 بدون نظر

کاریابی در اتریش

کاریابی در اتریش، شرایط اخذ ویزای کار اتریش و بررسی سیستم امتیازبندی نیروی کار اتریش در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. آیا کاریابی در کشور اتریش امکان پذیر است؟ آیا اتریش به ایرانیای ویزای جست و جوی کار ارائه می دهد؟ آیا جست و جوی کار در اتریش نیاز به مدرک زبان دارد؟ جدول امتیازبندی و بررسی فاکتورهای لازم جهت اخذ امتیاز قابل قبول و کلیه نکات پیرامون کار در اتریش در این جا صحبت می شود. در این مقاله کوشش نموده ایم که به کلیه سئوالات شما پاسخ بدهیم و اطلاعات لازم و مکفی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. جهت دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون کاریابی در اتریش و اطلاعات مربوط به شرایط مهاجرت خود با مشاورین و وکلای مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. در ادامه مقاله به بررسی عناوین زیر می پردازیم:

 • کاریابی در اتریش و شرایط عمومی آن
 • کاریابی در اتریش و انواع ویزای کاری اتریش
  • کاریابی در اتریش و اقدام از طریق Job Offer
  • کاریابی در اتریش از طریق ویزای Job Seeker
 • کاریابی در اتریش و نرخ بیکاری در اتریش
 • کاریابی در اتریش و مشاغل مورد نیاز 2019
 • کاریابی در اتریش و مراحل جست و جوی کار در اتریش
  • کاریابی در اتریش به صورت مجازی
  • کاریابی در اتریش به صورت حضوری
 • کاریابی در اتریش و مؤسسات کاریابی در اتریش
 • کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار اتریش
 • کاریابی در اتریش و نکات لازم جهت نگارش رزومه و مصاحبه سفارت
 • کاریابی در اتریش و میزان حقوق در اتریش
 • کاریابی در اتریش و بررسی ویزای همراه
 • کاریابی در اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در اتریش
 • کاریابی در اتریش و سخن پایانی

کارت قرمز سفید قرمز

کاریابی در اتریش و شرایط عمومی آن

جهت کاریابی در اتریش نیاز است که اطلاعات عمومی و کلی پیرامون این کشور برجسته اروپایی داشته باشیم. کشور جمهوری اتریش یکی از بهترین کشورهای اروپا و دنیا است که در قلب اروپا و در همسایگی آلمان، ایتالیا، سوییس، مجارستان، جمهوری چک و لیختن اشتاین قرار دارد که پایتخت آن شهر وین در چند سال اخیر بهترین شهر دنیا برای زندگی انتخاب شده است. کشور اتریش مساحتی در حدود 84 هزار کیلومتر دارد و جمعیتی در حدود 9 ملیون نفر را در خود جای داده است. پایتخت این کشور زیبا و پیشرفته، لقب بهترین شهر جهان را دارد. از جمله ایالت های اتریش می توان به گراتس، سالزبورگ، بورگن لاند،کرنتل و اوبراسترایش اشاره کرد. اتریش در سال ۲۰۱۵ در رتبه چهاردهم کشورهای ثروتمند جهان بر اساس سرانه تولید ناخالص داخلی، قرار گرفت. زبان رسمی مردم اتریش آلمانی است و علاوه بر آن مردم این کشور به زبان انگلیسی هم تسلط کافی را دارند.

کاریابی در اتریش

کاریابی در اتریش و انواع ویزای کاری اتریش

دریافت ویزای کار در اتریش و امکان کاریابی در اتریش به دو صورت کلی امکان پذیر است. اولین مورد دریافت یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای اتریشی است که در اصطلاح به آن job offer گفته می شود که این روش در اکثر کشورهای دنیا امکان پذیر است. این روش در اتریش علاوه بر دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای مربوطه، مستلزم اخذ حدنصاب امتیاز می باشد که در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد. دومین روش که از جمله روش هایی است که منحصر به تعداد انگشت شماری از کشورهاست، دریافت ویزای جست و جوی کار می باشد که اصطلاحا به آن job seeker گفته می شود. شخص در صورت واجد شرایط شدن برای دریافت ویزای جست و جوی کار اتریش، طبق جدول امتیازبندی، می تواند به مدت 6 ماه در این کشور به جست و جوی کار مرتبط با رشته تحصیلی خود بپردازد و پس از کاریابی در اتریش اقامت کاری دریافت کند. در ادامه با جزئیات بیشتری به هر دو روش پرداخته می شود.

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور پیرامون ویزای کار

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور پیرامون ویزای کار

کاریابی در اتریش از طریق Job Offer

در حالت اول که شخص پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر دریافت می کند، جدول به صورت زیر می باشد و شخص ملزم به دریافت حداقل 55 امتیاز از 90 امتیاز می باشد. علاوه بر آن جایگاه شغلی مذکور باید حداقل به مدت 3 ماه در اتریش و پس از آن 3 ماه در اتحادیه اروپا اعلان شده باشد و شخصی واجد شرایط جایگاه شغلی مذکور در کل اتحادیه اروپا موجود نباشد تا کارفرمای مربوطه بتواند با اخذ مجوزهای لازم جهت استخدام مهاجرین اقدام نماید. در جدول زیر نیز می توانید لیست امتیازات مشاغلی که افراد شانس دریافت آنها را از طریق پیشنهاد شغلی دارند را مشاهده نمایید:

 

صلاحیت

حداکثر 30 امتیاز

تحصیلات فنی و حرفه ای در زمینه مربوطه

20 امتیاز

مدارک دانشگاهی عمومی

25 امتیاز

فارغ التحصیلی از مؤسسات آموزش عالی با حداقل 3 سال

30 امتیاز

سن

حداکثر 15 امتیاز

تا 30 سال

15 امتیاز

تا 40 سال

10 امتیاز

مهارت های زبانی انگلیسی

حداکثر 10 امتیاز

انگلیسی در سطح A2

5 امتیاز

انگلیسی در سطح B1

10 امتیاز

مهارت های زبانی آلمانی

حداکثر 15 امتیاز

آلمانی در سطح A1

5 امتیاز

آلمانی در سطح A2

10 امتیاز

آلمانی در سطح B2

15 امتیاز

تجربه کاری مرتبط

حداکثر 20 امتیاز

به ازای هر یک سال سابقه کاری

2 امتیاز

به ازای هر یک سال کار در اتریش

4 امتیاز

مجموع کل امتیازات قابل دریافت

90 امتیاز

حداقل امتیاز موردنیاز

55 امتیاز

کاریابی در اتریش از طریق ویزای Job Seeker

کاریابی در اتریش از شیوه job seeker راحت ترین و کم هزینه ترین راه ورود به این کشور کم نظیر است. ویزای جست و جوی کار اتریش بر طبق یک سیستم امتیازبندی بنا شده است و شخصی که خواهان دریافت این ویزاست بر پایه چهار مورد: مدرک زبان، مدرک تحصیلی، شرایط سنی و میزان سابقه کار تعدادی امتیاز دریافت خواهد کرد و برای واجد شرایط این ویزا بودن، می بایست 70 امتیاز از 100 امتیاز موجود را بدست آورید. پس از این مرحله شخص می تواند با دریافت ویزای جست و جوی کار اتریش وارد این کشور شود و به جست و جوی کار مرتبط با رشته تحصیلی خود بپردازد. از شرایط و الزامات این روش نیز این است که شخص حتما باید حداقل مدرک لیسانس را داشته باشد و علاوه بر آن نیاز به سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی و همچنین مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی دارد. در جدول زیر می توانید میزان امتیازات هر بخش را مشاهده نمایید:

 

مدارک تحصیلی یا مهارت های ویژه

حداکثر 40 امتیاز

مدرک تحصیلی از مؤسسات آموزش عالی

20 امتیاز

مدرک تحصیلی مرتبط با رشته علوم ریاضی، انسانی، طبیعی

30 امتیاز

مدرک تحصیلی دکتری

40 امتیاز

فعالیت های پژوهشی و نوآورانه (ثبت اختراع)

20 امتیاز

جوایز شناخته شده مانند المپیادها

20 امتیاز

دستمزد در سال گذشته، از 50000 تا 60000 یورو

20 امتیاز

دستمزد در سال گذشته، از 60000 تا 70000 یورو

25 امتیاز

دستمزد در سال گذشته، بالای 70 هزار یورو

40 امتیاز

امتیازات مربوط به تحصیل در اتریش

حداکثر 10 امتیاز

داشتن مدرک دیپلم از کشور اتریش

5 امتیاز

داشتن لیسانس یا فوق لیسانس از کشور اتریش

10 امتیاز

امتیازات مرتبط با سن نیروی کار متخصص

حداکثر 20 امتیاز

تا 35 سال

20 امتیاز

از 36 تا 40 سال

15 امتیاز

از 41 تا 45 سال

10 امتیاز

امتیازات مربوط به سطح زبان

حداکثر 10 امتیاز

زبان آلمانی و یا انگلیسی در سطح A1

5 امتیاز

زبان آلمانی و یا انگلیسی در سطح A2

10 امتیاز

امتیازات مربوط به سابقه کار

حداکثر 20 امتیاز

به ازای هر یک سال سابقه کاری

2 امتیاز

به ازای هر 6 ماه سابقه کار در اتریش

10 امتیاز

مجموع حداکثر امتیازات دریافتی

100 امتیاز

حداقل امتیاز موردنیاز

70 امتیاز

 

تحصیل در اتریش می تواند امتیاز ویژه ای برای شخص به ارمغان آورد که البته گاهاً با توجه به شرایط شخص می تواند گزینه تحصیل در اتریش و پس از آن تبدیل اقامت شخص به نوع کاری، انتخاب مناسب تری باشد. در این باب می توانید مقاله تحصیل در اتریش را مطالعه نموده یا ویدئوی تهیه شده توسط مؤسسه در باب اپلای و ویزای تحصیلی اتریش را ملاحظه فرمایید.

اپلای و ویزای تحصیلی اتریش

اپلای و ویزای تحصیلی اتریش

کاریابی در اتریش و نرخ بیکاری در اتریش

اصولا اینکه امکان کاریابی در اتریش فراهم است به این دلیل است که نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین بوده و به افراد ماهر در زمینه های شغلی مختلف نیاز دارد. نرخ بیکاری در کشور اتریش حدود 5 درصد است و افرادی که با ویزای جست و جوی کار وارد این کشور می شوند به احتمال بسیار زیادی به کار خواهند رسید و از این طریق اقامت این کشور را دریافت خواهند کرد. افرادی که از طریق ویزای کاری وارد این کشور می شوند بعد از پنج سال کار و زندگی در این کشور اقامت دائم این کشور را دریافت خواهند کرد و دو سال پس از این مدت (سال هفتم حضور در این کشور) شخص می تواند تقاضای پاسپورت این کشور را داشته باشد. در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری بسیار پایین این کشور را مشاهده نمایید که طبق پیش بینی ها تا سال 2024 نیز در همین رنج باقی مانده است:

کاریابی در اتریش

کاریابی در اتریش و مشاغل مورد نیاز 2019

افرادی که برای کاریابی در اتریش اقدام می کنند می بایست به مشاغلی که با کمبود نیروی کار مرتبط روبرو هستند نیز آگاه باشند تا با توجه به رشته خود امکان کاریابی در اتریش را احتمال سنجی نمایند. لازم به ذکر است مشاغل مورد نیاز کشور اتریش ممکن است سال به سال دستخوش تغییر و تحول گردد. شما عزیزان می توانید در ذیل مشاغل مورد نیاز کشور اتریش را در سال 2019 میلادی را مشاهده نمایید و با اگاهی بیشتری در این راه قدم بگذارید:

 • مشاغل گروه پزشکی
 • مشاغل گروه فنی و مهندسی
 • مشاغل گروه ساخت و ساز
 • مشاغل گروه پرستاری
 • مشاغل گروه فناوری ارتباطات و مخابرات
 • مشاغل گروه تجارت
 • مشاغل گروه تفریحی و گردشگری

کاریابی در اتریش و مراحل جست و جوی کار در اتریش

کاریابی در اتریش همانطور که پیش از این نیز گفته شد مهاجرت به اتریش از طریق ویزای جست و جوی کار یا از طریق دریافت پیشنهاد شغلی از این کشور بهترین راه برای ورود به این کشور می باشد. افرادی که قصد گرفتن اقامت و حتی اخذ پاسپورت کشور اتریش را دارند ورود به بازار کار به این کشور سریع ترین و ارزان ترین مسیر دستیابی به اهداف می باشد. جهت اقدام از طریق کار در اتریش، بحث کاریابی و چگونگی آن اهمیت خاصی پیدا می کند. به طور کلی کاریابی در اتریش به دو شکل انجام می گیرد:

کاریابی در اتریش به صورت مجازی:

افرادی که قصد مهاجرت و کاریابی در اتریش را دارند بهتر است که برای این کار ابتدا از طریق کاریابی به صورت مجازی اقدام نمایند و از این طریق می توانند شرایط را بسنجند و رزومه خود را مورد ارزیابی قرار دهند. افراد برای کاریابی در اتریش، می توانند این کار را از طریق سایت های کاریابی و فضاهای مجازی مختص ارتباط کارفرمایان و کارگران انجام دهند و حتی به صورت مجازی و از طریق تماس ویدیویی مصاحبه با کارفرما در کشور اتریش را پیش برند. کاریابی به صورت مجازی مقدمه کاریابی حضوری در اتریش می باشد و توصیه اکید به افراد خواهان ویزای جست و کار، اقدام اولیه از طریق کاریابی مجازی است.

کاریابی در اتریش به صورت حضوری:

دومین راه ممکن برای کاریابی در اتریش امکان کاریابی به صورت حضوری است که از طریق ویزای جاب سیکر امکان پذیر است. به این ترتیب که شخص با دریافت ویزای جست و جوی کار در اتریش وارد این کشور می شود. شخصی که برای کاریابی وارد این کشور می گردد می تواند به مدت شش ماه به جست و جوی کار مرتبط با رشته تحصیلی خود بپردازد و برای مصاحبه نیز به صورت حضوری به مؤسسات یا مراکزی که قصد استخدام افراد را دارند مراجعه کرده و به صورت رو در رو مصاحبه نمایند و از این طریق احتمال دستیابی به کار را افزایش دهند. لازم به ذکر است شخص باید قبلا از داخل کشور خود فرایند کاریابی در اتریش را به صورت مجازی استارت زده باشد و در مورد چندین گزینه و کارفرما، مراحل گزینش را تا مرحله مصاحبه حضوری پیش برده باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر راجع به کار در اتریش و مسائل مربوط به آن از شما دعوت می کنیم که به مقاله کار در اتریش مراجعه نمایید.

پناهندگی اتریش

کار در اتریش

کاریابی در اتریش و مؤسسات کاریابی در اتریش

همانگونه که از اسم این مؤسسات پیداست. مؤسسات کاریابی در اتریش مؤسساتی هستند که به افراد واجد شرایط برای کاریابی در این کشور کمک می کنند. سبک کار این مؤسسات به گونه ای است که در ازای مبلغی به افراد بر اساس مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سابقه کاری و... پیشنهادات شغلی مرتبط به وی معرفی می کنند و شخص می تواند به صورت حضوری یا مجازی به این شرکت ها یا مؤسساتی که این شغل را درخواست نموده اند مراجعه نماید. در ذیل می توانید برخی از این مؤسسات را مشاهده نمایید:

آدرس و شماره مؤسسه

نام مؤسسه

01 516767000. Lassallestr. 7 a Leopoldstadt

Manpower

01 5122355-5. Landstr. Hauptstr 1/13Penzing

Perspective Global Executive Sear

01 5351666. 12/2/14 Innere Stadt

JOBBOX

01 40827270. Praterstr. 59 Leopoldstadt

PBS Job Service

Laxenburgerstr. 1-5/Top 1-2 Favoriten

Start People

کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار اتریش

یکی از مهمترین نکات برای کاریابی در اتریش و دریافت ویزای جست و جوی کار اتریش ارائه مدارک مورد نیاز برای این امر است. به گونه ای که اگر شخص مدارک مورد نیاز را نداشته باشد و یا آنها را به شکل غیر صحیح ارائه نماید ممکن است در اخذ ویزای کار اتریش ناموفق باشد. مدارک مورد نیاز برای کاریابی در اتریش به قرار زیر هستند:

 • ارائه 2 قطعه عکس برای گذرنامه
 • ارائه گذرنامه معتبر با اعتبار بیش از 6 ماه
 • ارائه پیشنهاد شغلی یا job offer (در صورت دارا بودن این مورد)
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • ارائه بیمه نامه درمانی
 • ارائه ریز نمرات مدارک تحصیلی
 • ارائه مدارک تحصیلی از دیپلم تا آخرین مدرک تحصیلی
 • عدم سوء سابقه کیفری
 • ارائه نامه تمکن مالی

کاریابی در اتریش و نکات لازم جهت نگارش رزومه و مصاحبه سفارت

افرادی که قصد کاریابی در اتریش دارند از جمله نکات بسیار مهم که می بایست با دقت انجام دهند تکمیل رزومه است. لازم است عزیزان برای نگارش رزومه و مصاحبه سفارت نکات لازم را رعایت فرمایند تا به بهترین نتیجه ممکن دست یابند. در باب نگارش رزومه شخص می بایست حتما رزومه را به گونه ای ارائه نماید که تمام مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات و همچنین سوابق کاری با ارائه نامه کاری معتبر صورت گیرد. در باب مصاحبه سفارت نیز رعایت نکاتی از جمله تسلط کافی به زبان انگلیسی یا آلمانی جهت انجام مصاحبه از الزامات است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون کاریابی در اتریش و نکات و الزامات مهاجرت، همچنین دریافت اطلاعات کافی نسبت به سایر روش های مهاجرتی در عموم کشورهای دنیا می توانید ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت به تدریس استاد ملک پور را مشاهده نمایید.

آموزش جامع برنامه اقامت کاری فدرال کانادا

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

کاریابی در اتریش و میزان حقوق در اتریش

شاید مهمترین سئوال برای افراد با قصد مهاجرت و کاریابی در اتریش این باشد که میزان هزینه ها و حقوق دریافتی در کشور اتریش به چه میزان است. با دریافت پاسخ روشن و دقیق به این موضوع می توانید برنامه ریزی بهتری برای این امر داشته باشید. حداقل میزان حقوق در کشور اتریش 2688 یورو در ماه است و میزان هزینه های زندگی در ماه بین 900 تا 1200 یورو در ماه است. همانطور که مشاهده می کنید در بدترین شرایط حداقل حقوق در ماه بیش از دو برابر هزینه های زندگی در یک ماه است. در نمودار زیر می توانید نرخ حداقل درآمد ماهیانه در کشور اتریش را مشاهده نمایید:

کاریابی در اتریش

کاریابی در اتریش و بررسی ویزای همراه

هنگامی که شخص برای کاریابی در اتریش وارد این کشور می گردد امکان به همراه بردن خانواده خود را ندارد. همانطور که پیش تر هم خدمت شما عزیزان بیان شد افرادی که واجد شرایط برای دریافت ویزای جست و جوی کار اتریش می گردند می توانند به مدت 6 ماه وارد این کشور شوند و به جست و جوی کار مرتبط با رشته تحصیلی خود بپردازند. این مقاله توسط تیم تحقیقاتی مؤسسه حقوقی ملک پور نگارش شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیرقانونی می باشد. شخص پس از یافتن کار در اتریش و رعایت شروطی، این امکان را دارد که درخواست الحاق خانواده را بدهد و به این صورت خانواده شخص که منظور همسر و فرزندان زیر 18 سال است، می توانند به متقاضی اصلی در اتریش بپیوندند و کل خانواده اقامت اتریش را دریافت کنند.

کاریابی در اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در اترش

بی شک مهمترین هدفی که فرد از کاریابی در اتریش و اشتغال در این کشور دنبال می کند این است که بتواند اقامت دائم و تابعیت این کشور را بدست آورد. خوشبختانه این امکان از طریق کار در اتریش امکان پذیر است و فردی که در این کشور مشغول به کار گردد در ابتدای امر اقامت کاری دریافت خواهد کرد. این اقامت کاری هر سال تمدید خواهد شد تا به مدت پنج سال از اشتغال در این کشور بگذرد، بعد از پنج سال فرد به اقامت دائم این کشور دست خواهد یافت. پس از اینکه فرد اقامت دائم خود را دریافت کرد، دو سال پس از آن یعنی در سال هفتم حضور و اشتغال در این کشور می تواند درخواست پاسپورت این کشور را نماید و تابعیت اتریشی کسب نماید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر راجع به شرایط اقامت در اتریش و مسائل مربوط به اخذ اقامت و تابعیت اتریش، از شما دعوت می کنیم که به مقاله اقامت اتریش مراجعه نمایید.

پناهندگی اتریش

اقامت اتریش

_____________________ کاریابی در اتریش و سخن پایانی _____________________

کاریابی در اتریش، شرایط کاری اتریش، میزان درآمد ماهیانه، نحوه اخذ اقامت و تابعیت از طریق مهاجرت کاری به اتریش در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. دریافت ویزای جست و جوی کار یا ویزای کاری از طریق پیشنهاد شغلی در این کشور، آسان ترین و ارزان ترین راه ممکن به منظور اخذ اقامت و تابعیت یکی از بهترین کشورهای اروپا و دنیا است. افرادی که از طریق کاریابی در اتریش، قصد اقدام دارند با حداقل مدرک لیسانس، سابقه کاری مرتبط و مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی معتبر می توانند واجد شرایط برای کاریابی در اتریش گردند. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر و پاسخگویی به سئوالات خود راجع به کاریابی در اتریش می توانید با دفاتر مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین این مؤسسه استفاده نمایید. لازم به ذکر است شما همچنین می توانید سئوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" در بخش انتهایی این مقاله مطرح کنید تا در سریع ترین زمان ممکن، پاسخ آن را دریافت نمایید.

ثبت پرسش