اطلاعات ویزا و مهاجرت

مهاجرت به اتریش

کامنتی برای این صفحه نوشته نشده است .

آیا به مهاجرت به اتریش فکر می کنید و می خواهید اطلاعاتی در این خصوص کسب نمایید ؟

در مقاله ای که پیش رویتان است سعی شده است تا به طور خلاصه اما جامع  اطلاعاتی درباره انواع روش های مهاجرت به اتریش و راه های اخذ اقامت آن خدمت شما عزیزان ارائه گردد. امید است مطالعه آن برایتان مفید باشد.


درباره کشور اتریش

کشور اتریش یک کشور آلمانی زبان و صنعتی است که در مرکز اروپا واقع شده است و در غرب با سوییس و لیختن اشتاین، در شمال با آلمان و جمهوری چک و در شرق با اسلواکی و مجارستان و در جنوب با کشورهای اسلوونی و ایتالیا هم مرز می باشد.

آمار بیکاری بسیار پایین در این کشور نکته حائز اهمیت دیگری است که می بایست به آن توجه داشته باشید. در واقع آمار بیکاری در کشور اتریش 3 درصد است و در صورتی که در رشته تحصیلی خود تخصص داشته باشید شانس بسیار بالایی در پیدا کردن شغل خواهید داشت.


راه های مهاجرت به کشور اتریش

در این بخش شما اطلاعاتی را در خصوص راه های مهاجرت به اتریش مطالعه خواهید کرد.

مهاجرت به اتریش از چند طریق امکان پذیر است :

·   اخذ اقامت تحصیلی

·   مهاجرت کاری به اتریش

·   اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

·   ازدواج

·   تابعیت اتریش از طریق تولد

·   پناهندگی


تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش در دانشگاه های دولتی نسبتا رایگان است. نکته دیگری که حائز اهمیت است این می باشد که این کشور برای پذیرش دانشگاه از دانشجویان مدرک زبان نمی خواهد و می توانید قبل از شروع دوره تحصیلتان زبان آلمانی را در کشور اتریش بخوانید.

تحصیل در مقطع لیسانس در کشور اتریش

برای تحصیل در دوره لیسانس می بایست قبولی خود را در دانشگاه سراسری ایران ارائه دهید و چند واحد را ( یعنی حدود سه ترم ) در دانشگاه سراسری ایران بگذرانید تا بتوانید مطالعاتتان در رشته تحصیلی خود در ایران را در کشور اتریش ادامه دهید. ( این مسئله تاثیری در رشته هایی نظیر پزشکی یا اقتصاد که دانشگاه های اتریش برایشان آزمون ورودی برگزار می کنند ندارد و اگر بخواهید در این رشته های خاص تحصیل کنید حتما باید آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر خود در اتریش را قبول شوید. )

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور اتریش

شما می بایست برای تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش گواهی اشتغال به تحصیل ارائه دهید بدین معنا که در کنکور ارشد شرکت کرده و در دانشگاه سراسری پذیرفته شوید تا اجازه ادامه تحصیل در رشته خود را در دانشگاه های دولتی کشور اتریش کسب نمایید.

تحصیل در مقطع دکتری در کشور اتریش

دانشجویان برای اقدام به تحصیل در مقطع دکتری در کشور اتریش می بایست پس از گرفتن پذیرش از دانشگاه سوپروایزری داشته باشند. برای اینکه شانس بالایی داشته باشند می بایست فارغ التحصیل از دانشگاه های سراسری باشند، معدل خوبی داشته و آیلتس 7 به بالا و مقالات ISI ارائه دهند.


مهاجرت کاری به اتریش

کار در اتریش یکی از راه های اخذ کارت قرمز – سفید – قرمز می باشد.

کارت قرمز – سفید – قرمز اتریش چیست ؟

از تاریخ یکم جولای سال 2011 مهاجرت به اتریش برای کارگران ماهر از سرتاسر دنیا تحت عنوان کارت قرمز – سفید – قرمز امکان پذیر گشت. این روش مهاجرت به اتریش کاملا بر اساس یک سیستم امتیاز بندی می باشد و به افراد ماهر و توانا از کشورهای ثالث این اجازه را می دهد تا همراه اعضای خانوادشان به اقامت کشور اتریش دست یابند. کارت قرمز – سفید – قرمز به افرادی که در حوزه های ذیل امتیاز دریافت کنند داده می شود :

·   صلاحیت ها و توانایی های فرد

·   تجربه کاری

·   مهارت های زبانی

·   سن

·   فردی که تحصیلاتش را در کشور اتریش تکمیل کرده است

کارت قرمز – سفید – قرمز برای 24 ماه می باشد و اجازه کار نامحدود و دسترسی به بازار کار را برای فرد فراهم می آورد.

نکته مهم دیگر این است که افرادی که با کارت قرمز – سفید – قرمز به اتریش می روند نیازی نیست توانایی خود در صحبت کردن به زبان آلمانی را اثبات نمایند. اگرچه توجه داشته باشید که در صورتی که فرد زبان آلمانی بداند امتیازاتی را بابت آن دریافت می نماید.

اعضای خانواده فردی هم که با کارت قرمز – سفید – قرمز به اتریش می آید نیز این کارت را دریافت می کنند و در نتیجه دسترسی فوری به بازار کار خواهند داشت.

برای کارگران فوق متخصص

برای کارگرانی که فوق متخصص هستند شرایط ذیل اعمال می شود :

·   این افراد پیش از ورود و شروع پروسه مهاجرت به اتریش نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی ندارند.

·   وقتی این افراد کمینه امتیازات لازم را ( یعنی 70 امتیاز از 100 را ) کسب نمایند اجازه اقامت 6 ماهه در کشور اتریش را خواهند داشت. نام این ویزا، ویزای جست و جوی کار می باشد و فرد با داشتن آن این مجوز را خواهد داشت تا 6 ماه در اتریش به دنبال کار بگردد و سرانجام با پیدا کردن کار نوع ویزای خود را از ویزای جست و جوی کار به ویزای کاری تغییر دهد. در واقع فقط کافی است فرد در این مدت 6 ماهه کار پیدا کند تا بدون نیاز به آزمون های مرتبط با بازار کار، کارت قرمز-  سفید – قرمز خود را دریافت کند.

برای کارگران ماهر در مشاغل کوتاه مدت

یکسری از رشته ها و مشاغل که برایشان بازار کار خوبی فراهم می باشد و کشور اتریش به آن ها نیاز دارد می توانند تحت عنوان کارگران ماهر از سرتاسر دنیا به اتریش بیایند و شانس خوبی نیز برای یافتن کار داشته باشند. افرادی که شرایط ذیل را داشته باشند می توانند درخواست دهند تا از این طریق وارد کشور اتریش شوند :

·   تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی خود را در یکی از زمینه هایی که کشور اتریش به آن ها نیازمند است به اتمام رسانده باشند.

·   یک پیشنهاد شغلی در کشور اتریش داشته باشند.

·   کمینه امتیازات لازم را دریافت کرده باشد ( یعنی 55 امتیاز از 90 امتیاز )


مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در اتریش می تواند از طریق پروسه های خود حمایتی یا انواع ثبت شرکت باشد.

نکته : توضیحاتی که در خصوص بخش سرمایه گذاری در این مقاله ارائه شده اند به جهت حساسیت و تخصصی بودن بحث به صورت خلاصه ارائه شده اند و فقط با کمک یک وکیل می توانید اطلاعات مرتبط با مسائل تجارت بین الملل را بصورت دقیق و جزیی دریافت نمایید.

خود حمایتی اتریش

کشور اتریش هر ساله تعداد مشخصی را از سر تا سر دنیا به روش خود حمایتی جذب می کند. اساس این روش این است که فرد اثبات نماید خودش توانایی تامین تمام هزینه های خود را دارد و در واقع بر مبنای دارایی خود قصد اقدام برای مهاجرت را دارد.

چنین فردی خود و اعضای خانواده اش هر کدام می بایست 22 هزار یورو در حساب ارائه دهند. نفر اصلی نیز می بایست ثابت کند ماهیانه 3 هزار یورو درآمد دارد.

ثبت شرکت در اتریش

ثبت شرکت در اتریش نیز یکی از راه های اخذ اقامت اتریش می باشد که انواع مختلف دارد. مثلا می توان به روش 100 هزار یورویی و 35 هزار یورویی اشاره کرد.

ثبت شرکت 100 هزار یورویی

شما عزیزان بر اساس این نوع ثبت شرکت می توانید به اقامت برسید. ( توضیحات در این خصوص تخصصی می باشند و شما لازم است برای آگاهی از شرایط آن با یک وکیل مشاوره نمایید. )

ثبت شرکت 35 هزار یورویی

شما عزیزان از طریق استخدام کارمند به اقامت اتریش دست میابید. ( توضیحات در این خصوص تخصصی می باشند و شما لازم است برای آگاهی از شرایط آن با یک وکیل مشاوره نمایید. )


اقامت اتریش از طریق ازدواج و تولد

اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج یکی از انواع روش های مهاجرت به این کشور است. ازدواج با یک فرد اتریشی یا تولد در اتریش به فرد کمک می کند تا در ابتدا اقامت و سرانجام تابعیت این کشور را اخذ نماید.


مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

 بدترین راه مهاجرت، مهاجرت از طریق پناهندگی می باشد. این روش کاملا خطرناک است و علاوه بر ضررهای مالی ممکن است به قیمت جانتان نیز تمام شود. خصوصا از زمانی که تعداد پناهنده ها فزونی یافت شرایط رسیدگی به آن ها نیز اسفبار تر شد. فرد حتی ممکن است چند سال در صف انتظار رسیدگی به پرونده اش در شرایط غیربهداشتی و نامناسب کمپ ها باشد و در نهایت هم پرونده اش رد شود.

اگر از روش های قانونی مذکور امکان مهاجرت را ندارید به هیچ وجه طریق پناهندگی را انتخاب نکنید.

امید است مطالعه مقاله بالا بخش اعظم سوال های شما را مرتفع کرده باشد. در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید و سریع تر اقدام به مهاجرت به اتریش نمایید بهتر است هر چه زودتر با یک وکیل مهاجرتی مشورت نمایید.

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

<p dir="RTL">بسیاری از علاقمندان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا به دنبال کشوری با شرایط اقتصادی خوب و امن و امکانات بالای زندگی هستند .امنیت بالا و کیفیت خوب زندگی و رفاه اجتماعی ایده ال اتریش را به عنوان یک کشور درجه یک و امن برای سرمایه گذاری معرفی می کند . مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت امروزه مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران و کارآفرینان است .اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی است، که سرمایه گذاران خارجی را از سراسر جهان جذب می کند . اتریش با یک سیستم سیاسی و اقتصادی پایدار، سرمایه داران بسیاری را جذب می کند که تاکنون نقش مهمی در توسعه آن داشته است .اتریش عضو چندین سازمان بین المللی است که از جمله بانک جهانی، سازمان تجارت جهانی و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است که به این معنی است که سرمایه گذاران می توانند با تضمین بهترین استانداردهای بین المللی در این زمینه کار کنند.</p><br /><p dir="RTL" style="text-align:center;"><strong>جذابترین و پرطرفدارترین نوع شرکت در اتریشGMBH &nbsp;(شرکت با مسئولیت محدود ) است .</strong></p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">انواع شرکت دراتریش</span></h2><p dir="RTL">1.شرکت با مسئولیت محدود</p><p dir="RTL">2.شرکت سهامی خاص</p><p dir="RTL">3.تشکیلات شرکتی مطابق با قوانین اتحادیه اروپا</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">تشکیلات شخصی</span></h2><p dir="RTL">1.شرکت با تشکیلات باز</p><p dir="RTL">2.تشکیلات شرکتی متشکل از افراد حقیقی و حقوقی</p><p dir="RTL">3.تشکیلات شرکتی با مشارکت در سرمایه گذاری</p><p dir="RTL">4.تشکیلات شرکتی با مشارکت افراد حقیقی یا حقوقی که موظف به اجرای مفاد قرارداد بسته شده فی ما بین میباشند</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">ثبت شرکت با مسوولیت محدود در اتریش </span></h2><p dir="RTL">1- شرکت خصوصی که به زودی به عنوان شرکت بین المللی شناخته می شود، باید حداقل یک سهامدار داشته باشد . که نمی تواند سهام شرکت را در بورس اوراق بهادار تجارتی &nbsp;شرکت دهد . برای سرمایه گذاری به &nbsp;حداقل 35000 یورو نیاز دارد. </p><p dir="RTL">2- شرکت دولتی، به عنوان AG شناخته می شود، که همچنین نیاز به حداقل یک سهامداردارد . کمترین سرمایه مورد نیاز در این نوع ثبت شرکت &nbsp;70،000 یورو است . در مقایسه با GmbH، AG می تواند سهام خود را در بورس اوراق بهادار سرمایه گذاری &nbsp;کند. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مشارکت در اتریش </span></h2><p dir="RTL">چهار نوع مشارکت وجود دارد که می توانند در اتریش ثبت شوند: </p><ul type="disc"><li dir="RTL">مشارکت عمومی </li><li dir="RTL">مشارکت محدود </li><li dir="RTL">همکاری خفته </li><li dir="RTL">مشارکت قانون مدنی</li></ul><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">اسناد و مدارک مورد نیاز برای ثبت &nbsp;شرکت در اتریش :</span></h2><p dir="RTL">برای ثبت یک شرکت در اتریش، سرمایه گذاران خارجی و محلی باید اسناد زیر را ارائه دهند: </p><ul type="disc"><li dir="RTL">گذرنامه یا شناسه که بسته به ملیت سهامداران باید تأیید شود؛ </li><li dir="RTL">اسناد قانونی شرکت که توسط Memorandum و مقررات نمایندگی نشان داده شده است. </li><li dir="RTL">قرارداد اجاره ای که نشان دهنده آدرس محلی شرکت در اتریش است؛ </li><li dir="RTL">اطلاعات در مورد مدیران یا مدیران شرکت، مانند گذرنامه یا کپی شناسنامه؛ </li><li dir="RTL">اطلاعات در مورد سهم سهم هر سهامدار. </li></ul><p dir="RTL">صاحبان کسب و کار نیز باید یک حساب بانکی را که سرمایه اولیه در آن سپرده می شود، باز کنند. </p><p dir="RTL">اسناد ذکر شده در بالا باید با ثبت نام تجاری به منظور کسب گواهی ادغام شرکت ارائه شود و سپس، شرکت باید برای مقاصد مالیاتی &nbsp;ثبت نام کند. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مقدار مالیات شرکت در اتریش چقدر است؟ </span></h2><p dir="RTL">نرخ مالیات معمولا برای شرکتها در اتریش 25٪ است. </p><br /><p dir="RTL"></p><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مالیات شرکت ها در اتریش</span></h2><p dir="RTL">درآمد شرکت های مقیم اتریش بویژه شرکت های با مسئولیت محدود و شرکت های سهامی خاص ثبت شده در این کشور مشمول قوانین مالیاتی کشورها میشوند.بر طبق این قوانین سود شرکت ها&nbsp; با نرخ مالیاتی 25 درصد به طور یکسان مشمول پرداخت مالیات هستند.</p><p dir="RTL">بدلیل کاهش نرخ مالیات شرکت ها از 34 درصد به 25 درصد در سال 2005کشور اتریش بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است.در قلمرو اتحادیه اروپا کشور اتریش جزو کشورهای اروپای شرقی قرار گرفته است. از سال 2005 قوانین مالیاتی اتریش با کشور اسلوونی و سایر کشورهای اروپای شرقی که دارای کمترین میزان مالیات هستند مانند مجارستان، اسلواکی،لهستان یکسان شده است و میزان مالیات در این کشور را کاهش داده است.</p><br /><p align="center" dir="RTL"><strong>برای ثبت شرکت در اتریش شما در کنار مدارک مالی باید طرح اقتصادی مطلوبی را به اداره کار ارائه نمایید .</strong></p><p align="center" dir="RTL"><strong>موسسات حقوقی معتبر می توانند شما را در نوشتن این بیزینس پلن یاری دهند .</strong></p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">کارت اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت</span></h2><p dir="RTL">اگر با یکی ازاین روشهای ثبت شرکت به اتریش مهاجرت نمایید . کارت اقامت یکساله برای شما صادر می شود . چنانچه متقاضی ثبت شرکت در اتریش دارای خانواده باشد این کارت اقامت برای همسر و فرزندان زیر هجده سال وی نیز صادر می گردد.</p><p dir="RTL">تحصیلات فرزندان وی در اتریش رایگان خواهد بود . همسر شخص نیز اجازه تحصیل در دانشگاههای اتریش را دارد .در این نوع از اقامت شما بهترین نوع بیمه و خدمات درمانی را در اتریش خواهید داشت و حتی فرزندان شما حقوق ماهیانه دریافت می کنند.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">دریافت اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت :</span></h2><p dir="RTL">چنانچه اشرکت ثبت شده در اتریش فعال باشد و مالیات بپردازد و بتواند گردش حساب متناسب با بیزینس پلن را ارائه نماید این کارت اقامت برای سال بعد نیز تمدید خواهد شد.</p><p dir="RTL">اگر شرکت ثبت شده به مدت 5 سال کار بکند و مالیات بپردازد در انتهای سال پنجم برای شخص و خانواده وی کارت اقامت دائم اتریش صادر می شود.پس از دریافت کارت اقامت دائم بعد از 5 سال شخص می تواند در خواست پاسپورت اتریشی کند . برای دریافت پاسپورت اتریش ارائه مدرک زبان آلمانی الزامی است .</p><br /><p dir="RTL">اگر علاقمند به مهاجرت به اتریش هستید اما نمیخواهید از راههای تحصیلی و یا ویزای کار یا سرمایه گذاری به اتریش مهاجرت کنید . ویزای خود حمایتی بهترین راه برای ورود شماست . در ویزای خودحمایتی شما اقامت یکساله اتریش را برای خودو خانواده تان خواهید داشت . در این ویزا خوشبختانه نیازی به بردن سرمایه به اتریش و یا دادن مالیات نیست . و از طریق این اقامت شما اول یک کارت اقامت یکساله دریافت میکنید که قابل تمدید است .</p><p dir="RTL">فقط کافیست که نشان دهید می توانید هزینه های زندگی خود و خانواده را در مدت اقامت در اتریش بپردازید .در این اقامت اجازه کار و استخدام شدن فرد وجود ندارد . بنابراین باید بتواند همه هزینه های خود را از کشور مبدا تامین کند .اگر علاقمند به این نوع اقامت هستید . مقالات سایت ما را در زمینه <a href="https://www.mohajerati.com/Services/162/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA%DB%8C">اقامت اتریش از طریق خودحمایتی</a> را مطالعه نمایید .</p><br /><p dir="RTL" style="text-align:center;"><strong>در این مقاله به بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت پرداختیم . علاقمندان ثبت شرکت در اتریش می توانند از<a href="https://www.mohajerati.com/Agency" target="_blank"> موسسات مهاجرتی معتبر</a> در این زمینه کمک بگیرند .</strong></p><p></p>

مهاجرت به اتریش از طریق خرید ملک

<div style="direction:rtl;"></div><h2><span style="color:#990000;"></span></h2><p dir="RTL">مهاجرت به برخی کشورها از طریق خرید ملک امکان پذیر است. اخذ اقامت و مهاجرت به اتریش از طریق خرید ملک به طور مستقیم حاصل نمی شود ولی این کار روند اخذ اقامت در اتریش را سرعت بخشیده و این فرایند را آسان تر می کند. در صورت انجام پروسه مهاجرتي خود توصیه می شود با <a href="https://www.mohajerati.com/Agency">موسسات حقوقی و مهاجرتی معتبر</a> تماس گرفته و از حقوقدانان و وکلاي حقوق بين الملل مشورت نماييد&nbsp; تا قواعد و جزئیات پروسه اي مهاجرتي و حقوقي شما را در اختیار شما بگذارند و جهت بررسي پرونده خود و قبل از صرف هزینه ها سوالات حقوقی خود را&nbsp; با مشاورین متخصص مطرح بفرمائید&nbsp;<br /><br /><br /></p><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مجوز اقامت در اتریش</span></h2><p dir="RTL">کشور اتریش مدت ویزاها را تمدید نمی کند بنابرین برای اقامت طولانی تر، اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا باید برای یک مجوز اقامتی درخواست دهند. این مجوزها عموما برای یک سال اعتبار دارند و می توانند برای یک سال دیگر هم تمدید شوند. پس از دو یا سه ویزای یک ساله می توان برای یک ویزای ۱۸ ماهه یا دو ساله درخواست داد. پس از پنج سال اقامت موقت می توان برای اخذ <a href="https://www.mohajerati.com/Services/55/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D8%B4">اقامت دائم اتریش</a> درخواست داد. </p><p dir="RTL">به منظور تمدید هر نوع مجوز اقامتی، متقاضی باید نشان دهد که در جامعه اتریش، پیوند خود با کار، تحصیل، مشارکت در سازمان های خیریه و باشگاه ها، پرستاری از کودکان یا مدرسه و همچنین سطح زبان آلمانی خود را ارتقا داده است. </p><p dir="RTL">هر ایالت فدرال، منطقه و حتی شهرداری کمیسیون هایی دارند که در مورد متقاضیان و میزان بهره وری آنها برای آن منطقه به واسطه مهارت ها، دانش یا سرمایه شان، تصمیم گیری می کنند. برخورداری از درآمد یا حضور اعضای خانواده که در اتریش یا اتحادیه اروپا دارای درآمد هستند، همچنین درآمد حاصل از اجاره ملک، شانس موفقیت را برای اخذ ویزا بالا می برد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">قیمت های ملک در اتریش در سال ۲۰۱۸</span></h2><p dir="RTL">اتریش به خاطر ثبات سیاسی و اقتصادی شناخته شده است و همین امر این کشور را به یکی از امن ترین کشورهای دنیا برای سرمایه گذاری در املاک بدل کرده است. بخش زیادی از قلمروی این کشور توسط کوه های آلپ پوشانده شده که در سرتاسر سال گردشگران را به خود جلب می کند. اتریش همچنین به خاطر معماری پیشرفته، دریاچه های چشم نواز و آب گرم های درمانیش مشهور است. </p><p dir="RTL">بر طبق گزارش Eurosat ، از اوایل سال ۲۰۱۰ تا اوایل ۲۰۱۷، قیمت املاک مسکونی در اتریش تا ۵۱٪ افزایش یافته که تقاضای زیاد و نرخ پایین رهن از علل این امر بوده اند. </p><p dir="RTL">در شهر گراتز، دومین شهر بزرگ اتریش پس از وین و یکی مرکز فرهنگی مهم این کشور ، قیمت ها برای هر متر مربع بین &euro;3000-4000 هستند در حالی که قیمت هر متر مربع در شهر سالزبورگ بین &euro;5000-6000 است. </p><p dir="RTL">خانه هایی که در نزدیکی دریاچه ها و پناهگاه های اسکی قرار گرفته اند بیش از ۱ میلیون یورو قیمت دارند. املاک واقع در نواحی محبوب و مورد توجه گردشگران در سرتاسر سال نیز قیمت بالایی دارند. یکی از این نمونه ها تایرول است که در زمستان مورد توجه اسکی بازان و اسنوبورد سواران است و در تابستان توجه طبیعت دوستان و علاقمندان به معماری را جلب می کند. قیمت املاک در کوه های آلپ نیز گران است: در زل ام سی، گران ترین پناهگاه، قیمت هر متر مربع به &euro;56,600 نیز می رسد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">قیمت املاک مسکونی در اتریش </span></h2><div align="right"><table class="table-striped table-bordered k-table" style="text-align:center;line-height:40px;font-size:15px;"><colgroup><col style="width:20%;" /><col style="width:13%;" /><col style="width:13%;" /><col style="width:13%;" /><col style="width:13%;" /><col style="width:13%;" /><col style="width:13%;" /></colgroup><tbody><tr style="font-size:15px;background-color:#870404;color:white;"><td>ایالت </td><td colspan="3">آپارتمان </td><td colspan="3">خانه </td></tr><tr><td></td><td>پایین </td><td>بالا </td><td>متوسط </td><td>پایین </td><td>بالا </td><td>متوسط </td></tr><tr><td>بورگنلند </td><td>1,855 </td><td>3,292 </td><td>2,380 </td><td>1,232 </td><td>3,275 </td><td>1,848 </td></tr><tr><td>وین </td><td>3,717<br /></td><td>13,711 </td><td>5,396 </td><td colspan="3">N/A </td></tr><tr><td>اتریش علیا </td><td>3,335 </td><td>4,403 </td><td>3,805 </td><td>1,113<br /></td><td>5,195 </td><td>2,235 </td></tr><tr><td>سالزبورگ </td><td>5,526 </td><td>6,316 </td><td>6,006 </td><td>3,081 </td><td>56,600 </td><td>6,840 </td></tr><tr><td>کارینتیا </td><td>2,125 </td><td>2,629 </td><td>2,421 </td><td>1,424 </td><td>3,393 </td><td>2,295 </td></tr><tr><td>اتریش سفلی </td><td>1,508 </td><td>1,912<br /></td><td>1,708 </td><td>761 </td><td>4,125 </td><td>2,031 </td></tr><tr><td>تایرول </td><td>5,061 </td><td>5,585<br /></td><td>5,227 </td><td>2,206 </td><td>8,590 </td><td>4,263 </td></tr><tr><td>وورالبرگ </td><td>3,103 </td><td>3,710 </td><td>3,479 </td><td colspan="3">N/A </td></tr><tr><td>استیریا </td><td>3,149 </td><td>4,440 </td><td>3,372 </td><td>636 </td><td>3,187 </td><td>1,805 </td></tr></tbody></table></div><p dir="RTL"></p><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">خرید ملک در اتریش</span></h2><p dir="RTL"><strong>1- بررسی طرح های توسعه و ناحیه بندی</strong></p><p dir="RTL">طرح های توسعه و ناحیه بندی در ادارات شهرداری برای بازرسی عمومی در دسترس هستند و چرایی و چیستی کاربری ملک مورد نظر شما را نشان می دهند. </p><p dir="RTL">ادارات شهرداری همچنین شما را در مورد مکان و علت طرح های توسعه و ناحیه بندی برای هر نوع مکان خاصی به صورت چاپی آگاه می کنند. هر نوع طرحی از این دست با یک هزینه اندک قابل خریداری است. </p><br /><p dir="RTL">2- استعلام از ثبت زمین دولتی پیش از خرید یک ملک در اتریش</p><p dir="RTL">پیش از خرید ملک در اتریش باید همیشه ثبت ارض دولتی را برای آگاهی از شرایط قانونی، حقوق و محدودیت ها، شامل عنوان مالکیت فروشنده، رهن ها، اجاره ها، حقوق شفعه، حقوق راه ها، کانال ها، خطوط، چاه ها بررسی کنید. در این راستا، باید در رابطه با هر ملک اتریشی موجود از هر دادگاه ناحیه یا اداره نقشه کشی از ثبت ارض دولتی استعلام بگیرید. </p><p dir="RTL">دفاتر اسناد رسمی، وکلا و سایر افراد یا مراجع که به معامله ملک می پردازند نیز به داده های ملک دسترسی دارند. </p><br /><p dir="RTL">3-قرارداد خرید ملک در اتریش</p><p dir="RTL">در زمان خرید ملک در اتریش، مسائل حقوقی و پیچیده ای مطرح می شوند و به همین دلیل است که توصیه می شود از یک دفت ثبت یا وکیل برای عقد قرارداد و پیش برد ثبت زمین کمک بگیرید. </p><p dir="RTL">در اصل، این امکان وجود دارد که قرارداد خرید خود را (شامل رضایت مبنی بر انتقال مالکیت) مبتنی بر توافقات دیگر الگوبرداری کنید و سپس برای ثبت رسمی امضاها، با طرف دیگر به یک اداره ثبت یا یک دادگاه منطقه ای بروید. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">روال خرید خانه در اتریش</span></h2><p dir="RTL">در ابتدا باید موارد خاص قانون اتریش را برای اخذ و از دست دادن حقوق شهروندی (ملک، حق رهن، خدمت اجباری و غیره) را در نظر بگیرید. </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; اصل ثبت با ثبت زمین</p><p dir="RTL">مالکیت ملک با امضاء قرارداد خرید، خرید ملک و پرداخت قیمت آن حاصل نمی شود. بلکه آنچه برای حصول مالکیت در اتریش نیاز است این است که در درخواست شما حق ملک وارد شده باشد، برای مثال، در ثبت ارض به عنوان متصرف جدید قید شده باشد. </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; اصل الویت</p><p dir="RTL">ترتیب ثبت در اداره ثبت ارض دولت اتریش بنا به تاریخ دریافت درخواست مربوطه تعیین می شود. علت بررسی دقیق از ثبت زمین پیش از خرید آن (به خصوص پیش از انتقال قیمت خرید) این است که همه حقوق وارد شده برای ثبت پیش از ثبت حق ملک خریدار، باید به طور کلی به نظر وی برسد یا این که در مورد وی اجرایی باشد. </p><p dir="RTL">روال تایید برای شهروندان کشورهای ثالث</p><p dir="RTL">برای خرید ملک در کشور اتریش باید مستقیما به اداره مربوطه مراجعه کنید و آنها می توانند شما را در جریان تمام اطلاعات مربوط به شرایط خاص استان و جزئیات دقیق (مثلا ضرب العجل ها) قرار دهند. </p><p dir="RTL">درخواست ها در صورتی تایید می شوند که معامله فرهنگی، اجتماعی یا در راستای منافع اقتصاد کلان باشد و هیچ اثر سوء بر منافع ملی نداشته باشد. </p><p dir="RTL"></p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مدارک لازم جهت خرید ملک در اتریش</span></h2><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; درخواست تایید<br />(بسته به مسئول مربوطه: فرم درخواست یا درخواست غیررسمی)</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; قرارداد یا پیش نویس (کپی)</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; اعلام مبنی بر نوع کاربری ملک مورد نظر دراتریش</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; طرح نقشه بردار</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; فرم چکیده کنونی از ثبت زمین<br />(ثبت زمین در دادگاه، در ادارات ثبت، و در اینترنت، برای بررسی در دسترس است)</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; پاسپورت</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; در صورتی که خریدار یک نهاد حقوقی باشد: بعلاوه</p><p dir="RTL">&nbsp;&nbsp;&nbsp;-&nbsp;&nbsp; استعلام از ثبت شرکت</p><p dir="RTL">&nbsp;&nbsp;&nbsp;-&nbsp;&nbsp; قرارداد شرکت</p><p dir="RTL">&nbsp;&nbsp;&nbsp;-&nbsp;&nbsp; پروانه کار</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; اگر خریدار یک مجمع باشد: بعلاوه</p><p dir="RTL">&nbsp;&nbsp;&nbsp;-&nbsp;&nbsp; استعلام از ثبت مجامع و وضعیت مجمع</p><p dir="RTL">&nbsp;&nbsp;&nbsp;-&nbsp;&nbsp; اثبات تابعیت برای اعضای هیئت مجمع</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; اثبات درآمد (در صورت نیاز)</p><br /><p dir="RTL"><strong>همه املاک که برای توسعه در نظر گرفته شده اند باید موارد زیر را دارا باشند:</strong></p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; آب (تسهیلات آبی)</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; نیرو (تسهیلات نیرو)</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; گاز (تسهیلات گازی)</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; گرمایش منطقه ای (مراجع شهرداری)</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; تلفن (تلکام)</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; فاضلاب (مراجع شهرداری)</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp; زباله (مراجع شهرداری)</p><br /><p dir="RTL" style="text-align:center;"><strong>مهاجرت به اتریش از طریق خرید ملک به طور صرف، به دست نمی آید ولی خرید ملک، علی رغم هزینه بالایی که در اتریش دارد، به تسریع اخذ اقامت و تابعیت در این کشور کمک شایانی می کند. در صورت انجام پروسه مهاجرتي خود توصیه می شود با موسسات حقوقی معتبرتر تماس گرفته و از حقوقدانان و وکلاي حقوق بين الملل مشورت نماييد&nbsp; تا قواعد و جزئیات پروسه اي مهاجرتي و حقوقي شما را در اختیار شما بگذارند و جهت بررسي پرونده خود و قبل از صرف هزینه ها سوالات حقوقی خود را&nbsp; با مشاورین متخصص مطرح بفرمائید .</strong></p><p></p>

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

<p dir="RTL"><br /></p><h2><span style="color:#990000;">مهاجرت تحصیلی به اتریش</span></h2><p>نوشتار حاضر توسط وکلا و کارشناسان حقوق بین الملل جهت آشنایی شما عزیزان با موضوع&nbsp;مهاجرت تحصیلی به اتریش&nbsp;گردآوری شده است، لذا چنانچه قصد&nbsp;تحصیل در اتریش&nbsp;داشته یا می خواهید در خصوص&nbsp;مهاجرت تحصیلی به اتریش&nbsp;به کسب اطلاعات بپردازید، پیشنهاد می شود مطالب ذیل را به دقت مطالعه فرمایید. کشور اتریش از جمله کشورهای مهاجرپذیر و ایده آل جهت ادامه تحصیل و کار می باشد، لذا&nbsp;مهاجرت تحصیلی به اتریش&nbsp;می تواند علاوه بر آمادگی دانشجویان در یک محیط بین المللی،&nbsp;شرایط&nbsp;اقامت در اتریش&nbsp;و یافتن کار را نیز فراهم نماید، نکته ی قابل توجه در کشور اتریش، نظام تحصیلی رایگان می باشد که این امر نه تنها برای اتباع این کشور بلکه برای سایر افراد از کشورهای دیگر نیز اعمال می شود. چنانچه با مطالعه ی مطالب ذیل سعی در کسب اطلاعات بیشتر و طرح پرسش در خصوص&nbsp;مهاجرت&nbsp;تحصیلی به اتریش&nbsp;داشتید می توانید با وکلا و مشاورین حقوق بین الملل در ارتباط باشید.</p><h3><span style="color:#990000;">سیستم آموزش و پرورش اتریش</span></h3><p><strong>آموزش ابتدایی</strong></p><p>در کشور اتریش تحصیل ابتدایی از سن شش سالگی شروع شده و تا ۱۵ سالگی ادامه دارد و به طور کلی تحصیلات اولیه به نه گریدninth grade تقسیم شده است. تحصیل تا سن ۱۵ سالگی اجباری است و چهار سال تحصیل اجباری اولیه در مدارس ابتدایی Volksschule یا Grundschule می باشد، سپس در سن ده سالگی دانش آموز این اختیار را دارد که وارد دبیرستان &nbsp;junior high school یا دروه ی دوم مدرسه secondary school وارد شده و ادامه تحصیل دهد. در سال نهم تحصیل یعنی سن ۱۴ الی ۱۵ سالگی دانش آموز می تواند جهت کارآموزی به مدارس پلی تکنیک Polytechnische Schule و یا سایر مدارس مراجعه و ادامه تحصیل دهند.</p><p><strong>آموزش عالی</strong></p><p>جهت ورود به مقاطع بالاتر و شروع تحصیلات عالی در اتریش ابتدا می بایست دوران تحصیلات اجباری با موفقیت و کسب نمرات لازم به پایان رسیده و مدرک مربوطه از دبیرستان اخذ گردد. این مدرک به نام &nbsp;Matura می باشد. پس از این مرحله متقاضی می بایست جهت آمادگی در آزمون ورودی دانشگاه اقدام نماید. در کشور اتریش رشته های مختلفی در زمینه های فنی و مهندسی، علوم انسانی، هنر، علوم پایه و &hellip; وجود دارد و دانشگاه های فنی دانشجویان را به صورت عملی آموزش داده و زمینه ی مستقیم برای یافتن کار را فراهم می آورند. همچنین کالج های آموزش عالی&nbsp; p&auml;dagogische Hochschule نیز وجود دارد که بیشتر به اشخاصی که می خواهند در آینده در مدارس ابتدایی تدریس نمایند پیشنهاد می شود. طی سال های اخیر سیستم تحصیلی در مقطع آموزش عالی در اتریش بر اساس سیستم سه قسمتی سایر کشورهای اروپایی و بر اساس روند بولونیا برنامه ریزی شده است، البته هنوز هم در برخی رشته ها مانند پزشکی، سیستم دو قسمتی سنتی کشور اتریش رعایت می شود. دوره ی کارشناسی عموماً سه ساله است و دوره ی کارشناسی ارشد معمولا دو سال به طول می انجامد و دوره ی دکترا PhD در رشته های مختلف متفاوت است و عموماً بیش از دو سال به طول می انجامد.</p><p>مقاله ی حاضر توسط وکلا و کارشناسان حقوقی جهت آشنایی شما عزیزان با موضوع&nbsp;مهاجرت&nbsp;تحصیلی به اتریش&nbsp;گردآوری شده است، چنانچه در خصوص&nbsp;اخذ تابعیت در اتریش، هزینه هایتحصیل در اتریش،&nbsp;مهاجرت کاری به اتریش،&nbsp;سرمایه گذاری در اتریش&nbsp;و قوانین مربوطه به اتریش و به طور کلی&nbsp;مهاجرت به اتریش&nbsp;قصد کسب اطلاعات دارید پیشنهاد می شود به مقالات دیگر سایت در این خصوص مراجعه فرمایید.</p><h3><strong><span style="color:#990000;">هزینه های تحصیل در اتریش</span></strong></h3><p>هزینه های&nbsp;تحصیل در اتریش&nbsp;برای افراد دارای تابعیت این کشور و همچنین اتباع تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا &nbsp;EU و منطقه اقتصادی اروپا &nbsp;EEA رایگان است، همچنین اشخاصی که تنها می خواهند دو ترم در دانشگاه های این کشور تحصیل نمایند، نیز نیازی به پرداخت شهریه ندارند اما چنانچه این مدت بیشتر گردد می بایست برای هر ترم مبلغ ۳۶۳٫۳۶ یورو پرداخت نمایند.</p><p>هزینه ی تحصیل برای سایر دانشجویان از کشورهای دیگر حدود ۷۶۲٫۷۲ یورو برای هر ترم خواهد بود، البته دانشگاه های اتریش برای افراد بدون تابعیت و یا دارای شرایط خاص و همچنین افرادی که از کشورهای در حال توسعه آمده اند تخفیف های قابل توجهی را قائل می شود و ممکن است با توجه به شرایط اشخاص مبلغ ۳۶۳٫۳۶ یورو برای هر ترم را در نظر بگیرد. هزینه ی دیگری که الزاماً دانشجو می بایست پرداخت نماید حق عضویت در اتحادیه دانشجویی &Ouml;H-Beitrag و هزینه بیمه حوادث&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; می باشد که در مجموع مبلغ ۱۹٫۲۰ یورو برای هر ترم می باشد. در برخی موارد معافیت کامل از پرداخت کل شهریه نیز وجود دارد و آن زمانی است که دانشجو در برنامه های دانشگاه حضور موثری داشته باشد و یا از کشورهای در حال توسعه و یا اروپای شرقی و مرکزی آمده باشند و البته باز هم این موارد به مقررات داخلی هر دانشگاه بستگی دارد.</p><h3><span style="color:#990000;">حق کار حین تحصیل در اتریش</span></h3><p>دانشجویان عضو اتحادیه اروپا یا عضو منطقه اقتصادی اروپا و یا اتباع سوئیس بدون هیچ گونه محدودیت از لحاظ زمانی و مالیاتی و مقررات بیمه و&hellip; حق کار به صورت تمام وقت خواهند داشت، اما استثنایی در خصوص دانشجویانِ تبعه ی کشورهای بلغارستان، استونی، لتونی، لیتوانی، لهستان، رومانی، اسلواکی، اسلونی، جمهوری چک و مجارستان وجود دارد و این دانشجویان نیازمند دریافت مجوز انجام کار می باشند.</p><p>سایر دانشجویان از کشورهای دیگر نیازمند دریافت مجوز کار هستند و تعداد کارهایی که می توانند انجام دهند بسیار محدود است و &nbsp;&nbsp;&nbsp;می بایست توسط کارفرما به دانشجو پیشنهاد شده باشد و انجام کار به صورت نیمه وقت بوده و یا حداکثر سه ماه در دوران تعطیلات دانشگاه می باشد.</p><p>مساله ی قابل توجه دیگر این است که چنانچه رشته ی تحصیلی دانشجو از نوعی باشد که نیاز به کارآموزی داشته باشد در این صورت دانشجو نیازی به دریافت مجوز انجام کار ندارد و می تواند به کارِ متناسب با رشته اش مشغول گردد و در این حالت کارفرما می بایست حداقل دو هفته قبل از شروع به کارِ کارآموز، این موضوع را به مقامات صلاحیت دار اعلام نماید.</p><h3><span style="color:#990000;">زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های اتریش</span></h3><p>زبان اصلی دانشگاه ها در اتریش زبان آلمانی است و البته برخی رشته ها نیز به زبان انگلیسی تدریس می گردد، برای ورود به دانشگاه های اتریش می بایست حداقل مدرک زبان آلمانی &nbsp;B2 را داشته باشید و برخی دانشگاه ها نیز مدرک زبان آلمانی &nbsp;C1 را می پذیرند.</p><p>نتیجه گیری</p><p>مطالب فوق توسط وکلای حقوق بین الملل جهت آشنایی خوانندگان محترم با موضوع&nbsp;مهاجرت&nbsp;تحصیلی به اتریش&nbsp;نگاشته شده است و همان گونه که مطالعه فرمودید سیستم تحصیلی و آموزش عالی کشور اتریش یکی از برترین و پیشرفته ترین نظام های تحصیل بوده و به دلیل رایگان بودن دانشگاه ها و هزینه های پایین تحصیل در این کشور، بسیاری از افراد کشور اتریش را برای ادامه تحصیل و کار انتخاب می نمایند. چنانچه با مطالعه ی مطالب فوق سعی در کسب اطلاعات بیشتر در خصوص&nbsp;مهاجرت تحصیلی به اتریش&nbsp;داشتید می توانید با وکلا و کارشناسان امر مهاجرت در ارتباط باشید، همچنین در خصوص موضوعات&nbsp;اخذ تابعیت در اتریش، هزینه های تحصیل در اتریش،&nbsp;مهاجرت کاری به اتریش،&nbsp;سرمایه گذاری در اتریش&nbsp;و قوانین مربوطه به اتریش و به طور کلی&nbsp;مهاجرت به اتریش&nbsp;قصد کسب اطلاعات دارید، پیشنهاد می شود به سایر مقالاتِ سایت در این خصوص مراجعه فرمایید.</p><p dir="RTL"></p>

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

<h2><span style="color:#990000;"></span></h2><p dir="RTL">امروزه روش سرمایه گذاری به یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت تبدیل شده است. سرمایه گذاری در کشور اتریش نیز با وجود مزیت های بسیارش هدفی مناسب برای متقاضیان این امر می باشد. کسب و کار مناسب، موقعیت بی نظیر در قلب اروپا، کیفیت مطلوب زندگی، اعتبار بالای پاسپورت، ثبات سیاسی، سیستم آموزشی بی نظیر، اقتصاد قوی و پویا و بسیاری از مزیت های دیگر این کشور را مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران قرار داده است. مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری روش مناسبی برای اخذ اقامت و تابعیت در این کشور محسوب می گردد که با دریافت پاسپورت این کشور امکان سفر به کل اتحادیه اروپا و کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا، انگلیس، امکان کار و زندگی در کشورهای اتحادیه اروپا و دریافت پاسپورت برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال میسر می باشد.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">سرمایه گذاری در کشور اتریش</span></h2><p dir="RTL">کشور اتریش نیز مانند بسیاری از کشورهای جهان برای پویایی اقتصاد خویش در مقابل سرمایه گذاری ممانعتی نداشته و با اهداء سرمایه متقاضیان، بدون نیاز به اقامت قبلی آن ها، اقامت و تابعیت را به آن ها اعطا می نماید. دولت اتریش به متقاضیان این فرصت را اعطا می نماید تا با پرداخت نقدی در پروژه های دولتی امکان سرمایه گذاری در این کشور را داشته باشند، این امر در صورتی که پرداخت به صورت غیر نقدی باشد امکان پذیر نخواهد بود. در خصوص سرمایه ای که متقاضیان برای سرمایه گذاری در این کشور وارد می کنند شرایطی تعیین شده است. منابع مالی که برای سرمایه گذاری در کشور اتریش در نظر گرفته می شود باید مشخص باشد و اثبات شود که به صورت قانونی اخذ شده است، سرمایه هایی که از روش هایی نظیر فروش ملک، ارث، پس انداز، تجارت و ... به دست آمده باشد با مشخص شدن منبع آن قانونی بوده و در صورتی که منبع سرمایه مشخص نباشد یا از روش غیر قانونی به دست آمده باشد دولت با سرمایه گذاری در این کشور مخالفت می نماید. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">میزان سرمایه گذاری در کشور اتریش</span></h2><p dir="RTL">میزان سرمایه گذاری در کشور اتریش بسته به نوع و نقشه کاری و همین طور سرمایه گذاری در پروژه های عمومی یا خصوصی با منافع عام به صورت سپرده در اقتصاد اتریش از حداقل ۲ میلیون یورو به بالا و اگر به صورت سرمایه گذاری باشد مبلغی بین ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون یورو هزینه خواهد داشت که باید به صورت فعال یا سود ده باشد و این امر به تایید دولت این کشور برسد. از شرایط سرمایه گذاری در کشور اتریش ارائه ایده های خلاقانه و نو، پیشنهادات جدید در زمینه تکنولوژی و علوم، امکان دریافت سودهای کلان اقتصادی در پروژه های سرمایه گذاری و .... در صورت تایید دولت می باشد. سرمایه اصلی بسته به نوع سرمایه گذاری امکان برداشت یا استرداد را خواهد داشت اما برخی مخارج همچون هزینه های کارشناسی پروژه، هزینه های قانونی، ترجمه، پست و ... هزینه های مصرفی بوده و در صورت ردی پروژه یا عدم اخذ اقامت یا تابعیت قابل بازگشت نمی باشد.</p><p dir="RTL">سرمایه گذاری در بخش های مختلفی نظیر ایجاد مشاغل جدید، کارخانه جات، پروژه های علمی و تحقیقاتی و ... امکان پذیر است و متقاضی می تواند به صورت مستقیم در پروژه های کسب و کار کشور اتریش تا میزان مبلغی که می خواهد سرمایه گذاری نماید. نوع سرمایه گذاری، محل آن و روش آن باید مورد تایید دولت قرار گیرد و در صورتی که در مواردی نظیر اوراق قرضه دولتی، املاک و ... که مورد قبول دولت نمی باشد سرمایه گذاری گردد مورد تایید نخواهد بود. دولت اتریش برای متقاضیان سرمایه گذاری در پروژه های دولت اتریش حساب تضمین شده در نظر گرفته و متقاضی مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری، سرمایه خود را به حساب مورد نظر به نام خود واریز می نماید، حساب فرد پس از انتقال سرمایه مسدود شده و تا زمان تکمیل و انتهای پرونده حق برداشت برای فرد مورد نظر و همراهان وی وجود نخواهد داشت. با دریافت تابعیت، مبلغ مورد نظر برای بهره مندی سرمایه در پروژه های دولتی باز خواهد شد و در صورتی که تحت هر شرایطی پرونده متقاضی رد شود، مبلغ سرمایه گذار آزاد گشته و به خود فرد بازمی گردد. برنامه سرمایه گذاری متقاضی باید به صورت جداگانه مورد تصویب هر یک از وزیران دولت اتریش قرار گیرد و تصویب گردد که متناسب با منافع دولت اتریش می باشد. </p><p dir="RTL">زمان انجام پروسه بسته به ارسال مدارک، مستندات و پیگیری های متقاضی به طور معمول بین ۱۲ تا ۱۸ ماه زمان خواهد برد. نکته ای که بسیار مورد توجه قرار می گیرد عدم نیاز به تسلط و اخذ مدرک زبان آلمانی برای سرمایه گذاری و همچنین آزمون دولتی اتریش برای اخذ اقامت و تابعیت کشور اتریش می باشد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">خدمات دولت اتریش برای متقاضیان سرمایه گذاری</span></h2><p dir="RTL"><strong>دولت اتریش برای کمک به اقتصاد کشور و متقاضیان سرمایه گذاری همکاری های بسیاری با سرمایه گذاران می نماید که عبارتند از:</strong></p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; همکاری برای جستجو و ایجاد مناسب ترین سرمایه گذاری</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; مشاوره های کارشناسی شده و تخصصی در زمینه سرمایه گذاری مطلوب</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ارتباط با شرکای سرمایه گذاری (در صورت تمایل به سرمایه گذاری مشترک در کشور اتریش)</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ارتباط با مقامات مربوطه در امر سرمایه گذاری</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; کمک برای افتتاح حساب بانکی در کشور اتریش</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ارائه مدارک رسمی به مقامات صالحه دولت اتریش</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; پیگیری درخواست تا اخذ کارت اقامت متقاضی </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; و ....</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">اخذ تابعیت اتریش از طریق سرمایه گذاری</span></h2><p dir="RTL">متقاضی با سرمایه گذاری در کشور اتریش به صورت سالیانه اقامت موقت دریافت می نماید و می تواند در این کشور حضور داشته باشد. سرمایه گذار پس از اقامت به مدت ۱۰ سال در این کشور با تایید مراحل مختلف اقامت توسط دولت اتریش می تواند تابعیت کشور اتریش را دریافت نماید. تابعیت کشور اتریش با سرمایه گذاری در این کشور به خود فرد و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وی اعطا می گردد که اعطای آن به تایید اقامت متقاضیان در کشور اتریش توسط دولت این کشور وابسته است. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مدارک لازم برای اخذ پاسپورت کشور اتریش</span></h2><p dir="RTL"><strong>از شرایط و مدارک لازم برای دریافت پاسپورت کشور اتریش می توان به موارد زیر اشاره کرد:</strong></p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; پاسپورت و مدارک شناسایی</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; مدارک مربوط به تولد و ازدواج</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; گواهش عدم سوء سابقه کیفری</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; سوابق شغلی و&nbsp; پس زمینه متقاضی</p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp; گواهی تمکن و پشتوانه مالی قوی</p><br /><p dir="RTL" style="text-align:center;">با اخذ تابعیت کشور اتریش متقاضی امکان سفر و زندگی در سایر کشورهای اتحادیه اروپا را خواهد داشت و الزامی برای سکونت و اقامت فرد و خانواده وی در کشور اتریش وجود ندارد. با دریافت تابعیت کشور اتریش، متقاضی و خانواده وی می توانند به عنوان یک شهروند در کشور اتریش سکونت نموده و از مزیت هایی نظیر حق تحصیل، حق کار، انجام فعالیت های تجاری، خرید و فروش ملک، امکان افتتاح حساب در تمام دنیا و اخذ کارت اعتباری و .... بهره مند شوند. علاوه بر نقاط مثبت سرمایه گذاری در کشور اتریش، وجود روش های سخت و پیچیده کاری، عدم وجود حمایت های مالی در بخش سرمایه گذاری، قوانین محدود در امر سرمایه گذاری و وجود ریسک و خطر برای متقاضیان نا آشنا با قوانین سرمایه گذاری در کشور اتریش و اتحادیه اروپا و ... را می توان از نقاط ضعف و منفی کشور اتریش برای سرمایه گذاری نام برد. در نتیجه نیاز است که متقاضیان اخذ اقامت اتریش برای مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت و تابعیت این کشور با تمامی جزئیات و قوانین موجود در این روش آشنایی کسب نمایند و با اطمینان در این امر قدم بردارد.</p><p></p>

مهاجرت به اتریش از طریق کار

<p dir="RTL">اتریش به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای حوزه اتحادیه اروپا مکان محبوبی برای اتباع خارجی محسوب می شود که در صدد مهاجرت، اخذ اقامت و کار در این کشور هستند. به خصوص شهر وین (Vienna) زمینه مناسبی برای دریافت حقوق بالاتر از سطح متوسط و فرصت های استثنائی برای بهره مندی از فرهنگ، زندگی شبانه و فرهنگ دارد. ولی در هر جای اتریش که باشید می توانید به طور همزمان از ترکیبی از مراکز ابرشهری و منابع طبیعی چشم نواز بهره مند شوید.&nbsp;<br /><br /></p><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">ویزای کار اتریش</span></h2><p dir="RTL">در صورتی که برای کار یا راه اندازی کسب و کار خود اتریش را در نظر گرفته اید باید به این منظور یک مجوز کار اخذ نمایید. در اغلب موارد، مهاجرت به اتریش بر مبنای یک سیستم امتیاز بندی که ویزاهایی تحت عنوان کارت قرمز-سفید-قرمز شناخته می شوند صورت می گیرد. طرق مختلف اخذ کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش می تواند در ابتدا پیچیده و مشکل به نظر برسد ولی در عمل با در اختیار داشتن مبانی و اصول اولیه، سیستم نسبتا ساده ای دارد. </p><p dir="RTL">در ادامه به بررسی روش های مختلف مهاجرت به اتريش از طريق كار می پردازیم. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">چه زمانی به ویزای کار اتریش نیاز است؟</span></h2><p dir="RTL">در وهله نخست باید مشخص شود که آیا اصلا به ویزای کار اتریش نیاز است یا خیر. در برخی موارد، بسته به ملیت و نقشی که بناست اتخاد کنید، اخذ ویزای کار ضرورتی نخواهد داشت. دارندگان پاسپورت اروپایی از حق اقامت و کار در اتریش برخوردار هستند، با این حال در صورتی که بنا باشد مدت اقامت در اتریش از سه ماه تجاوز کند باید توسط مراجع محلی به ثبت برسد. همچنین شایان ذکر است که در جریان فرایند گذار کرواسی به اتحادیه اروپا، برای اتباع این کشور محدودیت هایی وجود دارد.&nbsp;</p><p dir="RTL">در صورتی که شهروند یک کشور ثالث باشید، احتمالا برای اقامت و کار در اتریش به ویزا نیاز خواهید داشت. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">کارت آبی اتحادیه اروپا</span></h2><p dir="RTL">این نوع مجوز اقامت و کار به شهروندان بسیار ماهر خارج اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا به مدت دو سال در اتریش زندگی و کار کنند. این مجوز به یک پیشنهاد شغلی مورد تایید نیاز دارد و تنها در صورتی به فرد اعطا می شود که AMS (سرویس بازار کار اتریش) مجاب شود که هیچ شهروندی در اتریش یا اتحادیه اروپا برای کار مربوطه واجد شرایط نیست.</p><p dir="RTL">تنها متقاضیانی که یک مقطع حداقل سه ساله را در دانشگاه پشت سر گذاشته اند می توانند برای اخذ کارت آبی درخواست دهند. خصوصیات آنها باید با نمایه کار همخوانی داشته باشد و حقوق معین شده در قرارداد کاری باید ۱.۵ برابر میانگین درآمد سالیانه کارکنان تمام وقت در اتریش باشد. ارقام مربوطه به طور منظم توسط Statistik اتریش منتشر می شوند. فرایند درخواست تقریبا هشت هفته به طول می انجامد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">فرایند اخذ ویزای کار اتریش</span></h2><p dir="RTL">بخش اعظم مهاجرت به اتریش از طریق سیستم منعطفی صورت می گیرد که کارت قرمز-سفید-قرمز نام دارد و برای اعطای اقامت بر اساس مهارت های نیروهای کار بالقوه آتی و کمبودها در بازار کار اتریش طراحی شده است. </p><p dir="RTL">بسته به سطح مهارت ها و قابلیت ها و نوع کاری که در صدد انجام آن هستید می توانید به طرق مختلف به کارت قرمز-سفید-قرمز دست پیدا کنید. . برای این که فرد به عنوان یک نیروی کار کلیدی واجد شرایط باشد، باید بسیار ماهر باشد، تخصص وی جزء مشاغل مورد نیاز کشور اتریش باشد، یک نیروی کار کلیدی خوداشتغال باشد، یا از دانشگاه های اتریش فارغ التحصیل شده باشد.فارغ از نوع ویزا یا مجوزی که در صدد اخذ آن هستید، باید نشان دهید که از تمکن مالی کافی برای تامین مخارج خود و همچنین بیمه سلامت و نیز مکانی برای زندگی برخوردار هستید.&nbsp;</p><p dir="RTL">برای این که به عنوان یک نیروی کار بسیار ماهر واجد شرایط باشید باید در طرح امتیازبندی بیش از ۷۰ امتیاز به دست آورید. تحت این سیستم برای مواردی چون قابلیت های حرفه ای، تجربه کاری، مهارت زبانی و سطوح حقوق قبلی تان، امتیاز کسب می کنید. </p><p dir="RTL">برای رسیدن به کارت قرمز-سفید-قرمز به این طریق، باید از پیش یک پیشنهاد شغلی داشته باشید. البته یک گرینه دوم هم وجود دارد که با عنوان کارت قرمز-سفید-قرمز امتیازی شناخته می شود. این گزینه به شما اجازه می دهد تا بدون برخورداری از کارفرمای خاصی در اتریش کار کنید. این کارت تحت شرایط خاصی صادر می شود و معیارهای سخت گیرانه ای دارد. در صورتی که طی ۱۰ ماه از ۱۲ ماه گذشته دارای کارت قرمز-سفید-قرمز بوده اید، می توانید کارت خود را به نوع امتیازی ارتقا دهید و به صورت نامحدود به بازار کار دسترسی پیدا کنید. یعنی به جای کار برای تنها کارفرمایی که نامش روی کارت تان قید شده می توانید به استخدام هر کارفرمایی درآیید. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">ویزای جستجوگر کار اتریش</span></h2><p dir="RTL">یک مجوز شش ماهه برای نیروهای کار بسیار ماهری در نظر گرفته شده است که خارج از اتحادیه اروپا اقامت دارند و در صدد کار در اتریش هستند ولی هنوز پیشنهاد کاری مطمئنی دریافت نکرده اند و بنابرین نمی توانند برای مجوزهای کاری فوق الذکر اقدام کنند. لطفا توجه داشته باشید که ویزای جستجوگر کار در اتریش به فرد امکان و فرصت کاریابی می دهد &ndash; و در صورتی که فرایند کاریابی با موفقیت انجام شود باز هم فرد باید برای اخذ مجوز کار درخواست دهد. </p><p dir="RTL">همانند کارت قرمز-سفید-قرمز، ویزای جستجوگر کار بر مبنای یک سیستم امتیازبندی است. متقاضیان باید معیارهای لازم را احراز نمایند تا بتوانند برای این نوع ویزا درخواست دهند. صدور ویزای جستجوگر کار توسط AMS اداره و مدیریت می شود. همه اسناد و مدارک درخواست باید به همراه ترجمه انگلیسی یا آلمانی شان تسلیم شوند.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">کلیات فرایند اقامت در اتریش از طریق کار</span></h2><p dir="RTL">به غیر از اتباع کشور کرواسی، شهروندان اروپایی می تواند به بازار کار دسترسی آزاد داشته باشند. در صورتی که از خارج اتحادیه اروپا به اتریش مهاجرت می کنید، بسته به شرایط خود می توانید از مجوزهای کار متفاوتی بهره مند شوید: کارت قرمز-سفید-قرمز که به مدت دوازده ماه اعتبار دارد و ارائه مدرک زبان آلمانی برای اخذ آن الزامی است؛ کارت آبی اتحادیه اروپا که ۲۴ ماه اعتبار دارد و به تست زبان آلمانی نیاز ندارد؛ ویزای جستجوگر کار به فرد فرصت کاریابی شش ماهه می دهد و به تبع موفق بودن کاریابی به وی اقامت کاری اعطا می گردد. برای اخذ ویزای جستجوگر کار نیز اخذ مدرک زبان آلمانی الزامی است. </p><p dir="RTL">برای اطلاع از فرایند مهاجرت به اتریش از طریق کار با مشاورین حقوقی معتبر در زمینه مهاجرتی مشاوره بگیرید تا شما را از قواعد و اصول این طریق مهاجرت مطلع سازند و راهنمایی های لازم را مبذول دارند. </p>

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

<h2><span style="color:#990000;">اقامت اتریش از طریق ازدواج</span></h2><p>برای اخذ&nbsp;اقامت اتریش ازطریق ازدواج&nbsp;چه شرایطی لازم است؟ آیا می توان برای&nbsp;اقامت اتریش از طریق ازدواج&nbsp;اقدام کرد؟ چگونه میتوان&nbsp;از&nbsp;طریق ازدواج اقامت و تابعیت اتریش&nbsp;را دریافت کرد؟ از چه راههایی می توان&nbsp;اقامت اتریش از طریق ازدواج&nbsp;را دریافت نمود؟</p><p>به طورکلی برای اخذ تابعیت و اقامت راه های متفاوتی وجود دارد یکی از طرق آن ازدواج است که در بند ۶ ماده ۹۷۶ قانون مدنی مقرر شده : هر زن تبعه خارجی که شوهر ایرانی اختیار کند تبعه ایرانی محسوب میشود. با توجه به اینکه این بند ماده قانون ایران براساس اصل خون میباشد بدین معنا که اگر زنی با هر تبعه ای که هست با مرد ایرانی ازدواج کند تابعیت ایران را کسب می نماید. این بند به تابعیت اکتسابی که بر اثر ازدواج حاصل میشود، اشاره دارد که برای روشن شدن مطلب به تابعیت اکتسابی (la nationalit&eacute; Deriv&eacute;e) میپردازیم.</p><ul><li>تابعیت اکتسابی&nbsp;(la nationalit&eacute; Deriv&eacute;e):</li></ul><p>در تحصیل تابعیت اکتسابی گاه اراده شخصی تاثیری بر تغییر تابعیت ندارد و گاهی تا حدودی ناشی از اراده شخصی است و در مواردیست که شخص خود تقاضای تحصیل تابعیت جدیدی بنماید. این تابعیت اکتسابی حالت های مختلفی دارد که برمبنای مبحث مربوطه به یک نوع آن که تغییر تابعیت بر اثر ازدواج و ارادی میباشد مورد بررسی قرار می دهیم.</p><ul><li>تغییر تابعیت زن در اثر ازدواج&nbsp;(acquisition of nationality by marriage)</li></ul><p>امروزه اکثر قوانین پذیرفته شده که بخاطر حفظ وحدت خانواده، زن و شوهر باید دارای یک تابعیت باشند. بنابراین اگر زن و مردی که میخواهند با یکدیگر ازدواج کنند دارای دو تابعیت مختلف باشند، معمولا تابعیت مملکت متبوع شوهر بر زن تحمیل میشود زیرا در غیر این صورت زن از حقوق و مزایایی که شوهر و فرزندانش در مملکتی بهره مند هستند، به علت اختلاف تابعیت محروم خواهد بود و در نتیجه منر به بروز مشکلاتی میشود چون تابعیت یک امری سیاسی است نه یکی از موارد خصوصی. لذا هر دولتی هرگونه بخواهد در این مورد تصمیم میگیرد. بعضی گفتند تغییر تابعیت از طریق ازدواج از اراده خود زن ناشی میشود زیرا زنی که با مردی خارجی ازدواج کرده به طور ضمنی تابعیت او را نیز قبول کرده است. بطور کلی میتوان گفت دولت هایی که تغییر تابعیت براثر ازدواج را برای زن الزامی دانستند،آنرا به عنوان یکی ازآثار عقد ازدواج قبول کرده اند. به همین جهت معمولا پس از طلاق یا فوت شوهر، زن میتواند به سادگی به تابعیت اصلی خود بازگردد. طبق بند ۶ ماده ۹۷۶ قانون ایران بطوری که در مبحث قبل اشاره شد، اراده زن در این مورد تاثیری ندارد، حال اگر دولت متبوع زن پس از ازدواج بازهم اورا تبعه خود بداند، در این صورت زن دارای دو تابعیت میشود. از ماده مذکور اینگونه استنباط میشود که ازدواج باید به صورت قانونی واقع شود بدین معنی که سجل احوال زن طبق ماده ۹۳۳ قانون مدنی توسط کنسولگری ایران تعیین و ثبت شده باشد.</p><p>برای کسب تابعیت کشور متبوع باید مدت معینی در کشور مربوطه اقامت اخذ نماییم و بعد از سپری شدن مدت معینه شخص میتواند تابعیت همسر و کشور متبوع را کسب نماید. لازم به ذکر است که کسب تابعیت اتریش از طریق خون است.</p><p><strong>حال با روشن شدن تابعیت و اقامت به شرح اقامت اتریش از طریق ازدواج می پردازیم&nbsp;:</strong></p><p>سیستم ثبت احوال در اتریش بر اساس وقایع تولد، ازدواج و وفات است و زبان رسمی این کشور آلمانی است. فقط ازدواج های مدنی در اتریش قانونی است هرچند که ممکن است مراسم مذهبی با مراسم مدنی انجام شود. از طریق ازدواج با شهروند دولت اتریش ( اعم از زوج و زوجه) نمیتوان بلافاصله گذرنامه اتریشی دریافت نمود و عضو شهروند اتریشی شد. برای اخذ اقامت از طریق ازدواج چه با مرد اتریشی و چه زن اتریشی شخص باید از طریق تکمیل و ارایه درخواست و فرم مربوطه به کنسولگری و همچنین ارایه اسناد و مدارک مربوطه اقدام نمایند. طبق ماده ۹۷۰ قانون مدنی ایرانیان مقیم خارجه برای امر ازدواج موظفند نزد کنسولگری های ایران حاضر شوند تا در آنجا عقد ازدواج واقع و ثبت گردد. برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج طبق شرایط حقوقی چنانه فردی با شخصی از کشور اتریش ازدواج کند میتواند اقامت کشور مذکور را پس از سپری نمودن مدت مشخص کسب نماید و نیز میتواند این اقانت را به اقامت دایم تبدیل نموده و سپس اخذ تابعیت کشور فوقالذکر را کسب بنماید. اشخاص ممکن است تحت شرایطی با یک تبعه خارجی اعم از زوج و زوجه ازدواج کنند شرایطی که دولت متبوع مقرر میکند جهت ازدواج لازم الاجرا است. البته شرایط مقدماتی و تشریفاتی هرچند به صورت صوری باشند مطابق شرایط همان دولت اقامتگاه آنان است که اجرای تشریفات و مقدمات ازدواج توسط مامورین کنسولی ایران در کشور متبوع صورت میپذیرد و تحت شرایطی فردی بدین صورت ازدواج مینماید تابعیت دولت مقیم را بدست خواهد آورد. در این شرایط اگر زوج یا زوجه از اتباع خارجی باشند وظیفه ماموران کنسولی به شهروند دولت مزبور محدود میشود و در اجرای عقد نسبت به فرد دیگر قانون ساکت است.</p><p>در مورد لوکزامبورگ چنانچه شخص با یک نفر که تبعه آن کشور است، ازدواج کند آن شخص میتواند تقاضای اقامت این کشور را بنماید. البته تابعیت با اقامت متفاوت است و معمولا طول مدت اخذ ویزا برای همسر مقیم یا همسر تبعه یک کشور متفاوت است. البته چنانچه شما با یک تبعه اتریشی یا یک مقیم اتریش که فقط اقامت دارد ازدواج نمایید مدت اخذ ویزا زمان خاص خود را میطلبد.</p><ul><li><strong>تابعیت در اتریش: &nbsp;&nbsp;</strong></li></ul><p>تابعیت در اتریش بر مبنای سیستم خون است بنابراین شخصی که با تبعه اتریش ازدواج میکند و بعد از مدت معیین اقامت وی به تابعیت اتریشی تبدیل میشود و طفل متولده از والدین اتریشی بدون توجه به محل تولد وی، طفل اتریشی محسوب میشود. البته صرف تولد طفل در اتریش نمیتواند به عنوان سندی برای کسب تابعیت این کشور بشمار آید. لذا کسب تابعیت اتریشی به وسیله والدین علی الاصول فرزندی که از والدین اتریشی متولد میشود خود به عنوان شهروند اتریشی بشمار میرود.</p><ul><li><strong>کسب تابعیت اتریش:</strong></li></ul><p>شخص پس از ازدواج رسمی با شهروند دولت اتریش یا قرار همزیستی رسمی، محضری (در مورد همجنس گرایان) شما میتوانید به عنوان همسر یا هم زیست تقاضای اجازه اقامت بنمایید. البته پس از طی ۶ سال زندگی مشترک که ازاین ۶ سال، باید ۵ سال آن به طور سکونت مداوم در اتریش بوده باشد و با داشتن سایر شرایط( داشتن تسلط به زبان آلمانی/ درآمد کافی برای زندگی/داشتن محل سکونت مناسب/عدم سوء پیشینه کیفری/قبولی در آزمون ویژه شهروندی &hellip; ) تقاضای حق شهروندی بنماید که در نهایت این تقاضای شهروندی منجر به اخذ تابعیت این کشور میشود. به عبارت دیگر اگر دو سال یا بیشتر از زمان ازدواج زوجین بگذرد برای کسب تابعیت باید به مدت ۳سال دیگر در آنجا اقامت داشته باشند و در صورتی که مدت ۵ سال یا بیشتر از زمان زادواج آنها بگذرد، زوج یا زوجه اتریشی حداقل به مدت ۱۰ سال در این کشور اقامت کند که ممکن است دراین صورت از کسب اقامت این کشور صرف نظر کند.</p><p><strong>شرایط دریافت تابعیت و شهروندی اتریش:</strong></p><ul><li>داشتن اقامت قانونی به مدت ۱۰ سال</li><li>نداشتن منع اقامت موقت در داخل و در کشور دیگر منطقه اقتصادی اروپا در یک سال گذشته یا اخراج ازاین کشور</li><li>&nbsp;نداشتن محکومیت قضایی در داخل و خارج از کشور و نداشتن جرایم اداری مهم</li><li>&nbsp;دارا بودن شغل مناسب و درآمد کافی جهت امرار معاش</li><li>&nbsp;قطع علقه از تابعیت قبلی</li><li>&nbsp;آگاهی از نظام دموکراسی اتریش و وین</li><li>&nbsp;داشتن مدرک و دانش زبان آلمانی در حد B1</li><li>&nbsp;افرادی که ۳۰ سال مداوم در اتریش زندگی کردند</li><li>&nbsp;افرادی که مداوم تا ۱۵ سال اجازه&nbsp;اقامت در اتریش&nbsp;را داشته باشند</li><li>&nbsp;مدارک و شواهد نشان دهنده شغل و حرفه در اتریش</li><li>&nbsp;داشتن والدین اتریشی</li><li>&nbsp;&nbsp;سال اقامت قانونی و مستمر و تولد در اتریش</li><li>&nbsp;کسب رتبه و مقام های فوق العاده در انجمن های علمی، اقتصادی، هنری و ورزشی در جهت منافع ملت اتریش</li></ul>

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

<h3><span style="color:#990000;"></span></h3><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">پناهنده چه کسی است ؟</span></h2><p dir="RTL">پناهنده کسی است که زندگی و وطن خود را به خاطر در معرض خطر بودن ترک می کند. کنوانسیون ژنو در مورد پناهندگان، کشورهایی را که این معاهده بین المللی را امضاء کرده اند (تقریبا ۱۵۰ کشور، من جمله تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا، و همین طور اتریش)&nbsp; ملزم می سازد تا افرادی را به عنوان پناهنده تصدیق کند که به خاطر واهمه قابل توجیه از&nbsp; آزار و اذیت ناشی از دلائل قومیتی، مذهبی یا سیاسی یا به خاطر ملیت یا پیوندشان با یک گروه اجتماعی خاص، مجبور به فرار و گریز از کشور خود شده باشند. </p><p dir="RTL">اگر در حین فرایند پناهندگی مشخص شود که چنین دلائلی وجود خارجی دارند، پناهندگی به فرد اعطاء می شود؛ در این صورت اصطلاحاتی چون &ldquo;افرادی که برای پناهندگی واجد شرایط هستند&rdquo; ، یا &ldquo;پناهجویان&rdquo; یا &ldquo;پناهندگان&rdquo; مورد استفاده قرار می گیرند.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مهاجر چه کسی است ؟</span></h2><p dir="RTL">افرادی مهاجر محسوب می شوند که بر خلاف پناهندگان، در کشور موطن خود مورد آزار و اذیت نیستند و وطن خود را، مثلا در راستای تحصیل یا کار یا دلائل شخصی، به صورت داوطلبانه ترک کرده اند. تصمیم گیری در مورد پناهندگان و مهاجرین متفاوت است: اتریش در مورد پذیرش مهاجرین تا حد زیادی به صورت خودمختار تصمیم گیری می کند و این امر را با توجه به ویژگی ها و تعداد مهاجرین صورت می دهد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">پناهندگان چگونه می توانند خود را به اتریش برسانند؟</span></h2><p dir="RTL">درخواست پناهندگی از خارج از کشور ممکن نیست و فرد باید در خاک اتریش درخواست خود را تسلیم کند. برای پناهندگان، در واقع ورود قانونی به اتریش با ویزایی که توسط سفارتخانه اتریش در خارج از کشور صادر شده عملی نیست. بنابرین، پناهندگان باید سفر به اروپا را خودشان سازمان دهی کنند و مجبور هستند که از مرز اروپا یا اتریش به طور غیرقانونی عبور کنند. این سفر بسیار مخاطره آمیز و گران است و بیشتر پناهندگان برای عبور از مرزها که کار دشواری است به قاچاقچی های انسان روی آورند. </p><p dir="RTL">کنوانسیون ژنو مجازات پناهندگانی که به طور غیرقانونی از مرز عبور کرده اند را منع می کند. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">چگونه می توان درخواست پناهندگی داد؟</span></h2><p dir="RTL">به این منظور فرد باید به مامور پلیس اتریش توضیح دهد که چرا به محافظت و مراقبت نیاز دارد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">روند و فرایند پناهندگی در اتریش</span></h2><p dir="RTL">در صورتی که کسی برای پناهندگی در اتریش درخواست دهد، پلیس داده های شخصی وی را ثبت کرده، از او عکس می گیرد، اثر انگشتش را ثبت می کند و یک مصاحبه اولیه و مختصر با وی برگزار می کند. </p><p dir="RTL">سپس اداره فدرال مربوط به پناهندگان (Bundesamt f&uuml;r Fremdenwesen und Asyl (BFA)) در مورد این که پناهجو را برای دریافت خوراک و محل اسکان در حین برنامه رسیدگی اولیه توسط دولت، به کجا انتقال دهد تصمیم گیری می کند. </p><p dir="RTL">در بخش اول فرایند پناهجویی، پس از حداقل یک مصاحبه، BFA در این مورد تصمیم گیری می کنند که آیا دلائل متقاضی برای گریز از کشور مبدا بررسی شود یا این که بر طبق قانون سوم دوبلین، یک کشور دیگر در اتحادیه اروپا (بعلاوه نروژ، ایسلند یا سوئیس) مسئولیت انجام روند پناهندگی را به عهده بگیرد. </p><p dir="RTL">اگر اتریش روند پناهندگی را دنبال کند، BFA باید دلائل متقاضی برای گریز از کشور مبدا خود را از طریق مصاحبه ها و بازرسی ها بررسی کند و سپس در مورد اعطاء یا عدم اعطاء پناهندگی یا مجوز اقامت به فرد تصمیم گیری نماید. پناهجو (به طور کلی) برای اعتراض به این تصمیم دو هفته وقت دارد. "Verein Menschenrechte &Ouml;sterreich" یا "ARGE Rechtsberatung" باید به پناهجو در تسلیم اعتراض با در فرایند اعتراض کمک کنند. </p><p dir="RTL">دادگاه اجرایی فدرال در مورد اعتراض علیه تصمیمات BFA نظر می دهد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">رسیدگی به پناهجویان در اتریش</span></h2><p dir="RTL">پناهجویان در اتریش نیازمند رسیدگی و مراقبت های اولیه هستند. برنامه رسیدگی اولیه، بیمه درمانی، غذا، پول تو جیبی، پول مورد نیاز برای پوشاک و اسکان در تسهیلات مناسب را شامل می شود. محل های اسکان می توانند در تسهیلات سازمان یافته با غذا، تسهیلات سازمان یافته با آشپزخانه یا در اتاق های شخصی (مثلا آپارتمان های اجاره ای) باشند. در حالی که مراجع فدرالی مسئول رسیدگی اولیه در طول بخش اول فرایند پناهندگی هستند، مراجع استانی اتریش نیز بخش دوم را به عهده دارند. در این جا نیازهای ویژه، مانند افراد مبتلا به معلولیت های ذهنی، قربانیان خشونت یا افراد صغیر باید تحت نظر و توجه قرار گیرند. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">حقوق و تکالیف پناهجویان در اتریش</span></h2><p dir="RTL">برخی از حقوق به این قرار هستند: پناهجویان باید بر طبق استانداردهای حقوقی مربوطه روالی را طی کنند که در آن علل نیاز به محافظت در اتریش مورد اشاره و بررسی قرار می گیرد و در صورتی که توضیحات مقتضی و مناسب باشد جایگاه و وضعیت پناهندگی به وی اعطاء می گردد. همانند هر فرد دیگری، پناهجوها از حق احترام برای اصل عدم اخراج برخوردار هستند. آن ها حق دارند از رسیدگی اولیه و مشاوره حقوقی برخوردار شوند. </p><p dir="RTL">برخی الزامات و تکالیف: پناهجوها باید در روند پناهندگی مشارکت کنند، به عبارت دیگر، باید در همه جلسات تنظیم شده توسط مراجع اتریشی شرکت کنند و در مورد علل این که قادر به بازگشت به کشور مبدا خود (یا یک کشور دیگر) نیستند یا علت ماندگاریشان در اتریش توضیحات صادقانه و واضحی ارائه دهند و در صورت امکان توضیحات خود را ثابت کنند. در صورتی که کسی بخواهد برای پناهندگی در اتریش درخواست دهد، باید این کار را به محض ورود به اتریش انجام دهد، در غیر این صورت، تبعات منفی در انتظار وی خواهد بود. پناهجوها باید بلافاصله BFA یا مراجع دیوان فدرال را در جریان تغییرات اقامت خود قرار دهند و همیشه در دسترس باشند.&nbsp;</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">آیا پناهندگان در اتریش حق کار دارند؟</span></h2><p dir="RTL">در طول فرایند پناهندگی پناهجوها تنها مدت زمان محدودی اجازه کار دارند و در طول سه ماه اول به هیچ عنوان اجازه کار ندارند. آنها برای کاری که درآمد مکفی داشته باشند به مجوز کار نیاز دارند، که در عمل معمولا تنها برای کار فصلی در کشاورزی و صنعت توریسم و تنها زمانی صادر می شود که هیچ فرد اتریشی یا غیراتریشی دارای مجوز کار برای جایگاه شغلی مربوطه در دسترس نباشد. </p><p dir="RTL">فارغ از این موارد، انجام کارهای عام المنفعه، مانند خدماتی با حقوق پایین برای مراجع فدرالی، استانی یا اجتماعی امکان پذیر است. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">الحاق خانواده به پناهجویان در اتریش</span></h2><p dir="RTL">در اصل، تنها پس از اعطاء عنوان پناهنده (بلافاصله) یا محافظت متممی (پس از تمدید اول) ، بر طبق قانون پناهندگی الحاق خانواده ممکن می شود. اساسا، تنها کودکان صغیر یا والدین کودکان صغیر و همسران می توانند تحت برخی شرایط خاص به پناهجو بپیوندند. </p><p dir="RTL">در طول روند پناهندگی و در صورتی که برخی اعضاء خانواده برای پناهندگی در ایالات دیگر اتحادیه اروپا (بعلاوه نروژ، ایسلند و سوئیس) درخواست داده باشند، بر طبق قانون سوم دوبلین، این احتمال نظری وجود دارد که روند پناهندگی اعضاء خانواده در یک کشور انجام پذیرد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">قانون سوم دوبلین</span></h2><p dir="RTL">قانون سوم دوبلین یکی از قوانین اتحادیه اروپاست که بر طبق آن، روند پناهندگی باید در کشور عضو اتحادیه اروپا (بعلاوه نروژ، ایسلند و سوئیس) که پناهجو برای اولین بار از دروازه آن وارد اتحادیه اروپا شده، صورت پذیرد. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">وضعیت پناهجویان صغیر بدون همراه</span></h2><p dir="RTL">بر طبق کنوانسیون حقوق کودکان UN، همه کودکان زیر ۱۸ سال که بدون همراهی والدین یا سایر اعضای خانواده خود به اتریش پناه آورده اند و برای پناهندگی درخواست داده اند، پناهجویان صغیر بدون همراه محسوب می شوند. در سال ۲۰۱۴، تقریبا ۲۲۶۰ کودک صغیر بدون همراه برای پناهندگی در اتریش درخواست داده اند. کودکان صغیر بدون همراه از حق مددیاری ویژه در راستای برنامه رسیدگی اولیه برخوردار هستند. در بخش اول روند پناهندگی، آنها معمولا در تسهیلات مراقبت فدرالی اسکان داده می شوند و مشاورین حقوقی در روند پناهندگی به آنها کمک می کنند. در بخش دوم فرایند پناهندگی و پس از اختصاص برنامه رسیدگی اولیه یک ایالت فدرالی، معمولا در تسهیلات ویژه برای کودکان صغیر بدون همراه اسکان داده می شوند که در پی پناهندگی هستند. </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">کلیات پناهندگی در اتریش</span></h2><p dir="RTL">کسانی که تحت عنوان پناهندگی به کشور اتریش وارد می شوند نباید انتظار پذیرایی گرمی از این کشور داشته باشند. طبق آخرین تمهیداتی که توسط مراجع در کابینه کشور اتریش ترتیب داده شده، در وهله اول پناهجوها وادار می شوند تا تلفن های همراه خود و تا ۸۴۰ یورو پول به مراجع تحویل دهند. این مبلغ صرف هزینه های درخواست شان می شود و در همین حین از داده های گوشی همراه شان برای بررسی درستی و صحت موقعیت جغرافیایی مورد ادعای پناهجوها استفاده می شود. </p><p dir="RTL">پناهجوها مورد خوشایند نه تنها اتریش، که هیچ کشور دیگری در دنیا نیستند. این افراد برای کشورهای دیگر هزینه به همراه دارند و تا زمان روشن شدن وضعیت شان، تنها به مدت محدودی اجازه کار دارند. بنابرین فرایند درک فرهنگ کشور میزبان و جا افتادن در این کشور برای آنها به کندی و سختی صورت می پذیرد.&nbsp;</p><br /><p dir="RTL" style="text-align:center;"><strong>مشاورین موثق و مورد تایید مهاجرتی به هیچ عنوان پناهندگی را به عنوان یکی از راه های مهاجرت توصیه نمی کنند. بنابرین اگر در صدد مهاجرت به کشور اتریش از طریق پناهندگی هستید، بهتر است یک بار دیگر شرایط خود را به کمک مشاورین مهاجرتی قابل اعتماد ارزیابی کنید تا راه های مناسب دیگری را برای شما ترتیب ببینند که با شان و شخصیت شما همخوانی دارد. </strong></p><p></p>

مهاجرت به اتریش از طریق خود حمایتی

<p dir="RTL">اتریش &nbsp;دومین کشور ثروتمند اتحادیه اروپا پس از لوکزامبورگ است. به همین دلیل است که اتریش یکی از محبوب ترین کشورهای اتحادیه اروپا برای مهاجرت یا راه اندازی کسب و کار است. مهاجرت به اتریش از طریق خودحمایتی یکی از بهترین راههای اخذ اقامت این کشور محسوب می شود.<br /></p><div><br /></div><p></p><p dir="RTL">مهاجرانی که تمایل به اقامت در اتریش بدون اجازه اشتغال و استخدام شدن توسط کمپانیهای اتریشی &nbsp;دارند می توانند برای دریافت این اقامت اقدام کنند .در این پروسه اشخاصی واجد شرایط هستند که از نظر مالی مستقل هستند و می توانند در طی مدت اقامت در اتریش هزینه های اقامتی خود و خانواده خود را تامین کنند.</p><p dir="RTL"><strong><span style="color:#990000;">اگر علاقمند به دریافت کارت اقامت خود حمایتی اتریش هستید موارد زیر را در نظر داشته باشید :</span></strong></p><ul type="disc"><li dir="RTL">برای دریافت این اقامت باید الزامات عمومی برای این ویزا مهیا شود . </li><li dir="RTL">هر ساله تعداد محدودی از کارت اقامت خود حمایتی صادر می شود .</li><li dir="RTL">شما باید درآمد ماهیانه خود را به طور منظم (به عنوان مثال حقوق بازنشستگی ، درآمد از کسب و کارتان از کشور مبدا ، درآمد حاصل از دارایی های غیر منقول ( اجاره ملک )، پس انداز یا سهام شرکت) &nbsp;را به میزان دو برابر میزان نرخ استاندارد قانون عمومی اتریش ارائه نمایید. </li></ul><p dir="RTL"></p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا و کارت اقامت خودحمایتی اتریش :</span></h2><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ارائه تمکن مالی به ازای هر فرد از اعضای خانواده ( همسر و فرزندان زیر هجده سال ) : حداقل مبلغ مورد نیاز 22 هزار یورو است . </p><p dir="RTL">&middot;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ارائه درآمد ماهیانه که باید به صورت پرینت حساب بانکی به سفارت ارائه شود و حداقل باید در آمد ماهیانه به مبلغ 3 هزار یورو برای نفر اصلی باشد . </p><p dir="RTL"></p><p dir="RTL">هر ساله تعداد بسیاری محدودی از این نوع ویزا صادر می شود و به تعداد محدودی این کارت اقامت یکساله تعلق می گیرد .برای هر شخص از اعضای خانواده یک کارت اقامت صادر می شود . همسر و فرزندان شخص اصلی&nbsp; اجازه تحصیل رایگان در اتریش را دارند . </p><p dir="RTL">نظام آموزشی در اتریش در تمامی مقاطع بسیار ارزان است .</p><p dir="RTL">از نظر خدمات درمانی و شرایط بیمه&nbsp; برای این افراد بهترین بیمه ها صادر می شود . و از خدمات درمانی رایگان برخوردار خواهند بود .</p><p dir="RTL">در ویزای خود حمایتی اتریش زمانی که شخص برای دریافت ویزا به سفارت مراجعه می کند بسیار مهم است . متقاضی باید در اولین روزهای ژانویه جهت دریافت ویزا به سفارت اتریش در کشور مبدا خود مراجعه نماید .</p><p dir="RTL">داشتن مدرک تحصیلی برای دریافت این ویزا و اقامت اجباری نیست . اما متقاضیانی که از توانایی مالی خوبی برخوردار هستند اما مدرک تحصیلی انها دیپلم است باید حتما مدرک زبان آلمانی در حد A2 ارائه نمایند .</p><p dir="RTL">افرادی که با این نوع ویزا وارد اتریش می شوند اجازه اقامت قانونی در اتریش را دارند و می توانند محل&nbsp; اقامت اجاره ای داشته باشند و یا حتی ملک خریداری نمایند .</p><p dir="RTL">اقامت خود حمایتی یکساله خواهد بود . در انتهای سال اول برای تمدید این اقامت ارائه تمامی مدارک مالی در سال اول ضروری است . اما تمدید این اقامت پروسه کوتاهتر و ساده تری خواهد داشت .چنانچه متقاضی تمامی شرایط مورد نیاز را داشته باشد اقامت وی برای یکساله دیگر تمدید می شود .</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">تبدیل کارت خود حمایتی به اقامت اتریش:</span></h2><p dir="RTL">در سال سوم پس از ارائه مدارک مورد نیاز برای شخص اقامت سه ساله صادر خواهد شد . پس از پنج سال شخص می تواند درخواست اقامت دائم کند . پس از دریافت کارت اقامت دائم شخص می تواند پس از گذشتن پنج سال درخواست پاسپورت اتریشی کند </p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">دریافت پاسپورت اتریشی :</span></h2><p dir="RTL"><strong>برای دریاف پاسپورت اتریشی مدارک زیر باید توسط فرد ارائه شود:</strong></p><p dir="RTL">علاوه بر مدارک &nbsp;مستند (گذرنامه، گواهی تولد و ازدواج و غیره)، سوء سابقه( نداشن سابقه کیفری)، یک CV کامل از اطلاعات کسب و کار و سوابق بیمه ای باید ارائه گردد داشتن مدرک زبان آلمانی برای دریافت پاسپورت اتریشی اجباری است .</p><p dir="RTL">برای دریافت شهروندی اتریش نیازی نیست شما از تابعیت قبلی خود انصراف دهید . شخص می تواند در کنار تابعیت قبلی خود تابعیت اتریش را نیز دریافت کند . با ارائه مدارک مورد نیاز پاسپورت طی چند روز برای شخص صادر می شود .</p><p dir="RTL">این روش اقامتی یکی از راههای محبوب برای اقامت در اروپاست . در کشورهای یونان و اسپانیا و اتریش امکان دریافت این کارت اقامت وجود دارد .علاقمندان اقامت در اروپا که تمایل ندارند سرمایه خود را به اروپا منتقل کنند . و فقط به دنبال اقامت در اروپا هستند و نیازی به کار ندارند . می تواننند برای خود و خانواده اقامت اتریش را فراهم کنند .</p><p dir="RTL">در اقامت از طریق خود حمایتی شخص برای تمدید اقامت در سال بعد باید حداقل شش ماه از دوازده ماه را در اتریش اقامت داشته باشد . این مدت اقامت شش ماه می تواند یکپارچه باشد و یا در طول دوازده بطور پراکنده این مدت را پرکند .</p><br /><h2 dir="RTL"></h2><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">فواید داشتن پاسپورت اتریشی </span></h2><p dir="RTL">به عنوان یک شهروند اتریش،شخص می تواند در هر زمان و در هر نقطه از اتحادیه اروپا زندگی و کار کنید. </p><p dir="RTL">گذرنامه اتریش دارای شهرت و اعتبار عالی است و امکان سفرهای بسیار با ارزشی بدون روادید برای تبعه اتریش وجود دارد . امکان سفر بدون ویزا به ایالات متحده آمریکا هم با پاسپورت اتریشی هست. پاسپورت اتریش بدون شک در میان بهترین کشورهای جهان است.</p><br /><h2 dir="RTL"><span style="color:#990000;">بطور خلاصه مزایای دریافت پاسپورت اتریشی :</span></h2><ul type="disc"><li dir="RTL">فرصت برای تبدیل شدن به یک شهروند اتحادیه اروپا </li><li dir="RTL">گذرنامه اتریشی دسترسی بدون ویزا به اکثر کشورهای جهان را فراهم می کند </li><li dir="RTL">صاحب گذرنامه اتریشی حق دارد اقامت در هر جای اتحادیه اروپا و همچنین در سوئیس داشته باشد </li></ul><p dir="RTL"><strong>اگر علاقمند به اخذ اقامت اروپا و مهاجرت به اتریش از طریق خودحمایتی هستید . موسسات حقوقی معتبر با کمک وکلای اروپایی می توانند شما را در این امر یاری کنند. </strong></p><div style="direction:rtl;"><br /></div>
ثبت پرسش