پاسپورت اتریش

18 اسفند 1397 بدون نظر
 

پاسپورت اتریش ومقدمه ای بر آن

 پاسپورت اتریش، مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پاسپورت کشور اتریش و روش های مهاجرت به اتریش در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. راه های اخذ پاسپورت کشور اتریش کدامند؟ پاسپورت اتریش در بین پاسپورت کشورهای دنیا از چه اعتباری برخوردار است؟ اخذ تابعیت و پاسپورت کشور اتریش چه مزایایی دارد؟ این ها سئوالاتی است که ممکن است در ذهن شما متقاضیان عزیز مطرح گردد. امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید. شهر وین پایتخت اتریش به مدت چندین سال متوالی جزو بهترین شهرهای دنیا از نظر سطح کیفیت زندگی شناخته شده است. در این مقاله اساسی ترین و مهمترین نکات پیرامون پاسپورت اتریش به صورت مدون، ساده و مفید خدمت شما متقاضیان گرامی ارائه می گردد.در صورت وجود هر گونه ابهام وسئوال در باب انواع راه های مهاجرت به کشور اتریش می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه مشاوره ای MIE  اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. با ما همراه باشید، در ادامه تمامی موارد مهم در خصوص پاسپورت کشور اتریش بررسی می شود:

 • پاسپورت اتریش و شرایط عمومی آن
 • پاسپورت اتریش و اعتبار آن
 • پاسپورت اتریش و روش های اخذ آن
  • پاسپورت اتریش از طریق کار
  • پاسپورت اتریش از طریق تحصیل
  • پاسپورت اتریش از طریق سرمایه گذاری
  • پاسپورت اتریش از طریق تولد
  • پاسپورت اتریش از طریق ازدواج
  • پاسپورت اتریش از طریق پناهندگی
 • پاسپورت اتریش و وکیل معتبر برای امور مهم
 • پاسپورت اتریش و سخن پایانی

____________________________ مؤسسه حقوقی ملک پور ____________________________

پاسپورت اتریش و شرایط عمومی آن

پاسپورت اتریش با توجه به آنکه کشور اتریش از نظر شرایط اقتصادی و سیاسی یکی از امن ترین کشورهای دنیا بوده و از کیفیت آموزشی بالایی نیز برخوردار است، همواره مورد توجه مهاجران بسیاری جهت کار، تحصیل و سرمایه گذاری می باشد. کشوراتریش از کشورهای اروپای مرکزی است. زبان رسمی این کشور، زبان آلمانی و نوع حکومت آن جمهوری پارلمان فدرال می باشد. واحد پولی اتریش یورو و جمعیت آن حدود 8 میلیون نفر است. با توجه به اینکه اتریش جزو هفت کشور ثروتمند جهان است و نرخ بیکاری آن 4.8 درصد می باشد، می توان گفت برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری و کار جهت اخذ تابعیت و پاسپورت اتریش هستند، مطلوب می باشد. فرد به دو صورت اکتسابی و اصلی می تواند تابعیت را اخذ نماید. در تابعیت اصلی فرد از ابتدا بدون هیچ اقدامی تابعیت را دریافت می کند مثلاً فردی که از پدر یا مادر اتریشی متولد شود، تابعیت و پاسپورت اتریش را اخذ می نماید. در تابعیت اکتسابی، شخص به واسطه ی یکی از روش های قانونی برای مثال ازدواج، تابعیت اتریش را دریافت می نماید.

پاسپورت اتریش و اعتبار آن

پاسپورت اتریش یکی از قدرتمند ترین پاسپورت های دنیا محسوب می گردد. متقاضیان پس از اخذ پاسپورت اتریش می توانند در هرکجای اتحادیه اروپا که تمایل داشته باشند، کار، تحصیل و زندگی کنند. پاسپورت کشور اتریش در جایگاه چهارم دنیا قرار دارد. اتباع اتریشی می توانند بدون ویزا به 125 کشور جهان، از طریق اخذ ویزا در فرودگاه به 39 کشور و با دریافت ویزا به 34 کشور سفر نمایند. اتریش دو تابعیتی را قبول ندارد و تک تابعیتی می باشد. فرد جهت اخذ پاسپورت کشور اتریش می بایست تابعیت قبلی خود را از دست دهد. تنها در صورت داشتن شرایط خاص، فرد می تواند دو تابعیت داشته باشد برای مثال افرادی که تابعیت کشور دیگر را از طریق تولد در خاک آن کشور کسب کرده اند (سیستم خاک) و پدر و مادر آنها اتریشی هستند می توانند دو تابعیت را دریافت نمایند. اخذ پاسپورت اتریش از روش های گوناگونی امکان پذیر است که ما در این نوشتار به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. اگر تمایل دارید بهترین راه مهاجرت خود را از یک منبع معتبر با اطلاعات کافی کسب نمایید، توصیه می شود نسبت به تهیه ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت اقدام نمایید تا با شناخت کامل و بدون نیاز به وکیل، بهترین مسیر مهاجرت خود را بیابید.

پاسپورت اتریش و روش های اخذ آن

پاسپورت اتریش از طریق کار

اخذ اقامت و پاسپورت اتریش از طریق کار، همواره یکی از پرطرفدارترین و کم هزینه ترین راه های مهاجرت به این کشور بوده است. متقاضیان اخذ ویزای کار می توانند در صورت واجد شرایط بودن به کشوراتریش مهاجرت کرده و مشغول به کار شوند و اقامت اتریش را برای خود و خانواده دریافت نمایند. در این حالت ابتدا به فرد اقامت موقت داده می شود و پس از پنج سال اقامت کاری و پرداخت مالیات به دولت، می تواند اقامت دائم دریافت نماید. بر طبق قانون، کشور اتریش افرادی که شش سال در خاک این کشور کار کرده و زبان آلمانی فراگرفته و با فرهنگ اتریش ادغام شده باشند، می توانند برای اخذ پاسپورت اتریش درخواست دهند. نمودار زیر نشان دهنده نرخ بیکاری کشور اتریش در چند سال اخیر می باشد:

دریافت ویزای کاری اتریش به دو طریق امکان پذیر است:

اخذ ویزای کار از طریق دعوت نامه یا پیشنهاد کاری:

درصورتی که فرد یک پیشنهاد شغلی از یک کافرمای معتبر اتریشی داشته باشد، می تواند ویزای کار اتریش را دریافت کند. دریافت این دعوت نامه بسیار سخت می باشد چرا که بایستی کارفرما آن شغل را به مدت 3 ماه در کشور اتریش آگهی کند و سپس این آگهی به مدت 3 ماه دیگر در کل اتحادیه ی اروپا تکرار شود و در صورتی که شخص واجد شرایط موجود نباشد، این موقعیت شغلی به فرد خارجی می رسد.

ویزای جستجوی کار:

ویزای جستجوی کار یک ویزای شش ماهه است که به فرد این امکان را می دهد در کشور اتریش به دنبال کار گشته و در صورتی که کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را بیابد، کارت اقامت دریافت می نماید. این ویزا امتیاز بندی می باشد و سن، سابقه، مدرک زبان و مدرک تحصیلی از جمله عوامل مؤثر دراین امتیاز بندی هستند. فرد بایستی حداقل 70 امتیاز از 100 امتیاز را اخذ نماید. این ویزا همراه ندارد و فرد با اخذ ویزای کاری اتریش نمی تواند همسر و فرزندان خود را ببرد و پس از پیدا کردن کار امکان الحاق خانواده وجود دارد. جدول زیر شرایط امتیاز بندی این ویزا را نشان می دهد:

سیستم  امتیاز بندی برای نیروی کار مورد نیاز

مدارک تحصیلی حداکثر  40 امتیاز
مدرک تحصیلی کارشناسی 20 امتیاز
مدرک تحصیلی در رشته های فنی و مهندسی، کامپیوتر،علوم طبیعی و کشاورزی 30 امتیاز
مدرک تحصیلی دکترا 40 امتیاز
ثبت اختراع و کارهای تحقیقاتی 20  امتیاز
حقوق دریافتی در سال اخیر حداکثر 30 امتیاز
50000 تا 60000 یورو 20 امتیاز
60000 تا 70000 یورو 25 امتیاز
بالاتر از 70000 یورو 30 امتیاز
سن حداکثر  20 امتیاز
تا 35 سال 20 امتیاز
از 35 تا 40 سال 15 امتیاز
از 40 تا 45 سال 10 امتیاز
سطح زبان حداکثر  10 امتیاز
زبان انگلیسی و یا زبان آلمانی در سطح A1 5 امتیاز
زبان انگلیسی یا آلمانی در سطح A2 10 امتیاز
سوابق کاری حداکثر  20 امتیاز
هر سال سابقه کار 2 امتیاز
هر شش ماه سابقه کار در اتریش 10 امتیاز
جمع امتیازات 100 امتیاز
حداقل امتیاز مورد نیاز 70 امتیاز

پاسپورت اتریش از طریق تحصیل

اخذ پاسپورت اتریش از طریق تحصیل به تنهایی امکان پذیر نمی باشد. مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل با توجه به اینکه از روش های عالی آموزشی و شهریه پایین برخوردار است، یکی از راه های پرطرفدار مهاجرت به این کشور می باشد. دانشجو در ضمن تحصیل خود اجازه کار پاره وقت داشته و پس از تحصیل نیز فرصت شش ماهه تا یک ساله برای پیدا کردن کار دارد. در صورتی که کار مورد نظر خود را پیدا نماید، می تواند اقامت اتریش را دریافت کند و از طریق کار به اقامت دائم و پاسپورت دست یابد.

در کشور اتریش مقطع ابتدایی از شش سالگی آغاز می شود. هزینه ی تحصیل در مدارس خصوصی سالانه بین 20000 تا 30000 یورو می باشد و اخذ ویزای تحصیلی برای دانش آموزان زیر 18 سال در صورتی امکان پذیر است که در مدارس شبانه روزی ثبت نام کرده یا یک قیم در اتریش داشته باشند. تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش تقریباً رایگان می باشد و قبولی دانشگاه ایران را نیاز دارد. فرد برای تحصیل در دانشگاه رایگان اتریش بایستی به زبان آلمانی مسلط باشد. البته برای اخذ پذیرش، داشتن مدرک زبان در سطح A2 کفایت می کند و دانشگاه به فرد پس از ورود به کشور، فرصت دو ساله ای جهت تکمیل دانش زبان آلمانی می دهد. لازم به ذکر است که اتریش مدرک دانشگاه آزاد را قبول ندارد. همچنین تحصیل در برخی از رشته ها نیازمند آزمون ورودی است. تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیازمند مدرک زبان آیلتس است. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسته به رشته و دانشگاه متغیر و در سال عموماً بین 7000 تا 15000 یورو می باشد. تحصیل در مقطع دکترا نیازمند داشتن سوپروایزر و مدرک زبان آیلتس 7 آکادمیک است. در مقطع دکترا امکان اخذ بورس وجود داشته و با توجه به اینکه فرد پروژه دریافت می کند با حقوق همراه است.

پاسپورت اتریش از طریق سرمایه گذاری

دریافت پاسپورت اتریش از طریق سرمایه گذاری به دلیل ثبات اقتصادی و سیاسی این کشور یکی از امن ترین و کم ریسک ترین راه های مهاجرت برای سرمایه گذاران می باشد. خرید ملک، خودحمایتی، ثبت شرکت و کارآفرینی از راه های سرمایه گذاری در اتریش هستند. در برخی از پروسه های سرمایه گذاری مانند ثبت شرکت و خود حمایتی، فرد می تواند به اقامت اتریش دست یابد. خرید ملک در اتریش با توجه به نرخ رشد 51 درصدی ملک از سال 2010 تا 2017  سرمایه گذاری سودآوری می باشد اما منجر به اخذ اقامت و دریافت پاسپورت اتریش نمی گردد. فرد با خرید ملک صرفاً ویزای بلند مدت برای رفت و آمد دریافت می کند. در کشور اتریش امکان خرید ملک برای ایرانیان وجود دارد. همچنین متقاضیان خرید ملک می توانند برای تهیه مسکن از وام با بهره پایین استفاده نمایند.

ثبت شرکت در اتریش می تواند منجر به اخذ پاسپورت اتریش شود. نوع شرکت به میزان سرمایه و هدف فرد بستگی دارد. در پروسه ثبت شرکت در صورتی که همسر متقاضی، شرایط لازم را براساس سیستم امتیازبندی کار در اتریش داشته باشد، می تواند در شرکت او استخدام شود واز این طریق کل خانواده اقامت اتریش را دریافت نمایند. کارآفرینی از دیگر راه های اخذ اقامت و پاسپورت اتریش است. این روش نیازمند سرمایه حداقل 50000 یورو، برنامه تجاری قوی و همچنین نوآوری می باشد.

اقامت خود حمایتی اتریش از دیگر روش های پرطرفدار اخذ اقامت و پاسپورت اتریش است. این روش مناسب افرادی است که بازنشسته و دارای توانایی مالی بالا هستند و نیازی به کار کردن ندارند. در روش اقامت خود حمایتی نیازی به انتقال سرمایه نیست. فرد باید در حساب خود به ازای هر نفر از اعضای خانواده حدود 22000 یورو داشته باشد و نشان دهد که گردش حساب و درآمد خوبی دارد. در این روش فرد در ابتدا اقامت موقت دریافت کرده و پس از پنج سال، در صورت داشتن شرایط لازم اقامت دائم به وی اعطا می گردد. پس از آن می تواند درخواست پاسپورت اتریش را داشته باشد. این مقاله توسط کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و هر گونه کپی برداری حرام می باشد. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری در اتریش به لینک های زیر مراجعه نمایید: 

پاسپورت اتریش از طریق تولد

درخصوص اخذ تابعیت و پاسپورت اتریش از طریق تولد لازم به ذکر است که برخی از کشورها تابع اصل خاک (فردی که در خاک کشور متولد می شود تابعیت آن را دریافت می نماید) و برخی دیگر تابع اصل خون ( فرد می بایست از والدینی که شهروند آن کشور هستند متولد شود) می باشند. کشور اتریش تابع اصل خون می باشد و صرفاً تولد فرزند از پدرو مادر اتریشی سبب اخذ اقامت و پاسپورت اتریش خواهد شد. همچنین طفلی که در خاک کشور اتریش از پدر و مادری نامعلوم به دنیا بیاید نیز اقامت اتریش را دریافت می کند. افرادی که به دنبال به دنیا آوردن فرزند برای اخذ اقامت و پاسپورت هستند، باید کشورهایی را مد نظر قرار دهند که از قانون خاک پیروی می کنند مانند آمریکا، کانادا، برزیل و... در برخی از این کشورها مانند برزیل علاوه بر فرزند، والدین نیز پاسپورت دریافت می کنند.

پاسپورت اتریش از طریق ازدواج

ازدواج از دیگر روش های مهاجرت و اخذ پاسپورت اتریش است. متقاضی از طریق ازدواج با یک فرد اتریشی و رعایت شرایط لازم می تواند اقامت و در نهایت پاسپورت اتریش را دریافت نماید. مهم ترین نکته برای اخذ اقامت و تابعیت اتریش از این طریق، اثبات واقعی بودن ازدواج است و در صورتی که حدود 5 سال از زندگی مشترک آن ها سپری شده باشد، فرد می تواند برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت کشور اتریش اقدام کند.

پاسپورت اتریش از طریق پناهندگی

اخذ پاسپورت اتریش از طریق پناهندگی از پیچیده ترین و خطرناک ترین طرق مهاجرت به این کشور می باشد. کشور اتریش عضو کنوانسیون ژنو است. طبق تعریف کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی)؛ پناهنده به کسی گفته می شود که کشور خود را از ترس کشته شدن یا آزار و اذیت به خاطر نژاد، مذهب، باورهای سیاسی و ملیت ترک می کند. پناهندگی در کشور اتریش طی مراحل خاص انجام می شود و طول مدت بررسی هر کیس متفاوت و گاهاً ممکن است سال ها به طول می انجامد. مؤسسه حقوقی ملک پورهمکار مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه مشاوره و خدماتی درخصوص پناهندگی ندارد و به هیچ عنوان مهاجرت از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمی دهد، بلکه توصیه اکید می نماید که از راه های قانونی مهاجرت به اتریش اقدام نمایید و در نهایت به پاسپورت اتریش دست یابید.

پاسپورت اتریش و وکیل معتبر برای امور مهم

اخذ پاسپورت اتریش واساساً امر مهاجرت دارای پیچیدگی ها و زوایای پنهان می باشد. بهتر این است که از وکیل مجرب وحرفه ای که به قوانین کشور اتریش مسلط باشد، استفاده نمایید. مؤسسه ی حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه آماده ارائه خدمات در زمینه ی انواع راه های مهاجرت قانونی به شما متقاضیان گرامی می باشد. همچنین در زمینه ی اخذ اقامت و پاسپورت اتریش به همراه بهترین وکلای اتریشی شما را راهنمایی می نماید وهمراه شما خواهند بود. جهت کسب اطلاعات تخصصی و تکمیلی در باب انواع طرق مهاجرت به اتریش با شعبه مرکزی در وین اتریش و یا با دفاتر همکاردرایران تماس حاصل نمایید.

____________________________ پاسپورت اتریش و سخن پایانی _____________________________

پاسپورت اتریش و انواع روش های مهاجرت به اتریش که منجر به دریافت پاسپورت اتریش می شوند، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. از آنجا که پاسپورت کشور اتریش اعتبار بالایی دارد و مدنظر افراد بسیاری است، بر آن شدیم تا مسائل مهم پیرامون آن را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما متقاضیان گرامی باشد. شما عزیزان می توانید جهت اخذ اطلاعات تکمیلی در خصوص پاسپورت اتریش، مقالات ما را با کلید واژه ملک پور جستجو کرده و مطالعه بفرمایید و در صورت هرگونه ابهام با مؤسسه حقوقی ملک پور در وین اتریش و یا دفاتر همکار در ایران تماس حاصل نموده و از راهنمایی وکلای این مؤسسه برخوردار شوید. همچنین در قسمت انتهای این مقاله، در قسمت "ثبت پرسش" نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.

ثبت پرسش