تحصیل در کانادا

18 خرداد 1398 8 نظر

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا، شرایط تحصیل در کشور کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در این مقاله علمی مورد تحلیل و بررسی تفصیلی قرار می گیرد. تحصیل در کانادا چه شرایطی دارد؟ آیا با تحصیل در کشور کانادا می توان به اقامت و تابعیت کشور کانادا دست یافت؟ تحصیل در کشور کانادا از جنبه های متفاوتی قابل بحث می باشد که به صورت ساده و مختصر، مهمترین نکات پیرامون آن، خدمت شما همراهان گرامی ارائه می شود. کیفیت بالای زندگی و آموزش در کشور کانادا، سالانه دانش آموزان و دانشجویان بسیاری را به سوی خود جذب می نماید. همواره مهاجرت از طریق تحصیل، سئوال بسیاری از همراهان عزیز بوده است، چرا که در حال حاضر یکی از سریع ترین راه های مهاجرت به کانادا، تحصیل در کانادا می باشد. در این مقاله علمی سعی نمودیم، پاسخگوی تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما بوده و اطلاعات کاملی در باب تحصیل در کانادا خدمت شما سروران عزیز ارائه نماییم. درصورت نیاز به اطلاعات تخصصی با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه مشاوره MIE اتریش؛ تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

 • تحصیل در کانادا و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل در کانادا و شرایط عمومی
 • تحصیل در کانادا در مدارس کانادا
 • تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در کانادا در مقطع دکتری
 • تحصیل در کانادا به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در کانادا و هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا
 • تحصیل در کانادا و کار دانشجویی
 • تحصیل در کانادا و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا
 • تحصیل در کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • تحصیل در کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در کانادا و سخن پایانی

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا و شرایط عمومی آن

کانادا دومین کشور پهناور جهان، دارای طولانی ترین مرز خاکی با ایالات متحده آمریکا می باشد. کانادا نزدیک به 190.000 دانشجوی بین المللی داشته و در بسیاری از دانشگاه ها از بالاترین سطح کیفیت آموزش عالی برخوردار می باشد. تحصیل در کانادا به همراه بیش از 100 ملیت مختلف از دانشجویان بین المللی، یک تجربه شگفت انگیز برای متقاضیان تحصیل در کانادا می باشد. تحصیل در کشور کانادا با دو زبان انگلیسی و فرانسوی، زندگی در میان جمعیت چند فرهنگی کانادا فرصتی برای یادگیری یک زبان جدید و آشنایی با فرهنگ های مختلف است. این مقاله متعلق به مؤسسه حقوقی ملک پور می باشد و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیر اخلاقی و خلاف شرع و قانون می باشد. اگر مشتاق به ادامه زندگی در کشور کانادا می باشید، تحصیل در کانادا فرصتی را فراهم می آورد تا به مدت زمان مشابه تحصیل در کانادا ، اقامت داشته و به جست و جوی کار بپردازید.

تحصیل در کانادا

 

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به تحصیل در کانادا بخش اول

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به تحصیل در کانادا بخش دوم

تحصیل در کانادا در مدارس کانادا

کشور کانادا مدارس بسیاری را جهت تحصیل در کانادا برای دانش آموزان بین المللی فراهم آورده است. این مدارس شامل مدارس ابتدایی و متوسطه، مؤسسات پس از دوره متوسطه و مدارس فنی و حرفه ای را شامل می شود. هنگامی که برای ادامه تحصیل در کانادا برای فرزندتان مدرسه ای را انتخاب می کنید باید توجه داشته باشید که مدرسه مورد نظر شما در لیست مورد تأیید مدارس کانادا که برای پذیرش دانش آموزان بین المللی ثبت شده، باشد. تحصیل در کانادا تا 16 سالگی و در استان های منی توبا، انتاریو و نیوبرانزوئیک تا 18 سالگی اجباری می باشد. ویزای تحصیل در کانادا تنها برای دانش آموزانی صادر می شود که از یک مؤسسه آموزشی منتخب دولت کانادا، موفق به اخذ پذیرش نمایند. پیشنهاد می شود برای موفقیت در امر پذیرش معتبر از کانادا با کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور یا وکیل مهاجرت معتبر مشاوره نمایید.

تحصیل در کانادا

 

تحصیل در کانادا در مدارس متوسطه بین المللی، بصورت خصوصی و جایگزین سیستم آموزش دولتی می باشد. برخی از مدارس در کانادا شبانه روزی هستند. تحصیل در کانادا در مدارس خصوصی، مانند مدارس دولتی، توسط دولت های استانی کنترل می شوند، اما ظرفیت های پایینی برای ثبت نام داشته و آزادی بیشتری برای رویکردهای آموزشی، آموزش چندین زبان و همچنین تسهیلات ویژه ای را برای دانش آموزان بین المللی، مثل خوابگاه، برنامه های فوق برنامه و توجه به برنامه های شخصی فراهم می کنند. شرایط سن تحصیل در کانادا در مدارس بصورت ذیل می باشد:

 

 • تحصیل در کانادا و برنامه های مدارس ابتدایی و مهدک کودک از سن 4 تا 5 شروع می شود و 1 تا 8 سال به طول می انجامد. به طور کلی دانش آموزان از 6 سالگی ابتدایی را آغاز می نمایند و در 13 سالگی به پایان می رسانند.
 • تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان از کلاس نهم تا دوازدهم ارائه می شود. دانش آموزان در 14 سالگی دبیرستان را آغاز و در 18 سالگی فارغ التحصیل می شوند.

مدارس خصوصی ممکن است شرایط خاص پذیرش اعم از نمرات بالا، کسب رتبه خوب در آزمون و مصاحبه با دانش آموز و والدین داشته باشند. کشور کانادا برای تحصیل در کانادا در مدارس برای افراد زیر 18 سال ویزای همراه (گاردین) را برای ما ایرانی ها از همان ابتدا ارائه نمی دهد. بنابراین بهترین سن برای تحصیل در کانادا در مدارس برای دانش آموزان ایرانی 13 تا 18 سال می باشد. مؤسسه حقوقی ملک پور می تواند با در نظر گرفتن تمهیداتی، شرایطی را فراهم آورد که پدر و مادر بتوانند به همراه فرزند، اقدام کنند.

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به شرایط مناسب ویزا برای افراد زیر 19 سال

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی سه یا چهارسال (در رشته های مهندسی، حقوق و پزشکی) به طول می انجامد، به این دلیل است که سیستم آموزش عالی کانادا نیازمند دانشجویانی است که علاوه بر دوره های ابتدایی، دوره های تکمیلی را هم گذرانده باشند. با این حال دوره های سه ساله هم با توجه به رشته برای مقطع کارشناسی وجود دارد که شامل دوره های تکمیلی نمی باشد. تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی در مقطع لیسانس در دانشگاه ها و کالج های مختلفی امکان پذیر می باشد که هرکدام دارای شرایط پذیرش منحصر به فرد خود می باشند. شرایط عمومی پذیرش در مقطع لیسانس:

 • سن متقاضیان ایرانی تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی عموماً زیر 21 سال می باشد.
 • دیپلم دبیرستان که هم ارزش دیپلم کشور کانادا باشد. (دیپلم ایران به همراه مدرک پیش دانشگاهی)
 • آیلتس نمره 6.5 با حداقل نمره 6 در بخش نوشتاری.

تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد، به عنوان برنامه grad نیز شناخته می شود. معمولاً برنامه های کارشناسی ارشد در کانادا به شکل کارشناسی ارشد هنر (MA)، کارشناسی ارشد علوم (MSc) می باشد. مانند انگلستان، فوق لیسانس کانادا در مقاطع مختلف از جمله Master of Fine Arts (MFA)، کارشناسی ارشد مهندسی (MEng) و کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (MBA) وجود دارد. هزینه های تحصیل در مقطع ارشد بطور میانگین 16.500 دلار کانادا است. تحصیل در کانادا در مقطع ارشد معمولاً بین 1 تا 2 سال ادامه می یابد و برنامه های درسی کارشناسی ارشد کانادا علاوه بر آموزش های عمومی شامل برنامه های آموزشی تعاملی مانند بازدید از سایت، پروژه ها و کار گروهی است. تحصیل در کانادا در مقطع ارشد عموماً شامل یک پایان نامه است که بخش عمده ای از واحدهای درسی و اعتبار دوره را تشکیل می دهد. سال های تحصیلی هرساله در ماه سپتامبر آغاز می شود، اما برخی از دانشگاه ها چندین دوره تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد دارند. پس از تعطیلات کریسمس، دانشجویان در آوریل به دوره تحصیلی خود بازگشته و تحصیل می کنند.

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به شرایط تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا در مقطع دکتری

تحصیل در کانادا در مقطع دکتری به شما این امکان را می دهد تا با کارشناسان برجسته کار نموده و از امکانات پیشرفته ای برخوردار شوید. عموماً دوره های دکتری نیاز به حداقل 3 سال و حداکثر 6 سال تحصیلی به همراه تحقیق تمام وقت دارند. تحصیل در کانادا در مقطع دکتری باتوجه به شرایط آن می تواند کاملاً رقابتی باشد و متقاضی تحصیل در مقطع PHD به طور معمول از دو طریق برای درخواست دکتری اقدام می کند:

 • یک پروژه تحقیقاتی پیدا کنید و برای آن درخواست پذیرش بدهید.
 • یک استاد راهنما یا سوپروایزر پیدا کنید.

تحصیل در کاناداتحصیل در کانادا به همراه بورس تحصیلی

دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین المللی و متقاضیان تحصیل در کانادا، کمک های مالی بزرگی را ارائه می دهند. این بورس ها شامل ارائه کمک هزینه تحصیل و بورس های تحصیلی دولتی مانند بورس تحصیلی وینیر و انتاریو که بطور کامل از سوی دولت تأمین مالی می شوند، وجود دارد. متقاضیان تحصیل در کانادا به همراه بورس تحصیلی در نظر داشته باشند که اخذ بورسیه تحصیلی کامل، بسیار دشوار است. اخذ بورس تحصیلی نیازمند استانداردهای تحصیلی بالا مثل: نمره آیلتس عموماً 7 به بالا، ارائه چندین مقاله علمی و چاپ شده در مجلات معتبر علمی (حداقل دو مقاله) ، ارائه معدل و مدرک تحصیلی از دانشگاه های معتبر و از همه مهمتر داشتن یک استاد راهنما و سوپروایزر می باشد. متقاضیان تحصیل در کانادا به همراه بورس تحصیلی می توانند با مراجعه به وبسایت دانشگاه های ذیل، شرایط و مدارک کامل در خصوص اخذ بورس تحصیلی در کانادا را مطالعه نمایند.

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه کلگری
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه یورک

تحصیل در کانادا و هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا

تحصیل در کانادا و هزینه های تحصیل و زندگی در آن به نسبت دیگر کشورهای انگلیسی زبان مثل بریتانیا، آمریکا، استرالیا و نیوزیلند معمولا ارزان تر است. هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا باتوجه به سبک زندگی دانشجو، رشته، شهر و دانشگاه متفاوت می باشد. عموم هزینه های یک دانشجوی خارجی در کانادا به صورت ذیل می باشد:

 • میانگین هزینه های تحصیل و زندگی برای متقاضیان زیر 18 سال از 32.000 تا 45.000 دلار کانادا با توجه به رتبه و اعتبار کالج می باشد.
 • هزینه تحصیل در کانادا برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس 10000 تا 20.000، (میانگین 14.000) دلار کاناد در سال است. عموما دوره های هنر و علوم انسانی ارزان تر هستند، در حالیکه رشته هایی مانند مهندسی و پزشکی هزینه های بالاتری دارند.
 • هزینه تحصیلات تکمیلی مانند MBA بطور کلی گرانتر بوده و سالیانه حدود 42.000 دلار کانادا می باشد.
 • میانگین هزینه های زندگی در کانادا (برای مواد غذایی، مسکن) در هر ماه حدود 900 تا 1300 دلار کانادا، که برای یک سال 15.000 دلار کانادا می باشد. عموماً هزینه ها در شهرهای بزرگ بیشتر است.

تحصیل در کانادا و کار دانشجویی

برای متقاضیان تحصیل در کانادا ، کار دانشجویی جهت پوشش برخی از هزینه های زندگی، از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. خوشبختانه باتوجه به اینکه کشور کانادا از اقتصاد و رفاه اجتماعی بالایی برخوردار می باشد، فرصت های کار ضمن تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی فراهم می باشد. باتوجه به مقطع تحصیلی، اجازه کار دانشجویی در طول هفته از 10ساعت برای کارشناسی تا 30 ساعت برای مقطع دکتری متغیر می باشد. بسیاری از شرکت های بزرگ، همکاری نزدیکی با دانشگاه ها و مراکز آموزشی کانادا دارند و تحصیل در کانادا این فرصت را برای دانشجویان بین المللی فراهم می آورد تا تجربه کاری مناسب مرتبط با رشته تحصیلی خود به دست آورند. این فرصت ها در اکثر رشته ها در دسترس می باشد. بسیاری از شرکت ها و کارفرمایان از این فرصت به عنوان ابزار استخدام استفاده کرده و دانشجویان با مهارت و انگیزه بالا را استخدام می کنند.

مؤسسه حقوقی ملک پور فرصتی را برای تحصیل در کانادا فراهم آورده است که متقاضیان مهاجرت به کانادا می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی، وارد دوره های کار ضمن تحصیل شوند. بدین صورت که 6 ماه اول، درس ها تئوری و از 6 ماه دوم وارد دوره کارورزی یا اینترشیب شده که فرصت استثنائی برای دریافت شغل مورد نظر و اقامت در کانادا فراهم می آورد.

تحصیل در کانادا و بررسی ویزای همراه

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال و اجازه کار تمام وقت همسر، یکی از دلایل اصلی محبوبیت تحصیل در کشور کانادا می باشد. باتوجه به شرایط موجود و اعلام پناهندگی مهاجران ایرانی در کشورهای مختلف، دریافت ویزای همراه کانادا دارای ریسک هایی می باشد و گاهاً ممکن است بین نفر اصلی و همراه (همسر و فرزندان زیر 18 سال) فاصله افتاده و امکان اقدام همزمان وجود نداشته باشد. متقاضی مهاجرت به کانادا می تواند با اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر، امکان دریافت ویزای همراه کشور کانادا را افزایش دهد. مؤسسه حقوقی ملک پور درصورت بررسی شرایط متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا با اتخاذ تمهیداتی درصورت قبولی پرونده متقاضی تحصیل در کانادا می تواند شرایط اقدام همزمان فرد اصلی و فرد همراه را فراهم آورد. نکته قابل توجه راجع به ویزای همراه این است که شخص همراه می تواند اجازه کار تمام وقت داشته باشد.

تحصیل در کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا

کشور کانادا دارای شهرت جهانی در تحصیلات عالی و نظام آموزشی برتر می باشد. برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در کانادا کیفیت آموزش و رتبه دانشگاه حائز اهمیت می باشد. مؤسسه حقوقی ملک پور آخرین آمار و رتبه بندی که توسط دانشگاه تایمز در خصوص دانشگاه های برتر کانادا در سه سطح رتبه بندی جهانی صورت گرفته است را در جدول ذیل آورده است. شش دانشگاه کانادا در بین 150 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. این مقاله متعلق به مؤسسه حقوقی ملک پور می باشد و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیر اخلاقی، خلاف شرع و قانون می باشد.

تحصیل در کاناداتحصیل در کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای تحصیل در کانادا، شما نیازمند به دریافت ویزای تحصیلی کانادا هستید که عموماً برای مدت زمان دوره های تحصیلی شما در کانادا صادر می شود. برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی به طور معمول مدارک ذیل نیاز می باشد، البته این مدارک بسته به دانشگاه و شرایط فرد متقاضی می تواند متفاوت باشد.

تحصیل در کانادا

 • پذیرش معتبر از (مدرسه، کالج و دانشگاه در مقطع مورد نظر)
 • پاسپورت معتبر حداقل دارای 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی
 • عکس پاسپورت 2 قطعه (حداکثر برای 6 ماه گذشته باشد)
 • ارائه سوابق کاری و رزومه مناسب
 • نمونه کار (پورتفوریو) برای برخی از رشته های هنر، طراحی و معماری
 • مدرک زبان انگلیسی (عموماً آیلتس نمره 6 به بالا)احوالات شخصی (SOP)
 • هزینه وقت سفارت برای ویزای تحصیلی 150 دلار کانادا (هزینه های سفارت متغییر می باشد)
 • خرید بیمه درمانی (این هزینه حدود 600 دلار کانادا در سال خواهد بود.پوشش بیمه درمانی برای دانشجویان خارجی بین استان ها متفاوت است)
 • قبولی در آزمون های GRE، GMAT درصورت لزوم برای برخی از رشته ها و دانشگاه ها
 • آخرین مدرک تحصیلی با توجه به مقطع تحصیلی (کارنامه دو سال آخر تحصیلی، دیپلم دوازده ساله، مدرک لیسان و فوق لیسانس به همراه ریزنمرات)

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به ویزای تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل

تحصیل در کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل، کشور کانادا را به یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا تبدیل کرده است. متقاضی مهاجرت به کانادا پس از اتمام تحصیلات عالی خود در کانادا یک کاندیدای عالی برای فرصت های شغلی در کشور کانادا می باشد. علاوه براین، سیستم ویزای تحصیل در کانادا با توجه به قانون PGWP) post-graduation work permit) موقعیتی را فراهم می آورد تا متقاضی مهاجرت تحصیلی به کانادا تا 3 سال پس از اتمام تحصیل، اقامت کشور کانادا را جهت کار پس از تحصیل داشته باشد. 

طبق قانون PGWP، تحصیل در کانادا و مجوز کار پس از تحصیل، بستگی به طول دوره تحصیلی شما دارد:

 • تحصیل در کانادا کمتر از 8 ماه واجد شرایط PGWP نمی باشد.
 • تحصیل در کانادا بیش از 8 ماه اما کمتر از 2 سال؛ ممکن است مدت اقامت پس از تحصیل به اندازه طول مدت دوره تحصیلی شما معتبر باشد. (برای مثال اگر شما یک برنامه 9 ماهه را تمام کنید، مجوز کار ممکن است تا 9 ماه صادر شود.)
 • تحصیل در کانادا برای 2 سال یا بیشتر؛ PGWP ممکن است برای مدت 3 سال صادر شود.

در روش اسکیلد ورکر نیز که مربوط به جذب نیروی ماهر خارجی از طریق برنامه اکسپرس اینتری می باشد، امتیازی جهت شخص با سابقه تحصیل در کانادا در نظر گرفته شده است. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی راجع به شرایط اسکیلد ورکر می توانید به مقاله کار در کانادا مراجعه فرمایید.تحصیل در کانادا

کار در کانادا

علاوه بر آن مؤسسه، اقدام به تهیه محصولی ویژه جهت اقدام از طریق برنامه اکسپرس اینتری نموده است که شما را به طور کامل قدم به قدم تا دریافت نتیجه حداکثری راهنمایی می نماید.

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور راجع به اسکیلدورکر کانادا

آموزش جامع برنامه اقامت کاری فدرال کانادا

آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا 

تحصیل در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل در کانادا یک فرصت استثنائی جهت اخذ اقامت دائم کانادا و در نهایت گرفتن پاسپورت یا تابعیت کانادا می باشد. باتوجه به قانون مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) این فرصت برای متقاضی مهاجرت به کانادا فراهم می شود که مبادرت به دریافت شغل مورد نظر خود نماید. با توجه به اینکه ویزای تحصیلی بلند مدت قابل تمدید بوده و در صورت عقد قرارداد کاری، به ویزای کاری قابل تغییر می باشد، متقاضی مهاجرت به کانادا با دریافت حداقل حقوق 2.248 دلار در ماه، پرداخت بیمه و مالیات به مدت 3 تا 5 سال، اقامت دائم کشور کانادا را اخذ می نماید. با توجه به اینکه اقامت کانادا شرط حضور دارد، فرد با اقامت 3 سال از 5 سال به طور مستمر، می تواند موفق به دریافت اقامت دائم شده و پس از شش سال تقاضای پاسپورت کانادا را داشته باشد. (لازم به ذکر است دریافت پاسپورت یا تابعیت کانادا مستلزم داشتن شرایط عمومی اعم از سازگار پذیری با محیط و قونین کانادا، تاریخ، زبان و فرهنگ این کشور می باشد و صرف اقامت در یک کشور منجر به پاسپورت نمی شود.)

تحصیل در کانادا

اقامت کانادا

______________ تحصیل در کانادا و سخن پایانی ________________

تحصیل در کانادا، مقاطع مختلف تحصیل در کانادا و شرایط اقامت در کانادا از طریق تحصیل، در این مقاله علمی به صورت خلاصه و ساده مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. از آنجا که تحصیل در کانادا به سبب کیفیت بالای آموزش در این کشور مد نظر بسیاری از افراد می باشد، برآن شدیم پیرامون مسائل مهم تحصیل در کشور کانادا و ویزای تحصیلی کانادا مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما سروران گرامی باشد. تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف، بورسیه تحصیلی، کار ضمن تحصیل و اخذ اقامت کانادا بعد از تحصیل از جمله مواردی است که در این مقاله مورد تحلیل قرار گرفت. امیدواریم توانسته باشیم سؤالات شما درباب تحصیل در کشور کانادا را پاسخ گفته باشیم. درصورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با کارشناسان و وکلای ما در مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه مشاوره MIE اتریش از سراسر دنیا تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت "ثبت پرسش" پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خورد را در کمترین زمان ممکن دریافت نمایید.

 

ثبت پرسش
مآهسون عزیزی
با سلام و عرض ارادت خدمت استاد ملک پور ضمن تشکر از مقاله بسیار خوب شما در خصوص تحصیل در کانادا می خواستم بپرسم برای تحصیل در کانادا برای فردی که 27 ساله، دارای مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی و بدون مدرک زبان آیلتس برای فوق لیسانس چه شرایطی دارد؟ و پروسه کاری آن چقدر طول می کشد آیا بدون مدرک زبان شانسی دارم؟ با تشکر.

پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، ممنون از لطف و توجه شما. جهت تحصیل در کانادا سن و رشته تحصیلی شما بسیار مطلوب می باشد. در صورت ارائه مدرک زبان، شانس ویزای شما بالاتر رفته و طول پروسه حدوداً 7 ماه می باشد. جهت بررسی دقیق تر شرایط خود می توانید با مؤسسه تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. * مانا باشید *
سهیل فلاح زاده
ضمن تشکر از شما و مقاله بسیار مفیدتان میخواستم بپرسم من یک دانش آموز 18 ساله هستم و هنوز فارغ‌التحصیل نشدم و حدود یک ماهه دیگه با امید خدا فارغ‌التحصیل میشم میخواستم بدونم که آیا هنوز فرصتی برای تحصیل در مقطع دبیرستان دارم یا خیر یا باید به فکر دانشگاه باشم

پاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، ممنون از توجه شما. در پاسخ به شما دوست عزیز باید گفت تا قبل از 19 سال شما امکان ورود به کالج دارید و پس از آن الزاماً باید وارد دوره های دانشگاهی شوید. در صورتی که مشمول خدمت باشید شرایط متفاوتی ایجاد می شود. با توجه به طول پروسه پذیرش و ویزا چنان چه سریعاً اقدام فرمایید، شانس ورود به کالج برای شما وجود دارد. * مانا باشید *
مصطفی
با سلام. من یک دختر ۵ ساله دارم و زبان انگلیسی هم بلد نیستم.ایا در کشور کانادا مدارسی هست ک دبیر فارسی زبان داشته باشه؟چون برای یک بچه ۵ ساله سخته ک بخواد با زبان دیگری شروع ب تحصیل کنه. و ایا اقامت برای پدر و مادر هم انجام میشه یا نه.

پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، مدارس کانادا به نحوی است که فرزند شما از جهت آموزش مشکلی نخواهد داشت. البته با توجه به عدم ارائه ویزای گاردین برای والدین ایرانی، کالج خود قیم کودکان زیر 13 سال شده و پذیرش تحصیلی ارائه می دهد. لذا توصیه ما به شما اقدام پس از این سن یا اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق پتانسیل های خود شما می باشد. جهت دریافت راهنمایی بیشتر با مؤسسه تماس حاصل فرمایید. * مانا باشید *
شهاب علي اكيرزاده
باسلام و تشكر از مقاله جنابعالي من ٣٢ سال - ليسانس برق قدرت- فوق ليسانس مديريت- داراي ١٠ سال سابقه كار به همراه سابقه بيمه.زبان در حد آيلتس ٦ آمادگي آزمون دارم-براي اخذ ويزاي تحصيلي داشتن مدرك پيش دانشگاهي الزامي ميباشد يا خير؟ هدف مجدد تحصيل در مقطع ارشد و يا اخذ ويزا كاري ميباشد.

پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، مدارک تحصیلی شما جهت اخذ پذیرش تحصیلی نیاز است، اما در صورتی که دیپلم فنی داشته و مدرک دیپلم 12 ساله نداشته باشید، با توجه به تحصیلات شما جای نگرانی نیست. امکان اقدام برای شما به شیوه های مختلف و در مقاطع تحصیلی مختلف امکان پذیر است. جهت کار در کانادا از طریق اسکیلد ورکر امتیازات خود را در مقاله کار در کانادا محاسبه فرمایید. * مانا باشید*
علیرضا
سلام وقتتون بخیر. من ۳۱ سالمه فوق دیپلم و متاهل. مدرک آیلتس ندارم. میخاستم برای آموزش دوره های فنی برم کانادا. امکانش هست بدون مدرک زبان؟

پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، دوره های کوآپ کانادا نیاز به مدرک زبان ندارند اما به هر حال شما نیازمند تسلط بر زبان انگلیسی جهت انجام مصاحبه هستید. با توجه به اینکه جهت تحصیل در کانادا گپ تحصیلی از اهمیت بالایی برخوردار است، امکان اخذ ویزا برای شما با ریسک هایی مواجه است. شما می توانید با دریافت مشاوره شرایط اقدام از طریق همسر خود را بسنجید یا جهت برترین کشورهای اروپایی اقدام فرمایید. * مانا باشید *
Hossein Tolouei Nodolaghei
متولد ۱۹۷۷/۰۵/۰۷ هستم . سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۹ در دانشگاه گرگان در رشته مهندسی خاکشناسی تحصیل و با معدل ۱۲/۳۰ فارغ التحصیل شدم . از سال ۱۳۸۱ تا سال ۱۳۹۰ در شرکت آب و فاضلاب تهران مشغول به کار بودم . از سال ۱۳۹۰ تا سال ۱۳۹۶ در کشور مالزی اقامت داشتم . در حال حاضر برای امتحان IELTS آماده می شوم . همسرم متولد سال ۱۳۶۵بوده و در رشته مامایی فارغ التحصیل شده است . او ۵ سال سابقه کار در شبکه بهداشت شهرستان میانه-اذربایجان شرقی را دارا است. ما فرزندی نداریم . هدفم اخذ ویزای تحصیلی کانادا است . تمایلی به ادامه تحصیل در رشته خودم را ندارم و علاقه مندم در رشته Design تحصیل کنم . برای ویزای تحصیلی چه کارهایی را باید انجام دهم ؟ انتخاب نخست من کانادا و انگلستان است . ممنون

پاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، با توجه به حساسیت بالای کشور کانادا روی سن، گپ تحصیلی و مرتبط بودن رشته تحصیلی قبلی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا، توصیه ما به شما اقدام از طریق کشورهای اروپایی و دوره های زبان می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مؤسسه تماس حاصل فرمایید. * مانا باشید *

مطالب مرتبط و مفید